Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 176471 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 12:04 - pre 130 meseci
Citat:
vladd:
A da li Golf pri tim medjuubrzanjima prilazi(ili prelazi) 4000 obrtaja?

Cekaj, sad, kada ti 4000 obrta odgovara, a kada ne?

I ko se to u "normalnoj" voznji vozi na 4000 obrtaja?

Mislis na one koji voze SAMO prvom?

Ja ni na jednom od "klipova sposobnosti" nisam video da se neko ogranicio na 2-2500 obrtaja i probao ubrzanje...

Svi su se vrteli koliko su mogli...

Mislim da nema potrebe da razmatras druga vozila osim golfa, ocigledno je odsustvo objektivnosti i shodno tome, sto uglavnom dovodi do besmislenih prica i svodjenja na "ukuse"..


4.000 odgovara ako hoces naglo da ubrzas, a sigurno ne odgovara da krstaris gradom, magistralnim ili regionalnim putem. Ja obicno ne prelazim 2.500 rpm u normalnoj voznji, osim kada preticem, ali ni tada ne idem preko 3.500, jer nema potrebe.

Golf sam uzeo kao primer, jer ga je autor teme uzeo kao neki reper.

Na koliko se vrti taj motor kome je max obrtni momenat na 6.800 rpm, u nekoj normalnoj voznji (podrazumeva se da auto u datom trenutku moze da ima dovoljno snage da iz nekog razloga ubrza), na primer, u gradskoj voznji, ili na magistralnom putu?

Trazio sam klipove ali nisam nasao to sto me zanima.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 12:51 - pre 130 meseci
Da li si vozio Keca, npr, ili golfa 2 1.3, ili nekog benzinca iz proslosti, koji nema 70ks, i da li uopste ubrzava.

Cemu sada odjednom potreba za 150ks zarad malo veceg ubrzanja, vezba se na semaforima 1/4 milje?

To da li ce neki auto ubrzavati ovako ili onako, poprilicno zavisi prvo od snage, a zatim i od menjaca.

Pa zar mislis da su isti odnosi kod motora sa razlicitim OM?

U ovoj diskusiji je jedino vidljiva razlika "ubrzanja u 4-oj" ali koja i kakva je to prednost? Prednost koja se kompenzuje pokretom ruke?

Sto se obrtaja tice, ja uvek "krstarim" sa 1800-2200 obrtaja, a sada, u kojoj ce se brzini nalaziti menjac, to zavisi od vozila. Ne vidim da je prednost boravak u brzini broj a ili broj c
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 13:13 - pre 130 meseci
Pa jak motor jeste prednost, ne moras non stop da menjas brzine, nego samo stisnes gas.

Zato volim snaznije motore, sa vecom zapreminom i obrtnim momentom dostupnim na malom broju obrtaja.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 13:35 - pre 130 meseci
Pa to je vrlo specificna prednost, vise stvar ukusa, kao sto neko voli zvuk motora, a neko tisinu. Ali ne i tehnicka, ili nenadoknadiva prednost.

Jednostavno, japan koristi obilato masine za preciznu obradu, moze im se da vrte motore dokle hoce, i mogu sa tim da prave i varijante i kompromise, i razne "odluke" pri koncipiranju vozila.

I to je ono sto im daje trzisne prednosti, motoru dozvole snagu, koriste menjace koji su potrebni, ne prave ustede na "gvozdju", materijalu motora ili menjaca, odabiraju dobre trapove, i imaju svoje trziste.

I ne sekiraju se previse za evropu naviknutu na propise ove ili one, naviknute kupce na Mc Phersona("nezavisnog"), ili zadnju gredu..kada kompletiraju vozilo, ono ima "licne" vozne osobine, i za levo i za desno, i za krivudanje, ne samo na pravcu..sa rasporedom tezine, specifican i pri ubrzanju i pri kocenju

Ne forsiraju "multipraktik", u sustini, vec prave paletu proizvoda..ako hoces stednju, imas hibride, ako hoces trku, imas trkace, ako hoces konfor, imas konforne, ako hoces kamionet, dzip, ima i to....

A ne auto i za "kafic" i za semafor race, i za "kupus"..u gepeku

Pokrivaju siru paletu rafiniranisti kupaca, za skromnije cene. Naplacuju svoje znanje, a ne ustedu na kili gvozdja drugog kvaliteta.

Evropejci bi najradje da prodaju poster automobila, po ceni konfornog stana ili kuce...

 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 17:27 - pre 130 meseci


Sto se tice trzisne prednosti i VW ima auto u svakoj klasi, za sve potrebe kupca. Od UP! do Amarok. Plus solidan komercijalni program sto japanci nemaju.


