Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.

[es] :: Elektrotehnika :: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 36749 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.13.11.2013. u 19:11 - pre 126 meseci
Vratio sam se odavno :)

Test se sastojao od 11 pitanja sa nekoliko ponudjenih odgovora.
Zavrsio sam za manje od 5 minuta i pravac kuci.

Bilo nas je ukupno 160 kandidata koji su radili test.
Pitanja su obuhvatala transformatore,nadzemne vodove i elemente prenosnog sistema.
Nista posebno tesko, uradio sam oko 80% tacno.

Rekli su da je ovo eliminacioni test ,sledeci korak je psiho test i ko to prodje onda razgovor sa komisijom.

Moracu da proverim poziciju za koju sam konkurisao ,mozda sam greskom konkurisao za astronauta :D

Nadu sam izgubio ,i ucinilo mi se nesto previse lako da odmah upadnem u "uzi krug". Taj uzi krug je 160 ljudi :D
Vezu nemam tako da se ne nadam mnogo.

Bar sam lepo doruckovao u BG neke kiflice sa visnjom :)))
 
Odgovor na temu

denisu
Banat

Član broj: 13113
Poruke: 256
212.178.228.*



+16 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.13.11.2013. u 19:38 - pre 126 meseci
160 kandidata uf brate mili.Sta da ti kazem. Ne stvarno je haus u zemlji. I ja zasvrio telekomunikaciju i nista.Kako malo pocinjem negde tako propadaju firme jednu za drugu.Neverovatno! Nekako nemam recenicu ni za tebe.Jedino da koristim onu staaaru "bice bolje"!!!
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.13.11.2013. u 20:13 - pre 126 meseci
Ja sam jos u svom zadnjem postu rekao da je to hljeb/kruh sa devet kora.Tezak je to i zahtijvan posao ali svakako posten.
Od tih 160 sto se prijavilo najmanje polovina je dosla da nema veze sta se trazi na tom radnom mjestu.Ko nije u rukama drzao sjekiru i cijepao drva nema sta da trazi na takvom radnom mjestu,mada sjekira i to cijepanje drva nemaju veze sa dalekovodima i trafo postrojenjima.Kad poput tebe pogledaju i istraze to radno mjesto veliki broj se nece pojaviti u slijedecem eliminacijskom ciklusu.Za danasnje prilike primamljivo izgleda ono firma koja takoreci ne moze otici u stecaj,firma koja uvijek ima platu na vrijeme i isto ulijeva neku sigurnost,ali kad se treba nekad u januaru popeti na resetkasti stub tridesetak ili vise metra od zemlje na minus deset nije to tako ni lijepo.Jest do duse da nije tako svaki dan ali da ce biti teskih i opasnih situacija hoce.
Pola od tog broja koji prodju ciklus znaja pasce na testu ravnoteze i provjere srednjeg uha,dobar dio ce eliminisati psihijatar zgog straha od visine.Moje je misljenje da ako podnosis visinu ono i nije te strah ,i nemas problema sa ravnotezom te nisi pretjerano star velike su ti sanse.

@denisu
Citat:
denisu: Kako malo pocinjem negde tako propadaju firme jednu za drugu.Neverovatno!(
covjece sta im to radis?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

denisu
Banat

Član broj: 13113
Poruke: 256
212.178.228.*



+16 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.13.11.2013. u 20:31 - pre 126 meseci
Bas tako moj drugaru Ivice Prvo secerana ,pa pravljenje armaturnih zica i shultz mrezica,onda iz Panceva presao do Zemuna velika stamparija(grafopak) pa vele drogerija poznata distribucijom lekova(Jugohemija)Krnjaca i sad opet cekanje.Kao prinudni odmor mada vidim nesto ne placaju Sve je to propalo... Ni jedan dan u struci nisam uspeo da radim ali sta cu. Mozda sam kriv sto svaku ponudu koju sam imao odmah pristao jer takav sam ja samo da radim nesto. Ja nisam sedeo sat vremena i gledao TV ne pamtim. Imam srece sto eto supruga radi kao profesorka i ima siguran posao inace... ne znam.
Opet pominjem bice dobro. Da tesimo ovog momka sto je bio danas za BG. Ako te ponovo zovu idi. Svi se sada guraju za posao.A mlad si pa steta.Inace ipak u BG su dosta vece plate nego u Nisu i okolini znas i sam tako da daj Boze da te primi pa ces polako biti svoj covek pa ce biti lakse kasnije da nadjes jos bolji posao.
 
Odgovor na temu

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 13:29 - pre 126 meseci
Drugari ...,pozvali su me na psiho test :)

U ponedeljak idem,sad je konkurencija dosta manja ,spominje se cifra oko 30-50 kandidata.

Nadam se da ovo nece biti problem jer kad sam mogao da prodjem psiho test za policiju koji je trajao preko 5 sati valjda mogu i ovo. I vojni psiho test sam uradio lako.


Ako neko ima informacije kako za ovo da se spremim malo bolje neka napise, svaki savet je dobrodosao.
 
