Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebe projekta

[es] :: Art of Programming :: Potrebe projekta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12553 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:28 - pre 127 meseci
Upravo tako. Dropbox je uzet kao primer, ima mnogo takvih aplikacija. Još jedna od njih je - skajp! :D

Koristi se offline, a i online je po potrebi ili non-stop.
To po potrebi ili non-stop, treba stajati u projektu..
I sve ostalo - nedorečeno.
about:networking
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:31 - pre 127 meseci
Aha, sada shvatam šta si hteo reći.
Uzeo si Dropbox kao primer i demonstarciju za neka moguća rešenja.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:33 - pre 127 meseci
Dabome, "levo" može biti i gore. Jer je pod navodnicima.. nema veze sad.
Autor teme je pretpostavljam postao rečitiji, određeniji, hoće još malo bolje da opiše...
about:networking
 
Odgovor na temu

Milan-USA

Član broj: 99095
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:40 - pre 127 meseci
Citat:
plus_minus: Grešiš. Antivirus programi, svi do jednog, daju informacije useru preko weba, uz pomoć weba, user mora biti online da bi dobio određene informacije, ali, ne mora imati otvoren browser, niti bilo koji sajt. Ima 'svoje sve'. Konkretan primer - antivirus definitions update.


Da, u pravu si...ali opet je anti virus instaliran na PC. A to je bilo pitanje..da li baš treba desktop aplikacija. Što znači ako hoću usera da obaveštavam live, a da ne mora da posećuje bilo koji sajt, meni treba desktop program.

Citat:
plus_minusA Dropbox je inače aplikacija koja je poprilično kompleksna i širok pojam je ono "već nešto ...levo".
I instalira se i za offline upotrebu, takoreći valjda je obavezno, dropbox pc desktop deo, dakle, Dropbox aplikacija koja je u jako bliskoj vezi sa Dropbox web servisom/serverom/serverima.

Koristim Dropbox redovno

Citat:
plus_minusPošto inače nisi programer, ti onda nekome ko jeste, treba da napišeš teksta, poprilično. Ceo projekat u malom, sažet .. na 5 - 6 stranica, A4, npr. Neka bude i na engleskom, ali da ga bude toliko da treba vremena da se pročita. Jer, neće samo jedan da se hvata takvih stvari, ukoliko je projekat daleko od "labav". Vrača pogađača ovde nema. A nema ni tajni. Ne bi trebalo ni da ih ima.


Da, znam..Radim na tome već poodavno...preko 30 strana već sa nekim skicama i sl. Pošto mi nismo programeri, zato mi i treba senior programer...koji će sve fino da podesi, postavi..i vodi "bandu klinaca programera"
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:47 - pre 127 meseci
So far, so good than. :)
Ne treba tebi onda banda klinaca, ako hoćeš kvalitet. Mislim.. može.. za web front-end deo, itd. Za ozbiljnije stvari tebi treba banda "čiki" u poodmaklim godinama.
about:networking
 
Odgovor na temu

Milan-USA

Član broj: 99095
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Potrebe projekta12.11.2013. u 23:48 - pre 127 meseci
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 09:04 - pre 127 meseci
Citat:
Milan-USA:
Da, u pravu si...ali opet je anti virus instaliran na PC. A to je bilo pitanje..da li baš treba desktop aplikacija. Što znači ako hoću usera da obaveštavam live, a da ne mora da posećuje bilo koji sajt, meni treba desktop program.

Veb aplikacije su danas prilično moćne, i mogu da dižu "balončiće" itd. Pogledaj npr https://chrome.google.com/webs...pldijonoekcdfdlhemhejm/related

A pretpostavljam da bi i tvom desktop programu bila potrebna aktivna net konekcija da bi primao podatke?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 09:22 - pre 127 meseci
Pa i Chrome mu dodje desktop aplikacija :)
Mislim, ono.. Daleko od toga da chrome ima 99% zastupljenost. A ako ti je requirement Chrome, onda ti je to gori requirement od sopstvene desktop aplikacije, jer ce korisnik pre instalirati tvoju aplikaciju nego menjati browser.
 
Odgovor na temu

Milan-USA

Član broj: 99095
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 09:25 - pre 127 meseci
Citat:
jablan:
Veb aplikacije su danas prilično moćne, i mogu da dižu "balončiće" itd. Pogledaj npr https://chrome.google.com/webs...pldijonoekcdfdlhemhejm/related

A pretpostavljam da bi i tvom desktop programu bila potrebna aktivna net konekcija da bi primao podatke?



