Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o antivirusima...

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18731 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine

Član broj: 248982
212.178.227.*

icon Re: Diskusija o antivirusima...25.10.2014. u 07:13 - pre 820 dana i 1h
U tom "ritmu" teleporta, ali sa kompjutera na kompjuter, siže i moje prvo pitanja! :)

Juče mi je 360 Total security pronašao i ubacio u karantin jedan problematičan fajl. Bilo mi je čudno da je nešto promaklo Aviri i ostalim programima...Prođe par sati, odlučim da odgledam epizodu jedne od serija iz teme "Koje serije trenutno pratite - preporuke?", kad: sadržaj mrežno share-ovanog folder = empty. Mislio sam da je kabl, ali sam se posle par minuta setio incidenta iz druge rečenice. U karantinu je bio .ink fajl, polu hrabro sam kliknuo na restore i sadržaj foldera se vratio. Zašto, kako? Da li postoji mogućnost da nešto nije Ok sa tim folderom? (tri pitanja u jednom).

I još jedno: da li je moguće isključiti ili kontrolisati update programa koji automatski sprovodi 360 Total security.
Ne mislim na update njegove baze, vego na Vulnerability informaciju (tako nešto) koja se pojavljuje.

p.s.
Citat:
ironman: Kod 360 mi se ne sviđa što mora da se kuca admin password svaki put, inače njime sam zamenio Avast koji je gušio mašinu sa 1000M cpu i 4 giga rama. Na desktopu imam Comodo.
CoyoteKG: gde se kuca to? Nisam primetio

Ni ja ovo nisam "pronašao", ali možda ima veze sa Facebook login opcijom?

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 25.10.2014. u 08:31 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator
Član broj: 235887
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Diskusija o antivirusima...25.10.2014. u 21:20 - pre 819 dana i 11h
Poruke su prebačene, možete da nastavite sa diskusijom.

Odgovor na temu

CoyoteKG

Član broj: 70939

icon Re: Diskusija o antivirusima...28.10.2014. u 11:06 - pre 816 dana i 20h
hm.

na ovoj masini mi je 360 Internet Security. Nisam jos instalirao Total. Total mi je na nekoj drugoj.

Ovaj AV mi je odmah prijavio da mi je TC UP zarazen virusom. Bas smo pricali o tome i ovde, pa sam ga proverio na virustotal i nije bio virus.
I evo 360 Internet Security ga baci u karantin, ne mogu da ga koristim, dodam ga na white listu i funkcionise dok opet ne restartujem racunar.
Nakon restarta opet ga ubaci u karantin

Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.alfanum.co.rs

icon Re: Diskusija o antivirusima...28.10.2014. u 12:39 - pre 816 dana i 19h
Meni sve što je 360 do sad pogrešno prepoznao imalo je prefix "heur", što znači da ga nije prepoznao direktno nego neka njegova karakteristika podseća na malware, pa ga preventive radi skloni u karantin. Kao kad bi svakog klinca na ulici koji nosi jaknu sa obeležjima nekog fudbalskog tima policija preventivno uhapsila jer i huligani nose iste takve jakne. E sad, još je nekad davno f-prot krajem 90-ih pod DOS-om imao mogućnost da se isključi heuristika, a ovo čudo sredinom druge decenije 21. veka nema...

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Diskusija o antivirusima...28.10.2014. u 13:14 - pre 816 dana i 18h

Kada se isključi QVM engine, stopa detekcije se ne menja, samo se pojavljuje određeni procenat potencijalnih pretnji što je i karakteristično za heuristiku, valjan je to lepo objasnio u prethodnom postu. Slobodno možete da ga isključite ukoliko vam smeta ova pojava.
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

surla
Canada
canada

Član broj: 11243
*.pitbpa.fios.verizon.net.

icon Re: Diskusija o antivirusima...30.10.2014. u 04:18 - pre 815 dana i 3h
Emsisoft Antivirus, koristi Bitdefender engine i imaju svoj za detekciju nepozeljnih programa. Program ima strasno dobru heuristiku i HIPS.

