Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28243 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 12:09 - pre 128 meseci
Pozdrav svima,

Skoro sam kupio Samsung Smart TV, konkretno ovaj model... http://www.samsung.com/uk/cons...levision/led-tv/UE55F6500SBXXU
Imam problem jer ne znam kako da povezem ovaj TV sa Audio pojacalom, kada povezem preko standardnih bananica i na tvu podesim da zvuk ide preko externog izvora, nista se ne desava.
Povezao bih pojacalo direktno sa tv-om jer zelim da filmove pustam direktno sa externog HDD-a, a ne preko kompjutera. Ranije sam pustao preko kompjutera i tako sam uspevao da dobijem zvuk preko zvucnika.

EDIT:
Pojacalo i predpojacalo su marke ROTEL i nemaju HDMI izlaze.

Da li neko zna u cemu gresim?

Unapred zahvalan,
Igor
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 12:52 - pre 128 meseci
Ako sam dobro razumeo, ti pokušavaš da povežeš audio ulaz televizora i audio ulaz pojačala što baš i ne prolazi. Ako je ono na linku tačno, činčevi su samo in pa ostaje scart sa koga bi trebalo da možeš da dobiješ zvuk ako je sve povezano. Potraži kabl koji na jednoj strani ima scart sa out smerom a na drugom činčeve pa probaj.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 13:16 - pre 128 meseci
Ili scart, kako ti je napisao calexx ili kabal 3,5mm stereo na činč i poveži izlaz od slušalica (tv) na AUX (pojačalo).
 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 13:20 - pre 128 meseci
Citat:
calexx:
Ako sam dobro razumeo, ti pokušavaš da povežeš audio ulaz televizora i audio ulaz pojačala što baš i ne prolazi. Ako je ono na linku tačno, činčevi su samo in pa ostaje scart sa koga bi trebalo da možeš da dobiješ zvuk ako je sve povezano. Potraži kabl koji na jednoj strani ima scart sa out smerom a na drugom činčeve pa probaj.


O ovome sam i ja razmisljao, ali tu nastaje sledeci problem. Meni je na jedinom scartu koji postoji na TV-u povezan TOTAL TV receiver...
Ostaje mi da probam ovo sto je napisao kolega Mali Milojica. Probacu, pa cu se javiti sa odgovorom.

Pozdrav i hvala.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 13:26 - pre 128 meseci
Citat:
zonik93: O ovome sam i ja razmisljao, ali tu nastaje sledeci problem. Meni je na jedinom scartu koji postoji na TV-u povezan TOTAL TV receiver...

Nikakav problem. Zauzet ti je IN na scartu od TV-a ali ne i OUT!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 14:28 - pre 128 meseci
Ne bih ja koristio izlaz za slušalice jer je u pitanju sasvim drugi signal koji može da radi ali može i da bude opasan ... mada uglavnom prolazi. Sigurno će zvuk da bude bolji a i sigurnije je da se koristi line out a ne izlaz za slušalice.

Za Total TV iskoristi kompozitni AV ulaz pa će da ti ostane SCART ili eventualno potraži kabl koji ima dobro podeljene detalje pa razdvoj. Jeste malo pipkavo ali može da se reši.

Ipak, nije slučajno što taj televizor ima 4xHDMI a samo po jedan SCART i AV ulaz. Greota je da se to koristi sa analognim signalom jer onda ne vidiš ni 10% njegovih mogućnosti. Kao kada bi vozio Rols Rojs po izrovanom zemljanom putu. ;)
 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 14:36 - pre 128 meseci
Probao sam da povezem sa kablom koji sa jedne strane ima 3.5mm a sa druge strane 2 bananice. Kraj sa 3.5mm dzekom sa ukljucio u tv na mesto gde se ukljucuju slusalice a drugi kraj povezao na AUX pojacala.
Ukljucio zvucnike i pojacalo, kao i TV i nista se ne desava opet. Zvuk se ne cuje na TVu ali se isto tako ne cuje ni na zvucnicima. Nesto tu ne stima.

Da odgovorim na post odgore. Ovaj TV ima samo jedan SCART ulaz ili izlaz sta je ne znam, dok je moj stariji Samsung od pre par godina imao 2 ulaza...


Imate li jos neku ideju sta bih mogao da pokusam?
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 14:50 - pre 128 meseci
Citat:
zonik93: Probao sam da povezem sa kablom koji sa jedne strane ima 3.5mm a sa druge strane 2 bananice. Kraj sa 3.5mm dzekom sa ukljucio u tv na mesto gde se ukljucuju slusalice a drugi kraj povezao na AUX pojacala.
Ukljucio zvucnike i pojacalo, kao i TV i nista se ne desava opet. Zvuk se ne cuje na TVu ali se isto tako ne cuje ni na zvucnicima. Nesto tu ne stima.

