Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)

[es] :: Elektronika :: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13891 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)25.07.2013. u 19:50 - pre 130 meseci
Skoro mi je kolega prikljucio video nadzor koji se sastoji od 2 vanjske i 2 unutrasnje kamere i DVR 2304M.
Odmah da kazem da je to vec koristen video nadzor i da je to bila neka kompenzacija.
Sve je funkcionisalo dobro prvih 5 dana a onda se odjednom izgubila slika od svih kamera. Iskljucio sam iz struje DVR i napajanje posto mi taj kolega sada nije tu i sutradan sam ponovo ukljucio i gle cuda- sve kamere ponovo rade. Nakon dva do tri sata ponovo su nestale slike sa svih kamera i TV je plav sa onim natpisom VIDEO LOST. Ponovio sam proceduru i sve iskljucio a onda sutradan opet ukljucio i sve se ponovilo.

Zna li neko sta tu moze da bude problem?

EDit:
Smeta li mozda sto je napajanje tik uz DVR?


[Ovu poruku je menjao PatroXL dana 25.07.2013. u 21:02 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)25.07.2013. u 19:58 - pre 130 meseci
Ako je to centralizovano napajanje tj. iz tog napajanja se napajaju svi uredjaji, moze biti da svi problemi poticu upravo od njega.
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)25.07.2013. u 20:06 - pre 130 meseci
Da, iz toga napajanja se napajaju sve cetiri kamere.
One su uparene dve i dve na napajanju.
Kakav problem bi moglo da pravi napajanje?
I kako ga resiti :)
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 09:32 - pre 130 meseci
moguce je da ti je problem u tome sto ti je napajanje preoptereceno pa se gasi jer izbaci zastita kad se pregreje pa kad se ohladi onda ponovo radi, pokusaj otkaciti dve kamere sa napajanja i pusti dve da rade, ako to bude finkcionisalo onda uzmi ili jace napajanje ili jos jedno istih karakteristika i zakaci na druge dve kamere.

postoji mogucnost i da je u DVR problem sa softverom da se nesto zaglupi ali to mozes proveriti lako sa prethodnim testom, tako sto ces druge dve kamere koje si otkacio od napajanja da pustis na neko napajanje 12V samo pazi da ne okrenes plus i minus kontra pa kad ti i ako nestane slike na one dve kamere koje ostavis da rade onda ukljucis ove dve iskljucene i ako se pojavi slika od te dve kamere sto si tad ukljucio onda je sa DVR sve u redu, a ako se ne pojavi ni jedna slika dok ne iskljucis i ponovo ukljucis DVR onda ti je problem u softveru DVR koji mozes da osvezis preko USB-a i nabacis novu verziju ili ti je problem u HDD koji je u DVR koji mozes da formatiras preko HDD i da obrises sve iz njega kako ne bi pravilo problem.
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 12:27 - pre 130 meseci
Kolege su ti dale dobre savjete.
Provjeri koliko ti vuku struje kamere ( max struja sa ukljucenim IR diodama - trebalo bi negdje da pise na kameri ili u papirima za nju ) , i provjeri koliko ti max struje može dati tvoja napojna ( i to bi negdje na napojnoj trebalo pisati ).Uporedi. Ukupna potrosnja kamera,da bi to fino radilo , ne bi trebala da prelazi 60-70% max struje napojne.
Ako ti se desi da ti kamere opet tako zaglave ništa ne isključuj, nego izmjeri izlazni napon sa napojne(12V) pa vidi koliki je.Ako je napojna u pitanju ili ga neće biti ili će biti nešto malo što nije dovoljno za kamere da rade. Ako napojna radi probaj ,da budeš 100% siguran, jedan od bnc konektora sa DVR-a što vode do kamere skini i skopčaj direktno na monitor (ako ima bnc ulaz) ili na video ulaz na TV da vidiš ima li slike.Ako ima slike onda definitivno ti nešto nije uredu sa DVR-om.
LB Boogi
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 13:02 - pre 130 meseci
Hvala na odgovorima.
Ja cu to sve jos veceras ili sutra pokusati da uradim ali me zbunjuje to da kada je testiran taj video nadzor tri dana i dve noci je radio bez prekida.
Znaci pre postavljanja su sve kamere bile prikljucene i radilo je sve kako treba.
Jos jedan detalj mi je sada pao na pamet.
Kada je to radjeno on je prikljucivao po jednu kameru i testirao svaku. Posle trece kamere on je zaboravio da iskljuci napajanje iz uticnice pa je spajao zice od kamere i koaksijalni kabel a da napajanje nije bilo iskljuceno.
Da li se tada nesto moglo desiti. Doduse one su posle toga radile kako treba.

