Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon G1X Mark 2

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon G1X Mark 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17693 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Canon G1X Mark 212.02.2014. u 18:07 - pre 123 meseci
Uskoro se pojavljuje novi super-fotoaparat. Po specifikacijama ovo bi trebalo da bude savršen fotoaparat, sigurno ga kupujem i ne pitam za cenu.

Već su počela rezervisanja na BH Photo, Amazonu i Adorami i očekuje se početak isporuke krajem aprila.




 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 212.02.2014. u 19:54 - pre 123 meseci
čekam zvanični review, sa test slikama i najbitnije - brzinom autofokusa. ovo sam čekao već jako dugo, da je izašao pred 3 godine nebih bio nikad uzimao pena. inicijalni g1x mi se isto sviđao, tim više zbog tilt ekrana kojeg ovaj model nema, ali spor objektiv i loš af su bili veliki minusi. ja lično ne moram dalje tražiti, ovo je THE aparat. do sada je top kompakt bio sony rx100, ali mislim da ga ovaj skida s trona.

jedino, usudit ću se reć - samo 13MP u 2014. godini?

i ne mogu vjerovati ali - nema panorama moda? sve više i više vjerujem da je to namjerno iživljavanje nad kupcima.

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 212.02.2014. u 20:50 - pre 123 meseci
Meni je 13 megapiksela sasvim ok, ni malo mi neće smetati ta činjenica.... :)

Nego evo par primer fotki slikanih sa njime, meni deluju dobro.

http://m.eprice.com.tw/dc/talk/1440/4892920/1/

 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 212.02.2014. u 22:03 - pre 123 meseci
ma, nije da je malo, samo komentiram :P s obzirom da 1/1.7" imaju 12MP, 1" su na 20MP, ovaj je mogao imati barem 16 :P

uglavnom, 99% da će to biti moj idući long term aparat, kada mu padne cijena naravno, tamo krajem druge godine :D

ovaj wifi nfc se čini zgodan, sada svi mobiteli imaju wifi, neka ima domet 2-3 metra samo da se može sliku okinut i bit će super. tać ekran je isto veliki plus zbog autofokusa.

sad više ne vidim razlog da se kupi m.zuiko 12mm f2, ili 17mm f1.8 koji koštaju 500njak eura, kada ovaj canon ima f2 objektiv na senzoru koji je veći od m43-a. a ima i zoom koji je cijelom daljinom brži nego moji objektivi na wide kraju. samo nek mu jednog dana padne cijena na 500-600 eura i to je to.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8350
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 212.02.2014. u 22:10 - pre 123 meseci
Imam G1X već dve godine ali nisam preterano oduševljen.

A koliko vidim, ovaj je bolji samo za svetliji objektiv a to i nije nešto.

To je ipak kompakt aparat sa svim osobinama koje to nosi, i razlikom da za njega moraš da imaš posebnu torbicu, tj. ne može u džep.

Imam i Sony RX100 i meni se više sviđa.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 213.02.2014. u 10:44 - pre 123 meseci
po onome šta sam čitao, glavni problem prvog g1x-a je bio spor i loš autofokus. ne znam za druge probleme. ovaj bi to trebao imati rješeno, ali pričekat ćemo review.

kao vlasnik pen-a, već dugo sam htio nešto šta će imati takav senzor, ali uvlačivi objektiv i bolje performanse. i ovaj g1x je realizacija te želje. 12mm f2 objektiv za pena košta 500njak eura. sam novi pen košta još 400-500 eura. ovaj aparat nudi senzor koji je vjerojatno bolji ili jednako dobar kao aktualni m43, ima f2 blendu, pretpostavljam vrhunsku stabilizaciju, ima wifi, integrirani blic... ja ne tražim više. superzoom aparat imam, tako da sam po pitanju zuma zadovoljen. a to šta je prevelik za dzep i treba ti torbica - pa i za dslr ti treba torbica. i za m43 ti treba torbica. pa i za ultrazoom ti treba torbica.

ako ideš nekamo lagan i treba ti aparat za u dzep, uzmeš ixus. barem tako radim ja, u desni dzep mobitel i ključevi, u ljevi ixus.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 215.02.2014. u 11:50 - pre 123 meseci

AF test. Meni ovo deluje sasvim u redu.


