Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex Desulfator 12V 5A

[es] :: Elektronika :: Forex Desulfator 12V 5A

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19470 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LHall
poljoprivreda
Srbobran

Član broj: 320810
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Forex Desulfator 12V 5A27.01.2014. u 18:45 - pre 124 meseci
Da li neko sa foruma koristi ovaj desulfator?Da li vredi ulozeni novac?Ne mogu da zamislim sta je sve ugradjeno u taj desulfator(posto sam video unutrasnjost na slici), a da sve to bude tako skupo.Da li slucajno neko ima semu ovog desulfatora??Inace u Temerinu u jednoj firmi koji koriste ovaj punjac za regeneraciju akumulatora kune se da je dosta efikasna stvar,ali oni i vrse prodaju tih punjaca pa sve mislim da im je u interesu da hvale taj aparat.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.01.2014. u 19:09 - pre 124 meseci
Desulfatizacija moze trajati danima, ili nedeljama, zavisno od nivoa sulfatizacije.

U svakom slucaju, ako se ne regenerisu profesionalno akumulatori, jedan dobar punjac je sasvim dovoljan za kucnu aplikaciju. Inace takvi uredjaju mogu da kostaju kao 2-3 akumulatora..sto je nekih 12-20 godina koriscenja(bar ovih 50-60Ah)..
Prema tome, dobro namotan trafo, ili dobro uradjen punjac(20-30€), i nov accu(60-70€), su daleko ekonomski opravdanija varijanta...osim ako "ozivljavanje" accu ne postane biznis...koji obozavaju preprodavci vozila...

Tada sprava proizvodi zaradu...
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.static.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.01.2014. u 09:06 - pre 124 meseci
Godinama mi je bila opsesija remontovanje accu, pokusao sam sve moguce, nisam uspeo, danas je mnogo gore jer 80%procenata je kratak spoj u pojedinim celijama, prava regeneracija da ostane 60-70% kapciteta, ne verujem da je moguca
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.01.2014. u 14:52 - pre 124 meseci
Desulfatizacija je moguca kod laganih "havarija", duzeg drzanja accu bez ciklusiranja, punjenja premalim strujama, drzanjem ispraznjenog accu.
Uglavnom, sulfatna skrama je resiv problem, naravno retko u maksimalnom procentu, ali accu je moguce koristiti jos jodredjen period, svakako ne preko godinu dana, to bi bio znacajan procenat zivotnog veka., 20-25%...

Ali moze odloziti finansijski udar, posto se o accu ponajmanje misli i razmislja, pa povremeno skrene paznju na sebe
 
Odgovor na temu

LHall
poljoprivreda
Srbobran

Član broj: 320810
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.01.2014. u 18:54 - pre 124 meseci
I ja sam potpuno svestan toga da "Od stare babe ne moze se napraviti mlada devojka",posto sam i ja isprobavao razne home made desulfatore.Rezultati su bili dosta zanemarivajuci.I ovu temu sam postavio zbog toga da mozda neko ima semu ovog fabricki napravljenog desulfatora,i mozda bi ustupio ostalim clanovima foruma.Ne da bi se sa njim ostvarila zarada nego da sto siri krug ljudi isproba i kaze svoje misljenje.A interesuje me i misljenje ljudi koji su eventualno ovaj aparat i isprobali.Inace se potpuno slazem sa prethodnim ucesnicima ove teme.Ali ipak me kopka neka znatizelja da je mozda bas ovaj aparat "taj" cudotvorni koji mozda daje neke vidljivije rezultate na istrosenim ,sulfatisanim akumulatorima.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.01.2014. u 21:11 - pre 124 meseci
Ne postoji "čudotvorni" aparat koji će ubiveni accu povratiti među normalne. Može se na kratko povratiti deo kapaciteta i to ne u dužem vremenskom intervalu.
Sva silna lelemoođenja oko efikasnosti "ovog" ili "onog" desulfatora su samo prodavanje magle za skupe pare.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A29.01.2014. u 11:16 - pre 124 meseci
Prvo, i najvaznije, ima nas nekoliko na forumu, koji su se nagledali i sema i procesa...diljem nekoliko decenija.

Sada da se pojavi neka magicna sema, prosto je nezamislivo da bi se izrodilo neko "novo" iskustvo i da bi sada bila plodonosna diskusija, pogotovo oko komercijalnih komponenti..i komercijalnih procesa.