Pozdrav i hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 13:16 - pre 130 meseci
Kao sto ti je Shadow88 rekao, a i iz mog licnog iskustva, napojna je najcesce uzrok svemu tome. To sto je spajana 4ta kamera na taj nacin ne bi trebalo da smeta.
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 13:18 - pre 130 meseci
Hvala puno.
Veceras ili sutra cu sve to pokusati i onda javljam rezultat.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 13:39 - pre 130 meseci
Citat:
PatroXL:
Hvala na odgovorima.
Ja cu to sve jos veceras ili sutra pokusati da uradim ali me zbunjuje to da kada je testiran taj video nadzor tri dana i dve noci je radio bez prekida.
Znaci pre postavljanja su sve kamere bile prikljucene i radilo je sve kako treba.
Jos jedan detalj mi je sada pao na pamet.
Kada je to radjeno on je prikljucivao po jednu kameru i testirao svaku. Posle trece kamere on je zaboravio da iskljuci napajanje iz uticnice pa je spajao zice od kamere i koaksijalni kabel a da napajanje nije bilo iskljuceno.
Da li se tada nesto moglo desiti. Doduse one su posle toga radile kako treba.

Pozdrav i hvala jos jednom


Naravno da zbunjuje a sta ako je okolina gdje je smjesteno centralno napajanje za kamere bila tada toplija ili hladnija..i sad sa promjenom temperature okoline?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)26.07.2013. u 19:57 - pre 130 meseci
Na zalost veceras necu stici da uradim ovo sto ste mi predlozili pa cu to tek sutra popodne moci da uradim.
Imao bih jos jedno pitanje . Postoji li mogucnost da je recimo nepravilnom ili nestrucnom montazom doslo do ovoga problema?
Tipa zice nisu korektno spojene ili negde se mozda dodiruju ili tako nesto?
Pitam cisto da eventualno izbacim tu mogucnost.
Ili ipak svi tipujete na napajanje?

I ima li veze udaljenost kamere odnosno duzina kabla ili je za napajanje isto da li je kamera udaljena 5 ili 30 metara?
I sta znaci ovo:
Koaksijalni kablovi i naponski kablovi ne smeju biti na blizinimanjoj od 30 cm.

Pozdrav i hvala

[Ovu poruku je menjao PatroXL dana 27.07.2013. u 07:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao PatroXL dana 27.07.2013. u 08:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)27.07.2013. u 11:42 - pre 130 meseci
Jutros sam iskljucio dve kamere i ostavio samo dve ukljucene i one rade do sada bez prekida.
Merio sam izlaz iz napajanja i vrednost je 11.6.

Napajanje je marke WEIYUANSHI WYS 100 W, DC output 12 V, 8.5 A
Vanjske kamere su Viewse VC IT 28 D, Power consumption: 4.2W (IR ON) (Znaci za dve kamere trebam 8.4W)
Unutrasnje su isto od Viewse i ne vidim tacan model (Color Dome Camera) i njima treba od 1-1.4W (2,8W)

Sada cekam da vidim da li ce te dve kamere da rade bez prekida pa ponovo javljam.

Ako bih morao da kupim jos jedno napajanje ili zamenim ovo mora li Amperaza da bude striktno tacna kao i kod ovoga, odnosno 8.5A?

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)27.07.2013. u 15:34 - pre 130 meseci
Citat:
Tipa zice nisu korektno spojene ili negde se mozda dodiruju ili tako nesto?

To sto nisu spojene moze ti napraviti da ti pojedine ili sve kamere prekidaju( zavisno kako je uradjena kablaza) a ako se dodiruju ( + i - ) to definitivno nevalja - izaziva ili pregaranje ili aktiviranje zaštite na napojnoj ( zavisno od napojne) tj njeno gasenje.
Citat:
I ima li veze udaljenost kamere odnosno duzina kabla ili je za napajanje isto da li je kamera udaljena 5 ili 30 metara?

Zavisi kojeg presjeka su kablovi.Na kablovima postoji pad napona.Ako su kablovi malog presjeka i ako su potrošači velike snage padovi su veći tako da na potrošaču nećeš imati 12V nego recimo 11V, 10V ili neku drugu vrijednost. Potrošač od 4,2W na 12V vuče struju od cca 350mA što će izazvati određeni pad napona na kablu.Najsigurnije ti je izmjeriti napon na samoj kameri (sa kamerom spojenom na kabal) i vidjeti koliki je napon i da li kao takav upada u radni opseg napona kamere.
Citat:
Koaksijalni kablovi i naponski kablovi ne smeju biti na blizinimanjoj od 30 cm.

