Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aparati za zavarivanje MAG dilema

[es] :: Elektrotehnika :: Aparati za zavarivanje MAG dilema

[ Pregleda: 17294 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majstordioda
na crno za crvenu dnevno
snadji se sam
Bor

Član broj: 317279
Poruke: 5

Sajt: https://www.facebook.com/..


+2 Profil

icon Aparati za zavarivanje MAG dilema01.09.2013. u 07:32 - pre 128 meseci
Jeste da sam morao ponovo da se registrujem a imam ovde vise naloga,gde sam pozaboravljao imejlove i sifre i sada sam napravio nalog.

Vecita dilema kod mene je aparat za zavarivanje,iako sam imao par modela nisam nesto zadovoljan,a da bi bio moram da platim,ali uvek moze da se prodje nekako jeftinije,jer da imam siguran i stalan posao,ne bih se brinuo.

E sada,a Darko_Zed to sve zna,cak i na njegovom forumu sam postavio pitanje,medjutim ne odgovara mi covek,jer cena se ne uklapa.
Da naglasim sa kojima sam sve radio:

1.Varstroj varmig 180 nije bio moj a crkao mu grec
2.Villager 190-D moj nista nije crklo,lepo je radio,ali nije imao euro konektor i bio je za 230/400vAC,a meni odgovara samo monofazni
3.Varstroj varmig 280 Supermig moj bio ubrzo ga prodao nisam ni tri meseca radeo,ali sam bruka dobro vario
4.Gys
5.Cea
6.Miller


Sve se svodi na to da nemam mnogo novca za bacanje,jer taj aparat necu moci stalno da koristim,a planiram trajno da ga zadrzim za sebe.
Pre nego sto postavim pitanje,da kazem sta zelim radeti i do koje granice :

-kutijaste profile do debljine zida 3mm,mozda nekada i vise
-flahove
-autolimarija jer se time i bavim

Najbitnije mi je da aparat ima prigusnicu kvalitetnu,da lepo razliva var,ni jedan nije mi tako nesto dao,
a vrsio sam zavarivanje sa oerlikonom starim i sa kempijem koji ima trostubni trafo,ali su oni prica za sebe

Sada kupovina :


Vidjao sam na internetu i na oglasima u makedoniji,ima polovnih vrlo jakih aparata,tu bih u pricu dosao Darko_Zed ali ako njega vodim,da mi proceni aparat,
ja jesam elektronicar,ali sam se odaljio od elektronike,jer ne vidim sebe u tom trzistu,ja sam vise elektricar nego elektronicar

Stahlwerk su recimo povoljni i ima decko iz Sremske Mitrovice koji ih uvozi,sve sam se raspitao,zvao ga i sve i nije lose,jer Stahlwerk ima CO2 model.
Longevity isto,IPO-Tools hrvatska isto,ali su to CO2 invertori kao i Stahlwerk i ostali.
Dalje tu imamo i proficut firmu sa njihovim aparatima ALFA-IN
Imamo dalje GYS,Telwin,Villager,Einhell,Cea,Cebora,Hobart,Lincoln Electric za koji je zaduzen masin elektro iz sapca,oni to rade odavno,ja sam saznao 2009 za to.

Fronius,Kemppi,Esab,Ewm,i druge poznate i vrhunske marke,ne ulaze u ovu grupu.


Da kazemo da raspolazem sa 500eura kesa i da mogu da dodam jos 200 u krajnjem slucaju,ali da bude aparat odlican,jer sa tim parama kod Darko_Zed mogu da osposobim neku azdaju od starijih aparata.

Neznam po vama da li su dobra kupovina,da se ne razocaram,kada trebam nesto deblje da zavarim,misli se na uvarivanje zadrzavanjem gorionika na varno mesto i ubacivanjem vrelog materijala,sistem topljenja i probijanja metala,ja ne znam kako se to zove,hocu da kazem da sa Villagerom sam uspeo da zavarim dve ploce debljine 10mm tako sto sam drzao u vise tacaka konstantno zavar,a zica je izlazila iz gorionika.


naravno kasnije ubrzo moracu da uzmem TIG DC pulse mozda i AC ali Darko_Zed tu stupa na snagu

BT-GW 190 D EINHELL 35000,00 rsd

VWV MAG-190R VILLAGER 35000,00 rsd

Varmig 1600 Profimig 38400,00 rsd

Varmig 190 profimig 50160,00rsd

Varmig 191 Supermig 60600,00 rsd

Sto bi darko_zed rekao da mogu ti da se pojacaju,da li ti Darko_Zed mislis da se premota trafo,mislim diode,kondenzator i tako to je lako dodati,jer toga imas u ponudi,ali je mnogo dobra stvar premotati trafo,i bakarnim flahovima,kako zoves to kvadratnom zicom,ili slicno,zaboravio sam...
Ono opet je jeftinije gotov kod tebe uzeti..spominjao si 450eura

Da kazemo da u to udje jedan jako fin aparat koji ce da radi u Hoby varijanti,ali ne bukvalno,jer znam par autolimara koji rade sa Mars nekim aparatima,varstrojem 160,Villager 170 i zaradjuju na to,ali radi se o cifri 700eura mesecno,nisu ispod toga,i ne hvale se da vise zaradjuju,jer sam kod njih radio,pa sam video kolike se pare vrte.