Da, verujem...Ali po našoj zamisli user bi morao da ima nešto od podataka i na svom hard disku, zbog daljnjeg pregledanja, analize, štampanja izveštaja itd. Web aplikacija to ne bi pokrila, zar ne?

[Ovu poruku je menjao Milan-USA dana 13.11.2013. u 10:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 10:34 - pre 127 meseci
Citat:
Shadowed: Pa i Chrome mu dodje desktop aplikacija :)
Mislim, ono.. Daleko od toga da chrome ima 99% zastupljenost. A ako ti je requirement Chrome, onda ti je to gori requirement od sopstvene desktop aplikacije, jer ce korisnik pre instalirati tvoju aplikaciju nego menjati browser.

Mislim da i FF podržava notifikacije. BTW zašto misliš da će korisnik radije instalirati tvoju aplikaciju nego Guglovu? Sa druge strane, dobijaš cross-platform kompatibilnost i mnogo veći deljeni codebase između web i "standalone" web aplikacije.

Citat:
Milan-USA: Da, verujem...Ali po našoj zamisli user bi morao da ima nešto od podataka i na svom hard disku, zbog daljnjeg pregledanja, analize, štampanja izveštaja itd. Web aplikacija to ne bi pokrila, zar ne?

Pa sad, browseri su i tu prilično moćni (a biće sve moćniji):

http://diveintohtml5.info/storage.html

Naravno, nikad nećeš imati mogućnost da poteraš puni SQL server u browseru, ali opet pitanje je i šta tebi tačno treba.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 11:01 - pre 127 meseci
Citat:
jablan: Mislim da i FF podržava notifikacije. BTW zašto misliš da će korisnik radije instalirati tvoju aplikaciju nego Guglovu? Sa druge strane, dobijaš cross-platform kompatibilnost i mnogo veći deljeni codebase između web i "standalone" web aplikacije.

Zato sto tako teras ljude da menjaju browser. Nije u pitanju proizvodjac (ok, nekad i jeste, ali to na stranu) vec cinjenica da trazis od korisnika da menja aplikaciju koju koristi i za ceo ostatak interneta.

Koliko znam, FF ne podrzava desktop notifikacije a i da podrzava, tek si pola browser-a pokrio + sto bi API verovatno bio drugaciji. Pa onda IE koji nema podrsku. Naravno, i u IE-u i u FF-u mozes napraviti ekstenziju ali... to bi vec bilo kao praviti aplikaciju :)
Iskreno, deluje mi da je to web-only resenje svrha samom sebi tj. da ga forsiras samo da bi bilo web-only.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 11:25 - pre 127 meseci
Citat:
Shadowed: Zato sto tako teras ljude da menjaju browser.

Ne kontam. Zašto bi korisnik morao da promeni browser ako instalira još jedan? Čak mislim da chrome aplikacije (nisam siguran za FF) omogućavaju da "aplikacija" ima svoju ikonu i prozor, tako da korisnik praktično uopšte ne mora da bude svestan da je u pitanju veb aplikacija.

Citat:
Koliko znam, FF ne podrzava desktop notifikacije a i da podrzava, tek si pola browser-a pokrio + sto bi API verovatno bio drugaciji.

Nije poenta koji si % browsera pokrio (a Chrome i FF imaju definitivno više od 50%), već koji % platformi, a bilo sa Chromeom bilo sa FF-om pokrivaš 100% postojećih platformi, uključujući i mobilne.

Citat:
Iskreno, deluje mi da je to web-only resenje svrha samom sebi tj. da ga forsiras samo da bi bilo web-only.

Objasnio sam već koje su prednosti veb aplikacije nad native Windows aplikacijom i one uopšte nisu trivijalne:
1) Mnogo manje koda, samim tim i
1.1) Kraće vreme izrade
1.2) Manji broj potencijalnih bugova
1.3) Lakše održavanje
2) Nepostojanje problema pushovanja novih verzija i fixeva
3) Veći izbor programera
4) Radi svuda
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 12:05 - pre 127 meseci
Citat:
jablan:
Veb aplikacije su danas prilično moćne, i mogu da dižu "balončiće" itd.


