Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izbeci prevaru?

[es] :: E-Kupovina :: Kako izbeci prevaru?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7455 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aminchee
Amin Rugovac
Medicinska skola
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 299441
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 08:26 - pre 122 meseci
Pozdrav, aktivan sam clan sajtova za prodaju, Limundo/Kupindo i Kupujem Prodajem..

Na KP-u sam nasao jedan tablet, odgovara mi cena, opisano stanje i slike su realne, e sada nastupa problem, cini mi se da su kupci u ovoj situaciji nemocni.
Posto vise ni jedna Kurirska sluzba nema mogucnost otvaranja paketa pre uplate, ja bih za tablet morao da dam 15 000 Rsd i kurir ode, kada otvorim kutiju tu moze da bude svasta, ili tanjir ili izlomljen Tab, hiljadu smesnih stvari ili zaista onaj tablet sa slika koji sam ja porucio..

Sta sada, kako biti siguran, kako placati?
Recite mi kako da ja porucim tablet a da ne budem ostecen ukoliko stanje ne bude po dogovoru?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 08:37 - pre 122 meseci
Nikako. Probaj varijantu: lično preuzimanje, ako je izvodljiva. Ako nije - okani se ćorava posla.

Uostalom, čekaj malo, kažeš da si aktivan član sajtova za prodaju. Šta si do sada radio ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 08:49 - pre 122 meseci
Imaš online prodavnice gde takve stvari možeš kupiti sa garancijom i čak i jeftinije ako ubodeš neku akciju.

Sajtove koje si pomenuo izbegavaj zakupovinu skupljih stvari, ako nije u pitanju lično preuzimanje sa proverom ispravnosti ili testiranjem.
 
Odgovor na temu

Aminchee
Amin Rugovac
Medicinska skola
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 299441
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 09:48 - pre 122 meseci
Do sada nisam kupovao tu vrstu predmeta a prodao sam puno stvari i sve je do sada bilo fer..

Dogovorio sam se sa prodavcem da mi posalje po nekoj drugarici iz mog grada pa cu licno preuzeti tablet, nadam se da ce biti sve kako treba. :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 10:09 - pre 122 meseci
Bilo u novinama , pre par meseci , covek narucio telefon i dobio 3 glavice luka !!

Evo kako se on snasao , pa nije na gubitku. To je i napisano u novinama, pa mi i izgleda za sada jedino kao neki mali vid zastite, da ne bude cepanica ili luk, a za detaljni rad uredjaja, ako se nesto ispolji tek na primer kada se zagreje i slicno, tu nema nikakve pomoci.

Narucio je da stigne Post ekspresom. U neka manja mesta kuriri PE i ne dolaze, a u veca dolaze na vrata, bar bi tako trebalo. U svakom slucaju da li kurir dolazi na vrata ili ne , ne treba od njega uzimati paket, vec sacekati da on to vrati do nadlezne poste, ostavi onu ceduljicu u sanduce i stoji u posti 5 dana.

Na salteru poste takodje ne dozvoljavaju gledanje pre placanja, ali posle placanja, treba tu u prostorijama poste, pred sluzbenikom otvoriti paket. Ako je umesto tableta luk ili cepanica, odmah se trazi storniranje uplate itd. po proceduri koja postoji za to.

Daleko je ovo od idealnog, ali jedina sansa da se bas ne bude na totalnom gubitku.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 10:26 - pre 122 meseci
Da li postoji procedura storniranja uplate za takve slučajeve, tj. na koji pravilnik mogu da se pozovem? Čitao sam da ljudima nisu hteli da storniraju uplatu. Kada sam razgovarao sa službenicima PE njihovo objašnjenje je da posao kurirske službe jeste da paket neoštećen prevezu od pošiljaoca do primaoca, pa samim tim ako na adresnici pište "Roba", što obično i napišu, ne vidim razlog da bi radnik stornirao uplatu ako je umesto telefona luk koji je plaćen npr. 10.000 dinara. Paket nije oštećen, a šta su se pošiljaoc i primaoc dogovorili nije na kurirskoj službi da ispituje. Ne branim kurirsku službu, nego prenosi ono što su mi rekli i što u principu jeste tako, oni su tu da prenesu neoštećen paket. Trebalo bi da uvedu proveru sadržaja (ne i funkcionalnosti) paketa i naravno da naplaćuju tu stavku.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Aminchee
Amin Rugovac
Medicinska skola
Novi Pazar, Srbija

Član broj: 299441
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 10:34 - pre 122 meseci
Kao sto sam i rekao, jako je tesko stanje..
Ne samo PostExpress vec i provatne sluzbe kao AKS i BEX imaju isti nacin rada..

