Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solarni sustav - maksimalna snaga panela

[es] :: Elektronika :: Solarni sustav - maksimalna snaga panela

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18064 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Solarni sustav - maksimalna snaga panela05.02.2014. u 14:01 - pre 124 meseci
Pozdrav,

Ukratko, imam dva panela svaki po 250W (30V/8,3A )snage (barem su tako deklarirani, ali kolika je njihova stvarna snaga ne znam). Problem se pojavio sljedeći: imao sam na vikendici panel koji je bio 12V 100W ( kad smo mijenjali krovište pao je s krova i otisao u komade i na otpad), MPPT regulator EPSOLAR tracer-2210RN i 12V/600W čisti sinus invertor. Akumulatore sam imam od auta jedan 74Ah i dva komada po 55Ah sve spojeno u paralelu. I sve je to jako dobro funkcioniralo. Prije par mjeseci sam dobio dva panela svaki od 250W snage. U tehničkim karakteristikama mppt regulatora piše da je maksimalna ulazna snaga za 12V sistem 260W, a za 24V sistem 520W. Znam da bi to bilo najbolje spojit na 24V sustav, ali onda moram mijenjati i invertor i akumulatore pošto u seriji moraju biti dva ista akumulatora. Čak se preporuča da budu od istog proizvođača sa istim karakteristikama. Sve to traži dodatne financije pa me zanima što bi se dogodilo da spojim ta dva panela paralelno i na 12V sustav. Maksimalna struja koju panel može dati je 8,3A u idealnom slučaju (to x2 je 16,6A), a regulator izdrži struju od 20A (piše u uputama). Ako uzmem u obzir da se akumulatori smiju puniti sa strujom od 1/10 kapaciteta ( u mom slučaju 74+55+55=184Ah), maksimalna struja punjenja bila bi 18,4A i to u slučaju kada bi akumulatori bili potpuno prazni. Dakle ne prelazi onih maksimalnih 20A. Zanima me da li se što može dogoditi ako spojim te panele u paralelu ( znaci napon 30V al struja maksimalno 16A) i tako prikacim na regulator. Jest da bi maksimalna moguća snaga bila 30*16,6= 500W, ali nikada struja nebi prešla 18,4A (bar tako mislim) odnosno snaga nebi prešla 18,4*12V=220W. Molio bih nekoga tko se razumije u mppt regulatore i tu tehniku da mi pomogne. Hvala.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela05.02.2014. u 23:23 - pre 124 meseci
Da li si siguran da je 20A max za taj regulator ili je to samo marketing?

Jer po tim specifikacijama koje si dao on nikad nece moci da trpi preko 11-12A, sto je vrlo moguce jer idu na to da se na njega kaci samo jedan panel koji daje max 8A.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 00:19 - pre 124 meseci
nisu ti paneli ko ringle pa da množiš struju i napon.
ako misliš da jesu, daj marku i model pa da se vidi.
ako lepo piše 8 i kusur ampera PRI naponu od 30 volti, mogla bi se primeniti ringla-matematika.
pre će biti napon bez opterećenja i struja kratkog spoja, naravno cela priča "po suncu"..
kakogod, u pisaniju za konkretni epsolar, kako su oni lepo predstavili:

Since power is the product of voltage and current (Volts×Amps), the following
is true* :
(1)
Power Into the Tracer = Power Out of the Tracer
(2)
Volts In×Amps In=Volts Out×Amps Out

* Assuming 100% efficiency.
Actually, the losses in wiring and conversion exist.
If the solar module’s Vmp is greater than the battery voltage, it follows that the
battery current must be proportionally greater than the solar input current so that input
and output power are balanced.
The greater the difference between the maximum power voltage and battery voltage, the greater the current boost.
Current boost can be substantial in systems where the solar array is of a higher nominal voltage than the battery

u pitanju je pretvarač, a navadenih 20 ampera ka bateriji iz tracera je zasigurno praćeno i ograničeno na tu vrednost,
ne verujem da je u pitanju rešenje tipa 20A osigurač..
uostalom ti si pre ovih panela imao "igračku od 100w" pa je radilo (i naravno bilo ograničeno monitoringom panela šta uopšte daje)
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 01:02 - pre 124 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Da li si siguran da je 20A max za taj regulator ili je to samo marketing?