Odgovor na temu

ivanamih
Ivanka Mihajlovic
sluzbenik
marketing agencija

Član broj: 319124
Poruke: 10
37.19.107.*



+3 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 19:33 - pre 126 meseci
I moja prijateljica je prosla ta testiranja...bese uspesno ali kao sto pratim vasu razmenu misljenja...vise srece nego icega...drzim fige da uspete. sto se testa tice, rekla mi je da je crtala ljudske figure/ test licnosti, radila test inteligencije/nesto kao nedovrsen niz slika pa od ponudjenih da izaberete pravu, test licnosti sa odgovorima tacno i netacno i jos jedan test licnosti da od parova osobina odaberete onu koja vas vise opisuje...znam da ju je bunilo u tim osobinama nesto kao ozlojedjen...ali ima na testu definicija osobina pa se moze skapirati. posto imam drugaricu psihologa, savetovala je da u crtezu ljudske figure uvek znate koga crtate i da vam crtezi budu sto veseliji. ja to kontam da imaju zivot, sa detaljima (kao lancic, narukvica, lep kais, trepavice, pune usne, kacket ili sesir i sl.) ali bez preterivanja/kiceraja. i ja sam za posao polagala test licnosti da tacno i netaco i znam da me je psiholog pitala da li sam bas toliko iskrena i u privatnom zivotu jer sam u prvih deset pitanja samo na jedno odgovorila da je netacno...da li je to bio sarkazam ili dobar komentar ne znam. ostale odgovore sam spram mog trenutnog stanja ( imamo cesto glavobolje, umor, nesanice...u takvom vremenu bez posla i nije cudno ). jos znam da svaki test ima caku za otkrivanje lazi, zato sto iskrenije, ne krijte svoja stanja, raspolozenja, boli i bolove jer se to vidi na testu...budite svoji. nadam se da sam nesto pomogla.
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.179.*



+356 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 19:57 - pre 126 meseci
@lonelyeagle2005, prije nekoliko postova napisah sta je glavni filter za takva radna mjesta. Prosavsi policijski i vojni psihotest i ovaj ces proci. Samo mirno i srecno.-
Test fizicke spremnosti je malo specifican zbog potrebe rada na visini i uglavnom se odnosi na orjentaciju u prostoru i ravnotezu. Jos jednom srecno.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 20:57 - pre 126 meseci
@Ivana

Taj test crtanja ljudske figure se zove Mahover test i na njemu nema mnogo varanja. Nabavio sam neku strucnu literaturu na engleskom pa cu da procitam ovih dana, da budem spreman.
Ovo ostalo su verovatno klasicni psihometrijski testovi...

@emisar

hvala ;)
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 21:34 - pre 126 meseci
Citat:
lonelyeagle2005: @Ivana

Taj test crtanja ljudske figure se zove Mahover test i na njemu nema mnogo varanja. Nabavio sam neku strucnu literaturu na engleskom pa cu da procitam ovih dana, da budem spreman.
Ovo ostalo su verovatno klasicni psihometrijski testovi...


Citat:
lonelyeagle2005
Ako neko ima informacije kako za ovo da se spremim malo bolje neka napise, svaki savet je dobrodosao.

Kako nema varanja na psiho-testu, kad se za njega spremate i na postavljena pitanja dajete odgovore koji su po standardima psihologa u granicama normale?
 
Odgovor na temu

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 22:50 - pre 126 meseci

Mislim da ne razumes dovoljno ovaj moj "nemoralan" postupak,verovatno zbog toga sto imas neke mesecne prihode pa ne znas kako je nama koji nemamo i moramo da se borimo za egzistenciju.
Sa obzirom na problem nezaposlenosti u Srbiji potrebna je krvava borba cak i za neka ne toliko privlacna radna mesta,kao sto vidis.
Prema tome ucinicu sve sto je u mojoj moci da prodjem te njihove izazove. Covek je pravio te testove sto znaci da i drugi covek moze da ih desifruje i prevari sistem.

Mozda bih prosao i bez pripreme ali nisam voljan da se kockam sa takvim vaznim zivotnim pitanjima.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 23:05 - pre 126 meseci
Pogledaj sa sam napisao u svom proslom postu kad sam rekao sta ce biti sa kandidatima kad im neko objasni ili sami skontaju kakav je u stvari taj posao.
Psiho test pa sta,test kao i svaki drugi.Ne postoje dva covjeka na svijetu koji bi indenticno uradili taj test odnosno dali potpuo iste odgovore i gestikulaciju na postavljena pitanja.
Test ce ciljati da bi se znalo kakav si kao osoba,da li si pozrtvovan,da li si odgovoran i imas li fobiju od situacija koje ti to radno mjesto moze donijeti.Budi ono sto jesi cak se nekad vrtjela i reklama po tv sa tim sloganom.
Ja sam rekao da su ti sanse jako velike i jos uvijek sam tog misljenja.
Ako si u mogucnosti otidji sto pre u neku medicinsku ustanovu na ispiranje usiju...jako bitan test koji te ocekuje kod ljekara kasnije ravnoteza i vrtoglavica.Sa tim ispiranjem se ako imas neke simptome poprilicno smanje.

mnogo uspjeha zelim
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 23:47 - pre 126 meseci
Citat:
lonelyeagle2005: Mislim da ne razumes dovoljno ovaj moj "nemoralan" postupak,verovatno zbog toga sto imas neke mesecne prihode pa ne znas kako je nama koji nemamo i moramo da se borimo za egzistenciju.