Primera radi, narucim neki telefon preko interneta, donese kurir kuci ja platim i pred njim otvorim, vidi on da je to daleko od narucenog, ili je izlomljen telefon ili je nesto potpuno drugo nebitno je, on samo kaze "ja tu nista ne mogu.."
Njihov cilj jeste da preuzmu paket ubeleze koliki je otkup otpreme paket do odredjene adrese, uzmu otkup daju ti paket i idu dalje, a to da brinu je li kupac ostecen ili prevaren, nije u opisu njihove delatnosti, toliko o tome..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 15:28 - pre 122 meseci
Po pravilima PE ne bi smelo da pise Roba. Mozda to tako njima najvise odgovara , ne znam ko ti Joker rekao da to tako moze. Evo sta na njihovom sajtu pise o tome :

Pravilno Adresovanje podrazumeva:

potpune i tačne adresne podatke, odštampane ili rukom ispisane, tako da su jasni, čitljivi na svim primercima prijemnog obrasca - Adresnice,
tačno naznačene osnovne usluge i dodatne usluge,
tačan opis sadržaja (opis sadržaja mora odgovarati stvarnom sadržaju pošiljke).

Ukoliko je adresnicu popunio kurir ili radnik na šalteru pošte, pošiljalac je dužan da pročita sve navedene podatke i svojim potpisom potvrdi tačnost navedenih podataka.

Znaci ovo tacan opis sadrzaja itd. Nikakav natpis Roba ne dolazi u obzir .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 15:43 - pre 122 meseci
Citat:
ademare

Znaci ovo tacan opis sadrzaja itd. Nikakav natpis Roba ne dolazi u obzir .

Ja sam slao bezbroj puta i takodje tvrdim da se: roba ne prihvata kao opis sadrzaja.

Najpametnije ne kupovati na nevidjeno ili koristiti onaj jadni limundo kes (znam da KP to nema)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 15:52 - pre 122 meseci
Ok, tako piše na sajtu, ali nekoliko puta sam dobio paket sa takvim opisom. Ali šta menja onu situaciju koju sam opisao ako napiše mobilni telefon i stavi 3310 u paket umesto nexusa 5 i kako ćeš onda stornirati uplatu, na osnovu kojeg zakona/pravilnika? Gde piše na sajtu da ako nije to u paketu što sam naručio mogu da storniram uplatu?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 16:29 - pre 122 meseci
Pa necemo se sad raspravljati oko tih Tresh sajtova Limundo , Kupindo, samo da napisem da po mom visegodisnjem iskustvu , sa drzavnim sluzbenicima, svih tipova i nivoa , Sve moze. Da ne idemo dalje u off.

Zato ostaje najbolji savet , ne kupovati nista skupo preko tih Tresh sajtova, jer i licno preuzimanje ne predstavlja nikakvu garanciju, jer po njihovom pravilima tokom licnog preuzimanja treba isprobati sve mogucnosti uredjaja, cak i na primer Televizora, tu na sred ulice :)

Takva pravila govore sve o rizicima kupovine skupih proizvoda preko tih sajtova.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 17:25 - pre 122 meseci
Evo upravo čovek otvorio temu na jednom drugom forumu na KP platio Powercolor HD 6790 a unutra upakovana HD 5450, nema pravila.


format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 17:26 - pre 122 meseci
Mene je skoro odusevilo to sto x ljudi prodaje onaj jeftini GoClever tablet po ceni po kojoj on kosta nov,neki cak i vise

On je 5000 din u WinWin-u nov sa garancijom,a mnogi su trazili za njega i do 50e,ako je ostalo bar mesec dana garancije
I sto je najgore ljudi trampe ipak,preprodaju.....