Da odgovorim na post odgore. Ovaj TV ima samo jedan SCART ulaz ili izlaz sta je ne znam, dok je moj stariji Samsung od pre par godina imao 2 ulaza...


Imate li jos neku ideju sta bih mogao da pokusam?

Izlaz za slušalice ne može biti opasan, nije to izlaz za zvučnike!
Ne radi ti ako nisi prebacio na pojačalu selektor ulaza na AUX ili ako ti je jačina zvuka na TV-u isuviše mala (mala pobuda)!
Za scart sam ti objasnio:



Znači, koristiš pinove 1,3 i 4.

P.S. Da ti nisi "bocnuo" 3,5mm u IN džek, pored VGA ulaza?
 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 15:09 - pre 128 meseci
Ne ne, prebacio sam na AUX, toliko sa bar razumem u to. Bistricu to jos malo i pokusavati, pa javim sta sam uradio.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
212.200.65.22

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 15:47 - pre 128 meseci
^^Ma dobro - pojačalo si prebacio na AUX - a gde tačno si ubo bananicu u televizor???
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 15:53 - pre 128 meseci
Ne mora da bude opasan signal, kako sam i napisao, ali samim tim što ide preko nekog pojačala, to nije ono pravo. Ako već hoće da povezuje na pretpojačalo, bez veze je da to radi sa pogrešnim signalom.

Nema tu mnogo kombinacija, to što se zvuk na televizoru isključi je OK ali bi trebalo da prođe preko tog kabla. Šta se dešava ako u taj izlaz uključiš slušalice? Jesi li probao još neki ulaz na pojačalu koji sigurno radi (CD, tuner, tape ...) koliko da to izbaciš kao moguć problem?

Napisao sam trenutno najelegantnije rešenje, jedan kabl scart->činč iz Total TV u televizor, drugi kabl scart->činč iz televizora u pretpojačalo i trebalo bi da radi ako je na tom scart konektoru na televizoru uopšte povezan audio out ... trebalo bi ali sam viđao i televizore bez out signala na scartu.

Znam da ima jedan scart jer je televizor namenjen digitalnom povezivanju, zato ima 4 HDMI i samo jedan scrat. Stari televizori nisu imali HDMI ali su zato imali gomilu AV veza, što činčeva, što u scart obliku. Zašto ne pređeš na HD Total TV i odmah rešiš problem? Mislim da to postoji mada nisam previše u toku.
 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?02.09.2013. u 20:05 - pre 128 meseci
Citat:
newtesla:
^^Ma dobro - pojačalo si prebacio na AUX - a gde tačno si ubo bananicu u televizor???


Bananicu sam "ubo" u jedini izlaz za slusalice i jedino sto se desi jeste da nestane zvuk koji ide od ugradjenih zvucnika u tvu i kad prebacim na AUX ne cuje se nista.

Trebao bih uskoro uzeti taj TOTAL TV HD i onda ce biti ok, ali sta cu do tada da radim... Mora da postoji neko resenje. Sve mislim da negde u tvu ima neko podesavanje koje treba aktivirati da bi se signal propustio kroz odredjeni izlaz. Jedino sto sam ja uspeo da pronadjem jeste to podesavanje " External Sound ", ali ja ne znam na koji se ono izlaz odnosi. Sutra cu probati ono sto ste rekli sa scartom, iskljucicu total tv i ubosti scart i povezati sa pojacalom. Na kraju krajeva dok gledam filmove Total TV mogu iskljuciti ako je to jedini nacin da se poveze.

Sto se tice toga da probam ostale AUXe na pojacalu, verujem da nije u tome problem jer su svi izlazi zauzeti i povezano je ponesto na njih i to radi. A na AUX2 na koji sam ja trenutno povezao TV je ranije bio DVD player koji je radio bez problema. Sad sam bas guglao malo o ovom problemu i vidim da dosta njih ima isti problem kao i ja.

Stvara se problem jer pokusavam da povezem nesto sto je malo starija tehnologija sa necime sto je najnovija tehnologija. Nadao sam da se ce ovi iz Samsung-a malo bolje resiti tu podrsku...

Hvala svima jos jednom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
109.121.63.*



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 08:19 - pre 128 meseci
@zonik93:

Nema tu nikakvog nesklada u tehnologiji! Postoje standardi (nivoi signala i impedansa) i ona se nije menjala, bez obzira na tehnologiju (govorim o analognom signalu).
Ubaci ti slušalice u taj 3,5mm džek i probaj da li rade. Ako rade, imaš pobudu.
Onda probaj AUX na pojačalu tako što ćeš taj kabal koji si povezao na pojačalo dodirnuti prstom vrh 3,5mm bananice. Potenciometar namesti na 20-30% jačine. Kada dotakneš vrh bananice treba da čuješ brum u zvučnicima. Ako sve radi, nema šanse da ne dobiješ zvuk sa TV-a!

