Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o antivirusima...

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19004 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kristi1

Član broj: 151211
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 15:34 - pre 859 dana i 19h
Ja sam napisao na nekoj od predhodnih strana da zastita i funkcionalnost sistema ne idu zajedno.

Odgovor na temu

IUOP_1

Član broj: 142305

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 16:08 - pre 859 dana i 19h
Citat:
Aleksandar Maletic:
Koristio sam ga pune četiri godine, stvarno sam bio prezadovoljan ali ovo je počelo sve češće da se dešava, ne konstantno ali mi nameće dodatnu obavezu. Verovatno je neki bug u pitanju. Često me klijenti zovu u poslednje vreme žaleći se na usporavanja samog sistema ili interneta. Deinstalacijom Avasta sistem stvarno počne da diše punim plućima. Nije mi se desilo jednom već mnogo puta, na mnogo računara i nisu u pitanju samo sporije mašine. Čak sam i na svom ličnom računaru primetio.

Citat:
CoyoteKG: dada... ista stvar.
Cak i na jakim masinama, jednostavno toliko zaglupi masina da ne moze da se otvori recimo ni "My computer" po 10 sekundi. Da ne pricam o bilo kom browseru.
Tu obicno posamnjam na HDD, ali ako vidim da je instaliran Avast onda je to to... Samo ga deinstaliram i kompjuter ponovo sjajno radi.
Nikad se nisam preterano interesovao zasto Avast tako zaglupi.

Ja ovakva iskustva nisam imao, koristim ga neke 2 godine.
Samo je bio problem sa ucitvanjem pojedinih stranica.
A nisam primetio da opterecuje komp.

Citat:
kristi1: Kod same instalacije Avasta ponudjene su opcije koje su po difoltu cekirane, gadget, browser cleanup, rescue, updater aplikacija ... a PUP aplikacije uticu na rad pojedinih funkcija koje sam nabrojao i dolazi do problema. Na samom je korisniku da odluci sta mu je potrebno a sta nije.
Deinstalacijom Avasta problem je samo prividno resen, sustinski nije.

Uvek obracam paznju na to sta je stiklirano, pa sam browser cleanup izbacio,
zato se nisam setio da proverim da li postoji jos nesto slicno tome, sto moze izazvati problem,
sve dok Aleksandar nije spomenuo (iskljucio i Web Shield).

Citat:
kristi1
recimo FileHippo je "siguran sajt" a to sto su se prodali za pare nije bitno. Taj downloder preko koga se od skora preuzimaju programi sa njihovog sajta je u stvari adware.

Video sam za neke programe da idu preko njihovog downloadera, ali je ispod bio i direktni link.
Mrzi me sad da sve proveravam, ali sam bacio pogled na pominjani Avast, isto ide direktno.
U svakom slucaju, jel koristis neki drugi sajt?

Citat:
Aleksandar Maletic:
Žao mi je što sam morao da pređem na alternativu, dugo sam koristio Avast.

Na koji rece da si presao?
Ovaj clan je instalirao skriptu za smanjenje nerviranja i normalnije pracenje foruma: Skripta za ignorisanje korisnika

Popravka kompjutera - Odzaci i okolina.

Odgovor na temu

CoyoteKG

Član broj: 70939

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 17:24 - pre 859 dana i 18h
zadnjih par dana sam i ja pao na filehippo download, iako ga koristim godinama.
downloadovao sam pogresan, ali cim sam video fajl, nisam ni morao da ga pokrecem, video sam da je launcher.
Posle toga sma video da postoji i direct link.

Sto se tice avasta, stvarno ne znam. Nisam ni imao prilike da se udubuljujem u problem.
Pretpostavljam da meni na mom racunaru ne bi pravio problem, a zasto kod tih "obicnijih" korisnika tako cesto pravi problem, nemam pojma...
Vecina tih ljudi s kojima imam problem, gleda i sulejmana online. Na tom nekom sajtu je poznata neka navlakusa na malware, tako sto ljude obavestava na srpskom da imaju problem sa hard diskom i da skinu program da rese taj problem.
Na zalost to uglavnom urade... :/

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator
Član broj: 235887

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 01:48 - pre 859 dana i 9h
Citat:
kristi1: Ja sam napisao na nekoj od predhodnih strana da zastita i funkcionalnost sistema ne idu zajedno.

