Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7061 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista22.02.2014. u 23:26 - pre 122 meseci
Ne, mislio sam da uvlači iz pravca grafičke, tu možda nije baš hladnjak i najtopliji vazduh ali je verovatno topliji. Onda duva prema gore i greje gornju stranu kućišta ... liči mi da bi bilo bolje da taj vazduh odmah preuzme vent koji izvlači.
Kako god, neka ti indikatori temperature procesora uvek budu pred očima i pazi da ne ode predaleko. Na početku će da bude OK ali mi se čini da će brzo da popusti. Ja imam stariji Hyper ali nemam vent koji izvlači, vremenom se skupi prašina a i pasta malo popusti i deluje mi da je na procesoru 4-5 stepeni više nego prošle godine i da vent vrti bar 100 obrtaja više, mislim da ću kad krenu vrućine da rasturam i ponovo nameštam kuler.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista23.02.2014. u 10:49 - pre 122 meseci
Sve vreme to govorim za pozicioniranje ventilatora na hladnjaku. Jednostavno efekat ugradjivanja novog hladnjaka i kulera je znacajno umanjen jer je iskomplikovano strujanje vazduha. Pitanje je koliko vazduha uspe da izbaci kuler na izlazu iz kucista.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

paparazzo79
Mike Myerz
Osijek

Član broj: 9973
Poruke: 89
37.203.98.*



Profil

icon Re: coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista23.02.2014. u 13:20 - pre 122 meseci
Pa to ces najbolje znati prema temperaturama.Trenutna temperatura u idle nacinu rada cpu-a je 28 C a u igricama ide oko 40 C max 42 C.Sa stock cooler bilo je oko 50 C pod opterecenjem.Temperatura maticne je sada 42 C mozda malo povisoko.Ja se slazem sa vama da je u onom polozaju bolje ali zasada nema nikakvog reboot-a niti cudnog rada racunara.Kad pocne da zeza onda cu skinuti plocu i sve i montirati hyper 212 evo u vertikalnom smjeru.
Jasno mi je da je prepreka ploce na hladnjaku tj fakticki zrak samo izlazi kroz pore izmedju plocica na hladnjaku.Ali ovaj nacin rada je sigurno bolji nego sa stock cooler-om skojim nisam imao problema.Jedini razlog sto sam ga skinuo je sto je bio jako bucan i isao preko 6000 ob/min.

[Ovu poruku je menjao paparazzo79 dana 23.02.2014. u 14:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: coolermaster hyper 212 evo i dimenzije kucista

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7061 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.