Jer po tim specifikacijama koje si dao on nikad nece moci da trpi preko 11-12A, sto je vrlo moguce jer idu na to da se na njega kaci samo jedan panel koji daje max 8A.


Pa tako piše u uputama, a kada sam ga kupovao cijena je bila 150€. Pronašao sam na internetu da može izdržati 20A. jer ako piše 260W na 12V sustav onda mi to ispada 260/12 =21.6A ili 520W na 24V sustav tj 520/24 = 21,6A. U uputama piše maximum 20A.

[Ovu poruku je menjao hvarovic dana 06.02.2014. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 01:22 - pre 124 meseci
Citat:
guja011:
nisu ti paneli ko ringle pa da množiš struju i napon.
ako misliš da jesu, daj marku i model pa da se vidi.
ako lepo piše 8 i kusur ampera PRI naponu od 30 volti, mogla bi se primeniti ringla-matematika.
pre će biti napon bez opterećenja i struja kratkog spoja, naravno cela priča "po suncu"..
kakogod, u pisaniju za konkretni epsolar, kako su oni lepo predstavili:

Since power is the product of voltage and current (Volts×Amps), the following
is true* :
(1)
Power Into the Tracer = Power Out of the Tracer
(2)
Volts In×Amps In=Volts Out×Amps Out

* Assuming 100% efficiency.
Actually, the losses in wiring and conversion exist.
If the solar module’s Vmp is greater than the battery voltage, it follows that the
battery current must be proportionally greater than the solar input current so that input
and output power are balanced.
The greater the difference between the maximum power voltage and battery voltage, the greater the current boost.
Current boost can be substantial in systems where the solar array is of a higher nominal voltage than the battery

u pitanju je pretvarač, a navadenih 20 ampera ka bateriji iz tracera je zasigurno praćeno i ograničeno na tu vrednost,
ne verujem da je u pitanju rešenje tipa 20A osigurač..
uostalom ti si pre ovih panela imao "igračku od 100w" pa je radilo (i naravno bilo ograničeno monitoringom panela šta uopšte daje)


ne znam, kada sam ih mjerio pokazivao mi multimetar napon od 33V i struju od 7.3A i to oko podneva kad je bilo dosta jako sunce( u praznom hodu su 37.2V i IKS struja 8,87A). inače model je canadian solar cs6p-250p. Ja sam uzeo 30V jer tako piše u Datasheet-u.

Da to sam skužio da taj mppt radi kao elektronički trafo, ali ne znam ako ja npr. stavim ta dva panela u paralelu da li će software u mmpt tražiti maksimalnu moguću točku ( a to bi onda bilo 500W) pa da mi ne izgore mosfeti ili nešto ako on skuži da je sustav 12 V a na ulazu je 500W. Ja mislim ovako.... ako imam npr potencijalnu snagu od 500W, a koristim npr 220W ( struja od 18,4A * 12V) da bi preostala snaga bila neiskorištena i da se nebi smjelo ništa dogoditi. Jer recimo da imam kapacitet akumulatora od 400Ah na 12V, struja punjenja bi bila max. 40A (40*12=480W) što bi definitivno spalilo regulator. Ako imam dva akumulatora svaki po 200Ah na 24V, onda bi struja punjenja bila max 20A (20*24=480W) pa bi to sve funkcioniralo.

Što se tiče zaštite, ima mislim neku elektronsku zaštitu kad nisam nigdje vidio osigurač.

