Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite banku :)

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140885 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 11:05 - pre 123 meseci
^
Citat:
Ne naplaćuju, e sad kažu da se dobija sms za svaku transakciju, meni stiže za ebanking i za transakcije na šalteru, ali kad podižem sa bankomata ne, mada kažu da bi trebalo, a za plaćanje karticom na pos terminalu, nisam siguran, nisam je koristio u te svrhe neko vreme.

Stiže SMS za svaku transakciju, verovatno ti nisu čekirali za bankomat.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
212.178.227.*



+104 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 11:10 - pre 123 meseci
Moguće, to im je najveća mana, jer za svaku sitnicu treba da ih cimaš, čak i za ono što se podrazumeva.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 11:27 - pre 123 meseci
Citat:
CakNoris:
Citat:
Dexic:
Meni menjacnica redovno nudi preko srednjeg kad prodajem EUR. AIK to ne moze da ponudi. U centru, ovo nije nista cudno.


Na koji iznos i u kojoj menjacnici dobijas preko srednjeg kursa NBS kada prodajes EUR?

I na male sume (po 50-100EUR) dobijam, jer cesto menjam u dve-tri menjanice oko Kneza, pa me zapamte (godisnje ispadne velika suma, jer menjam recimo EUR i USD vece sume, pa onda nazad - zatreba ponekad za put, ne zbog nekog slabjenja/jacanja dolara)
Neces dobiti takve cifre ako redje menjas 100-200EUR. Na 500EUR ces moci ponekad.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 11:34 - pre 123 meseci
Citat:
ironman: @3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi

Kako ne, pa Intesine kreditne funkcionisu tako bas. Ne i debitne nazalost :(
Jedino za pravna lica, isto kod Intese, su i debitne vezane skroz zasebno.

Citat:
Ovo zvuči neverovatno, možda može da dobije po srednjem, možda čak i malo preko, ali samo ako je stalna mušterija, i za sume od 10 000+ €.

Prodje toliki promet godisnje, ali nikad po transakciji. Ja kazem da ljudi nemaju predstavu koliko treba da se cenka u menjacnicama:)
Jedna starija zena, ocigledno vani zivi (sa nasih prostora), ispred mene bila (menjacnica u sred Kneza, vise saltera), 2x po 500$ menjala. Ja se pao, na drugom salteru, izmedju te dve po 500$ serije, i menjao 100EUR, trazio bolji kurs; ona tek tada shvati da moze da se cenka :) Ali prvo je samo dosla i dala novac, proverila kurs, nista nije trazila ;)

Kurs koji pise u menjacnicama je samo za one koji ne pitaju i jer zakon zahteva da bude istaknut :) Ko god ima nesto vise od 10x50EUR godisnje, vec moze da se cenka.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
212.178.227.*



+104 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 11:42 - pre 123 meseci
I ja često menjam, ne samo za sebe, a cifre idu od 100 pa do 1000€ na dnevnom nivou u obližnjoj menjačnici, znači ne u centru, i kurs im je slabiji nego u centru, bar za pola dinara pa i ceo dinar i kad im tražiš bolji kurs jedva da se približe ovom iz centra (pola din ispod srednjeg), a nekad ni toliko, a ne mogu da idem u centar da promenim 200€ ili sl., a tek ne bih nosao sa sobom 1000 ili više.
Moguće da je promet u pitanju, jer ovaj često kaže
"Dao bih ti i po srednjem , da ima ko da kupi po prodajnom!"
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 13:39 - pre 123 meseci
@ironman

Citat:
@3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi


Raiffeisen i Intesa ovo nude, kao sto sam napisao, verovatno nude i jos neke strane banke.
Inače, ovo vazi kod Raiffeisen i za debitne kartice i to čak i kada ne primaš platu preko njih.

Po meni je Raiffeisen, što se usluga plaćanja tiče, najbolja banka, jedino što su skupi - neko reče deru.