Elem, nekada su se izucavali accu, za razne potrebe, pre svega vojne, i doslo se do nekog stepena efikasnosti, cak i u toj zoni(gde se rasipaju pare) isplatljivog. Ali to je bilo pre bar cetvrt veka. Od tada se tehnlogija accu izuzetno promenila, accu su tehnoloski prilagodjeniji zanemarivanjima, odnosno korisniku. Do kraja svog upotrebnog veka. Solidan period i nakon isteka garancije, sto je za savremene proizvode odlican benefit..

Tako da neke "patent" seme sada imaju malu do nikakvu upotrebljivost. Narocito ako nisu namenjene(usaglasene) specificnoj tehnologiji izrade accu, pa univerzalne "zmijske vodice" ipak vise sluze za proizvodnju (nekog) novca.

Zato sam i naveo ekonomsku gimnastiku diljem nekoliko godina, i (recimo natprosecnog) korisnika i eventualnog entuzijaste, koji bi da ozivljava mrtvace(medju accu).

Nikakvo "slepo" kondicioniranje ne moze da ima solidan uspeh. A niko od kondicionera ne otvara accu, ne osmatra ni povrsinu ni zapreminu sulfata, ili stanja ploca. A ocekuje uspeh.

To bi bilo, na primer, kao da postoji "carobna" kutija, koja se ukljuci nasred sobe, i ukloni vlagu iz zidova u celom stanu...

Cinjenica je da postoje punjaci koji mogu bolje od drugih punjaca da napune accu, ali i ta sposobnost zavisi i od konkretnog accu, od marke i brenda, a zakljucke lako generalizujemo, na sve sto postoji. Bez da se upustamo, a pitanje je i koliko mozemo(usled prikrivenosti informacija), u samo tehnologiju izrade nekog brenda ili tipa accu.

Znaci "napadamo" bolest accu, bez informacije o intenzitetu bolesti, bez mikrostrukturnog poznavanja karakteristika ploca accu, i ocekuje se konstruktivna diskusija u odnosu na "semu"...

Mislim da je unapred otpala i diskusija i konstruktivnost..
 
Odgovor na temu

LHall
poljoprivreda
Srbobran

Član broj: 320810
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A04.02.2014. u 18:20 - pre 124 meseci
Mozda ce tema biti zatvorena ,pre nego stoje i pocela neka konstruktivna rasprava.(bilo bi mi zao jer smatram da tema zavredjuje paznju)

Slazem se da vojska(bas zbog relativno dosta velikih novcanih sredstava na raspolaganju)nikada se nije pribegavala "popravci" accua ni olovnih,ni NiCd accua za prenosne uredjaje,vec prilikom prvih znakova neposlusnosti accua dolazilo je do zamena(to je i najsigurnije za vojsku zbog prirode "posla" koje obavlja).Tako je bilo 80-ih godina,a verujem da je tako i sada(normalno pri primeni novih accu tehnologija).

Moramo biti svesni toga da nikakva invazivna "kucna" metoda provere sulfatizacije ploca ne moze da dodje u obzir,jer bismo u svim tim slucajevima nepopravljivo mehanicki ostetili akumulatore.Ali zato postoje razni instrumenti sa kojima mozemo odrediti stepen ostecenosti ploca u celijama,kapacitet akumulatora ,unutrasnji otpor,itd.tj stanje akumulatora.Nisam mislio u bukvalnom smislu da je ovaj aparat cudotvoran,jer iskustvo mi kaze da tako nesto za olovne accue ne postoji.Ali ako se poveca kapacitet sa npr.20% na nekih 60%,to se mora priznati da je dobar rezultat.(odlaze ono neizbezno,udar na novcanik korisnika,a moramo priznati da to u danasnja vremena nije za zanemarivanje).Ponovo napominjem da ja ne znam kako ovaj aparat radi,pa sam zato trazio misljenje sireg broja ljudi.(a smatram da ovaj forum posecuje dosta veliki broj ljudi).A da bi smo imali sto sire misljenje ,pozeljno bi bilo da ljudi koji koriste taj uredjaj daju svoj doprinos raspravi,ili eventualno postave (e tu dolazimo do te "seme"!)semu uredjaja,da i drugi mogu ucestvovati na osnovu seme u raspravi(ili eventualno putem samogradnje isprobaju aparat).Nabavna cena za prosecnog potrosaca je fatalan udarac po novcanik,tj nedostizno.

Tema desulfatora olovnih accua je vec bila postavljena,i to je jos jedan razlog zasto sam se ja fokusirao bas na odredjeni aparat "semu".