Prilično moćne, danas.
Mogu da dižu i mnogo više od balončića.
Npr. » http://www.elitesecurity.org/t...Artificial-Nervous-System-Demo

Osim toga, onaj ko bude koristio projekat o kome se diskutuje i eventualno bude platio "članarinu" na ovaj ili onaj način,
onda kad nema pristupa netu, a računar upaljen, aplikacija je i dalje u posedu korisnika, bar takav utisak ostavlja, nije nedostupna.
I nešto će moći onda sa programom da se radi i tada, korisno. Reorganize this list, that list.. bla, bla.
about:networking
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 15:28 - pre 127 meseci
Citat:
jablan:
Objasnio sam već koje su prednosti veb aplikacije nad native Windows aplikacijom i one uopšte nisu trivijalne:
1) Mnogo manje koda, samim tim i
1.1) Kraće vreme izrade
1.2) Manji broj potencijalnih bugova
1.3) Lakše održavanje
2) Nepostojanje problema pushovanja novih verzija i fixeva
3) Veći izbor programera
4) Radi svuda


Ako napišeš aplikaciju koristeći Qt, rešio si 1 (ne bih rekao da ima nešto previše koda - čak dolazi sa rešenjem za animirane prozore koje možeš CSS-om dovesti do bilo kog oblika) i (delimično - Linux, OSX, Windows) 4.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 17:21 - pre 127 meseci
Citat:
jablan: Ne kontam. Zašto bi korisnik morao da promeni browser ako instalira još jedan? Čak mislim da chrome aplikacije (nisam siguran za FF) omogućavaju da "aplikacija" ima svoju ikonu i prozor, tako da korisnik praktično uopšte ne mora da bude svestan da je u pitanju veb aplikacija.

Znaci, tvoja je ideja da picis jos jedan browser paralelno. Dakle, kompletan browser da ti zamenjuje aplikacijicu. Cinilo mi se da je poenta tvoje price da kad korisnik vec ima otvoren browser moze u njemu da drzi otvorenu i tu web aplikaciju. Medjutim, koliko vidim, nije to ideja, tako da je jos manje razloga za tim.
Ti zapravo i pravis klijentsku aplikaciju, samo sto hoces da ima jos i browser oko nje kao virtuelnu masinu.

Citat:
jablan: Nije poenta koji si % browsera pokrio (a Chrome i FF imaju definitivno više od 50%), već koji % platformi, a bilo sa Chromeom bilo sa FF-om pokrivaš 100% postojećih platformi, uključujući i mobilne.

Jeste poenta koji si % korisnika pokrio a ne platformi jer aplikaciju koriste korisnici a ne platforme. Sa FF-om ne pokrivas nista osim ako trazis od korisnika da instalira i tvoju ekstenziju jer nema desktop notifikacije. Sa Chrome-om mozes pokriti platforme jer moze raditi na njima ali je imho overkill traziti jos jedan kompletan browser aktivnim. Pri tome, mogucnosti takve web aplikacije su daleko ispod mogucnosti native aplikacije.


Citat:
jablan: Objasnio sam već koje su prednosti veb aplikacije nad native Windows aplikacijom i one uopšte nisu trivijalne:
1) Mnogo manje koda, samim tim i
1.1) Kraće vreme izrade
1.2) Manji broj potencijalnih bugova
1.3) Lakše održavanje
2) Nepostojanje problema pushovanja novih verzija i fixeva
3) Veći izbor programera
4) Radi svuda


1. otpada jer ti taj klijent moras praviti. Da li ga pravis u C#-u ili u Javi ili u Html+CSS+JS-u ne menja narocito kolicinu koda (a i te razlike ne bih bas stavljao obavezno u korist html+css+js).
Samim tim i 1.1, 1.2 i 1.3
2. Taj problem nemas ni sa desktop aplikacijom
3. Ovo se ne bih slozila ali realno, tesko da cemo to moci da izmerimo. Plus sto nije poenta ni samo u kvantitetu.
4. Ne radi svuda ako racunas i mobilne platforme. Ako ne racunas, i Java radi svuda a .NET skoro svuda.


Realno, ako bi bas hteo da isforsiras web varijantu verovatno bi uspeo da nabudzis neko resenje koje bi hteo-nehteo moralo da ima platform specific kod, koje bi trosilo vise resursa sto bi pogovo bilo bitno za mobilne platforme i koje bi trazilo od vecine korisnika da tera jos jedan browser koji im ne treba i preko svega toga, takva aplikacija bi bila ogranicena u odnosu na native po mogucnostima.


