Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?

[es] :: GSM - upotreba :: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30421 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 14:13 - pre 128 meseci
Simpatično, svašta će da izmisle. A koliko to košta, u odnosu na običnu tastaturu koja je već prirodno ispupčena?
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 14:19 - pre 128 meseci
Citat:
pisac:
Kaži mojoj ženi da je to prednost kada noću pre ili tokom spavanja podešavam telefon, ili čitam poruke, ili radim bilo šta sa telefonom.

By the way, i 6310i i e51 imaju glasnovno navođenje u (nekim) menijima ;), i glasovno biranje brojeva iz imenika (koje na 6310i radi bolje nego na e51)

Tako da to glasovno komandovanje nije niti novost niti prednost :D. A "kuckanje" poruka glasom... čisto sumnjam da može ikada biti bolje nego kucanje sa T9 na numeričkoj opipljivoj tastaturi.

Tržište je reklo svoje a ti... Tebi je T9 bolje i efikasnije od glasa?! Ok, ali koliko procenata korisnika tako misli?
U velikim kompanijama razmišljaju o svakom centu uštede jer je na serijama od milion komada to je ogromna ušteda!
Izrada hardvera je skupa i ponavlja se za svaki telefon dok se softver radi za celu seriju ili gamu!
Glasovno navođenje na tim nokiama, koje navodiš, i androidu je nebo i zemlja!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 14:34 - pre 128 meseci
Tržište može da priča šta hoće, tržište je ionako uvek bilo i biće obična izmanipulisana gomila ovaca za šišanje, odnosno za uvaljivanje proizvoda. Što je tržište šire, prosečna inteligencija i korisnost proizvoda namenjena tom tržištu se smanjuje. Gledam šta se sve reklamira na satelitu, pa nalazim kojekakve vodice koje sprečavaju krvarenje zuba prilikom pranja, sprejeve za vlaženje očiju, kreme sa matičnim ćelijama nekakvog lišća, i tako to... to je tržište

Ne znam kakvo je glasovno navođenje na androidu, ali ti valjda znaš kakvo je na ovim nokiama, čim možeš da upoređuješ to sa nebom i zemljom. U svakom slučaju, čak i da je nebo i zemlja (što nije sigurno), to nije zbog zasluge androida već zbog napretka algoritama za detekciju glasa, što opet govori da bi danas verovatno bez problema mogla da se napravi nokia 6310i+ ili e51+ koja bi imala to nebesko glasovno navođenje koje ima sada android.

Što opet govori da nije za to zaslužno odsustvo tastature.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 14:48 - pre 128 meseci
@pisac,

Nekome su tvoje potrebe za takvim i takvim telefonom isto besmislene i idiotske. I takav stav je, takodje, pogresan bas kao i tvoj - zato sto se preference razlicitih ljudi razlikuju.

Ja sam isto tako davno mislio da su telefoni sa tastaturom bolji, brzi i sl... medjutim i moja ocekivanja od telefona su se promenila vremenom, pa mi je danas daleko bitnije da telefon ima bolji web browser i mail klijent nego sama funkcija telefoniranja. Pa zbog toga vise ni u ludilu ne bih mogao da se vratim na telefone tipa te Nokia-e.

Da li je to jedino ispravno koriscenje telefona? daleko od toga.

Ali izbor postoji - i dan danas mozes da kupis telefone sa klasicnom tastaturom.

Vecina trzista preferira nesto drugo - sad, da li je to zbog nekakve "gluposti" ili zbog unikatnih potreba, o tome se moze raspravljati. Bice da je ,jednostavno, nacin koriscenja tih uredjaja promenjen i ljudi, jednostavno, danas imaju dodatne prohteve koje touchscreen zadovoljava i spremni su da zrtvuju lakocu kucanja brojeva za to.

Oni koji nisu, oni i danas kupuju telefone sa numerickom tastaturom.

