Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju

[es] :: Elektrotehnika :: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32741 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 21:55 - pre 123 meseci
Evo jedan od primera.
U pitanju je trofazno dvotarifno broilo.

Skenirani racun:


A evo i kalkulacije sa njihovog sajta...:



Razlika od skoro 5000din... kakav bezobrazluk...
Eto da postavim cisto kao primer drugima, da se vidi kakvim se prevarama sluze.

[Ovu poruku je menjao madmax-wifi dana 19.02.2014. u 00:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 22:04 - pre 123 meseci
Brale, ti imas JT sistem koliko vidim na racunu :) A izabrao si dvotarifnu :)
http://www.eps.rs/SiteAssets/L...20130708_EPS%20Snabdevanje.pdf
Zelena tarifa: 4.736
Plava: 7.103
Bas kao na tvom racunu.

To je problem kad ljudi i ne razumeju racune :(


OT: Poceo sam da sumnjam da brojila stvarno kucaju brze nego sto treba - ali ne znam ni kako bi ovo prepoznao/proverio.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 22:08 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic: Brale, ti imas DUT sistem koliko vidim na racunu :) A izabrao si dvotarifno :)

nije DUT, dvotarifno je, u tome i jeste problem... :)

P.S. U pitanju je stan, svima u zgradi su obracunali kao dvotarifno, jedino meni ovako a svi imamo iste satove... :)


[Ovu poruku je menjao madmax-wifi dana 18.02.2014. u 23:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 22:46 - pre 123 meseci
Na racunu pise da je JT/DUT.
Mozda ti je ceo racun netacan.

BTW, 200 visa, 1000 kWh niza??? Oces reci da ovo nije neka namestaljka sata?:)
 
Odgovor na temu

dvp
Beograd

Član broj: 304229
Poruke: 242
*.adsl-1.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:00 - pre 123 meseci
Nema veze sto imate iste satove. Imas dvotarifno brojilo, ali se
tebi struja obracunava kao jednotarifna, tj. oni saberu VT i NT i to ti je ukupna potrosena elektricna energija.

Zato nije u redu da biras na kalkulatoru DVOTARIFNO vec JT kako ti je racun i obracunat. E onda proveris, pa komentarises,
a ne izlazis sa konstatacijama naprecac.

To sto nisi DVOTARIFNO nego JT je sigurno na tvoj zahtev, ili je stvarno
greska koju treba da reklamiras a ne da pricas unapred da te kradu.
Priseti se, mozda te je u nekom trenutku poducio neki ''elektricar'' da ti ne treba
dvotarifno i da se prijavis kao jednotarifno i tako si upao u tu grupu.
A normalno je da distributer svima postavlja ista dvotarifna brojila, pa onome kome padne
na pamet da hoce jednotarifno meri energiju sabirajuci dva pokazivanja.

Moj ti je savet da odes u distribuciju i proveris u kojoj si grupi, pa
ako si JT da podneses zahtev za dvotarifno jer ce ti biti povoljnije,
a ako si vec u grupi dvotarifno ... podneses reklamaciju koju ce ti garantujem bez problema
uvaziti i ispostaviti korigovani racun.

Nazalost u cilju namernog urusavanja EPSa i dolazi do vestacki izazvane
ogorcenosti potrosaca i sticanja utiska da u distribucijama rade lopovi i da
im je glavno kako da naplate vise nego sto potrosac stvarno potrosi.
U tom poslu ima toliko ozbiljnih stvari za odraditi da mozes biti siguran da nema
ni vremena ni namere da neko razmislja kako uzeti nekome vise para od potrosenog.

Ali od 1. jula ces moci da odaberes ko ce ti isporucivati struju, pa se ti slobodno odluci
za drugu firmu koja ce garantujem ti imati i psihologe i analiticare koji ce po ceo dan analizirati tvoje navike i kako da ti na finjaka uzmu sto vise para ...
I da jos ces da budes srecan jer ce ti u prvom trenutku dati razne pakete i povlastice da slucajno ne pomislis da si napravio los potez.
A dobices i call centar 00-24 da mozes da se efikasno zalis automatu do mile volje.

Toga u EPSu nema i tesko da ce biti i zato ce postepeno i da gubi trku sa stranim distributerima.



 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:06 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic: Na racunu pise da je JT/DUT.
Mozda ti je ceo racun netacan.

BTW, 200 visa, 1000 kWh niza??? Oces reci da ovo nije neka namestaljka sata?:)

Druze kako namestiti sat u zgradi? Satovi su svi pod kljucem u prizemlju kod ulaza.
Uklopni sat je noviji, uskladjen sa NTS i ukljucuje u minut tacno.
Tacna je potrosnja samo sto je pogresno obracunato (verovatno namerno).