Izbor tehologija treba da bude posledica requirement-a, ne requirement

[Ovu poruku je menjao Nymeria dana 14.11.2013. u 09:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Potrebe projekta13.11.2013. u 17:42 - pre 127 meseci
Citat:
Iskreno, na ovo nisam ni pomišljao. Hvala na ukazu. Ali, programi sličnog tipa postoje u svetu. I rade već godinama, tako da verujem da rešenja ima...tj., pitanje je da li i treba neko rešenje, jer mi generalno nećemo čuvati njihove sadržaje...već recimo videti da li je nešto tamo i tu informaciju sačuvati u našoj bazi; ili da li se i kada nešto promenilo, i to bi čuvali u našoj bazi...i sl.


To sto postoje moze da znaci da imaju dozvolu za to sto rade ili su mozda ilegalni, stvarno ne znam, procitaj ti dobro terms of services da se slucajno ne bi nasao nelagodnoj situaciji. Da te ne bi tuzili ili gasili prevremeno tvoj servis.
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Potrebe projekta14.11.2013. u 07:58 - pre 127 meseci
Citat:
Nymeria:
Znaci, tvoja je ideja da picis jos jedan browser paralelno.

Može da otvori još jedan paralelno, može da koristi postojeći (ja sam mislio da većina korisnika već koristi ili FF ili Chrome ili Operu ali izgleda sam se prevario, barem sudeći po ovome što čitam na ES, ovde izgleda dominira IE). To korisnika ne bi trebalo da interesuje. Kao što ga ne interesuje ni sledeći deo:

Citat:
Ti zapravo i pravis klijentsku aplikaciju, samo sto hoces da ima jos i browser oko nje kao virtuelnu masinu.

Tako je, to je neki generalni trend. I .NET desktop aplikacija ima oko sebe virtuelnu mašinu, i Java aplikacija ima oko sebe virtuelnu mašinu.

Citat:
Pri tome, mogucnosti takve web aplikacije su daleko ispod mogucnosti native aplikacije.

Tako je, zato sam i pitao da li ima neke zahteve koje veb aplikacija ne bi mogla da zadovolji.


Citat:

1. otpada jer ti taj klijent moras praviti. Da li ga pravis u C#-u ili u Javi ili u Html+CSS+JS-u ne menja narocito kolicinu koda (a i te razlike ne bih bas stavljao obavezno u korist html+css+js).
Samim tim i 1.1, 1.2 i 1.3
2. Taj problem nemas ni sa desktop aplikacijom
3. Ovo se ne bih slozio ali realno, tesko da cemo to moci da izmerimo. Plus sto nije poenta ni samo u kvantitetu.
4. Ne radi svuda ako racunas i mobilne platforme. Ako ne racunas, i Java radi svuda a .NET skoro svuda.

1. Ne znam da li si propustio, ali zahtev je da postoji i "klasična" veb aplikacija. Dobar deo koda "klasične" i "desktop" veb aplikacije mogao bi da bude deljen. Ili misliš suprotno?
2. ? Jel znaš kako se radi update web aplikacije a kako desktop aplikacije?
3. Hoćeš da kažeš da ima podjednak broj programera koji umeju da naprave veb aplikaciju i programera koji umeju da naprave I veb I desktop aplikaciju kako valja? Ja mogu da potpišem da i ako nađe čoveka koji pristane da mu sam uradi i veb i native desktop aplikaciju, barem jedno od ta dva (a sasvim moguće i oba) biće užasno loše odrađeno.
4. Za .NET te neko opasno slagao, a bogami i Java mi je prilično klimava (mada barem teoretski jeste). Ajde onako na blic, koju ti java aplikaciju koristiš svakodnevno a da postoji na svim platformama? Ja nijednu.

Citat:
Izbor tehologija treba da bude posledica requirement-a, ne requirement :)

Tako je, zato sam i insistirao da mi postavljač teme pojasni koji su tačno requirementi za desktop aplikaciju, i koliko vidim dosad se nije pojavio nijedan koji ne bi zadovoljila "deblja" veb aplikacija.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Potrebe projekta14.11.2013. u 08:44 - pre 127 meseci
Citat:
Može da otvori još jedan paralelno, može da koristi postojeći (ja sam mislio da većina korisnika već koristi ili FF ili Chrome ili Operu ali izgleda sam se prevario, barem sudeći po ovome što čitam na ES, ovde izgleda dominira IE). To korisnika ne bi trebalo da interesuje.

Tako je, to je neki generalni trend. I .NET desktop aplikacija ima oko sebe virtuelnu mašinu, i Java aplikacija ima oko sebe virtuelnu mašinu.

