Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45147 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovan89
Beograd

Član broj: 57663
Poruke: 2
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta08.05.2005. u 01:10 - pre 230 meseci
Da li moze neko negde sve to da mi sracuna za World of Warcraft sa amazon.com-a
nameravam da kupim preko e-ducana koji za svoje usluge naplacuje 10% cene molim vas. ))))
Trust is a weakness.
Betrayal is the hidden blade.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta09.10.2005. u 23:22 - pre 225 meseci
Imam ja pitanje, treba mi sto brzi odgovor (i sto precizniji )

Koji su mi troskovi ako mi ortak iz Australije posalje LCD za kola, DVD plejer, ili MP3 plejer, takodje za kola?
Treba li da se placa carina, i koliko?
Kakva je sada situacija?

I radi li ona fora, da posalje kao "poklon", i onda ne mora da se placa carina (to sam video za neki proizvod na e-bay-u)...

Vidim da su ljudi imali razna iskustva sa robom...Neko je placao po 33% a neko samo po 5%....meni bi odgovaralo ovo od 5%, ako bas mora da se placa

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 02:29 - pre 225 meseci
Bilo kako bilo, naplatice ti i PDV. Znaci, ako nesto kosta 100 EUR-a, za troskove transporta ce ti racunati da si platio npr. 10, znaci carina se obracunava na 110, pa to izadje oko 115-120, zavisno koja se carinska tarifa primenjuje. Ima jos nekih sitnih taksi, uplatnica i to onda izadje oko 120-125. Na to jos 18% PDV, sto ukupno izadje oko 145. E, sad racunicu za tvoj konkretan primer izvedi sam.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 11:41 - pre 225 meseci
E jbg...
A kako se carini roba, ako nema prilozenog racuna uz paket? Mislim, ako se ne zna tacna vrednost!

I da li ono pravilo, da se ne placa carina na paket do 100e vazi samo za sadrzaj paketa ili za sadrzaj zajedno sa postarinom?

Pozdrav, i hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 17:01 - pre 225 meseci
Carini se onako, otprilike. Moj vozac je jednom izgubio racun pa smo carinili ceo kamion robe bez racuna. Nasli su u bazi podataka ko je poslednji uvozio nesto tome slicno i carinili po toj osnovici. E, sad, sto je to bilo duplo vise nego sto smo mi platili, to njih nije bilo briga. Takodje, kad imas racun a njima se ucini da je cena niza od realne, carini se na taj nacin.
Mislim da sve sa postarinom ne sme da predje 100 EUR-a, bila je jednom tema da je covek napakovao 2-3 artikla i da je to bilo ispod 100, ali je sa postarinom bilo preko 100, tako da je morao da plati. U svakom slucaju, sigurno pise negde, tako da se treba pozvati na odgovarajuci clan zakona, jer carinici su navikli da ih se ljudi plase i da prihvataju onako kako oni kazu da im ne bi oduzeli i to sto treba da se carini tako da carinici nekad mogu i mimo zakona.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 18:46 - pre 225 meseci
Nažalost to je potpuno tačno, mislim to za nemilosrdnost naših carinika. Pa oni su bre jedan od najbolje plaćenih kategorija stanovništva, a i dalje traže probleme tamo gde ih nema i ponekad mito.

Znam po meni,samo sam tri puta bio izvan naše zemlje,ali uvek sam se plašio carinika da mi ne ugledaju nešto što mogu da pomisle da ne treba da unesem. Srećom,nikad se ništa nije desilo.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 20:53 - pre 225 meseci
Pa to je onda zesca glupost sto se carini paket + postarina.
Znaci mogu da uvezem robu od 70e iz nemacke, da me sa postarinom izadje 90-95 i da ne platim carinu, a da isto to uvezem iz Japana i placam carinu. Glupost nevidjena....

A kad je u pitanju e-bay? Tu nema uvek racuna...

Interesuje me jos nesto pctel. Ti bi trebalo da znas, jer imas svoju radnjicu :D
Kad bih uvozio neku robu, u cilju njene dale preprodaje kod nas, naprimer preprodaje putem interneta (nesto slicno kao e-bay), a ne iz radnje/lokala, da li bi morao da imam registrovanu firmu, ili bi bilo dovoljno da platim carinu + PDV na robu, i da radim dalje sa njom sta mi je volja?

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.121.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 21:37 - pre 225 meseci
Ja sam taj.
Meni su carinili paket po sistemu "vrednost paketa+poštarina=vrednost koju ćemo ocariniti". Tj. dali su mi da biram između te opcije ili da oni odnesu ceo paket da se izvrši procena vrednosti. Je*e se njima što sam ja to kupio na licitaciji za par desetina dolara kad novo košta par stotina. Da su oni procenili paket, morao bih njivu da prodam da platim cifru koju bi nakalemili.


E sad, ako hoćete kao firma da uvozite nešto... Ako je polovno, odustanite odmah. Meni su napajanje od $10 koje je naručeno (grdna greška) na ime firme hteli da ocarine... Tražili su fakturu... Pa su rekli da treba atest neki... Pa šta sve nisu izmislili...

