Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesiti hard diskove

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Podesiti hard diskove

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran1980
student
student
Zrenjanin

Član broj: 319480
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Podesiti hard diskove15.03.2014. u 12:02 - pre 122 meseci
Imam problem sa podesavanjem zamenskih SCSI hard diskova. Evo o cemu se radi...na jednoj masini imao sam dva SCSI hard diska koji su od proizvodjaca Seagate i ciji izlazi izgledaju ovako (68-pinski):
Disk 1
Disk 2
Ovi diskovi su crkli, a sobzirom da nove ili polovne ovakve diskove u Srbiji nisam mogao pronaci uspeo sam se samo dokopati SCSI hard diskova proizvodjaca IBM koji po svojim karakteristikama u potpunosti odgovaraju starim, ali je ovim diskovima izlaz ovakav (80-pinski):
IBM disk
Kako bi ovaj problem resio nabavio sam dva adapter koji mi omogucavaju da 80-pinski konektor prebacim u 68-pinski za oba hard diska, a adapter izgleda ovako:
Adapter prva strana
Adapter druga strana
Evo konacno i problema...kako da konektore W1 na adapterima podesim onako kako je to podeseno (srednji konektor) na disku 1 i disku 2 na starim Seagate diskovima?
Ovo je uputstvo sa starih Seagate diskova:
Slika sa Seagate diska
Evo i uputstva koje je stiglo sa adapterima:
Uputstvo adaptera

Imali neko da zna da li je ovo moguce izvesti i na koji nacin?!

 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Podesiti hard diskove28.03.2014. u 13:27 - pre 122 meseci
Ne znam da li cu ti mnogo pomoci jer sam scsi diskove video u radu proslog milenijuma, krajem 90-tih godina i od tada nista.

Koliko se secam kontroleri su podrzavali vise uredaja nego tadasnji ide, scsi je mogao 7 ide 2, ali je na kraju morao da bude neki terminator. Na ovim adapterima imas neku adresu diska, deluje da na jednom ostavis sve pinove otvoreme, na drugo prespojis pin IDE0, sto bi trebalo znaciti da ti jedan disk na kanalu 0, drugi na kanalu 1.

Pogledao sam malo uputstvo za tvoje stare diskove, konektor J5 je pored napajanja, a konektor J6 ti je s druge strane diska pa pogledaj kako je namesteno, ibm diskovi sigurno imaju dobru dokumentaciju pa ih podesi isto ako moze.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Podesiti hard diskove

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.