Za Raiffeisen za stanovništvo odgovori na nekoliko pitanja:
1. Da li e-banking radi iz svih brauzera ili mora da se instalira neka aplikacija? Jel može nekoliko slika da vidim kako to izlgeda?
Da

2. Da li je moguće dobiti posebnu VISA karticu za plaćanje preko interneta i ako je moguće koliko to košta godišnje?
Da. Ne mogu sve VISA katice da se koriste za plaćanje preko interneta, odnosno ne mogu one na kojima ne piše ceo broj kartice. Kod Raiffeisen su to VISA Electron kartice.

3. Da li je moguće da se na jednu karticu (ne istu kao u 2) vežu i dinarski i devizni račun, tako da kada se troši u inostranstvu da se skidaju EUR, a kada se troši u Srbiji da se skidaju RSD? Ako može koliko košta godišnje? Da li je moguće da ova kartica NE radi na internetu?
Da.

4. Da li je moguće prodavati i kupovati EUR preko e-bankinga između više naloga na ime iste osobe? Npr. Dve VISA kartice, jedna je samo za net plaćanja i na nju prebacim pare neposredno pre plaćanja sa VISA kartice na koju su vezani dinarski i devizni računi. Ovako znam da imaju RFB i Intesa.
Da, ali nema povoljnog kursa.

5. Da li postoje SMS obaveštenja o transakcijama platnim karticama (VISA me najviše zanima) i da li se naplaćuju?
Postoje, ne važe za promene urađene preko e-bankinga, preko trajnog računa, a za uplatu samo za uplatu plate/penzije.

6. Da li su plaćanja preko e-bankinga besplatna i neograničena po broju transakcija (ili makar ograničena na npr. više od 20 transakcija)?
Da i da.

7. Da li je besplatno podizanje novca sa bankomata?
Da sa Raiffeisen bankomata u Srbiji.

8. Koliko košta mesečno održavanje računa?
150rsd, stim da je moguće uzeti Paket tekući račun za 250RSD koji obuhvata:
- Beskamatni odobreni minus u iznosu od 10 000RSD,
- Čekovi,
- Visa Electron kartica - ne može da služi za plaćanje preko neta,
- Visa Virtuon kartica - samo za plaćanje preko neta,
- Devizni tekući račun,
- Devizni račun štednog plana -model štednje po viđenju,
- MinMax štednju - jednostavan i efikasan način za prenos viška novca između dinarskog i deviznog računa,
- SMS obaveštavanje (uplati plate/penzije, transakcijama po kreditnim i debitnim karticama, prilivu iz inostranstva, isteku kartice, isteku pozajmice, ulasku u nedozvoljeno prekoračenje računa, ukidanju pozajmice, neizmirenim obavezama kredita),
- Telefonsko i internet bankarstvo,
- Payment card mobile service - dopunu mobilnog telefona putem SMS-a,
- Trajni nalog.

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 13:54 - pre 123 meseci
Citat:
ironman:
I ja često menjam, ne samo za sebe, a cifre idu od 100 pa do 1000€ na dnevnom nivou u obližnjoj menjačnici, znači ne u centru, i kurs im je slabiji nego u centru, bar za pola dinara pa i ceo dinar i kad im tražiš bolji kurs jedva da se približe ovom iz centra (pola din ispod srednjeg), a nekad ni toliko, a ne mogu da idem u centar da promenim 200€ ili sl., a tek ne bih nosao sa sobom 1000 ili više.
Moguće da je promet u pitanju, jer ovaj često kaže
"Dao bih ti i po srednjem , da ima ko da kupi po prodajnom!"

Pa da, ovde cekas red, i to retko ima ispod 5 ljudi, vrlo cesto je red i izvan samih menjacnica. Znaci, ima prometa i mogu da nekome prodaju posle po kursu po kome ce zaraditi.

Ne bi ja isao na NBG ili Vracar ili Senjak ili sta vec da menjam bilo koju cifru. A ovo je meni usput, treba mi 2 minuta, pa i 2eUR ustede sto da ne.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 13:55 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
ironman: @3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi

Kako ne, pa Intesine kreditne funkcionisu tako bas. Ne i debitne nazalost :(


Funkcionisu i debitne izdate uz Hit racun.