Svakako, slažem se u potpunosti.

Citat:
IUOP_1: Na koji rece da si presao?

Koristim na laptopu već pola godine besplatan zaštitni paket firme Qihu, 360 Internet Security, nedavno sam prešao na nadograđenu verziju 360 Total Security. Implementirana su tri antivirusna engine-a, među kojima su i Avira i Bitdefender. Zadovoljan sam kako funkcioniše, za sada ostaje tu gde jeste, čak sam ga instalirao i na kućni računar.

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 10:22 - pre 859 dana i 1h
kako radi taj 360 Internet Security na matorim XP masinama?

Edit, sad ga probah kod mene na racunaru.
I nasao mi je nesto sto ni jedan drugi do sad nije O_o

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 19.10.2014. u 11:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912

Sajt: www.bachi.in.rs

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 11:07 - pre 859 dana
To ti je lažna uzbuna.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> vladimir@vucicevic.iz.rs
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 11:24 - pre 859 dana
Za pocetak, svidja mi se interfejs, i to mi je mozda jedan od lepsih AV-ova. Jednostavan, bez reklama
Ali mi se ne svidja ova "lazna uzbuna".
Dajte link neki gde mogu da uploadujem fajl da vidim sta ce ostali AVovi da kazu.

U odnosu na prethodni bitdefender deluje kao da manje maltretira komp

Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 11:25 - pre 859 dana
Total Commander.

Evo ti link https://www.virustotal.com/

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 11:36 - pre 858 dana i 23h
Ni jedan nije prepoznao kao virus...

edit:
Pustih full scan pa odoh u setnju.
Nego... u prvih par minuta skeniranja vec je nasao ovo

Bas mi je cudno, jer stvarno ni jedan drugi to ne vidi kao viruse.
Provericu posle fajl po fajl na totalvirusu

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 19.10.2014. u 13:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 18:29 - pre 858 dana i 16h
Posle full skeniranja

C:\Program Files (x86)\TC UP\PLUGINS\Tools\TCUPTurbo\TCUPTurbo.exe HEUR/QVM01.0.Malware.Gen, 1 Unresolved
C:\Program Files (x86)\TC UP\PLUGINS\Bin\Opera_Registration_Tool.exe HEUR/QVM05.0.Malware.Gen, 5 Unresolved
C:\Program Files (x86)\TC UP\PLUGINS\Bin\TCUP_Registration_Tool.exe HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved
C:\Users\BlaBla\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\File System\002\t\00\00000000 HEUR/QVM10.0.Malware.Gen, 10 Unresolved
C:\Users\BlaBla\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\File System\003\t\00\00000000 HEUR/QVM10.0.Malware.Gen, 10 Unresolved
D:\$RECYCLE.BIN\S-1-5-21-1760588981-665840217-3977947361-1000\$RWBB0NX.exe HEUR/QVM10.1.Malware.Gen Unresolved
D:\Downloads\Bitdefender Total Security 2015 v18.12.0.958 x64\Activator\Trial-Reset - Activator.exe Trojan.Generic(HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6) Unresolved
D:\Downloads\Bitdfender Anti-Virus Plus 2015 + Trial-Reset\Trial-Reset - Activator.exe Trojan.Generic(HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6) Unresolved
D:\Jama\Zuma's Revenge!.exe HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved
D:\Jama\Zuma's Revenge!\Zuma's Revenge!.exe HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved
D:\SARDU_2.0.5\ISO\isolinux\WINSETUP\XPpSP3\I386\svcpack\DREAMAQ.EXE Trojan.Generic(Win32/Trojan.086) Unresolved
D:\SARDU_2.0.5\ISO\isolinux\WINSETUP\XPpSP3\I386\svcpack\5CAPICOM-KB931906-V2102.EXE HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved
D:\SARDU_2.0.5\ISO\isolinux\WINSETUP\XPpSP3\I386\svcpack\6SILVERLIGHT_S_4.0.50524.0.EXE HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved
D:\SARDU_2.0.5\ISO\isolinux\WINSETUP\XPpSP3\I386\svcpack\WINRAR393.EXE HEUR/QVM06.0.Malware.Gen, 6 Unresolved