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Diskusija o antivirusima...04.11.2014. u 14:43 - pre 809 dana i 17h
Slažem se, radi se o kvalitetnom anti-malware programu. Čak šta više, ukoliko se odabere Internet Security paket čiji je sastavni deo veoma kvalitetan Online Armor Firewall, dobija se štit za svako poštovanje.

Odgovor na temu

pinkivona
Menadzer
Beograd

Član broj: 327524
87.116.146.*

Sajt: www.pinkapartmani.com

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 00:57 - pre 711 dana i 7h
AVG najbolji :)

Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd - Kuršumlija -

Član broj: 43804
*.com
Via: [es] mailing liste

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 07:58 - pre 711 dana
Moja Baba, Expert Security, 2016, najbolji antivirus!

Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Moderator
*.static.sbb.rs.

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 09:17 - pre 710 dana i 22h
Ljudi, ne terajte šegu na ovoj temi, a ako već imate nešto da kažete onda i obrazložite zašto tako mislite. Na primer, po čemu je to AVG najbolji? Na decembarskom AV-TEST testiranju AVG Free bio je na dvadesettrećem od 28 mesta, uzevši samo 3,5 od 6 mogućih poena na detekciji malware-a i isto toliko poena na ocenama performansi, tako da se mnogi ne bi složili sa ovom tvrdnjom, ali jeste možda najbolji po kriterijumu upotrebljivosti jer je tu uzeo maksimalnih 6 poena, mada samo 9 od tih 28 testiranih nisu toliko poentirali u tom segmentu. Bilo bi veoma prikladno za pravilan nastavak diskusije da čujemo zbog čega je to ipak AVG najbolji...

Dakle, ako već imate potrebu da nešto napišete, onda i obrazložite vaš stav, tako sprečavamo nepotrebne naknadne postove i zagušenje teme.

Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd - Kuršumlija -

*.com

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 09:23 - pre 710 dana i 22h
Ja se šegačim, jer se čudim kako uopšte bilo ko pametan može da kaže da
je bilo koji antivirus najbolji?
Svako svoga konja hvali.
To je toliko puta ovde zaključeno.
Kao da su AV testovi, nezavisni?
Ma, hajte...
Kad bi ja sad napravio antivirus i pljunuo sto iljada evrića, da vidiš
kako bi ja bio najbolji.

Odgovor na temu

IUOP_1

Član broj: 142305

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 09:36 - pre 710 dana i 22h
Citat:
agasoft:
Kao da su AV testovi, nezavisni?
Ma, hajte...

Dobro, verovatno ima i toga, ali sta drugo preostaje?
Da svako individualno duze vreme proverava svaki AV?
Meni je dovoljno da uporedim nekoliko razlicitih testova i da dobijem neku okvirnu sliku.
Ovaj clan je instalirao skriptu za smanjenje nerviranja i normalnije pracenje foruma: Skripta za ignorisanje korisnika

Popravka kompjutera - Odzaci i okolina.

Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd - Kuršumlija -

*.com

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 09:44 - pre 710 dana i 22h
Ja ne očekujem od običnog korisnika koji sluša winamp i gleda filmove,
da proverava baš svaki AV.
Ali mi neki, opet, ne moramo baš svaki, ali jedno desetak, zbog
profesije, možemo.
Ja kao potpuno slep korisnik, probam godišnje bar desetak, što zbog
testiranja, što zbog pristupačnosti softvera sa čitačima ekrana, koja je
od odlične, do blagog užasa u pojedinim AV interfejsima.

Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 15:05 - pre 710 dana i 16h
http://www.informacija.rs/Vest...a-elektronskog-bankarstva.html

Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Moderator
*.static.sbb.rs.