A ima i UniCredit isto ovo za sve debitne kartice. Moze klijent sam da odluci kako zeli.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 14:00 - pre 123 meseci
Citat:
CakNoris:
Raiffeisen i Intesa ovo nude, kao sto sam napisao, verovatno nude i jos neke strane banke.
Inače, ovo vazi kod Raiffeisen i za debitne kartice i to čak i kada ne primaš platu preko njih.

Vazi i kod Intese, cak nema veze sa platom :)
Ali, ne zaboravi da kod RF-a placas 1% provizije na EUR, i 2% na transakcije u ostalim valutama!


Citat:
2. Da li je moguće dobiti posebnu VISA karticu za plaćanje preko interneta i ako je moguće koliko to košta godišnje?
Da. Ne mogu sve VISA katice da se koriste za plaćanje preko interneta, odnosno ne mogu one na kojima ne piše ceo broj kartice. Kod Raiffeisen su to VISA Electron kartice.

Hmm, ne secam se kako je izgledala za fizicka lica, ali za poslovna Visa Electron moze preko neta da se koristi. Cini mi se da je i za fizicka lica imala ceo broj - mozda imaju neku posebnu koja bas ne moze na netu, nikako?
Uvek postoji opcija da ZABRANIS koriscenje kartica na netu.

Citat:
4. Da li je moguće prodavati i kupovati EUR preko e-bankinga između više naloga na ime iste osobe? Npr. Dve VISA kartice, jedna je samo za net plaćanja i na nju prebacim pare neposredno pre plaćanja sa VISA kartice na koju su vezani dinarski i devizni računi. Ovako znam da imaju RFB i Intesa.
Da, ali nema povoljnog kursa.

Sa jednog, ne toliko bitnom, opaskom: u Intesi i dalje ne radi bilo kakvo menjanje/transfer online izmedju racuna dva vlasnika (cak i kada imate ovlascenje za oba racuna). U Raiffeisenu to moze online, u svim smerovima.

Citat:
6. Da li su plaćanja preko e-bankinga besplatna i neograničena po broju transakcija (ili makar ograničena na npr. više od 20 transakcija)?
Da i da.

Ne bas, postoje ogranicenja. 3. grupa je do 150.000 mesecno, 4. je to 500.000, 50 transfera. Mislim da je to max. ali nije mi trebalo ni to pa nisam pitao :)
To je zastita, svi su po defaultu na 50.000, 10 naloga, a mogu u poslovnici da povecaju samo uz LK na koliko hoce od ovih nivoa.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 14:00 - pre 123 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
Dexic:
Citat:
ironman: @3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi

Kako ne, pa Intesine kreditne funkcionisu tako bas. Ne i debitne nazalost :(


Funkcionisu i debitne izdate uz Hit racun.

Ne, debitne uz Hit prvo koriste dinare ako ih ima, a onda evre.
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 15:00 - pre 123 meseci
RF ti daje da sam odredis broj transakcija i iznos. Pocetno je, kao sto si napisao 10 transakcija i 50000rsd.
I stvarno naplaćuju provizija na internacionalne transakcije 1% iznosa transakcije.

Koliko naplacuje AIK banka Provizija na internacionalne transakcije.
Pre svega me interesuje placanje internet karticama i placanje na POS terminalima u inostranstvu.

Jel plaća neko karticama AIK banke usluge preko neta? Jel sve prolazi glat?
Takodje, za AIK, da li radi PayPal kako treba, tj. da li moze da se otvori nalog sa AIK visa ili master card?

Jel ima za AIK neki kompletni, zvanicni cenovnik kao npr. http://www.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=434

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 15:48 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Informer:
Citat:
Dexic:
Citat:
ironman: @3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi

Kako ne, pa Intesine kreditne funkcionisu tako bas. Ne i debitne nazalost :(


Funkcionisu i debitne izdate uz Hit racun.

Ne, debitne uz Hit prvo koriste dinare ako ih ima, a onda evre.