I svima lepo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 14:54 - pre 128 meseci
Koristio sam Nokie dok su išle u korak sa vremenom.
Symbian je staro gvožđe i nema veze sa tim što navodiš kao argument. Mešaš babe i žabe. Pasta za zube i elektronika ne mogu u istu vreću.
Elektoniku kupujem iz potpuno drugih razloga od paste pa tvoja opaska nije na mestu (meni reklama ne donosi odluku nego poznavanje proizvoda).
Samo da ti navedem primer. Moj pokojni stari je dobio nervni slom kada sam pre trideset godina izbacio iz kuće iskrin telefon sa brojčanikom i ubacio banana telefon sa tasterima!
Ti se ponašaš kao moj otac a on je umro pre šest godina u osamdesetoj!
Vreme ide napred a ti...evo, android ti nudi i ovo:

 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 15:50 - pre 128 meseci
Ne slazem se, pazi u jednom od postova si napisao, treba da zapamtim gde
su mi podesavanja, itd. Pa ja mnogo brze pronadjem nesto na touch
telefonu nego na symbian-u. Symbian je veliko smece i na svu srecu je
postao mrtav sistem, obzirom da nije imao velike mogucnosti za razvoj
kao sto je bio slucaj sa windows mobile. Jednostavno to su limitirani
sistemi i kraj!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 16:02 - pre 128 meseci
@ pisac, ne moze, iz jednog prostog razloga. Glasovna navigacija kakva
postoji na androidu i oes-u je daleko kvalitetnija od resenja koje je
nokia nudila na symbian-u. Problem je upravo u tome sto je symbian
limitirani krs. Najbrzi telefon koji je radio na symbian-u je imao
procesor od 1 ghz, i to je koristio symbian bel, koji je bio prilagodjen
zatouch. O koriscenju govornih programa na touch symbian telefonima
zaista ne zelim da trosim reci, to je kriminalno lose, samo bojim se da
je to bio maksimum koji su proizvodjaci talks-a i mobile speak-a mogli
da izvuku iz tako jezivo lose platforme.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 16:18 - pre 128 meseci
@Ivan Dimković
Da da, ima telefona sa numeričkom tastaturom, od 25 eura.
Ali, ako mi navedeš bilo koji android telefon sa numeričkom tastaturom, dajem ti bubreg besplatno plus častim ti sa milion pića do kraja svog života.

@Pisac,

Moj brate od strinine tetke, od kad sam na ovom forumu mi se slažemo, iako je sigurno među nama malo više godina razlike, iako bi ja trebalo da prihvatim nove tehnologije.
Ali, kao što ti kažeš, dok ima ovaca, biće i novaca.
Jedino, da te ispravim, na mom symbianu, sve te prečice brojevima rade.

@Mali_Milojica:
Nemoj, molim te, da me zasmejavaš-.
Prvo, to da je fizička tastatura skuplja ne pije vodu.
Pogledaj da svi telefoni sa fizičkom tastaturom koštaju od 25 eura.
Jel to skupo?
A najjeftiniji touch?
Jel ima za 25 evra?
Drugo, glasovna navigacija, glasovno kucanje poruka, zar stvarno očekuješ, da ću u sred javnog prevoza da izgovorim sledeću poruku, svojim glasom:
"Ljubavi, jedva čekam da te odvalim od seksa večeras.
Oni što su dolazili da traže pare, neka se nose u tri lepe.
Mojoj majci reci neka se goni ako se javi.
Tvoje oteraj u k...."
Gde je tu privatnost?
Jel to da govorim glasom?ž

@3way,
Lepo rekoh, izmišljanje tople vode.
Ekran se ispupči...
Pitaš li se, koliko to modela na ovom svetu ima, i koliko modela će to imati, ikada?
I da li su ti tasteri zaista tasteri?
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:04 - pre 128 meseci
Citat:
agasoft:Ali, ako mi navedeš bilo koji android telefon sa numeričkom tastaturom, dajem ti bubreg besplatno plus častim ti sa milion pića do kraja svog života.