@calexx:
zvuk uvek ide preko pojačala, bilo ono NF, linijsko ili pretpojačalo!!!
Bitan je samo nivo signala, a slušalice ne rade sa vatima nego milivatima.
Da bi to shvatio, ubaci u kompjuterski izlaz (line out) slušalice i vidi da li rade.
Kvalitet neće biti dobar ako TV odvali do koske! Ako jačina bude do 50% zvuk će biti sasvim pristojnog kvaliteta!
Ako već govorimo o zvuku, 90% ljudi koristi kompjuter kao izvor za reprodukciju a on sa 3,5mm džekovima nikada ne može biti HiFi sprava!



Ja sam samo činč kablove platio svojevremeno preko 100$ a oni imaju smisla sa ovakvom karticom:

 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 09:24 - pre 128 meseci
Inace, jos jedna stvar koju sam primetio jeste da kada ubodem 3.5mm u TV i odem u onaj meni za podesavanja externog zvuka, meni bude zakljucan i ne dozvoljava mi da promenim. Sad gledam na youtubeu kako povezuju slusalice i njima meni nije zakljucan. Meni se taj meni otkljuca kad izvadim taj kabl i opet zakljuca kad ga ubacim. Ne znam sta da mu radim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:02 - pre 128 meseci
Citat:
Mali_Milojica: Kvalitet neće biti dobar ako TV odvali do koske! Ako jačina bude do 50% zvuk će biti sasvim pristojnog kvaliteta!
Ako već govorimo o zvuku, 90% ljudi koristi kompjuter kao izvor za reprodukciju a on sa 3,5mm džekovima nikada ne može biti HiFi sprava!
Prva citirana rečenica je meni dovoljna, ako sa pojačanim zvuk nije dobar a sa osrednjim je pristojan ... to za mene nije prihvatljivo. ;) Kako god bilo, slušalice valjda idu iza pojačala (uz određeno slabljenje signala) dok je line out signal iza pretpojačala ... a zašto da se signal pojača i posle opet utiša?

Što se HiFi definicije tiče, odavno sam prestao da je povezujem samo sa egzotičnim spravama a u svakom slučaju neki 3,5mm džek nije nešto mnogo gori od DIN petopolca ili scart konektora koji je u priči. Davno sam prestao da slušam one koji kupe novo pojačalo pa odmah zamene par kablića u njemu drugim koji koštaju stotine evra. Ne mislim na kablove za povezivanje nego na one kojim je proizvođač povezao neke delove unutar pojačala. A onda "slušaju" sinusoide i mere signal dok je muzika u drugom i trećem planu. ;)

Ako već postoji line out na uređaju, ne vidim potrebu da se koristi drugi ... mada je sve ovo previše van teme i problema. ;)
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
109.121.63.*



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:08 - pre 128 meseci
TV nema lin out, sem na scartu (dao sam mu raspored pinova).
Pošto od TV-a ne možeš očekivati neki kvalitet, ponudio sam mu najjednostavnije rešenje (očigledno je da scart povezivanje ne ume da uradi).
 
Odgovor na temu

zonik93
Pancevo

Član broj: 317308
Poruke: 12
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:15 - pre 128 meseci
Nasao sam u fioci ovako nesto
http://us.123rf.com/400wm/400/...0335/8975957-scart-adapter.jpg
u to da ubodem one klasicne cinceve, a drugi kraj u pojacalo?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:33 - pre 128 meseci
Citat:
zonik93: Nasao sam u fioci ovako nesto
http://us.123rf.com/400wm/400/...0335/8975957-scart-adapter.jpg
u to da ubodem one klasicne cinceve, a drugi kraj u pojacalo?


Iskoristi to jer je to jedino ispravno resenje.

Koristiti izlaz za slusalice za spajanje pojacala je samo dobar nacin da zeznes pojacalo ili zvucnike.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:38 - pre 128 meseci
Iskoristi to samo pod uslovom da mu je smer tačan ili sa druge strane ima preklopnik in-out. Ako ne radi, potraži nešto slično sa preklopnikom.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
109.121.63.*



+445 Profil

icon Re: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?03.09.2013. u 11:55 - pre 128 meseci
Citat:
bakara:Koristiti izlaz za slusalice za spajanje pojacala je samo dobar nacin da zeznes pojacalo ili zvucnike.

Ajde objasni kako će ih zeznuti?
Da li imaš lap top ili tablet? Da li si video da se takvi uređaji povezuju sa zvučnicima (koji moraju imati pojačalo) preko izlaza za slušalice. I ko je spalio zvučnike ili pojačalo (ako nije divljao)?
Tvrdnja ti je neosnovana!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Pomoc u vezi povezivanja Samsung Smart TV-a i pojacala?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28243 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.