Preseo mi eBay...
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
*.beotel.net.

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 22:01 - pre 225 meseci
Citat:
... Preseo mi eBay... ...

Ako, ako... I tome će jednog dana doći kraj.
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

davidkraljkralj
david kralj
bgd

Član broj: 55169
Poruke: 52
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 23:18 - pre 225 meseci
http://www.carinskatarifa.com/...asp?datum=sve&trazi=100%24

http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.asp?1954

http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.asp?428

Ovde imate neke odgovore direktno sa carine, za svaku nedoumicu mozete postaviti pitanje i odgovor dobiti sledeceg dana.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta10.10.2005. u 23:24 - pre 225 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: ...dali su mi da biram između te opcije ili da oni odnesu ceo paket da se izvrši procena vrednosti. Je*e se njima što sam ja to kupio na licitaciji za par desetina dolara kad novo košta par stotina. Da su oni procenili paket, morao bih njivu da prodam da platim cifru koju bi nakalemili.


Pa dobro...bolje tako nego da su oni procenjivali....koji procenat si morao da platis za to?

Citat:
Miroslav Cvejić: E sad, ako hoćete kao firma da uvozite nešto... Ako je polovno, odustanite odmah. Meni su napajanje od $10 koje je naručeno (grdna greška) na ime firme hteli da ocarine... Tražili su fakturu... Pa su rekli da treba atest neki... Pa šta sve nisu izmislili...

Preseo mi eBay...

U pitanju bi bili novi proizvodi, ali necu kao firma da uvozim...
Samo pitam da li je obavezno da imam firmu, da bi uvezao npr. 10 komada nekih aparata?
To me interesuje....da li mogu da ih uvezem i prodajem preko neta a da mi niko ne dodje i kaze "to sto ti radis je nelegalno"!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta11.10.2005. u 01:20 - pre 225 meseci
Samo preduzeca mogu da uvoze robu namenjenu prodaji. To se onda carini malo drugacije, na granicnom prelazu se samo evidentira a carinski postupak se obavlja u carinskoj ispostavi kojih ima u vecini gradova u Srbiji.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta11.10.2005. u 01:39 - pre 225 meseci
Citat:
pctel: Samo preduzeca mogu da uvoze robu namenjenu prodaji. To se onda carini malo drugacije, na granicnom prelazu se samo evidentira a carinski postupak se obavlja u carinskoj ispostavi kojih ima u vecini gradova u Srbiji.

Kolika je onda carina na proizvode?
I koliko treba da se "ispljune" kesa da se otvori firma kod nas, za rad od kuce?

Izvini sto te gnjavim sa glupim pitanjima, ali sta cu kad sam neinformisan :D
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.164.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta11.10.2005. u 06:58 - pre 225 meseci
Za fiktivnu vrednost paketa od $170 ($90+$10+$70) sam platio nekih 4200 dinara.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta11.10.2005. u 10:11 - pre 225 meseci
Carina je razlicita na razlicite proizvode (obicno 5-10%). Pre nego sto se upustis u uvoz kao preduzece, moras naci speditera, koji ce ti obavljati spediterske usluge. Spediter ce ti naj tacnije objasniti sve sto ti nije jasno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

fixa
fixa jbt

Član broj: 70856
Poruke: 10
*.167.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta13.10.2005. u 02:11 - pre 225 meseci
narucio bih neki materijal za slikanje i to kosta 150$, a paket bi bio tezak oko 7kg, firma salje fedex-om. el ima nekog da ga ne mrzi da mi kaze koliko cu ja priblizno sa sve carinom na kraju da platim.

[Ovu poruku je menjao fixa dana 13.10.2005. u 03:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.121.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta13.10.2005. u 18:16 - pre 225 meseci
Je*o si čvorka.

Očekuj da čuješ rečenicu "Zar mi treba da poverujemo da 7kg opreme košta samo $150?". AKo ima račun onda te neće makljati puno. Možda će ti tražiti izvod iz banke da dokažeš da si platio toliko. I gledaj da ti šalju DHLom ili USPS EMS. Ovo drugo stiže za 5 dana na carinu i još dan-dva i eto ti paketa. Fedex izbegavaj!
 
Odgovor na temu

fixa
fixa jbt

Član broj: 70856
Poruke: 10
*.167.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta14.10.2005. u 09:31 - pre 225 meseci
pa pazi, ne vidim sto ne bi verovali...jedna tuba boje ima 100g...i kosta 5$...i tako jos po nesto...sta da sam uzeo boje koja jedna tuba ima pola kile a kosta 3$ (neke manjeg kvaliteta :D) a fedex, pa jbg, firma ima u ponudi samo taj sistem, jedino da ih pitam da mi posalju drugim.
 
Odgovor na temu

fixa
fixa jbt

Član broj: 70856
Poruke: 10
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta14.10.2005. u 22:46 - pre 225 meseci
jos jedno pitanje:

el na kraju Amazon.com salje knjige u SCG ili ne?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.148.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta15.10.2005. u 18:34 - pre 225 meseci
Da
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45147 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.