Dosta sam razmisljao da li uopste nastaviti ovu temu,ali mislim da postoji potreba za diskusijom po ovoj temi,to potvrdjuje i broj pregleda teme koji za otprilike nedelju dana prelazi 500.A sto se konstrutivnosti tice,hajde da to prepustimo clanovima foruma.Ako smatra bilo ko od clanova da sam ga nenamerno povredio time sto se ne slazem sa svime navedenim u ovoj temi,unapred se izvinjavam i neka administratori ili moderatori pa i gosp.Vladd zatvore temu.

Dodao bih i jedno objasnjenje u pdf formatu u vezi desulfatora.Jeste da je na engleskom jeziku ali u podacima se lako snalazi bilo ko ko je imalo vican ovoj temi. evo link: http://forex.hu/en/images/en_pdf/desulph.pdf mozda ce ovo vise doprineti da se ova tema ipak nastavi.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A04.02.2014. u 18:42 - pre 124 meseci
Tema najverovatnije neće biti "zatvorena" pošto još uvek nije "zastranila".

Vladd je lepo napisao da se "odokativnim metodama" ništa ne postiže kao ni "iskustvima prilikom korišćenja" koja znaju da budu veoma subjektivna, a i ima nas nekolicina na forumu koji se u, barem čitanje, šeme itekako razumemo (a i u same accu).

Prvo sebi moraš da postaviš sledeće:
1. kako odrediti da li je accu sulfatizirao i koliko i na koji način
2. koliko ti je znanje hemije vezano za accu (bilo kog tipa)
3. koliko si voljan da potrošiš vremena i novca da bi došao do upotrebljivih podataka kojima bi mogao argumentovano da barataš

PDF za koji si dao link ne objašnjava apsolutno ništa, kao ni grafik na njegovom dnu. Čisto mlataranje papirom potencijalnim kupcima.
A to što se u Temerinu "kunu" u aFarat, to je njihova stvar
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

seadss
IT Administrator
BiH

Član broj: 324827
Poruke: 19
*.static.telemach.ba.



Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 12:06 - pre 117 meseci
Pozdrav svima,
Vidim da je ova tema dobro stara, ali da je pokušamo oživjeti. Ja već duže vremena tražim šemu ovog uređaja ali to nema nigdje, ili barem ja nisam našao . Cijena ovog uređaja je prevelika oko ( 350eura u Temerinu ili Beogradu, a ja sam iz BiH ) u odnosu na elektroniku koju ima . Jedan kolega mi je poslao slike unutrašnjosti punjača i vidim da bi se to moglo uz malo truda skinuti . Već sam takve stvari radio.
Nadam se da je to već neko uradio ?
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 12:13 - pre 117 meseci
Ne verujem da je iko od normalnih korisnika ovog foruma izkeširao 300+ € samo da bi "skinuo" šemu sprave koja samo služi da olakša novčanik za pomenuti iznos.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Slobodan čovek

Član broj: 284736
Poruke: 1307
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 12:19 - pre 117 meseci
http://www.instructables.com/i...ar-Batteries-in-an-Altoids-Ti/
 
Odgovor na temu

randjelly
Alexandar
smd pro el., altium
Private
Nis

Član broj: 320028
Poruke: 19
5.57.79.*

Sajt: alexsoldering.com


+1 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 13:42 - pre 117 meseci
Zorane ti nikome ne verujes ovde :) ima ljudi koji mogu i hoce da isesiraju toliko, ti nisi ovde da sudis ko ima para a ko nema... ;)

Usluzno lemljenje smd i th komponenti
http://alexsoldering.com/
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 14:11 - pre 117 meseci
@randjelly:
Upazari jedan i na rados' svih nas ovde prisutnih, skini šemu i okači ovde.
Ne znam samo kako si došao do zaključke o tome da sudim ko ima a ko nema para?

vladd je ovde lepo svaštanešto napisao: http://www.elitesecurity.org/p3402795 pa lepo i natenane pročitaj, a i utroši nekoliko godina na shvatanje funkcionisanja različitih fiziškohemijskih procesa prilikom eksploatacije različitih akumulatora (odnosi se na tip, odnosno hemiju).
Na Internetu, k'o i na tarabi može svaštanešto da piše , a i za svaku ovčicu postoji odgovarajuća osoba koja će da je ošiša

BTW, imaš kockicu pored koje piše: Smajliji u ovoj poruci? pa klikni na nju pre nego što pošalješ odgovor
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

brankotod

Član broj: 289922
Poruke: 253



+43 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 20:36 - pre 117 meseci
Prevod sa wikpedie.