Koliko se secam par puta u poslednje vreme sto sam videla, IE je oko 45%, chrome i ff su negde jednako ali se ne secam koliko, zatim safari nekoliko % a opera sa mozda 1%.

Mislim da su .NET i Java virtuelne masine ipak efikasnije u tome.


Citat:
1. Ne znam da li si propustio, ali zahtev je da postoji i "klasična" veb aplikacija. Dobar deo koda "klasične" i "desktop" veb aplikacije mogao bi da bude deljen. Ili misliš suprotno?
2. ? Jel znaš kako se radi update web aplikacije a kako desktop aplikacije?
3. Hoćeš da kažeš da ima podjednak broj programera koji umeju da naprave veb aplikaciju i programera koji umeju da naprave I veb I desktop aplikaciju kako valja? Ja mogu da potpišem da i ako nađe čoveka koji pristane da mu sam uradi i veb i native desktop aplikaciju, barem jedno od ta dva (a sasvim moguće i oba) biće užasno loše odrađeno.
4. Za .NET te neko opasno slagao, a bogami i Java mi je prilično klimava (mada barem teoretski jeste). Ajde onako na blic, koju ti java aplikaciju koristiš svakodnevno a da postoji na svim platformama? Ja nijednu.

1. Mislim
2. Znam
3. Ne, nego ces za web uzeti web programera, za desktop ces uzeti desktop programera. Zajedno ih ipak ima vise. A i ne mora biti problem da ista osoba dobro zna i web i desktop.
4. Java radi na Windows-u, MacOS-u i Linux-u. Dovoljno. .NET radi na Win platformi (sto moze i ne mora da bude dovoljno) a moze raditi pod Mono-om i na Linux-u. Onako na blic, ne koristim ni jednu Java aplikaciju bilo gde, osim povremeno onih chat apleta koji su mi radili na windowsu i na linuxu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Potrebe projekta14.11.2013. u 09:07 - pre 127 meseci
Citat:
Nymeria:3. Ovo se ne bih slozila ali realno, tesko da cemo to moci da izmerimo. Plus sto nije poenta ni samo u kvantitetu.

Pa, generalno, web programera ima na tone. Da udjes u pun gradski autobus verovatno ce neki biti u njemu. E sad, koliko njih valja cemu, to je drugo pitanje :)

Citat:
jablan: 1. Ne znam da li si propustio, ali zahtev je da postoji i "klasična" veb aplikacija. Dobar deo koda "klasične" i "desktop" veb aplikacije mogao bi da bude deljen. Ili misliš suprotno?

Pa, zavisi sta se u kojem delu trazi ali je solidna sansa da bi vrlo malo toga bilo deljeno.

Citat:
jablan: 3. Hoćeš da kažeš da ima podjednak broj programera koji umeju da naprave veb aplikaciju i programera koji umeju da naprave I veb I desktop aplikaciju kako valja? Ja mogu da potpišem da i ako nađe čoveka koji pristane da mu sam uradi i veb i native desktop aplikaciju, barem jedno od ta dva (a sasvim moguće i oba) biće užasno loše odrađeno.


Sto bi morao isti covek to da radi? S druge strane, i mogao bi. Ja bih mogao sasvim dobro da uradim i web i desktop deo, kao i taj crawling koji bi bio zapravo neki servis. A znam i druge ljude koji bi mogli podjednako dobro i bolje.


Citat:
jablan: 4. Za .NET te neko opasno slagao, a bogami i Java mi je prilično klimava (mada barem teoretski jeste). Ajde onako na blic, koju ti java aplikaciju koristiš svakodnevno a da postoji na svim platformama? Ja nijednu.

Pa, .NET ce mu raditi na Windows-u, sto ti je 90+% desktop-a, moze i na Linux-ima uz Mono, doduse, sa tim nemam iskustva. Ne vidim problem za rad Jave na Win/OS X/Linux osim sto verovatno mozes iskopati neke distribucije gde ne radi.
Sve Java aplikacije koje redovno koristim rade na svim major platformama. Ukupno jedna :) Hocu da kazem da Java aplikacije ne koristim redovno jer ih ne volim kao sto ne volim ni da ih pravim. Razlika izmedju Visual Studija i Eclipse-a je nebo-zemlja. Ovde je pominjem kao mogucnost trudeci se da sto manje namecem licni stav iako bih ja to svakako radio u .net-u.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.teol.net.



+62 Profil

icon Re: Potrebe projekta14.11.2013. u 11:26 - pre 127 meseci
Java radi i u vasim automobilima... ;)

Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Potrebe projekta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12553 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.