Da dodam sto sam zaboravio,nasao sam slike unutrasnjosti aparata Varstroj Varmig 211 Supermig 97698,00 rsd





Pogledajte on ima komandni trafostandard za elekroventila gasa,i za pogon zice,Trostubni trafo koliko mogu da vidim,prigusnicu koliko mogu da vidim ima i solidan grec sa odlicnom povrsinom za hladjenje a to sve kosta u evrima 875eura.
Jer kada pogledas on sve daje za te pare i imas garanciju,ali mene muci sto je trofazni,a meni treba monofazni,to je problem,kada bi mogao nekako da se prepravi,a da se zadrze osobine i smanji maksimalna struja zavarivanja na 180A.
U varstroju u Sloveniji mi kazu da je to suludo i smesno raditi,ali oni imaju standard za prilagodjavanje a ovde iz EPSA skidaju kozu sa ledja za prilagodjavanje.



[Ovu poruku je menjao Majstordioda dana 01.09.2013. u 08:53 GMT+1]
bez alata nema zanata,a bez znanja ni najbolji alat nece ti pomoci
bez novca nema alata,a bez znanja nemozes doci do novca
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Aparati za zavarivanje MAG dilema01.09.2013. u 21:06 - pre 128 meseci
Petre sta ti u stvari hoces ??!!

AKo bas volis Varstroja imam jedan glanc nov za tebe sa garancijom Supermig 190 , cena je veoma pristupacna , da ne kazem povoljna .

Morao si da se registrujes zato sto si banovan vise puta siguran sam 100% u to !!!
 
Odgovor na temu

Majstordioda
na crno za crvenu dnevno
snadji se sam
Bor

Član broj: 317279
Poruke: 5

Sajt: https://www.facebook.com/..


+2 Profil

icon Re: Aparati za zavarivanje MAG dilema01.09.2013. u 23:05 - pre 128 meseci
nisam banovan zaboravio sam sifru,a nisam mogao recovery password jer ne koristim vise [email protected] email

Neznam ti najbolje znas sta je dobro,znas treba mi za svaki dan,nekada i ne koristim,sve zavisi kad sta radim.
Ja hocu monofazni u punom opsegu 30-180A,sa spregnutim pogonom zice,tri tockica i mestom za 15kg zicu.
Naravno snazan trafo i izdrzljiv,prigusnica,velika povrsina hladnjaka greca i dobri elektroliti,kao sto si ti pravio,
ne znam darko sta bolje zavaruje za iste pare,ja mozda i sledece nedelje banem kod tebe,ali da se ne zaletim
Evo ga tvoj varstroj 1805 koliko sam shvatio

mnogo mali Darko ima trafo
Taj je tvoje proizvodnje i malo ozbiljniji je

A to je iskra,prepravka


Koliko se taj varstroj 190 kod tebe razlikuje od tvoje izrade aparata,na tvom sajtu koliko vidim poruke ljudi
svi su zadovoljni tvojim prepravkama,to zelim
imam pare imam tvoj broj,sve imam podatke samo trebam da odaberem lepu masinicu i da se skrasim


bez alata nema zanata,a bez znanja ni najbolji alat nece ti pomoci
bez novca nema alata,a bez znanja nemozes doci do novca
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Aparati za zavarivanje MAG dilema02.09.2013. u 20:57 - pre 128 meseci
Ova Iskra je detaljna prerada po mome , bukvalno sve , sve sam od instalacije izbacio napolju , sredio trafo i nanovo skockao unutra , covek je prezadovoljan i radi sa njom i dan danas skoro 4-5 god i to aktivno .

Ovaj aparat sto si pokazao moje izrade ima trafo 50 kvadrata(samo je on oko 20kg ) intermitencu 40% na maksimum po gabaritima inace dosta veci i prave deklarisane snage 200A sto se iskreno primecuje u odnosu na Supermig pocevsi od intermitence pa na dalje .
Supermig 190 je bolji od 1805 sa slike recimo od viligera da ne govorimo , lepo radi ali opet moras znati sta ocekujes od aparata , nije za neka profi varenja da se ne gasi po ceo dan .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Aparati za zavarivanje MAG dilema

[ Pregleda: 17294 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.