datasheet panela je 1.7Mb u pdf pa ga ne mogu staviti ovdje.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 02:19 - pre 124 meseci
pretvarač je u pitanju, mislim da nema teorije da da struju preko navedenih 20 ampera tj da se spali na 40a jer ih elektronika kontrole neće dozvoliti.
što se tiče veće moguće (ulazne) snage kada je u pitanju 24 voltni sistem, opet je vezano za maksimalnu ulaznu struju pretvarača
(struja je ista ali je napon krivac što izgleda da je u pitanju dupla snaga kad se poredi 12v i 24 voltni sistem na izlazu)
drugim rečima max ulazna struja je 20 ampera a i izlazna pa se prividno stiče utisak da je to povezano, al nije pošto tvoj napon solaraca nije isti ko napon baterije već
veći preko 2 puta.
sobzirom da je maksimalni ulazni napon na tvom traceru 100v, ti bi mogao čak panele da spojiš i u seriju a ne paralelno
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 03:27 - pre 124 meseci
Ako ih spojim u seriju imati ću 60V i struju 8A ( opet snaga od 480W). ali mene zbunjuje onaj podatak u uputama gdje kaže mksimalna snaga za 12V je 260W. Koliko shvacam, ako bi imao 16A na ulazu (maksimalno koliko paneli daju paralelno) na izlazu nebi smio imati preko 20A jer bi zaštita proradila. Dakle prema tome (kako god da spojim panele ili u seriju ili u paralelu) i ako imam 12V sustav ne smijem staviti kapacitet akumulatora veći od 200Ah da bi nebi došlo do pregrijavanja regulatora i prorade zaštite?
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 10:05 - pre 124 meseci
meni se čini da je kutijče jako pametno i kako gleda sam panel i ispipava optimalni režim, tako gleda i akumulatore i reguliše punjenje.
e sad, kod tebe je situacija "pomalo razbacivanje" pošto nudiš preveliki input za mppt pa te to buni.
paneli su skupi i gleda se za ono npr što imaš da se "iscedi" maksimum pa se ganja što veća efikasnost.
ti imaš dva velika panela kojima punjenje akua na 20 ampera neće biti neki problem niti će biti iskorišteni do maksimuma..
mislim da gomilanje baterija većeg kapaciteta neće biti nepodnošljiv teret punjaču, on samo neće dati više od 20 ampera pa će vreme punjenja biti duže
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 12:34 - pre 124 meseci
Ma sada čim malo zatopli ( i kad mi prođu ispitni rokovi :) ) odmah ću napraviti neku podnu konstrukciju za dva panela pa ću staviti tri ampermetra i dva voltmetra tako da mjerim struju sa panela, struju iz regulatora prema akumulatorima i struju iz akumulatora prema pretvaraču. To me zanima jer moram vidjeti odnos struja kada paneli rade i kada pretvarač radi da nebi opet pretvarač povukao nešto više struje iz regulatora.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 23:02 - pre 124 meseci
Ja sam malo pobrkao matematiku oko mog racunanja max struje, u pravu si, nesto malo ispod 20A je. Elem, druga stvar mi je bila u glavi, sad mi je sve malo jasnije.

Kad se prave paneli, recimo za 12V aku, obicno se prave sa 36 celija, tako da napon bude 18V. To posle dioda jos malo opadne i bude taman da se puni 12V akumulator. Da ih vezes tako da dobijas 60V nema poente trenutno, imas neparan broj akumulatora, a i nisam bas cesto vidjao 48V sisteme. Ovaj tvoj panel je verovatno od 72 celije, napravljen da puni 24V akumulatore.

Sve je tu okej, taj panel je napravljen da radi sa 24V, samo treba jos dodati i diode (mislim da se ne integrisu u kontrolere). Akumulatora mozes da vezes koliko god hoces, nek bude i 1KAh, opet ce se puniti onoliko koliko max budu mogli. Kontroler ne moze da zna koliki je kapacitet istih vec ce uzimati maksimum koji moze. A sigurno na ulazu u regulator mozes da imas i preko 20A, samo ce se struja ograniciti na tu vrednost, glupo bi bilo da zakacis panel koji je deklarisan na 16A, jer svi paneli mogu da daju dosta, dosta vise pri direktnom mnogo jakom suncu. Primera radi, neki moji su davali i 30-40% vise struje od deklaracije celija.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela06.02.2014. u 23:57 - pre 124 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Ja sam malo pobrkao matematiku oko mog racunanja max struje, u pravu si, nesto malo ispod 20A je. Elem, druga stvar mi je bila u glavi, sad mi je sve malo jasnije.

Kad se prave paneli, recimo za 12V aku, obicno se prave sa 36 celija, tako da napon bude 18V. To posle dioda jos malo opadne i bude taman da se puni 12V akumulator. Da ih vezes tako da dobijas 60V nema poente trenutno, imas neparan broj akumulatora, a i nisam bas cesto vidjao 48V sisteme. Ovaj tvoj panel je verovatno od 72 celije, napravljen da puni 24V akumulatore.