Qwerty:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2733/HTC/Desire-Z
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2869/HTC/EVO-Shift-4G
http://www.mobilnisvet.com/mob...194/Samsung/Galaxy-Y-Pro-B5510
Citat:
agasoftPrvo, to da je fizička tastatura skuplja ne pije vodu.
Pogledaj da svi telefoni sa fizičkom tastaturom koštaju od 25 eura.
Jel to skupo?

Jel ti to ozbiljno?
Porediš "go" telefon i smart sa svim mogućim hardverskim dodacima.
Aj budi malo ozbiljan!
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:18 - pre 128 meseci
Ode i bubreg:
http://www.gadgetfolder.com/ha...h-physical-numeric-keypad.html
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:19 - pre 128 meseci
Citat:
agasoft:

Pogledaj da svi telefoni sa fizičkom tastaturom koštaju od 25 eura.
Jel to skupo?
A najjeftiniji touch?
Jel ima za 25 evra?


Da ali ti telefoni od 25e su i ovako krs neopevani
Ima i touch telefona koji su smesno jeftini,pogotovu kad ih nabavlja Vip ili Telenor,mozda ih i kupuju na kilo a ne na komad. Kad se samo setim kad je rodjaka,klinka,kupila prvi miss sixty,pa gubio sam zivce posle 25 sec uz ono sra*e

Plus,ne zaboravi da touch sad kupuje 98% kupaca,a klasican telefon skoro niko,i logicno je da ce touch telefoni biti skuplji.

Licno,koristim nokiu n70 dosta dugo,i nikad je necu menjati. Softver jesto malo krs-ne bas kao sto pisete,ali u principu je Ok,pogotovu za vreme kad je izasla n70 Mene sluzi vec ~1400 sati bez ijednog kvara,sem zamene baterije,slusalice i mikrofona.

Sa druge strane imam i Lg android,i on ne moze da se uporedi sa nokiom. Za net ili bilo kakvu multimediju je zakon.

Osecaj telefoniranja mi je daleko lepsi kad koristim staru n70,sa ovim androidom mi se cini kao da drzim pola keramicke plocice u ruci. Tako da eto resenja,jedan ovaj jedan onaj i OK
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:34 - pre 128 meseci
@MaliMilojica,
Za ove prve telefone, oni su qwerty, tako da nagrada otpada.
Za qwerty znam i sam.
Takođe, zaboravio si da napomeneš sony modele koji su prilično po meni bolji.
Za ovaj sa fizičkom numeričkom tastaturom, pa, nije vredan bubreg da ode, pošto ko zna kad je izašao, jer koristi android 2.2...
Tako da...
Jasno je kuda trend ide.
Da stvar bude gora, taj telefon u Srbistanu sigurno nema da se kupi.
Tako da ta teorija da za svakog ima ponešto, otpada.
Od trideset osam hiljada petsto osam modela, možda svega deset ima qwerty tastaturu, a ostalo nema nikakvu. A o numeričkoj, da ne govorimo ni u snu.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:37 - pre 128 meseci
@ mali milojica. Gde li ovo ima kod nas da se kupi? Deluje prilicno
zanimljivo, narocito za stariju populaciju. @ agasoft mislim da je bilo
bolje da si ponudio oko umesto bubrega :D, ovako, sad si nadrljao :-)))
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 17:42 - pre 128 meseci
Iksi, pa pazi, i oko bi bilo korisno, jer je sasvim zdravo, al teško kome treba.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:03 - pre 128 meseci
Citat:
Mali_Milojica:
Jel ti to ozbiljno?
Porediš "go" telefon i smart sa svim mogućim hardverskim dodacima.
Aj budi malo ozbiljan!