Odgovor na temu

valerijan
encre de chine

Član broj: 248982
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 18:47 - pre 858 dana i 16h
...ja sam ostao bez odgovora, a IUOP_1-u se izlazi u susret.
Citat:
09.10.2014. u 19:33 - pre 9 dana i 23h valerijan:@Aleksandar Maletic: kakav je Kinez 360 Internet Security koji si spomenuo u jednoj temi? Hteo sam tamo da pitam pre Nedelju dve, kad sam ga instalirao na dve P3 ljute mašine, ali je tema zaključana...Krenuo sam sa Avirom, ali je se pri svakom pokretanju XP sp3 čekalo do 10 minuta da omogući prvu akciju korisnika. Kinez je na prvih nekoliko pogleda mnogo "lakši", takoreći neprimetan. Tema je: Preporuka antivirusa za starije masine

Već je na dva kompa sličnog godišta, P3 / 512mb / XP sp3. Posle Avire mašine sa Chi 360 IS lete! :) 舊機器好題目
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)19.10.2014. u 19:06 - pre 858 dana i 16h
Jos jedno pitanje u vezi 360 Internet Security.
Jel kompatibilan sa ZoneAlarmom?
Ovaj clan je instalirao skriptu za smanjenje nerviranja i normalnije pracenje foruma: Skripta za ignorisanje korisnika

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator
Član broj: 235887

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 00:22 - pre 858 dana i 11h
@valerijan, izvinjavam se, pročitao sam pitanje ali sam u žurbi zaboravio da dam odgovor. Mislim da dosta toga možeš da izvučeš iz prethodnih odgovora, dao sam svoje subjektivno mišljenje, ne pokušavam da favorizujem bilo koji antivirusni proizvod, samo izlažem svoja opažanja i iskustva sa dotičnim programima. Za sada sam i više nego zadovoljan. U društvu vladaju predrasude da je svaki proizvod koji potiče iz Kine loš proizvod, ja se ipak ne bih složio sa tim. Navedeni antivirus nije možda u klasi Kaspersky, Bitdefender ili sličnih antivirusa, ali vidi se napredak, pretenduje da preraste u ozbiljan antivirus, pritom je i besplatan. To su dovoljni razlozi da ga i dalje testiram i koristim.

@IUOP_1, ovaj zaštitni paket ne poseduje firewall komponentu, poseduje neki oblik HIPS modula ali verujem da neće biti konflikta i duelisanja ako ga budeš koristio zajedno sa Zone Alarm Firewall-om. Koristim isključivo matični firewall koji je integrisan u operativni sistem, stoga ne mogu da ti dam potpun odgovor.

Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 02:41 - pre 858 dana i 8h
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
mr. ako:
Probaj AVG, bas me zanima sta ces reci.

koristio sam godinama AVG. I bio sam zadovoljan sto se tice mog racunara.

Na MSE sam presao jer je kod AVG koliko se secam bilo nekih dosadnih reklama, ali bitniji razlog je jer je uzimao vise resursa sto mi tada nije odgovaralo za XP masine od samo 512MB RAM memorije.
A pored toga prilikom instalacije nudi svakakve gluposti na sve moguce nacine, sto bas ne volim, a posto imam izbor mogu da ne izaberem takav program koji na budalinske fore pokusava da umulja jos neki software.

