Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ram ---> Grafika

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ram ---> Grafika

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slavisa.j

Član broj: 306141
Poruke: 25
31.223.128.*



Profil

icon Ram ---> Grafika08.08.2013. u 23:19 - pre 130 meseci
Pozdrav svima.. zeleo bi' samo da pitam, jer pojma nemam glup sam k'o tokmak.
Hocu da kupim ram memoriju, imam neku DDR1 ram memoriju od 512mb , pa me interesuje je l' mogu da uzmem bilo koju ram memoriju od 1gb recimo ali da je DDR1?
I da li se sa tom novom RAM memorijom poveca i grafika, ili se posebno kupuje Graficka kartica , a posebno Ram kartica ?
Pozdrav , hvala unapred, izvin'te na glupom pitanju.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Ram ---> Grafika09.08.2013. u 00:06 - pre 130 meseci
Pozdrav. Prvo,ram memorija i graficka su dve razlicite stvari.

Postoje integrisane graficke koje uzimaju memoriju od Ram memorije,ali one imaju svoj limit,recimo 128,224mb ... tako da mozes staviti ram memoriju koliko hoces one su toliko.
Postoje neintegrisane graficke koje imaju svoju memoriju,ali mogu da pozajme od Ram memorije jos malo megabajta,to se valjda zove hyper memory,ili slicno. Ali sa takvim krticama se ne dobija nista sa tim pozajmljivanjem memorije-to je samo marketing

U sustini bilo koja ddr1 memorija bi trebalo da radi,sem ako nemas tih 512 da rade na 400 mhz a 1gb koji dokupis recimo radi na 333Mhz,i to pod uslovom da ploca ne podrzava asinhroni rad memorija.
Najbolje je da nam das specifikaciju kompa,pa da pomognemo

Reko bih da imas integrisanu graficku,i odgovor je ako hoces nju da pojacas moraces da kupis graficku,ako imas slot za nju uopste
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ram ---> Grafika

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.