Da neradis ti za eps...? :D
Kad vec moram da se pravdam...
U jeftinoj tarifi punim TA pec, bojler i perem ves a u skupoj preko dana mi radi frizider (A klase), tv (ponekad), sijalice, po koji adapter (za mobilni, fixni, ruter itd) kuvam na plin.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:14 - pre 123 meseci
Onda idi u najblizi eps i trazi da ti provere kako ti obracunavaju. Ako ti na racunu pise DT a na satu drugacije reklamiraj,ili obrnuto
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:14 - pre 123 meseci
Citat:
dvp:

Da apsurd bude veci... Ja i jesam po struci Elektricar.
Vrlo dobro znam kakav sat imam, to sam i napisao u svom prvom postu.
I znam da su pokusali da me prevare, sutra cu to i razresiti u ED, a ovu temu sam postavio samo kao primer drugima da se vidi kako kraduckaju od ljudi.
E sad me svi nesto napadate...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:26 - pre 123 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Druze kako namestiti sat u zgradi? Satovi su svi pod kljucem u prizemlju kod ulaza.

Kako se namesta sat u zgradi? LOL :) Previse lako nazalost.

Citat:
Da neradis ti za eps...? :D
Kad vec moram da se pravdam...
U jeftinoj tarifi punim TA pec, bojler i perem ves a u skupoj preko dana mi radi frizider (A klase), tv (ponekad), sijalice, po koji adapter (za mobilni, fixni, ruter itd) kuvam na plin.

Ja da radim za EPS ne bi pokusavao da sebi uklopim da imam 90% potrosnje u NT, vec bne bi imao racun uopste :)
Iskreno, ma koliko se ja trudio, ne uspevamo da ne predjemo 200kWh danju. Tako da me itekako cudi kako je mogu da toliko pogodis nocu.
Jedino sto je ova zima bila priiiilicno topla, pa mozda je tako uspelo (inace iz mog iskustva, TA peci nisu dovoljne da se greje samo iz akumulirane nocne energije)

Ovo pitanje nema veze sa temom da li EPS krade, vec me stvarno zanima kako da se tehnicki postigne.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:29 - pre 123 meseci
Citat:
madmax-wifi: Da apsurd bude veci... Ja i jesam po struci Elektricar.

Onda bi znao kako se "sredjuje" brojilo :)

Citat:
Vrlo dobro znam kakav sat imam, to sam i napisao u svom prvom postu.
I znam da su pokusali da me prevare, sutra cu to i razresiti u ED, a ovu temu sam postavio samo kao primer drugima da se vidi kako kraduckaju od ljudi.
E sad me svi nesto napadate...

Znaci, pokusaj prevare je preko racunanja JT umesto DT brojila? OK, to vec ima logike.


Licno me manje brinu takvi pokusaju, jer u ovoj drzavi znam da moram da proveravam sve racune :) Pa ovako nesto ne bi proslo.
Vise me brine ako stvarno mogu da brze kucaju brojila, kao sto je neko pominjao u drugim temama - sto ne vidim kako bi se pokazalo.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:40 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Iskreno, ma koliko se ja trudio, ne uspevamo da ne predjemo 200kWh danju. Tako da me itekako cudi kako je mogu da toliko pogodis nocu.
Jedino sto je ova zima bila priiiilicno topla, pa mozda je tako uspelo (inace iz mog iskustva, TA peci nisu dovoljne da se greje samo iz akumulirane nocne energije)

Ovo pitanje nema veze sa temom da li EPS krade, vec me stvarno zanima kako da se tehnicki postigne.

1. Za ukljucivanje punjenja TA peci koristi digitalni tajmer u kominaciji sa kontaktorom (puni je uvek na maksimum).
2. Skini stari termostat za ukljucivanje duvanja (koji inace ima 5 stepeni lufta) i ugradi digitalni (koji reaguje na pola stepena) manje ces rasipati akomuliranu toplotu.
3. nemoj da sedis u stanu u sorcu i kratkoj majci... zagrevaj optimalno... :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:46 - pre 123 meseci
Stan se ne greje na struju :) To je druga tema.
Ovih ~200kWh cak ne ukljucuje masine skoro uopste, a bojlere ne ukljucuje.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju18.02.2014. u 23:52 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Ovih ~200kWh cak ne ukljucuje masine skoro uopste, a bojlere ne ukljucuje.

ne skoro nego uopste ne ukljucujem u skupoj tarifi...
Odoh da spavam pa javim kako je proslo sa reklamacijom... :)
 
Odgovor na temu

dvp
Beograd

Član broj: 304229
Poruke: 242
*.adsl-1.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 00:02 - pre 123 meseci
Ja stvarno ne znam kako se sredjuje brojilo ... Kad bih se malo pozabavio time
verujem da bi nesto smislio.

Znam samo da je za preko 70% brojila u Srbiji istekao rok overe i da EPS Snabdevanje
ne bi po zakonu smelo da ispostavlja racun koji je na osnovu tih merenja.
Ali takodje znam sigurno (jer je ispitivano) da 90% od tih ''neoverenih'' brojila meri
potrosnju na stetu EPSa i to se zna i prosto vodi kao tehnicki gubitak.
To se mahom pokazalo za stara mehanicka Iskrina (najzastupljenija) i druga meh. brojila.