 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 215.02.2014. u 13:13 - pre 123 meseci
broj puta kada nije fokusirao: 45.

nisam siguran da se touch af tako koristi, ja bi to izveo tako da touch af samo fokusira, a okinem na shutter, time imam kontrolu dali je touch af stvarno točno fokusirao, jer na ovom videu je jasno da puno puta nije.

ps, nisam našao u specifikacijama, ali ovaj aparat nema elektronski shutter? mislim da oni novi FF sonyji imaju elektronski prvi shutter (1st curtain), a nikon 1 kompletno elektronski.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8350
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 219.02.2014. u 19:38 - pre 123 meseci
Ta priča kako jedan kompakt ima "spor", a neki drugi ima "brz" fokus, je potuno besmislena.

Svaki kompakt, i to bez razlike, ima spor fokus, iz prostog razloga što je princip rada njihovog AF sistema (pomoću razlike kontrasta) ne omogućava da on bude dovoljno brz, tj. da "uhvati" objekat koji se kreće.

Prema tome, pošto svaki kompakt ima spor (tj. neupotrebljiv u action fotografiji) fokus, ono u čemu se ti aparati zaista razlikuju - to je tačnost fokusa.

A G1X (može se reći svaki Canon, ali G1X naročito, jer ima prilično veliki AF senzor) ima tačan fokus.

To je mnogo bitnije nego koji milisekund gore ili dole u laboratorijskim uslovima koji ionako nisu dovoljni za zamrzavanje bilo čega što se kreće.

Rekoh RX100 mi se sveukupno više sviđa, prvenstveno zbog malih dimenzija i superiornog videa, ali ako pričamo o fokusu, tu je G1X bolji, jer za razliku od RX100 koji vrlo često pravi mikro-greške, G1X ima spot-on fokus.
 
Odgovor na temu

malipirat
Niš

Član broj: 258698
Poruke: 11
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 220.03.2014. u 10:03 - pre 122 meseci
Ne znam zašto Canon ima neodoljivu želju da sa svakom novom verzijom napravi jednu super stvar, ali i upropasti ponešto.
Super što su napravili bolji objektiva (24-120mm f/2-3.9), ali zašto su morali da umesto rotirajućeg ekrana
stave ovu sprdnju koja ničemu se služi. Bolje da su stavili fiksni ekran...

Elem, odlično što je neko imao i Canon G1X i Sony RX100
Mene interesuje kako su se pokazali u realnom radu, ne ovim idealnim uslovima (u sred bela dana, kada nema nijednog oblačka).
Nego kada je oblačno, sumrak, brzo se kreću objekti...
Najviše me interesuje da li im je brži autoFokus, od klasičnih digitalac?
Zašto to pitam? Ta uzeo bih novi digitalac za ronjenje. Do sada sam koristio Canon S95.
Pravi on fine slike, ali dok izfokusira, razbeže se ribice :-)
A podvodne gaće za dSLR su XYZ puta skuplje nego li sam dSLR.
Dakle da li bi se u takvim slučajevima bolje pokazali RX100/G1X ili bi bolje bilo gledati neki bezogledalni (Olympus OM-D E-M1/M10, PL5, Sony 7R, Nikon 1)?
Još jednom interesuje me prvenstveno brzina fokusiranja u uslovima smanjenog osvetljenja.


Unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 221.03.2014. u 18:41 - pre 122 meseci
Po meni je tilt ekran bolji nego onaj koji se potpuno otvara. Razlog je što ti najčešće treba da ekran usmeriš na gore ili dole, ili skroz za 180 stepeni. Sa tilt ekranom se to postiže sa manje pokreta i manje mesta zauzima. Na primer, ako hoćeš "selfi" onda samo podigneš ekran a u protivnom bi morao da ga otvoriš skroz pa da ga rotiraš. Znači brže i jednostavnije.

Što se tiče brzine fokusa, teško da ćeš o tome nešto ovde saznati. Ne verujem da je iko ovde isupoređivao toliko aparata pa da sad može da ti kaže koji je najbrži. Koliko sam video na Youtubeu za sve poznatije aparate ima više videa koji se bave fokusom pa lepo zasedni i pogledaj. Za mesec ipo dana dolaze dva dosta dobra aparata, G1X2 i a6000. Zaista je teško odlučiti se, Sony ima nešto veći senzor i superbrzi fokus ali ja problem vidim u lošoj i skupoj ponudi objektiva. Svi pristupačni objektivi imaju ono 3.5-5.6 što me veoma odbija a još više me odbijaju objektivi koji nemaju to 3.5-5.6 i to svojom cenom, dakle vrlo loše.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 10:51 - pre 122 meseci
Prvo ISO testiranje. Samo JPG ali može da posluži. Meni ono deluje ok.

