Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta

[es] :: Office :: Excel :: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savicbn59
savic petar
profesor
srednja skola
nis,srbija

Član broj: 310365
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 59


Profil

icon Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta06.12.2013. u 18:48 - pre 125 meseci
Treba mi formula koja će omogućiti da se veliki broj različitih podataka iz različitih Sheetova, prema zadatim kriterijumima pojavljuje u jednoj ćeliji na istom radnom listu? Šire objašnjenje u prikačenom primeru, Pozdrav svima!!!

Objašnjenje iz prikačenog primera:

Napravio sam kaskadno vezane padajuće liste(osenčena polja), odakle mogu da imam odličan pregled školske evidencije po školskim godinama, zanimanjima i razredima. Napravio sam u originalnom primeru da se na jednoj masci za svedočanstvo pojavi odgovarajući spisak predmeta za odgovarajući razred i odgovarajuće zanimanje (ovde u primeru to nije dato). Kako pomoću formula da obezbedim da se za svakog učenika iz odgovarajuće baze vuku ocene, tačno na odgovarajuće mesto za odgovarajući razred, odgovarajuću školsku godinu i odgovarajuće zanimanje? (naravno sve na istoj masci za svedočanstvo). Nešto mogu odraditi kombinacijom VLOOKUP i IF funkcije ali ne sve, ali i ovo što mogu je dosta komplikovano.U nekim slučajevima ima 80 kombinacija (4 razreda X 4 školske godine X 5 zanimanja = 80), a IF f-ja ima maximalno 64 petlje. Pokušavao sam i sa kombinacijom INDEX i MATCH funkcije ali nešto nisam uspeo. Možda će neko reći da mi je loša početna postavka ali je moja praksa sa ovim pokazala da mi baš ovo odgovara. Kako se ovo može uraditi pomoću formula bez makroa?

Mod: dodato objašnjenje

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 08.12.2013. u 07:10 GMT+1]
pera
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta07.12.2013. u 22:27 - pre 125 meseci
Vidim da se niko nije ukljucio u resavanju ovog problema u Excel-u, ja sam nesto odradio u Access-u. Pogledao sam vas primer i delovalo mi je slozenije da se sve to resi u Excel-u pa se verovatno iz tog razloga niko nije ukljucio u resavanju vaseg problema. U prilogu je primer mog resenja u Access-u, nadam se da nije obavezno sve odraditi u Excel-u. Kada pokrenete ovaj moj primer u formi Zanimanja mozete uneti nazive zanimanja kao i predmete koje obuhvataju za sve razrede dok u formi Ucenici mozete uneti podatke o uceniku kao i predmete sa ocenama i takodje iz te forme mozete otvoriti izvestaj u kome je prikazano svedocanstvo za odredjeni razred ili za sve razrede. Naravno ovo bi bila neka probna ili pocetna verzija, mogu se tu dodati jos neki detalji ako je potrebno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savicbn59
savic petar
profesor
srednja skola
nis,srbija

Član broj: 310365
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 59


Profil

icon Re: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta07.12.2013. u 22:51 - pre 125 meseci
Hvala Vam na pokušaju ali ja ovo želim rešiti isključivo u excelu. Ja sam ga već gotovo u potpunosti rešio kombinacijom IF i Vlookup funkcije ali su formule preglomazne. Zato tražim malu pomoć da se uz IF i Vlookup uključi još neka funkcija kako bi se obim formula malo smanjio, Veliki pozdrav!!!
pera
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1317

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta08.12.2013. u 08:19 - pre 125 meseci
@savicbn59
Pogledaj primer #11 Majkla Gervina (Girvin) "Lookup from more than one table when tables are on same sheet as formula"
(Kako formulom pretraživati iz više od jedne tabele a na istom radnom listu)

    
primer#11 počinje oko 36:30

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

savicbn59
savic petar
profesor
srednja skola
nis,srbija

Član broj: 310365
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 59


Profil

icon Re: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta08.12.2013. u 13:25 - pre 125 meseci
Pogledao sam ovaj primer i pokušavam da ga razradim i da vidim da li mi može biti od koristi, Veliki pozdrav!!
pera
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pojavljivanje različitih podataka iz raznih Sheetova u jednoj ćeliji jednog Sheeta

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.