Sulfat sloj olova može da se rastvori nazad u rastvor primenom mnogo veće napone. Normalno, radi visoki napon u baterije će dovesti do toga da brzo zagreje i potencijalno izazivaju toplotnu bježanja što može dovesti do toga da eksplodira.Baterija uređaj stoga koristi kratke impulse visokog napona, prekratak da prouzrokuje značajne protok struje, ali dovoljno dugo da preokrenu proces kristalizacije. [1]
Svaka baterija ima posebnu rezonantnu frekvenciju definisan fizičke veličine od olovnih ploča, ali je obično od 2 do 6 MHz. Formirovateli pokušavaju da utvrde i ubrizgati impulse u tom slučaju, u kojoj tački ploče počinju "zvoni", koja pomaže izaziva film da raskinemo. [1] [5]
U zavisnosti od veličine baterije, proces desulfation može da nedelje da se završi. Tokom ovog perioda baterija se takođe kap tereti da nastave da smanjuju količinu olova sumpora u rastvoru. Komercijalni regeneratori često podržavaju više baterije da obezbedi paralelan rad da se poboljša protok. [1]

Skinuto iz:http://en.wikipedia.org/wiki/Battery_regenerator

Pravio sam desufator pre par godina, rezultati pod sumnjom.
 
Odgovor na temu

randjelly
Alexandar
smd pro el., altium
Private
Nis

Član broj: 320028
Poruke: 19
5.57.79.*

Sajt: alexsoldering.com


+1 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A27.08.2014. u 22:16 - pre 117 meseci

Aleksandre,
proslu ovakvu poruku sam ti izbrisao, ali ti ocito ne citas mailove.
Ovdje se trudimo, da ako smo neznalice, bar budemo malo kulturniji.



[Ovu poruku je menjao veselinovic dana 28.08.2014. u 07:16 GMT+1]
Usluzno lemljenje smd i th komponenti
http://alexsoldering.com/
 
Odgovor na temu

seadss
IT Administrator
BiH

Član broj: 324827
Poruke: 19
*.static.telemach.ba.



Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.08.2014. u 07:33 - pre 117 meseci
Pozdrav, drugari ja sam samo tražio da li neko slučajno ima ovu šemu? Jer ovaj punjač nije teško napraviti ko se razumije u elektroniku. Ako ga kupim budite sigurni da ću ga kopirati ne radi vas nego da napravim još koji pa ću onda šemu dati na forum. Ja se ovim poslom bavim malo duže vremena i imam raznih punjača možete pogledati na http://desulfatori.blogspot.com/ ali ovaj nemam i ne daje mi se 350eura. Sada je elektronika vrlo jeftina i ovo se može napraviti za dosta manje para .
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.08.2014. u 11:03 - pre 117 meseci
JA bih preporucio konstrukciju sa TRAFOOM namenjenim za punjac akumulatora. Nikakva elektronika i serijski regulatori, vec dobro namotan trafo, sa jedno 4-5 izvoda na PRIMARNOJ strani, za regulaciju napona i struje punjenja.
Nakon trafoa grec(najbolje 4 odvojene snazne diode na hladnjacima) i osigurac.

Moguca je i ugradnja voltmetra, analognog, i obavezno ampermetra.

Sve je to blisko ceni nekoliko tranzistora, a moguce i jeftinije(trafo grec i ampermetar su pozeljni i u slucaju "elektronskog" punjaca.

Takav punjac moze lako da dostigne 8-10 A, a da bude upotrebljiviji(i korisniji, zbog talasastog napona i NEGATIVNOG napona od 0,6V) kao punjac accu nego regulator sa nekih 5-7 tranzistora na izlazu(za istu struju) i pola metra hladnajka(koji uopste nije jeftin gadget).

Blog je inace dobar i koristan, nudi jasna saznanja, mada "desulfatizacija" dobrog a ispraznjenog accu se moze odraditi i sa ovakvim punjacem, samo treba sacekati da se proces punjenja "pokrene".
Struja ce u prvi mah biti nula, ali nakon sat-dva, pocece da raste.

Accu ionako ne treba ostavljati bez nadzora, bar u kriticnim trenucima, "poletanja i sletanja", pocetka i kraja punjenja, posto je mogucnost pozara prisutna.