Iskreno,nikad skuplji tablet ne bih kupovao preko tih sajtova,samo nov preko nekih drugih

Za 15000 din otkupa ces platiti postarinu i uslugu otkupa oko 400 din sigurno,a mozda i vise,i ja bih za taj novac otisao u najblizu vecu prodavnicu i kupio nov. A ako je neki extra skup a ceni ga 15000 din,to je jos jedan razlog za zaobilazenje

Inace,uglavnom kad saljem pakete napisem "roba". Saljem kao paket,ne postexpress,pa mozda to ima neke veze.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?03.03.2014. u 18:24 - pre 122 meseci
Ne mozete se nikako zastiti od prevare, jer ako je neko naumio nekoga da prevari on ce to i uciniti.
Jedino sto mozete uciniti je da se sami cuvate, i ne ulazite u sumnjive dilove.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 02:31 - pre 122 meseci
Mozes itekako da se zastitis, ali kao i sve, i to kosta.
Pitas kurira da proveris robu i kazes da ces ga castiti.

Ako odbije, i ti odbijes da uzmes paket, ne gubis nista ni ti ni on.
Ako pristane, on zaradi, a ti proveris robu, ako roba ne odgovara, on napise da te nije nasao i cao-zdravo.

Ja sam tako uzeo tablet preko neta, lik je slao preko express dostave poste, pitao kurira, covek pristao, proverili, bilo ok, ja njemu kes za tablet i 500din casti i svima lepo.

Isto bilo i sa AKS-om. Narucivao flene za passata, kada su me trazili, rekao im da dodju kod vulkanizera, ponudio kuriru 500din da proverimo felne, u suprotnom, neka ih tegli nazad. Pristao, Felne bile krive, ali vec je uzeo 500 dinara, pa na kraju napisao da me nije nasao, i dobio 500din baksisa, a meni ostalo 200e da kupim neiskrivljene felne.

Do sad je uvek palilo. A verujte svi oni to rade, svi imaju neke sheme da zapakuju kao da nije otvarano, ili pokidalo se u transportu ili sta vec...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 02:49 - pre 122 meseci
Da ja posaljem paket,i da mi se vrati i primetim da je otvoren napravio bi haos u posti (aks,bex...),pa makar unutra bilo bilo sta nevezenao za vrednost.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 04:36 - pre 122 meseci
A ljudi bezveze otvaraju firme za prodaju kompjutera, tableta, frizidera, televizora, mobilnih telefona... :) Cimaju se oko garancija 2 godine, po zakonu daju rok od par dana da ako vam se ne svidja mozete da vratite bez govora, placaju porez i ko zna sta jos, isprobavanje gomile stvari na licu mesta... ali jok :) Neko jednom rece "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino". Mogu da razumem za neke manje bitne stvari i one koje je tesko/nemoguce naci u domacim prodavnicama, jeftine stvari, ali mobilne telefone, tablete...

Jednostavno, to je ono sto mora da se plati kod poslovanja sa firmama. Pa ako to nekome ne odgovara... Ima EBay za kupovinu preko interneta.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 06:55 - pre 122 meseci
Citat:
bakara:Najpametnije ne kupovati na nevidjeno ili koristiti onaj jadni limundo kes (znam da KP to nema)

Zasto je Limundo Cash "jadan"?! Zar nije ta mogucnost ponudjena bas iz razloga da bi se ovakve prevare izbegle?
Ja sam par puta prodavao neku robu i kupci su hteli da plate preko Limundo Casha i sve je proslo OK jedino sam za pare cekao neki dan duze.
Kada je kupac u pitanju, mozes npr. da snimas kamerom otvaranje paketa i ako unutra nadjes lukac umesto mobilnog, verujem da bi to bio dovoljan dokaz za Limundo da ne prosledi pare prodavcu nego da ih tebi vrati. Mada i samo prihvatanje prodavca da ti izvrsis placanje preko Limundo Casha mislim je dovoljna garancija da se ne radi o prevari.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 07:23 - pre 122 meseci
Meni nije jasno šta vi to nađete na limundu ili KP toliko povoljno da ulazite u rizik kupovine kad nam je toliko pojednostavljena kupovina sa stranih prodajnih sajtova?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Kako izbeci prevaru?04.03.2014. u 07:50 - pre 122 meseci
I ja se to ćudim. Tolike stvari kupih od Kineza (DX i AE). Jes, malo se sačeka, (moje iskustvo: oko mesec dana). Ali stigne, sve lepo i uredno, fino i jeftino. Jedino mogu da razumem kad nekome zatreba đunta za fiću, pa nema kako drugačije nego preko oglasa ili limunda. Aoi verujem da tu prevare ne postoje
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kako izbeci prevaru?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7455 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.