http://www.imaging-resource.co...ghly-anticipated-g1x-follow-up
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 17:04 - pre 122 meseci
Citat:
S A J A: Prvo ISO testiranje. Samo JPG ali može da posluži. Meni ono deluje ok.

http://www.imaging-resource.co...ghly-anticipated-g1x-follow-up


Nije lose, ali je losije od aktuelnih 4/3 i Sony APS-C senzora. Cekamo DPreview, dxomark i ostale...
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 19:13 - pre 122 meseci
Citat:
MirosIav: Nije lose, ali je losije od aktuelnih 4/3 i Sony APS-C senzora. Cekamo DPreview, dxomark i ostale...


Sad sam na istom sajtu uporedio sa Sony a6000. Jeste, Sony je nešto bolji što se tiče šuma ali ništa posebno.

Da uporedimo:
Sony ide sa objektivom 16-50 i čuvenim nikako_da_zastare blendama 3.5-5.6
Canon ide sa objektivom 16-80 i blendama 2.0-3.9

Znači em je duži, em je svetiliji za 1.6-1 blendu. Stvar je jasna. Canon.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 20:34 - pre 122 meseci
Kvalitet fotke nije sporan.

Sporan je smisao kupovine fotoaparata ovog tipa.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 23:12 - pre 122 meseci
Citat:
Zarko Silic: Kvalitet fotke nije sporan.
Sporan je smisao kupovine fotoaparata ovog tipa.


Smisao je da se ima aparat dobrih karakteristika i kvaliteta fotografija u pakovanju "za džep".
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8350
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 203.04.2014. u 23:39 - pre 122 meseci
Uvek sam se čudio onima koji se pitaju zašto neki kupuju ozbiljne prosumere...

Ozbiljan prosumer je ozbiljan aparat i postoji jasna i relativno široka klasa kupaca kojima on odgovara.

A osim toga, postoji i širok spektar situacija u kojima takav aparat može da zadovolji.

Prema tome, upotrebna vrednost i smisao kupovine prosumera nije upitna.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 205.04.2014. u 00:47 - pre 122 meseci
Jeste upitna.

Nije nekada bila upitna, ali danas jeste obzirom da postoje aparati manjih dimenzija sa savrsenim karakteristikama. Aparati sa 3% slabijom fotkom i 200% prakticniji.

Ovom G1x sigurno nije mesto u dzepu. Nit moze da stane, nit je za dzep namenjen, a ako nije mali ne treba ga takvim ni smatrati.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 205.04.2014. u 09:19 - pre 122 meseci
Citat:
Zarko Silic: Jeste upitna.
Nije nekada bila upitna, ali danas jeste obzirom da postoje aparati manjih dimenzija sa savrsenim karakteristikama. Aparati sa 3% slabijom fotkom i 200% prakticniji.
Ovom G1x sigurno nije mesto u dzepu. Nit moze da stane, nit je za dzep namenjen, a ako nije mali ne treba ga takvim ni smatrati.


Pa sve zavisi od toga šta ti treba. Prednosti koje donosi veliki senzor (i to prilično veći od aparata na koje ti misliš) i veliki otvori blende svakako nisu zanemarljivi. A to ćeš sve da primetiš ako slikaš pod slabijim svetlom i ako želiš da ti fotografije imaju bokeh. Ako slikaš po lepom sunčanom danu i ne "ložiš" se na bokerisanje onda se slažem da možeš da uzmeš neki 3x jeftiniji aparat i da dobiješ gotovo iste slike.

Što se tiče veličine, pa mora da postoji kompromis zbog veličine senzora i blendi. Svakako nije za džep od košulje ali je mnogo praktičniji od DSLRa a i od većine mirorlesa. Inače, G1X Mark2 je nešto manjih dimenzija nego G1X, čisto da napomenem, ne znam na koji ti tačno mislio kad si rekao da "nije mali".
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon G1X Mark 205.04.2014. u 11:46 - pre 122 meseci
Aparati tipa G1 nemaju nikakvu prednost u odnosu na DSLr aparate slicnih dimenzija koji takodje ne staju u dzep, vec bas naprotiv pa se tako gubi smisao big prosumera.

Mali senzori su vec sasvim dovoljno kvalitetni da ispune 99,8% zahteva za kvalitetnom fotografijom. Logicno je postaviti pitanje da li zbog 0,02% slucajeva treba platiti aparat toliko?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon G1X Mark 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17693 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.