Sve je tu okej, taj panel je napravljen da radi sa 24V, samo treba jos dodati i diode (mislim da se ne integrisu u kontrolere). Akumulatora mozes da vezes koliko god hoces, nek bude i 1KAh, opet ce se puniti onoliko koliko max budu mogli. Kontroler ne moze da zna koliki je kapacitet istih vec ce uzimati maksimum koji moze. A sigurno na ulazu u regulator mozes da imas i preko 20A, samo ce se struja ograniciti na tu vrednost, glupo bi bilo da zakacis panel koji je deklarisan na 16A, jer svi paneli mogu da daju dosta, dosta vise pri direktnom mnogo jakom suncu. Primera radi, neki moji su davali i 30-40% vise struje od deklaracije celija.


nisam siguran sad, morao bih ici vidjeti ali mislim da imaju 60 čelija. Inače paneli su bili namjenjeni za solarnu elektranu 10 kW pa nije stalo vise na krov od kuma i tako sam dobio dva panela. Mislim da imaju diode u sebi jer se u onoj plasticnoj kutiji vidi nesto ali je zaliveno u neki silikon. to cu morati jos provjeriti. E pa to sam i ja mislio da mogu staviti akumulatora koliko želim, ali ako je 12 V sustav onda s npr jednim panelom meni je maksimalna snaga ulaza 250W i ajmo reći maksimalna snaga izlaza isto 250W u idealnom slučaju (teoretski ). onda imam ovako :
P1=250W
U1=30,1V
I1=8,3A

onda za 12 V sustav imam

P2=250W
U2=12V
I2= 20,83A maximalno jer nema odkuda stvoriti više. i da stavim akumulatore od 1kAh oni će se puniti sa maksimalno 20,83A

Ali ako je :

P1=500W
U1=30,1V
I1=16,6A
onda opet za 12 V sustav imam

P2=500W
U2=12V
I2=41,66A I tom strujom će se puniti taj paralelni spoj akumulatora od 1kAh.

jedino ako stvarno taj mppt nema neku takvu zastitu da sam ogranici struju pa da puni sa maksimalno 20A i ne šljivi to što prikačena hrpa akumulatora... A opet mi nije jasno zašto su napisali u uputama maksimalna snaga ulaznih panela za 12V je 260W?
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela07.02.2014. u 00:12 - pre 124 meseci
ta kutija je PRETVARAČ.
zato one postavke da je Pout približna Pin jer ima malih gubitaka.
ako je rečeno da je izlazna struja 20 ampera, ona je takva, nema tu priče oko 40 ampera.
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela07.02.2014. u 02:34 - pre 124 meseci
evo na ovom linku sam našao da Morningstar MPPT kontroleri mogu raditi sa većom ulaznom snagom.. sad je pitanje da li to isto može i epsolar
http://www.morningstarcorp.com...pport/library/MPPT-Primer2.pdf.

ovi pričaju o nekoj patentiranoj tehnologiji koja može ograničavati struju bez obzira kolika je snaga, a da kod ostalih proizvođača mppt kontroleri rade u maksimumu pa zna proraditi zaštita i ugasiti cijeli sustav. Sad dal je to marketinški trik ili nije ne znam... poslao sam upit u epsolar pa ću vidjet šta oni kažu na sve to.. naravno ako se uopce budu javili sa informacijama...

[Ovu poruku je menjao hvarovic dana 07.02.2014. u 03:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela15.02.2014. u 09:17 - pre 123 meseci
Evo nakon tjedan dana napravio sam te nosače i postavio panele. Naravno odgovor od epsolara nisam dobio, ali tko zna možda odgovore do kraja godine :)). Ovako spojio sam sustav u seriju pa imam oko 77V u praznom hodu, a kad opteretim sustav onda imam oko 70V. Išao sam na rizik pa se na kraju isplatilo jer ništa nije izgorilo kad sam sve priključio. Još moram ispitati kolike su struje i priključiti invertor da isprazni akumulatore jer su sada puni. Nakon toga javim kakvi su rezultati mjerenja. to će biti sredinom tjedna jer danas više ne stignem, a nema me cijeli vikend. Evo malo slika kako to izgleda. Malo su mutne jer je slikano mobitelom.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela15.02.2014. u 10:28 - pre 123 meseci
hvarovic,
nasmeja me Ti:
Citat:
hvarovic:Naravno odgovor od epsolara nisam dobio, ali tko zna možda odgovore do kraja godine :)).