Razumem te u potpunosti.

Citat:
Covek je pravio te testove sto znaci da i drugi covek moze da ih desifruje i prevari sistem.

U tome je besmisao tih testova. Samo zamisli na šta bi ličio taj test kad bi svi kandidati našli odgovore na potencijalna pitanja.
Pogledaj samo kadar MUP-a ili VJ koji je takođe prolazio raznorazna psihološka testiranja, pa stalno čitamo u crnoj hronici o njihovim samo(ubilačkim) akcijama.

Iskreno, želim ti svu sreću na konkursu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.15.11.2013. u 23:49 - pre 126 meseci
Psiho test tesko moze da se prevari ili "spremi". Oni su osmisljeni upravo tako da odgovori ne mogu da se nauce ili laziraju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

yuyu
student
Beograd

Član broj: 319139
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 12:27 - pre 126 meseci
Citat:
lonelyeagle2005:
Vratio sam se odavno :)

Test se sastojao od 11 pitanja sa nekoliko ponudjenih odgovora.
Zavrsio sam za manje od 5 minuta i pravac kuci.

Bilo nas je ukupno 160 kandidata koji su radili test.
Pitanja su obuhvatala transformatore,nadzemne vodove i elemente prenosnog sistema.
Nista posebno tesko, uradio sam oko 80% tacno.

Rekli su da je ovo eliminacioni test ,sledeci korak je psiho test i ko to prodje onda razgovor sa komisijom.

Moracu da proverim poziciju za koju sam konkurisao ,mozda sam greskom konkurisao za astronauta :D

Nadu sam izgubio ,i ucinilo mi se nesto previse lako da odmah upadnem u "uzi krug". Taj uzi krug je 160 ljudi :D
Vezu nemam tako da se ne nadam mnogo.

Bar sam lepo doruckovao u BG neke kiflice sa visnjom :)))


Mene zanima da li mozes da napises koja su pitanja bila na tom testu ? Hvala
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 16:32 - pre 126 meseci


Citat:

Pogledaj samo kadar MUP-a ili VJ koji je takođe prolazio raznorazna psihološka testiranja, pa stalno čitamo u crnoj hronici o njihovim samo(ubilačkim) akcijama


Psiho test za policajce je drugaciji he he he...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

ivanamih
Ivanka Mihajlovic
sluzbenik
marketing agencija

Član broj: 319124
Poruke: 10
37.19.108.*



+3 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 17:06 - pre 126 meseci
Ko kaze da se ne moze lazirati...Ma, daj...Zamisli da ti je sestra ili brat psiholog i kao nece da ti kazu na sta da obratis paznju!!!! Svaki psiholog zna gde se krije caka da se provali da li namestas...http://static.elitesecurity.org/thumbdown.gif Cula sam i da se u testovima znanja potpisujes imenom i prezimenom...Blagi uzas sa toliko kandidata verovatnoca je velika da se pojave dve npr. Jelene Jovanovic ili dva Petra Petrovica...Ako vec imaju psihologe sto ih ne nauce kako se prave testovi...odnosno sifriraju...Ma, sve je to po meni namesteno jer se odgovori samo zaokruzuju znaci das nekome da se potpise, odnosno upise ime i prezime i to prilozis u konkursnu dokumentaciju, a komisija unapred zna ciji je to sin ili cerka...sto traziti na engleskom o testovima, pokusaj i na srpskom...
 
Odgovor na temu

ivanamih
Ivanka Mihajlovic
sluzbenik
marketing agencija

Član broj: 319124
Poruke: 10
37.19.108.*



+3 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 17:07 - pre 126 meseci
To je zato sto ih ne testiraju u okviru sistematskog pregleda nego im mere samo tezinu, visinu i pritisak...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 17:26 - pre 126 meseci
Citat:
ivanamih: Ko kaze da se ne moze lazirati...

Ako je cilj psiho-testa da utvrdi da li je sposoban ili nije da radi ko Tarzan na visokonaponskom dalekovodu - onda varanje nema mnogo smisla, osim za evoluciju i Darwina.
 
Odgovor na temu

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 17:29 - pre 126 meseci
Citat:
yuyu:


Mene zanima da li mozes da napises koja su pitanja bila na tom testu ? Hvala



Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podela stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.


[Ovu poruku je menjao lonelyeagle2005 dana 16.11.2013. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pera2809
Vladimir Peric
zaposlen
Srbija

Član broj: 278064
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.16.11.2013. u 18:27 - pre 126 meseci
Citat:
lonelyeagle2005: Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podel stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.
Citat:
lonelyeagle2005: Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podel stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.


Da li su ti odgovori ponudjeni ili sam moras da napises?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Pozvan sam da radim test strucnog znanja u Elektromreza Srbije.

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 36749 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.