Znam da su neplacanje potrosene energije, kao i kradje jaki prilozi ka tome da
EPS propadne. Time gradjani sami ucestvuju u upropascavanju kapitala koji imaju.
A da vas podsetim da je EPS firma svih nas u Srbiji, i ima ulogu samo da upravlja
necim sto joj je povereno od drzave i da radi po strogim pravilima i nalozima drzave.

Novac ne ide zaposlenima jer to nije svojina EPSa vec drzavi a onda ona vraca EPSu
cesto nedovoljno da bi se pratio korak sa buducom konkurencijom koja dolazi.

Isto je i sa MTSom koji lagano (ali sigurno) gubi bitku sa konkurencijom.
Namerno nisam rekao sa privatnicima jer je recimo Telenor u vlasnistvu drzave Norveske,
ali nikome tamo ne pada na pamet da ga privatizuje i rasparca.
Ja recimo ne bih presao iz MTSa kod drugog operatera ni uz duplo bolje uslove, jer MTS
dozivljavam kao nesto moje. To vam je kao kad se Nemac upisuje na listu i ceka golfa ili audija
par meseci, a nece da kupi japanski koji je bolji i jeftiniji.

Znam takodje da se niko ne zali kada bez ijednog obavljenog telefonskog poziva
dobije racun od Telekoma 550 din, a kod EPSa to bude oko 700 ako se ne varam.
A bez telefona se moramo priznati moze...
Znam da je struja jeftina u Srbiji jer servise tipa kablovska + internet + mobilni + fiksni tel.
platim skoro kao i potrosenu struju.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 00:21 - pre 123 meseci
Citat:
dvp: Ja stvarno ne znam kako se sredjuje brojilo ... Kad bih se malo pozabavio time
verujem da bi nesto smislio.

Brojilo se vrlo lako sredjuje, ali se tesko sredjuje da te ne uhvate :) Inace bi svi to radili.
Pogotovu u zgradama.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 00:56 - pre 123 meseci
Mislim da ovo nije tačno:
Citat:
dvp:Znam samo da je za preko 70% brojila u Srbiji istekao rok overe


A tek ovo nije tačno:
Citat:
dvp:takodje znam sigurno (jer je ispitivano) da 90% od tih ''neoverenih'' brojila meri
potrosnju na stetu EPSa


Hoćeš da kažeš da 70-80% Srbije "vozi struju" na divlje i na NEispravna brojila ?

Ma,odakle ti to ?
Zvali Te iz EPS-a kuči da ti to kažu iz odseka za tehničku kontrolu ispravnosti brojila?

Ne zezaj,nije stanje uopšte takvo kako ga opisuješ.

pOz


 
Odgovor na temu

fandorin
Erast Petrovich
Moskva

Član broj: 317309
Poruke: 11



+62 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 08:10 - pre 123 meseci
Meni je ovde najfascinantnije da neko plaća TV pretplatu :)
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 08:45 - pre 123 meseci
Citat:
Trick Fix: Mislim da ovo nije tačno:


Hoćeš da kažeš da 70-80% Srbije "vozi struju" na divlje i na NEispravna brojila ?

Ma,odakle ti to ?
Zvali Te iz EPS-a kuči da ti to kažu iz odseka za tehničku kontrolu ispravnosti brojila?

Ne zezaj,nije stanje uopšte takvo kako ga opisuješ.

pOz


Kada su tvoje brojilo poslednji put skidali i nosili u baždarnicu?
Pa najsmrdljiviji termometri, čak i oni živini sa doživotnim rokom trajanja, se "validiraju" jednom godišnje, kao što bi trebalo, uostalom, raditi sa svom mernom opremom.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 11:02 - pre 123 meseci
Nije samo problem u tome da li bi trebalo ili ne s tehnicke strane da se radi bazdarenje. Problem je da EPS ne postuje pravila iako se obavezao pre par godina kada je organizovano potpisivanje ugovora o prisvajanju brojila.
Pored toga naplacuje se naknada za odrzavanje mernog mesta. Koje odrzavanje??? Prema novinskim napisima oko 50% brojila nije bazdareno u poslednjih 12godina sto je zakonski rok.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.sbb.rs.



+117 Profil

icon Re: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju19.02.2014. u 11:07 - pre 123 meseci
Zašto se naši ljudi "hvataju" za problem baždarenja strujomera? Nikada nisam čuo ili pročitao da stari (nebaždareni) strujomeri mere potrošnju na štetu potrošača. Dakle, propisi nalažu proizvođačima struje da u vlastitom interesu baždare strujomere. Baždarenja nema jer to košta (EPS) a ako neko ipak sumnja u tačnost svoga strujomera uvek može platiti tu uslugu, iz vlastitog novčanika, i imati baždaren strujomer.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Kako EPS Snabdevanje krade gradjane na racunima za struju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32741 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.