To mi nešto poznato,

Sve to što radiš je pametno i DOBRO ! ..samo tako nastavi,

..ako nešto krene "niz Brdo" oma postavi ovde,vidiš i sam da ima pravih Mahera koji ne taje nauku nego uljudno žele ponuditi pomoć.
(mislim na sve učesnike u tvom post-u)

pOz
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela16.02.2014. u 15:01 - pre 123 meseci
I ovi su serijski

Pozdrav
---ivanhoe---
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela17.02.2014. u 19:26 - pre 123 meseci
Citat:
Trick Fix:

Sve to što radiš je pametno i DOBRO ! ..samo tako nastavi,

..ako nešto krene "niz Brdo" oma postavi ovde,vidiš i sam da ima pravih Mahera koji ne taje nauku nego uljudno žele ponuditi pomoć.
(mislim na sve učesnike u tvom post-u)

pOz


naravno da ću postaviti ako što krene mimo plana :).


prva mjerenja su ovakva:

1. Sunčani dan
Napon panela 70V, struja 2,6A
akumulatori poluprazni
napon punjenja 14,55V struja 13,5A
akumulatori se napunili za oko 8 sati.
nakon što je nastupio mrak, napon na akumulatorima pao na 13,4V i kroz cijelu noć pao na 13,2V

2. Oblačan dan + kiša
napon akumulatora ujutro oko 8 sati i dalje bio 13,2V i upalila se signalizacija za punjenje na MPPT-u
napon panela 68V, struju nisam mjerio.
napon na akumulatorima oko 10 sati porastao na 13,75V, struja 500mA
napon na akumulatorima oko 14 sati porastao na 14,4V, struja 160mA
napon na akumulatorima oko 18 sati pao na 13,4 i sada (20:30) je 13,4V.


uskoro javim rezultate potrošnje sa invertorom... samo moram pričekati sunčano jer predviđaju nekoliko dana kiše.



 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela17.02.2014. u 19:28 - pre 123 meseci
Citat:
Horvat I:
I ovi su serijski


Daj malo više podataka... koji paneli, sustav 12/24... ukupna snaga... koliki akumulatori,kakav regulator ?

pozdrav!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela18.02.2014. u 13:38 - pre 123 meseci
Paneli su od 100W 17,57V 5,68A
Imam ukupno 100Ah 12V akumulatora.
Punjač napravljen na osnovu teme https://www.elitesecurity.org/...Napajanje-racunara-drugi-nacin
Moderna elektronika sva radi bez ikakve prepravke priključena na panele.

Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

hvarovic

Član broj: 55568
Poruke: 232
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Solarni sustav - maksimalna snaga panela19.02.2014. u 07:34 - pre 123 meseci
Citat:
Horvat I: Paneli su od 100W 17,57V 5,68A
Imam ukupno 100Ah 12V akumulatora.
Punjač napravljen na osnovu teme https://www.elitesecurity.org/...Napajanje-racunara-drugi-nacin
Moderna elektronika sva radi bez ikakve prepravke priključena na panele.


super, onda je to dosta jaki sustav oko 600Wp. Jesi izvršio kakva mjerenja napona u različitim uvjetima (oblačno/sunčano)? kakvi su naponi struje?

evo ovo su moja mjerenja:

napisati ću vrijeme u koje sam mjerio napon panela. struju nisam mjerio jer nisam htio odspajati panele nego sam pustio spojeno tako kako je. Najprije ću napisati vrijeme pa iza napon panela.

vrijeme 19.2.2014: oblačno i magla

6:50, 12,5V - tracer detektirao napon i upalio zelenu ledicu za punjenje
6:55, 14,3V
7:00, 15,6V
7:05, 14,8V
7:10, 18,9V
7:15, 21,5V
7:20, 18,5V
7:25, 23,5V
7:30, 16,0V
7:40, 14,0V
7:50, 15,0V
8:00, 50,7V
8:03, 55,7V
8:04, 57,6V

Dalje nisam zapisivao jer kazaljka na analognom instrumentu stalno titra između 55 i 60V. Povremeno zna na sekundu, dvije doći na oko 65V pa opet padne na 55 i 60V.

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Solarni sustav - maksimalna snaga panela

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18064 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.