Sadasnji accu su nesto drugaciji od accu od pre 5-10 god, i znacajno drugaciji od onih pre 20-25god. Sada su sa specificnim resetkama, i sa minimumom elektrolita, naravno, najcesce su BO, bez odrzavanja, i samo je neophodno dopunjavanje jednom u par meseci, bez obzira kako se vozilo koristi. I vek im je otprilike trajan koliko i garancija, mozda godinu duze, a tada najcesce krecu velike igre i gubljenje vremena oko ozivljavanja, koje ne mora da bude uvek uspesno, a gotovo nikada nije ni 80% uspesno. Najcesce se "ozive" na 50-70% kapaciteta...

Accu kosta oko 20 evra godisnje, skoro da je to max prosecna cena, ako se ne koriste bas neki ultra skupi, 80 evra za 4 god(puzadanog trajanj i 36 meseci garancije) za 60Ah, cesto i manje, da bi sprava od 350 evra bila isplatljiva za JEDAN accu "u kuci" ili dva. Mozda je drugacija prica kod voznog parka, gde vredi oziveti nekoliko zapustenih accu, i malo bi se umanjili troskovi odrzavanja u tekucoj godini. I gde postoje zamenski accu, koji se koriste, dok traje visednevno "ozivljavanje".
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.163.*



+356 Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.08.2014. u 11:32 - pre 117 meseci
Pozdrav za sve

@vladd, spomenuo si nesto sto malo ko zapaza. Savremeni akumulatori Pb, zbog tendencije "naguravanja" sto vise Ah u sto manje prostora,
Zbog smanjene mase a povecanja povrsine elektroda + sinterovane elektrode, smanjena kolicina elektrolita, cine stanje takvim da se isti skoro
pa i ne mogu deulfatizirati u slucaju te pojave.

U vrijeme dok su se koristili akumulatori kojima su se celije mogle isprati to je imalo smisla.

Sulfat se ne razgradjuje, nego pada na dno celije, a kod savremenih akumulatora, tijesnih celija, separatora tijesno uguranih izmedju
elektroda, sulfat nema gdje "otici" i stalno i kad se ukloni sa elektroda je prisutan u separatoru i time znatno smanjuje aktivnu povrsinu
elektroda, a samim tim i kapacitet akumulatora.

Nekada kad su proizvodjaci drzali do sebe, na svakom akumulatoru je pisalo maksimalno vrijeme u kojem akumulator m o r a proci
ciklus punjenja i praznjenja da bi zadovoljio deklarisanu specifikaciju. Danas toga nema. Akumulator traje dok ima garanciju.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

seadss
IT Administrator
BiH

Član broj: 324827
Poruke: 19
*.static.telemach.ba.



Profil

icon Re: Forex Desulfator 12V 5A28.08.2014. u 11:58 - pre 117 meseci
Odlično VLADD i emiSAr. Vidim da vi dobro poznajete materiju odnosno akumulatore. Mislim da sam ja napravio sve punjače koje sam našao na netu. Većina njih nije ni za šta. Kupio sam i dobre punjače koje sada koristim. Obično imam i zamjenske akumulatore pa imam vremena da se zezam sa akumulatorima koji nisu u kratkom spoju. Dosta sam ih ja dokrajčio a bogami i dosta popravio, tako da se tu može nešto uraditi. Punjač forex me interesuje jer ima par dobrih stvari i volio bih ga isprobati. Ja sam kontaktirao
Andrea Tóth
Forex Ltd.
H-1033 Budapest, Kiscsikós köz 10.
Tel.: +36 1 388 8822/2 Fax: +36 1 250 1168
e-mail: [email protected]
homepage: www.forex.hu
i desulfator je 190eura + 40eura poštarina + carina i carinski papiri pa PDV i ode to. Bilo bi dobro kada bi ja našao nekoga od kolega pa da to nekad usput pokupi u Budimpešti onda je to samo 190eura što i jeste prihvatljiva cijena .
Što se tiće teme o akumulatorima, desulfatizaciji, novim tehnologijama itd tu možemo danima pričati a i postoje razne teorije koje se mogu naći na internetu, pa zato sada ja ne bi o tome da pričamo. To su sve teorije a praksa je drugo i ja se na tome učim. Brzo mogu da ustanovim u kakvom je stanju akumulator i da li se na njemu može šta uraditi ili ne . Nekada dane izgubim i ništa ne napravim a bio sam siguran da mogu itd.
Evo dodao sam i 3 slike unutrašnjosti desulfatora na kojima se vidi da ovdje zaista nema ni 50eura elektronike

[Ovu poruku je menjao seadss dana 28.08.2014. u 13:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Forex Desulfator 12V 5A

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19470 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.