Generelno, kablovi kad se polažu bi trebalo da budu razdvojeni energetski od signalnih na određena propisana rastojanja radi kojekakvih uticaja( indukcije )itd. Na tim dužinama mislim da ne treba da se brineš a sve sto se moze pojaviti je da gubis sinhronizaciju slike ( krivljenje slike ) mada sumnjam na tim dužinama.
Citat:
Ako bih morao da kupim jos jedno napajanje ili zamenim ovo mora li Amperaza da bude striktno tacna kao i kod ovoga, odnosno 8.5A?

4,2W+4,2W+1,4W+1,4W = 11,2W Ako ispostuješ da napojna radi na 50% opterćenja onda bi ti svaka napojna jača od cca 25W odgovarala.(ako su ti dobro isčitane ove snage kamera )
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)27.07.2013. u 15:41 - pre 130 meseci
neki svicerski adapter 12V 3-4A ce ti odraditi posao, ako ti ovo bude radilo sa dve kamere onda ti je napajanje osteceno i slabo je , jer 100W bi trebalo da moze da gura 10 kamera bez muke.

znaci ne mora biti drugo napajanje isto, bitno je da je 12V i da imas dovoljno struje
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)27.07.2013. u 16:23 - pre 130 meseci
[quote]boogi:
Citat:

To sto nisu spojene moze ti napraviti da ti pojedine ili sve kamere prekidaju( zavisno kako je uradjena kablaza) a ako se dodiruju ( + i - ) to definitivno nevalja - izaziva ili pregaranje ili aktiviranje zaštite na napojnoj ( zavisno od napojne) tj njeno gasenje.


Da li bi u ovom slucaju odmah po pokretanju doslo do gasenja napajanja (do sada su se gasile u rasponu izmedju 2 i 4 sata rada)?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 08:11 - pre 130 meseci
I ove dve kamere sto su bile prikljucene nocas su se iskljucile a vrednost izlaznog napona je sada pala sa 11.6 (izmereno juce odmah po pokretanju) na 2.9 jutros.
Ja nisam strucnjak u elektronici ali pretpostavljam da je to signal za kupovinu novog napajanja.
Ili postoji i neko drugo objasnjenje?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
flux.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 09:39 - pre 130 meseci
Vrlo lako može biti da je napajanje zrelo za đubre: najbolje bi bilo da uzmeš neko na zajam da probaš.

Mada bi bilo dobro i da testiraš napajanje: dve sijalice od auto-žmigavca (21W svaka) u napajanje, pa pusti 24h da radi.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 10:56 - pre 130 meseci
A cemu testirat ako je i sam rekao da je sa 11,6 V od sinoc opalo na 2,9 V jutros....u smece ili reparacija nema trece.....
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 11:23 - pre 130 meseci
Citat:
Da li bi u ovom slucaju odmah po pokretanju doslo do gasenja napajanja (do sada su se gasile u rasponu izmedju 2 i 4 sata rada)?

Do gasenja napojne ce doći onog trenutka kad ona više ne može "durat" - prevelika struja ili temperatura napojne.

Ovo sto se tebi dogadja vjerovatno nema veze sa kablazom nego vjerovatno sa napojnom.Newtesla ti je dao dobar prijedlog da je testiras sa sijalicama jer postoji mogucnost ( mada mala ) da ti neka od kamera "poblentavi" u nekom momentu, ko zna zbog cega, povuce veliku struju i izazove paljanje zastite na napojnoj.
 
Odgovor na temu

BlackForce

Član broj: 205672
Poruke: 543
*.dynamic.stcable.net.



+21 Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 11:50 - pre 130 meseci
Nekim kamerama smeta vec pad napona ispod 11v.Pocinju da brljalju i mesaju sliku na dvr-u.Znaci velicina napona je jako vazan kod kamera(bar kod onih koje sam ja postavljao,popravljao).Pre sam koristio neke adaptere po dve - tri kamere,ali u zadnje vreme najcesce kompjutersko napajanje odradi posao`za sve kamere(linije osiguravam grupisano sa malim staklenim osiguracima i to je to). Jeftino,a dosta pouzdano.
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)28.07.2013. u 15:16 - pre 130 meseci
Ipak je za smece. danas sam napajanje ukljucio na "prazno", odnosno bez i jedne kamere i nakon nekih dva sata ugasila se led lampica na njemu i izlazni napon je pao na 2.6.
isplati li se ovo popravljati ili da kupim novu?

Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Video nadzor (u nepravilnim razmacima sve kamere izgube sliku)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13891 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.