Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##

[es] :: Web aplikacije :: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##
(TOP topic, by -zombie-)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 52988 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##17.11.2005. u 08:16 - pre 223 meseci
sta mislite o WordPress?
Ima li neko iskustva?
Jel dobar, kako se ponasa?
Kolike su mu mogucnosti?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Johnny[BH]

Član broj: 27557
Poruke: 10
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##18.12.2005. u 23:20 - pre 222 meseci
Elem, zanima me kako ja da u phpNuke insertujem HTML kod...konkretnije, zelim da kada kliknem na link u module blocku, da mi se u centralnom delu phpNukea otvori stranica koja je napisana u html kodu.Jedan moj drugar mi je pre nekog vremena napisao kako se to radi, naime, stavi se index.php u dir root/modules/ImeModula, a u taj index.php se insertuje HTML kod/stranica...na kraju, kada se to lepo ubaci u module block kao link i kada se klikne na to, stranica se otvori u glavnom, centralnom delu phpNukea...Ja nisam neki php koder, ali znam da sam kod nije bio velik, ali ga se ja jednostavno ne secam :|.Hlp pls.
The truth shall set you free!!
 
Odgovor na temu

antiv
Ivan Antonijevic
Software Developer
Beograd

Član broj: 81425
Poruke: 10
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##16.01.2006. u 22:34 - pre 221 meseci
Zdravo svima, ja sam novi na forumu ali nisam novi sa CMS-ovima.

Radio sam za srpsko-svajcarsku firmu www.horisen.co.yu ili www.horisen.com, na njihovom CMS-u, koji oni nude uz svoj hosting. Nakon toga sam radio na Motionmill CMS-u za neke holandjane. To je takodje komercijalni CMS baziran na Xoops-u.
CMS je u stvari napredna verzija xoops-a, podrzava visejezicnost (kroz bazu ne froz fajlove), koristi FCK editor za unos sadrzaja i ima odlican interface u vidu stabla, kojim administrator kontrolise sadrzaj, usere, ... a odrzana je kompatibilnost sa xoops-om tako da je moguce instalirati skoro sve xoops module. www.motionmill.com.

Ipak, svi ovi sistemi imaju jednu manu. Suvise su komplikovani krajnjem korisniku. Odnosno super su kada ja odrzavam sajt koji sam napravio, ali imao sam ideju da naplatim izradu sajta, postavljanje i obuku za koriscenje CMS-a a da klijent dalje odrzava svoj sajt. Zato sam resio da napravim jednostavni CMS. Projekat je u fazi izrade i nazvao sam ga easyCMS. (kasnije sam nasao 1000 CMS koji se tako zovu pa razmisljam da mu promenim ime). CMS koristi FCK editor, smarty template i nije mu potrebna baza. Vec sam postavio jedan sajt zasnovan na njemu www.lavli.co.yu i za sada radi bez vecih problema (sajt je jos uvek u fazi izrade), a i korisnik je bez problema krenuo da sam unosi sadrzaj (zato je odgovornost za gluposti na njemu).

Ako je iko zainteresovan moze pogledati www.webhelp.co.sr (i ovaj sajt je uradjen u mom CMS-u i nisu kompletan, nema se vremena, ali uglavnom radi) i kontaktirati me. Zainteresovan sam za saradnju posto sam malo u problemu sa vremenom a ima toliko toga sto sam planirao da uradim sa ovim CMS-om.
 
Odgovor na temu

absonic

Član broj: 66765
Poruke: 41
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.serbijamag.tk


