Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isušivač vlage (dehumidifier) - Problem sa termostatom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Isušivač vlage (dehumidifier) - Problem sa termostatom

[ Pregleda: 3682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

george.pertet
Subotica, Srbija

Član broj: 301922
Poruke: 16
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Isušivač vlage (dehumidifier) - Problem sa termostatom19.11.2013. u 10:16 - pre 126 meseci
Pozdrav svima!

Imam problem sa isušivačem vlage model Delonghi DEM10. Ne uključuje se na prekidač, termostat nije u funkcije (nema ono "klik" kada se okreće potenciometar).
Rezevni deo ne mogu da nabavim a vlaga se širi :(. Rastavio sam aparat i direktno povezao žice, uređaj radi ali termostat više nema funkciju.
Privremeno sam aparat priključio na tajmer da ne bi radio 24h (period rada: 2h uključen, 1h isključen).
Moje pitanje je koliko je ovo pametno rešenje? Da li može da se pokvari ili nešto drugo negativno da se desi?

 
Odgovor na temu

Citizen Kane
Ćato - Pisarčić

Član broj: 238520
Poruke: 56
*.teol.net.



+25 Profil

icon Re: Isušivač vlage (dehumidifier) - Problem sa termostatom19.11.2013. u 18:21 - pre 126 meseci
Može tako da radi, neće biti problema, ja sam ih nekoliko isto tako riješio prije tri-četiri godine (crkla elektronika). Samo pripazi da se led koji se pohvata na isparivaču sav otopi kad se isključi kompresor. To je najlakše postići ako ostaviš ventilator da radi kada se kompresor isključi. Meni se nisu javljale reklamacije, to radi i dan danas poslije par godina, samo ti ne znam reći koliko sam vremena podesio da radi, a koliko da odmara. Mislim da sam podesio da radi 1h30min, a 30min da odmara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Isušivač vlage (dehumidifier) - Problem sa termostatom

[ Pregleda: 3682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.