Jeste da je nemacki auto u proseku 20-30% skuplji od koreanaca i japanaca po klasama ali i toliko su lepsi i bolji. I relativno bolje drze vrednost za kasniju prodaju.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 19:07 - pre 130 meseci
Konacno pravi fan, bez ostatka..pricamo o svemu, a mislimo na golfa 2..a ne o tamo nekim...boze sacuvaj, da polomis jezik..:)

Nemaju "japanci" nista zanimljivo, ovim sportskima je preskupa registracija, neki puno trose, ima puno nepotrebnih stvari, a kada se ode na Bubanj potok, svi se cude otkuda to kod nas.

I delovi su skupi, i nema ih dovoljno, i nema servisa...

Tako da Japan nema sta da trazi na balkanu...da unosi zabunu i menja vekovne obicaje...

Zna se dobro sta valja, zena moze i sa sela, ali auto...ne moze iz Japana..:)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 19:22 - pre 130 meseci
Nemac kada napravi i auto i rat, to bude svetski ;)
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 19:32 - pre 130 meseci
Citat:
vladd: Konacno pravi fan, bez ostatka..pricamo o svemu, a mislimo na golfa 2..a ne o tamo nekim...boze sacuvaj, da polomis jezik..:)

Nemaju "japanci" nista zanimljivo, ovim sportskima je preskupa registracija, neki puno trose, ima puno nepotrebnih stvari, a kada se ode na Bubanj potok, svi se cude otkuda to kod nas.

I delovi su skupi, i nema ih dovoljno, i nema servisa...

Tako da Japan nema sta da trazi na balkanu...da unosi zabunu i menja vekovne obicaje...

Zna se dobro sta valja, zena moze i sa sela, ali auto...ne moze iz Japana..:)



Pravi fan bmw-a a ne golfa 2. Registracija za 3.0 je ista za nemacki ili japanski auto samo sto je nemacki bolji i retko se kvari. Mora da trosi kad hoces do stotke za 6.8s. Drzi cenu sasvim dobro,dobra oprema i vrhunska bezbednost. Za neke od nas dovoljno da bi se za odredjeni auto reklo da je odlican. A pritom nemacki. I ne vidim da ima konkurenciju sa istoka. Ne vidim nijednom novijem Mercedesu i Audiju konkurenciju sa istoka. Isto vazi za Alfe i Lancie.

Trebalo je pre pola godine da kupim golfa 5 2.0tdi sport paket opreme ali sam kupio pezo 207, znaci nisam vw fanatik samo sam realan. Nisam nasao japanca za te pare da je skoro nov i sa dobrim paketom opreme i prihvatljivog izgleda.
Vozio sam davno vw gti tako da iz prve ruke znam da i on valja.

Ti si pun predrasuda i urbanih balkanskih legendi,pa ako zelis navedi jedno pet japanskih auta do 10 godina starosti koji su zanimljivi za kupovinu i voznju.
Pozdrav :)


 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 20:41 - pre 130 meseci
Citat:
AstralPro: Sto se tice trzisne prednosti i VW ima auto u svakoj klasi, za sve potrebe kupca. Od UP! do Amarok. Plus solidan komercijalni program sto japanci nemaju.


Jeste da je nemacki auto u proseku 20-30% skuplji od koreanaca i japanaca po klasama ali i toliko su lepsi i bolji. I relativno bolje drze vrednost za kasniju prodaju.



Smešno je reći da Japanci nemaju komercijalni program.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
80.215.1.*



+31 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 20:55 - pre 130 meseci


Ti si pun predrasuda i urbanih balkanskih legendi,pa ako zelis navedi jedno pet japanskih auta do 10 godina starosti koji su zanimljivi za kupovinu i voznju.
Pozdrav :)


[/quote]
Nova
Honda Civic 1.6 i DTEC 120ch. Japanac na koji je garancija bila 10 god ili1 milion km. Domaci zadatak;-). Poz.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 21:16 - pre 130 meseci
kada se govori o performansama, samo par stvari...

1. Zasto niko ni ne spominje poboljsanje bezbednosti?

2. Hipoteticko pitanje: Da imate neogranicena sredstva na raspolaganju, i da neki manijak napravi komercijalno vozilo koje ima, recimo, 15000 KW i maksimalnu brzinu od 749 km/h, i drugo vozilo sa 14693 KW i maksimalnom brzinom od 713 km/h, koje biste odabrali? Jer... niti jedno niti drugo necete nikad imati prilike da vozite tako da iskoristite i 10% od njihovih max. performansi.

 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 21:45 - pre 130 meseci
Citat:
Nova
Honda Civic 1.6 i DTEC 120ch. Japanac na koji je garancija bila 10 god ili1 milion km. Domaci zadatak;-). Poz.