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##12.02.2006. u 13:24 - pre 220 meseci
jel koristio neko PHP Fusion
Utisci
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##19.02.2006. u 14:53 - pre 220 meseci
Jedan od mojih prvih sajtova koje sam podigao za sebe, posto sam pre toga radio samo sajtove za neke firme i organizacije, je www.zurke.org i tu sam koristio CPG-Nuke 8.2 i forum phpBB 2.0.8 i tamo dok ovo pisem ima preko 600 registrovanih korisnika, a posto sam ja jedini administrator i vlasnik svega toga, ako nekom to treba da administrira i da isprobava ceo taj portal kako funkcionise u praksi neka mi se javi, a to je inace hostovano kod Verat-a, pa sam ja zato i digao ruke od toga, jer nisam uspeo da ga prebacim na neki bolji hosting.
Trenutno sam i glavni administrator na portalu www.bodibilder.com i tu sam koristio Dragonfly CMS tj. to je CPG-Nuke 9.0.... i to mi radi mnogo bolje jer sam uzeo mnogo bolji hosting na www.ehost.co.yu i sve radi savrseno, ali sam ustanovio da taj CPG-Nuke dosta trosi resursa na serveru, tako da ne moze ni da se hostuje na nekim pocetnim hosting paketina koji su najjeftiniji, vec morate da kupujete neke mnogo jace hosting pakete koji su naravno i mnogo skuplji!
Najbolji forum je SMF koliko sam ja uspeo da saznam od prijatelja, a Mambo je skroz dobar CMS i verujem da cu ubuduce njih da koristim, a trenutno sam instalirao kod sebe XOOPS za bukvalno 2 minuta, ali uopste ne mogu da provalim kako da postavim sadrzaj pocetne stranice ili bilo koje druge, pa me zanima kako to da uradim?
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##29.03.2006. u 00:55 - pre 218 meseci
Treba mi neki CMS, ali zasnovan na ASP-u (po mogućstvu biK izbegao .NET) i na SQL Server-u. Uz sve to mi je potrebno da pratim istorijat izmena. Naime, treba mi web aplikacija kojom se obezbeđuje da na primer jedna osoba sređuje informacije u vezi sa pravljenjem palačinki, a druga osoba informacije u vezi sa razvojem kora za pitu, dok bi treća osoba radila nešto treće; admin bi mogao da nadzire da li i koliko često menjaju sadržaj na sajtu, omogućavao četvrtim i petim i ostalim osobama da rade nove delove sajta. Naravno, svaka osoba bi mogla da prati "istoriju" izmena koje je sama vršila (kog dana je koja informacija objavljena), a admin za sve njih.

Čuo sam da pod PHP-om aplikacija Mambo radi taj posao, ali ne znam da li ima slično za ASP. Nije mi bitno da li je komercijalna ili ne aplikacija; pošto je za potrebe jedne firme, oni bi se "otvorili" za kvalitetan proizvod.
possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##11.04.2006. u 19:40 - pre 218 meseci
Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

SBD
Banjaluka

Član broj: 29974
Poruke: 103
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.srpskazemlja.com


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##22.04.2006. u 19:28 - pre 218 meseci
www.opensourcecms.com

Na ovom sajtu imas demo prikaze CMS-a.

[Ovu poruku je menjao SBD dana 22.04.2006. u 20:29 GMT+1]
Repetitio Est Mater Studiorum
Periculum In Mora
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: CSS program za pisanje stilova21.05.2006. u 19:22 - pre 217 meseci
Citat:
VRKY: Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.

www.textpattern.com
 
Odgovor na temu

CyberianIce

Član broj: 60312
Poruke: 55
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##02.06.2006. u 05:31 - pre 216 meseci
PHP-Fusion je vrh, shto misish o tome?
 
Odgovor na temu

nekoko

Član broj: 82755
Poruke: 53
*.dial-up.arnes.si.



Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##11.06.2006. u 18:25 - pre 216 meseci
Imam jedno pitanje.Koji jednostavni News-handling CMS preporucujete a da podrzava srpski/cirilicu? Hvala.
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.62.58.*



+3 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##13.06.2006. u 10:47 - pre 216 meseci
Citat:
VRKY: Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.


Iako vishe volim nuke, za ovo sto radis ima jedno dosta dobro i lako resenje.Instaliraj joomla i ubaci komponentu koja se zove hot property.Mislim da je ona pravljena bas za te stvari.Znaci ima sve,slicice,opis,super pretrage...Po meni je extra.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.yubc.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##11.07.2006. u 23:39 - pre 215 meseci
Koji od ovih gore pomenutih CMS-ova ima najbolju podrsku za srbski jezik i cirilicno pismo???
Vieo sam da je neko vec gore pitao, a niko nije odgovorio.
Poz!
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

yellowtoot
Siniša Ćupina
Šid

Član broj: 98713
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.sidskiportal.net


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##08.08.2006. u 22:52 - pre 214 meseci
Citat:
~Vojvoda: Koji od ovih gore pomenutih CMS-ova ima najbolju podrsku za srbski jezik i cirilicno pismo???
Vieo sam da je neko vec gore pitao, a niko nije odgovorio.
Poz!