U pravu si. Onda samo UniCredit :)
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 16:24 - pre 123 meseci
Citat:
CakNoris:Koliko naplacuje AIK banka Provizija na internacionalne transakcije.
Pre svega me interesuje placanje internet karticama i placanje na POS terminalima u inostranstvu.

Jel plaća neko karticama AIK banke usluge preko neta? Jel sve prolazi glat?

Sve prolazi. Tarifu naknada za kartice imaš par strana ranije, ali evo opet.
Citat:
CakNoris:Takodje, za AIK, da li radi PayPal kako treba, tj. da li moze da se otvori nalog sa AIK visa ili master card?

Ne koristim PayPal, ali ne vidim razlog zašto ne bi moglo.
Citat:
CakNoris:Jel ima za AIK neki kompletni, zvanicni cenovnik kao npr. http://www.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=434

Nema, tj. ja ga nisam video, ali pretpostavljam da je to zbog toga što je za fizička lica sve čega možeš da se setiš besplatno. ;)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Preporucite banku :)22.01.2014. u 13:21 - pre 123 meseci
Postoji li banka koja nudi mogućnost zajedničkog štednog računa, ali takvog da moraju obe osobe da se pojave da bi podigle nešto sa računa?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)22.01.2014. u 16:46 - pre 123 meseci
^
Ne.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Preporucite banku :)22.01.2014. u 21:48 - pre 123 meseci
Hajd' kad vec highjack-ujemo temu, da li postoji neka varijanta da dete kada postane punoletno ima pravo rapolaganjem stednog racuna, a do tada moraju biti prisutna oba roditelja/staratelja za bilo kakve transakcije?

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)23.01.2014. u 07:29 - pre 123 meseci
^
Ne. Moguće je otvoriti račun na maloletno lice, ali zakonski zastupnik je jedan od roditelja koji ima sva prava raspolaganja računom.
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)23.01.2014. u 09:10 - pre 123 meseci
@kalimero 011

Citat:
Radi iz svih browsera koje sam ja probao (IE, Firefox, Chrome). Slike imaš u uputstvu za e-banking.


Ovde se vidi samo stranica za prijavu.
Jel moze neki screen shot stranice sa nalogom za placanje i stranice sa menjacnicom gde se vidi kurs?

Takodje, jel kad placas, npr. kablovsku televiziju i slicne uplate koje radis cesto, mozes da snimis korisnika da ne upisujes sve podatke ponovo pri svakom placanju?

Evo kako to izgleda kod Raiffeisen:



Jel ima SMS autorizacija placanja, kada se placa preko e-bankinga?
Kod Raiffeisen ima.


- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)23.01.2014. u 09:47 - pre 123 meseci
^
Citat:
Ovde se vidi samo stranica za prijavu.

Ja ti nisam dao taj link već ovaj, u ovoj poruci, tamo imaš dovoljno slika.
Citat:
...stranice sa menjacnicom gde se vidi kurs?

Pošto su idioti implementirali novu aplikaciju, stimulativni kurs ne možeš da vidiš direktno, već moraš da pokušaš konverziju pa onda vidiš koji kurs je trenutno važeći (pošto se traži potvrda konverzije, klikneš na "Ne").
Citat:
Takodje, jel kad placas, npr. kablovsku televiziju i slicne uplate koje radis cesto, mozes da snimis korisnika da ne upisujes sve podatke ponovo pri svakom placanju?

Naravno.
Citat:
Jel ima SMS autorizacija placanja, kada se placa preko e-bankinga?

Da, osim za predefinisane naloge (koje je AIK definisao za sve korisnike, tu su uglavnom sve komunalne kuće, telekomunikacioni operatori,...)

Inače, već sam napisao u onoj temi koju sam i ovde linkovao - Raiffeisen i AIK imaju isto rešenje za e-banking (SAGA).
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)23.01.2014. u 11:55 - pre 123 meseci
Hvala na odgovoru. Bas sam primetio da Raiffeisen i AIK imaju istu veb aplikaciju za e-banking. Jedino je boja drugacija.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140885 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.