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 15:42 - pre 710 dana i 16h
E ovo je jedna od zamki tih komparativnih testova - ovo o čemu piše članak je test korporativnih verzija AV programa:

http://www.av-test.org/en/anti...ness-windows-client/windows-7/ i http://www.av-test.org/en/anti...ness-windows-client/windows-8/

dok ono što većinu nas zanima je test za kućne korisnike:

http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/ i http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-8/

Korporativni imaju sasvim drugačiju logiku, jer su tu osim AV-a i razne dozvole na nivou domena, razni firewall-ovi, zaštite na nivou rutera, razni intrusion detection i intrusion prevention alati itd, network monitoring alati kao i specijalizovani AV-ovi na mail serverima, fajl serveima itd. Taj isti G-Data je na korporativnom testu bio u vrhu po detekciji i performansama, ali u kućnoj varijanti je ispod sredine (sedamnaesto i trinaesto mesto, ako se ne varam). A kad neko pročita ovakav text, može veoma lako doći u zabludu da je G-Data odličan za kućnog korisnika...

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Diskusija o antivirusima...11.02.2015. u 15:58 - pre 710 dana i 16h
Da li ste svesni koliko postoji antivirusnih programa? Mnogo više nego što ih je ranije bilo. Međutim, veoma je nezahvalno pričati o tome koji je antivirus najbolji jer ne postoji merodavan test. Iz minuta u minut broj pretnji raste, neki antivirus će odmah kreirati definiciju, neki će kasnije, a neki neće uopšte. Što je još zanimljivije, dovoljno je biti svestan činjenice da nijedan antivirus ne štiti sistem 100%, takođe može da se desi da antivirus ima veoma dobru detekciju ali da ne može da se izbori sa detektovanom pretnjom. Postoji mnogo uslova i faktora koji određuju kvalitet i efikasnost antivirusnog programa. Najvažnije da se antivirus odabere shodno potrebama.

Odgovor na temu

CoyoteKG

Član broj: 70939

icon Re: Diskusija o antivirusima...20.02.2015. u 08:22 - pre 701 dana i 23h
Za sada sam prezadovoljan sa 360 Total Security.

Nekim problematičnim ljudima, poput mog brata :), džaba je bilo da instaliram AV + MB kad svejedno nekako napati raznoraznog đubreta sa neta i uništi sistem do te mere da ne mogu da se izborim čišćenjem nego mi lakše reinstal.

Stavio sam mu 360TS, i evi posle par meseci zakačim se sa TV na njegov računar da mu čačnem nešto.
Pogledam, nema nikakve meni nepoznate procese podignute, računar lepo radi, odem iz znatiželje da pročitam logove 360TS i naravno vidim gomile gluposti koje je blokirao.

Recimo da je pokušao da "downloaduje" film sa neta, a pošto ne zna da koristi torrent, niti zna da koristi te sajtove, on je guglao i za malo da skine neki fajl koji se zove recimo Interception.exe.

Brat mi je eto odličan test za taj AV :)
OS je još uvek živ i zdrav :)

Odgovor na temu

PedjaSrbija

Član broj: 320884
*.cpe.vektor.net.

icon Re: Diskusija o antivirusima...26.11.2015. u 21:25 - pre 422 dana i 10h
Imam AVG i ne sećam se kada sam imao problem sa virusom. Doduše ni ne downloadujem rizične fajlove dugi niz godina.

Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Moderator
*.static.sbb.rs.

icon Re: Diskusija o antivirusima...27.11.2015. u 09:06 - pre 421 dana i 22h
Što opet ne mora da znači da ako AVG ništa ne prijavljuje i ti ništa ne primećuješ da ih na tvom računaru nema - nedavno sam skenirao 6 računara u jednoj laboratoriji na fakultetu, na svim je bio AVG kao jedina zaštita, i na svakom je nađeno tona raznih adware-a, toolbarova, conduita, i sličnih smetala...

Odgovor na temu

T.r.o.n.i.c.Srb

Član broj: 330926
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Diskusija o antivirusima...27.11.2015. u 13:54 - pre 421 dana i 18h
Evo ja sam bas sinoc instalirao avg ( 6 meseci nisam imao antivirus) i opet nije nista prijavio tako da ti on i nije od neke pomoci posto verovatno imam bar nekoliko sitinh smetnji ali se one ne primecuju u radu!

Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18731 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.