MSE kad sam instalirao, iznenadio sam se koliko lepo radi na tim matorim masinama. Plus nema bukvalno ni jednu jedinu reklamu niti nudi nesto dodatno.
Za ovih par godina koliko instaliram MSE na racunare, niko nije imao probleme sa virusima. Jedino sa malware-ima :) koje resavam sa MBAM

Hmm, na AVG nema reklama, ne znam sto je tebi iskakalo... a to prilikom instalacije, ne secam se tacno, ali mislim da mi je pre par nedelja kad sam instalirao AVG Internet Security na dva racunara nije nudio cak ni onaj njihov AVG toolbar koji je ranije nudio sa AVG Anti Virus instalacijom - a to svakako decekiram pri izboru Custom instalacije (nisam od onih sto klikcu Next>Next>Next>Finish :) ). Za nesto drugo ne znam da mi je ikada instalirao neki dodatni adware i sl.
Mozda je razlika ako si ga skinuo sa neke Softpedije i slicno, mozda je neka sponzorisana verzija. Ja sve skidam sa njihovog sajta avg.com.

Nego pitam jer vidim da ga retko ko preporucuje, a godinama je jedan na najskidanijih antivirusa na tim sajtovima tipa Cnet i slicno... nije to neki pokazatelj, ali ipak...

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!

Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 06:49 - pre 858 dana i 4h
Kod 360 mi se ne sviđa što mora da se kuca admin password svaki put, inače njime sam zamenio Avast koji je gušio mašinu sa 1000M cpu i 4 giga rama. Na desktopu imam Comodo.

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 09:07 - pre 858 dana i 2h
gde se kuca to?
Nisam primetio

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 11:32 - pre 857 dana i 23h
Instalirao na nekoj masini na poslu 360 Total Security i prilicno sam odusevljen.

Malo vise resursa uzima nego na mojoj kucnoj masini

Ima neku SpeedUP opciju gde poiskljucuje svakojake nebitne stvari iz startup-a, task scheduled-a i slicno.
Posle restarta stvarno boot time mi je bio samo 33 sekunde i to komplet sa svim dignutim procesima. A nisam uopste nesto dodatno radio sa racunarom.

Racunar obican HDD od 160GB.
4GB DDR2
C2D E8500

I nudi brdo opcija, bukvalno sve moze da se podesi. Moze i automatizovamo sa jednim klikom.

sad sam otisao i na par sumnjivih sajtova namerno da skinem neki crack i zipovan i exe i odmah ih je detektovao i stavio u karantin. MSE mi recimo slabo tu sljakao

Sjajno, bas mi drago da sam naleteo na ovu temu

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 20.10.2014. u 12:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

valerijan
encre de chine

...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)20.10.2014. u 11:42 - pre 857 dana i 23h
Citat:
Aleksandar Maletic: @valerijan, izvinjavam se, pročitao sam pitanje ali sam u žurbi zaboravio da dam odgovor. Mislim da dosta toga možeš da izvučeš iz prethodnih odgovora, dao sam svoje subjektivno mišljenje, ne pokušavam da favorizujem bilo koji antivirusni proizvod, samo izlažem svoja opažanja i iskustva sa dotičnim programima. Za sada sam i više nego zadovoljan. U društvu vladaju predrasude da je svaki proizvod koji potiče iz Kine loš proizvod, ja se ipak ne bih složio sa tim. Navedeni antivirus nije možda u klasi Kaspersky, Bitdefender ili sličnih antivirusa, ali vidi se napredak, pretenduje da preraste u ozbiljan antivirus, pritom je i besplatan. To su dovoljni razlozi da ga i dalje testiram i koristim.

Hvala. Da, video sam i pročitao te odgovore. Isprobaću ga uskoro i na nekom od mojih antikviteta.

Meni je neverovatno koliko je neprimetan. Sa Avirom se sistem pokretao i do 7 minuta, sa 360 ni ne stignem da aktiviram štopericu :)

Odličan za staritete.

Predrasude o Kini, posebno iz ugla Srbije su tragi-komične.
_._/._./_ _ _/_.