Ali, taj telefon i dalje ima tastaturu. Ako telefon kosta 25e, znaci da je tastatura znatno jeftinija od toga, tako da razlika u ceni ne moze biti tako velika. Nebitno koji je telefon oko te tastature :)
 
Odgovor na temu

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:10 - pre 128 meseci
Citat:
Ono što sam video, razočaralo me je, a to je, da niko, čak ni oni najprofesionalniji, ne mogu da kucaju istom brzinom kao ja na numeričkoj tastaturi.


Nisi probao SwiftKey, Swype i Slideit tastature, sve imaju odličen rečnike srpskog jezika, alat za predviđanje (slično T9) i gomilu fraza. Najbrže unošenje se dobija klizanjem prsta po ekranu preko slova željene reči, ne kucanjem.

Citat:
Dalje, ja na numeričkoj tastaturi mmogu da držim telefon u jednoj ruci, i da istom rukom kucam poruku, a da drugom rukom radim nešto drugo, npr da se držim za šipku gradskog autobusa dokžstojim u gomili naroda.
Korisnik telefona sa touch ekranom, to ne može.


Može ako je ekran do 4,3 inča.

Citat:
Pokrivenost govorom je fantastična, ali, šta to vredi.


Osim pokrivenosti govorom, imaš i TTS, automatsko čitanje teksta. To ne postoji na starijim telefonima.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:24 - pre 128 meseci
Citat:
agasoft: Ali, ako mi navedeš bilo koji android telefon sa numeričkom tastaturom, dajem ti bubreg besplatno plus častim ti sa milion pića do kraja svog života.

http://www.gadgetfolder.com/ha...h-physical-numeric-keypad.html
Citat:
agasoft: Za ovaj sa fizičkom numeričkom tastaturom, pa, nije vredan bubreg da ode, pošto ko zna kad je izašao, jer koristi android 2.2...
Tako da...

I, šta sad?
Koji citat važi?

Citat:
Nymeria: Ali, taj telefon i dalje ima tastaturu. Ako telefon kosta 25e, znaci da je tastatura znatno jeftinija od toga, tako da razlika u ceni ne moze biti tako velika. Nebitno koji je telefon oko te tastature :)

Jel tvrdiš da je tastatura, sa svim elementima počev od štampane ploče,kontakata i plastičnih dugmića jeftinija od digtizera?
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:47 - pre 128 meseci
@Mali_Milojica,
Važe oba citata, s tim što ti ovaj telefon ne možeš da mi doneseš u zamenu za bubreg.
:)
A i nije u rangu sa androdima današnjice, čak ni od sto evra i manje.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:55 - pre 128 meseci
Citat:
agasoft: @Mali_Milojica,
Važe oba citata, s tim što ti ovaj telefon ne možeš da mi doneseš u zamenu za bubreg.
:)
A i nije u rangu sa androdima današnjice, čak ni od sto evra i manje.

Da si naveo da mora biti android sa verzijom...mislio bi da si ozbiljan. Ovako...
Sledeći put razmisli pre nego se zaletiš u davanju bubrega!
Šta ako Dimković iskopa neki sa androidom ICS?
Nemoj posle da tražiš kitkat!
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?15.09.2013. u 18:56 - pre 128 meseci
Citat:
Mali_Milojica: Jel tvrdiš da je tastatura, sa svim elementima počev od štampane ploče,kontakata i plastičnih dugmića jeftinija od digtizera?

Ne, nego da, ako je tastatura skuplja ne moze biti skuplja vise od 25e. Zapravo ni toliko. Od tih 25e, tesko da je i pola otislo na tastaturu. Taman da je digitizer, ili sta god da je kod touch-a, besplatan (a nije), varijanta sa tastaturom ne bi bila mnogo vise od 10e skuplja. Oni kojima je tastatura bitna bi verovatno platili tu razliku.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Zašto su ekrani na dodir pojeli fizičke tastature?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30421 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.