Definitivno Mambo
Procreate automatically
 
Odgovor na temu

aaataaa
novi sad

Član broj: 71400
Poruke: 4
195.252.100.*

Sajt: www.dbook.co.yu


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##09.08.2006. u 09:20 - pre 214 meseci
pozdrav svima

po meni joomla

imaš prevode

možeš da postaviš joom!fish i da prebacuješ pisma....

pogledaj na srpskom podforumu na joomli

http://forum.joomla.org/index.php?topic=31259.msg185537

 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##13.10.2006. u 00:10 - pre 212 meseci
Hiljadu ljudi filjadu cudi. Ja mislim da su joomla i mambo super sto neznaci da ostali sistemi nemaju svoje prednosti u poredjenju sa ovom cmsovima.
 
Odgovor na temu

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##30.10.2006. u 03:10 - pre 211 meseci
U pravu si kebic, hiljadu ljudi hiljadu ćudi... Ja sam voma dugo radio sa PHP Nuke-om, i dalje mislim da je najlakši za rukovanje i ima odličnu podršku na stranim sajtovima. Elem, isto tako sada se upoznajem sa Joomlom i ona ima nekih milion više opcija od gore pomenutog Nuke-a!
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

Rašo
Windows XP Guru
Karlovac

Član broj: 120799
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cro-xp.org


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##10.11.2006. u 17:02 - pre 211 meseci
Bok svima!Evo moj prvi posta baš ide u najdražu temu cms-sustave!Zanimalo bi me dali ko koristi ovdje Php-Fusion??Da vidim kako ste složili stranice u njemu!

Eto ja sada imam stranice u njemu napravljene i jako mi se sviđa ovaj cms!
 
Odgovor na temu

delijaKNN
Dusan Pjevalica
Teo Tech
USA

Član broj: 75603
Poruke: 6
*.dyn.optonline.net.

Sajt: www.pjevalica.com


Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##20.11.2006. u 17:53 - pre 210 meseci
Po mom misljenju najbolji CMS je Nuke-Evolution http://www.nuke-evolution.com/
Procito sam gore da je neko trazio CMS za Sajt za Nekratinine preporucio bi Open-Realty http://www.open-realty.org/

Short description: Real Estate listing system featuring attachments, flexible search, template system, Yahoo Maps interface.
 
Odgovor na temu

eclipse_sauron

Član broj: 122356
Poruke: 10
194.152.217.*



Profil

icon Re: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##23.11.2006. u 14:46 - pre 210 meseci
Ako netko zna trebo bi pomoc sa izradom php nuke modula.. Nista komplicirano, treba mi samo sablona (jer nemam tolko znanja da sam napravim, ali kolko-tolko znam editirati po modulima sta mi treba).

Modul bi trebo imati jedan drop-down list (sa 2-3 opcije, uopce nije bitno koje), jedan check-box, buton generiraj i recimo text-box u kojem bi ispisao odabrane opcije (nije potreban refresh stranice, moze odmah ispod butona ispisati sta treba).

Recimo da drop-down ima opcije "1" i "2", i ispred kucice check-boxa pise "Check-box", a kad se stisne "generiraj" da napise:


"Lista 1/2" (ovisno o odaranoj opciji)
Nesto od check-boxa (bilo sta da se ispise kad se ukljuci check-box, uopce mi nije bitan tekst nego samo kod).

I to je to.. Mozda jos opcija "select all" da selektira generirani tekst, ali nije neophodno.

Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpNUKE, POSTnuke, srodni CMS sistemi, upoređivanje portal sistema, ##SAMO OVDE##
(TOP topic, by -zombie-)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 52988 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.