Odgovor na temu

valerijan
encre de chine

212.178.227.*

icon Re: Diskusija o antivirusima...24.10.2014. u 15:10 - pre 853 dana i 20h
Ja sam instalirao Total Security na jedan komp. Čini mi se da je malo teži od 360 Internet security što je i logično.

Npr. sviđa mi se što pokazuje Vreme pokretanja, što ima Sendspace koji mi je baš odgovarao na Comodo AV-u.
Međutim Comodo je nakon nekog vremena počeo da brljavi, a verovatno sam kriv i ja...

Iz druge teme je ostalo pitanje da stalno traži šifru...na to ni u ovoj Total security verziji nisam naišao.
Samo obaveštava koji exe fajlovi su aktivirani i modifikovani...

Jedno pitanje iz druge teme, nadam se da mi IUOP_1 i ostali, neće zameriti što sam mu teleportovao poruku.
Bilo je tamo još dobrih zaključaka i pitanja...

Citat:
IUOP_1: Jos jedno pitanje u vezi 360 Internet Security. Jel kompatibilan sa ZoneAlarmom?

Takođe, SpeedUp je intresantna stavka.

Citat:
CoyoteKG: Ima neku SpeedUP opciju gde poiskljucuje svakojake nebitne stvari iz startup-a, task scheduled-a i slicno. Posle restarta stvarno boot time mi je bio samo 33 sekunde i to komplet sa svim dignutim procesima. A nisam uopste nesto dodatno radio sa racunarom.

Racunar obican HDD od 160GB, 4GB DDR2, C2D E8500

I nudi brdo opcija, bukvalno sve moze da se podesi. Moze i automatizovamo sa jednim klikom. Sad sam otisao i na par sumnjivih sajtova namerno da skinem neki crack i zipovan i exe i odmah ih je detektovao i stavio u karantin. MSE mi recimo slabo tu sljakao.

Malo o AVG-u:

Citat:
mr. ako Hmm, na AVG nema reklama, ne znam sto je tebi iskakalo... a to prilikom instalacije, ne secam se tacno, ali mislim da mi je pre par nedelja kad sam instalirao AVG Internet Security na dva racunara nije nudio cak ni onaj njihov AVG toolbar koji je ranije nudio sa AVG Anti Virus instalacijom - a to svakako decekiram pri izboru Custom instalacije (nisam od onih sto klikcu Next>Next>Next>Finish :) ). Za nesto drugo ne znam da mi je ikada instalirao neki dodatni adware i sl.
Mozda je razlika ako si ga skinuo sa neke Softpedije i slicno, mozda je neka sponzorisana verzija. Ja sve skidam sa njihovog sajta avg.com.

Nego pitam jer vidim da ga retko ko preporucuje, a godinama je jedan na najskidanijih antivirusa na tim sajtovima tipa Cnet i slicno... nije to neki pokazatelj, ali ipak...

AVG je na svim starijim kompovima na kojim sam ga susreo bio brutalno težak i naporan, pa ga verovatno zato ne preporučuju. Broj skidanja, po mom mišljenju nije merilo, jer većina "skidača" ne obraća pažnju na te "sitne" detalje...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 24.10.2014. u 16:27 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: Diskusija o antivirusima...24.10.2014. u 15:20 - pre 853 dana i 20h
Nadam se da mi Aleksandar Maletic nece zameriti sto mu teleportujem odgovor :)

Citat:
ovaj zaštitni paket ne poseduje firewall komponentu, poseduje neki oblik HIPS modula ali verujem da neće biti konflikta i duelisanja ako ga budeš koristio zajedno sa Zone Alarm Firewall-om. Koristim isključivo matični firewall koji je integrisan u operativni sistem, stoga ne mogu da ti dam potpun odgovor.

Posto se niko drugi nije javio, pretpostavljam da niko i ne koristi kombinaciju ova dva programa.
Kad ugrabim malo vremena, probacu dal rade zajedno, al ako me ti preduhitris, javi utiske.

Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19004 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.