Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop power button

[es] :: Windows desktop :: laptop power button

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Z0RAN

Član broj: 70646
Poruke: 21
*.crnagora.net.



Profil

icon laptop power button14.01.2014. u 17:15 - pre 124 meseci
Imam problem sa laptopom HP Pavilion g6-1309sm. Juce mi se u radu na kratko zamrzao ekran, a potom se laptop iskljucio. Nakon toga laptop se na power dugme ne moze ukljuciti, tacnije nista se ne desava kada ga pokusam ukljuciti, ali zato slucajno sam otkrio da se moze ukljuciti na F5 dugme, sto ranije nije moglo. Kad se ukljuci radi sve normalno. Zna li mozda neko u cemu je problem i postoji li mogucnost da se power dugne vrati u funkciju?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: laptop power button14.01.2014. u 21:02 - pre 124 meseci
Preskeniraj sistem,mozda je neki virus.a drugo da nisi nesto caprkao oko powera u BIOSU.Ako jesi vrati BIOS na default pa posle podesavaj opet ako ti nesto treba za promenu.
 
Odgovor na temu

Z0RAN

Član broj: 70646
Poruke: 21
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: laptop power button14.01.2014. u 22:00 - pre 124 meseci
Sistem je cist, u biosu nijesam nista dirao, ali sam za svaki slucaj vratio default podesavanja. Sve isto. Power dugme ne radi, moram i dalje na F5 da ga ukljucujem.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: laptop power button15.01.2014. u 01:17 - pre 124 meseci
Kada se zaledi monitor pa makar i na kratko,vecinom je problem do OS-a.posle moze biti do HDD-a,pa maticna ploca,napajnje i t. d. mnogo uzroka moze biti tome.Ali idemo polako.Prvo uradi repair sistema,ako to ne uspe onda nova instalacija OS-a,a ako ni to ne uspe onda nesto nije u redu ovih drugih stvari.Nadam se da imas dve particije zbog podataka koji su ti bitni da ih ne izgubis,ako ne onda pozajmi od nekoga externi HDD i prebaci podatke tako kada uradis novu instalaciju mozes sve to da vratis,ako uspe repair onda neces izgubiti nista.
 
Odgovor na temu

Z0RAN

Član broj: 70646
Poruke: 21
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: laptop power button15.01.2014. u 22:24 - pre 124 meseci
Uradio sam repair prvo, nije bilo koristi. Instalaciju nanovo nijesam radio, jer mi se u medjuvremenu prilikom startovanja pojavljuje greska "BIOS file is corrupt or missing - error 501".Kao ponudjenu opciju mogu odabrati samo Enter to continue, nakon čega dobijam nekoliko opcija: ulazak u bios, reparacija, start windows i jos nesto. BIOSU dalje mogu normalno pristupiti, postavio sam dafault podesavanja, ali nema nikakvih promjena. Takodje windows se moze normalno startovati, bez ikakvih greski. Potom sam uradio update BIOS-a, ali sve je ostalo isto. Power dugme ne radi, jedino moze na F5 ... Prilikom svakog startovanja na F5, pojavljuje mi se greska "BIOS file is corrupt or missing".
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: laptop power button16.01.2014. u 01:12 - pre 124 meseci
Neznam kakav ti je BIOS.Postoji naredba da se komp ili Lap Top mogu pokrenuti sa tastaturom ili misem,to bi trebao da pronadjes i da postavis da se pokrece sa power dugmeta.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: laptop power button16.01.2014. u 08:22 - pre 124 meseci
http://h10025.www1.hp.com/ewfr...85&lc=en&product=18703
 
Odgovor na temu

djprices
Racunari
Srbija,Sabac

Član broj: 317929
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: laptop power button16.01.2014. u 11:18 - pre 124 meseci
Pokusaj ovako :
Udji u bios i nadji HP Quicklook (ako ne pise ovako, pisace nesto clicno) i postavi to na disable.
Sto se tice power dugmeta, otvori lap top i pogledaj ispod powera da l' se nije nekim slucajem otkacila neka traka (ribbon)...
Kad se kunem majkom znajte da
lazem,kad se kunem ocem znajte da
pricam istinu majke mi
 
Odgovor na temu

Z0RAN

Član broj: 70646
Poruke: 21
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: laptop power button19.01.2014. u 20:21 - pre 124 meseci
U biosu nema opcija koja bi se odnosila na pokretanje misem, preko tastature i sl. Takodje ne postoji ni opcija HP Quicklook . Ispod power dugneta sve je u redu, nije se nista otkacilo.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: laptop power button19.01.2014. u 22:22 - pre 124 meseci
To sto ti pokazuje za BIOS ili je nesto pogresno uradjeno ili nesto fali BIOS-u.Odnesi to nekom ko dobro poznaje Lap top i neka to pregleda,ako ne onda najbolje u servis.Neko podesavanje nije dobro u BIOS-u,tako glasi poruka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: laptop power button

[ Pregleda: 2834 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.