Nije istina

U zvanicnom katalogu honda dilera za Srbiju stoji sledece:

Informacije o vrstama garancija za Hondu Civic:
3 godine ili 100.000 pređenih kilometara – Standardna garancija
3 godine garancije na pojavu korozije na spoljašnjoj boji vozila
5 godina garancije na pojavu korozije na izduvnom sistemu
10 godina garancije na pojavu korozije na karoseriji
12 godina garancije na pojavu strukturalne korozije na vozilu

Pozz

Katalog



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 09.08.2013. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
80.215.1.*



+31 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 22:38 - pre 130 meseci
Bila lepo sam napisao. Tri meseca januar-mart. 1 mil.km u Fr. Ali tih 10 god garancija i na turbo, injecteurs... poz:-)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?08.08.2013. u 23:23 - pre 130 meseci
Citat:
flighter_022:
kada se govori o performansama, samo par stvari...

1. Zasto niko ni ne spominje poboljsanje bezbednosti?




Govori se o bezbednosti ali si ti to prespavao

Jedna od mnogobrojnih tema je ova

http://www.elitemadzone.org/t3...past-auto-industrije-revisited

ali postoji bar desetak aktuelnih tema u kojima se govori o bezbednosti.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 07:35 - pre 130 meseci
Citat:
BB308:
Bila lepo sam napisao. Tri meseca januar-mart. 1 mil.km u Fr. Ali tih 10 god garancija i na turbo, injecteurs... poz:-)



Akcija, dodji juce :) Kao kada trgovinski lanci stave neku stvar sa popustom od 50% a nema nigde da se kupe, prodaju 2-3 komada namenjena za reklamu ... Tako sam ja trazio letos bazen za 5.000 din :D
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 07:43 - pre 130 meseci
Citat:

Nova Honda Civic 1.6 i DTEC 120ch. Japanac na koji je garancija bila 10 god ili1 milion km. Domaci zadatak;-). Poz.


Garancija od 10 god i milion km vazi samo za motor, i auto mora da se odrzava u ovlascenom servisu. Vise je marketing nego prava garancija. Sve i da se motor pokvari oni su taj novac izvukli kroz odrzavanje u njihovom servisu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 08:34 - pre 130 meseci
Pa dobro, sta tu nije u redu.

Ovde(u diskusijama) se propagiralo da se auto kupi nov, vozika par godina i proda, jos sam bio izgrdjen sto vozim preko 10 godina, i zalim se na popravke i kvarim renome sampiona!

To servisiranje u ovlascenom servisu je valjda privilegija za one koji imaju para, voze se i ne brinu o vozilu..platili su da drugi brine..a kada se napuni pepeljara..kupe drugo..
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 08:48 - pre 130 meseci
Nije problem odrzavanje u ovlascenom servisu, to bi valjda trebalo da bude normalno ( osim u slucajevima kada servis nije normalan ) vec sto se ne moze kupiti takav auto ... ili ako se moglo, bilo je par primeraka u koje su svesno ulkakulisali gubitke na trosak marketinga.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 09:00 - pre 130 meseci
Ali, u sustini, naslov teme je odlican, gde je tu napredak?

Evropa generise nazadak. Evropa gubi primat, gotovo po svim poljima, a nije dovoljno velika da moze da odrzi potrosnju.
I onda sledi degradacija i birokratiziranje. Oni(tj. mi) se nasli da se brinu o ekologiji! A nafte nema ni za upaljac.
Slicno Japanu, s tim sto se Japan dizao iz pepela rata, a Evropa iz pepela gluposti, nakon pobede.

Epilog je da Evropa zeli da diktira trendove, ali joj sve manje uspava. A kriza proizvodi situaciju, da je sve teze uvaliti los proizvod za velike pare, pa makar i silom..

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?09.08.2013. u 10:01 - pre 130 meseci
Razglabate bezveze a Toyota ubija po prodaji po profitu i nezadrzivo raste.

Ne znam kako onda objasniti rast Toyote?

Zasto drugi ne prave takav rast? Ako imaju "turbo" masine ultra mega giga kvaliteta i potrosnjom od 2 litre, ako su navodno najbolji... zasto onda to i nisu?

U cemu je problem?

Mislim da VW kao i svi ostali odgovor ne mogu nikako da daju jer ga jednostavno nema.

Kupci sirom sveta su prepoznali sta je najbolje.

A mozda odgovor lezi u delu jedne slike iz Kinsase:



Upravo to je ono sto gura Toyotu. U najgorim mogucim uslovima u kakvom god stanju, BEZ IKAKVOG odrzavanja, nebitno koliko km ili godina automobil ima - ON IDE - i garantujem da ovaj sa slike ce da ide i narednih 10 godina (model DX iz 1984). I to je vecina prepoznala.

To je ono sto prodaje. A ne turbo motor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 176471 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.