Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8.1 Preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8.1 Preview
(TOP topic, by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56311 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 23:10 - pre 131 meseci
Mislis na ovo:



Ili nesto drugo?

Kad u pisanju ove poruke promenim u SRP nema korekcije i ne menja malo i u veliko I, kao sto se moye videti, a onda promenim u ENG I odmah ima korekcije! :) A ja, kao sto rekoh, koristim ENG kao difolt I to zato sto sam em navikao godinama em ne zelim da se ja prilagodjavam OS-u po tom pitanju jer do sada nikada nisam morao.

Pazi, morao bih da se prilagodim tako sto bih poceo sada pole toliko godina da koristim SRP tastaturni raspored ili da se zezam oko toga... A mora da ima resenje - ili je to neki bag ovog privjua, vec sam imao nekoliko apdejtova... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:8dd6:432e:b9ac:a054

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 23:20 - pre 131 meseci
Nevezano za jezik: da li si ti nesto podesavao izgled OS-a ili je ova kombinacija crnih slova na plavoj pozadini (window title) takva po default-u?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 23:31 - pre 131 meseci
To što si navikao da koristiš pogrešnu tastaturu nije razlog da ne promeniš pogrešnu naviku. ;) Kao što sam napisao, menjalo mi je i u I sa ENG dok nisam ukinuo ono što smo pominjali a zašto kod tebe ne reaguje, nem pojma.
Što se podešavanja tiče, postoji još jedno za nonunicode ili tako nešto mada ne znam da li bi trebalo da ima veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 00:57 - pre 131 meseci
@pajaja - nista nisam podesavao u vezi izgleda. Mislim da nisam ni pre apdejta na 8.1 ali ne garantujem. I ako jesam to je bilo nesto sto je predefinisano, sigurno. A sada mnoge stvari drugacije izgledaju, ikone... sve je to minimalno, promene, ali vidljivo I meni prija... kao da se doradjuje na dobar nacin. :)

Citat:
calexx: To što si navikao da koristiš pogrešnu tastaturu nije razlog da ne promeniš pogrešnu naviku. ;) ...
...

Nije pogresna navika jer sam poceo sa ZX Spectrumom... :)

Citat:
calexx: ...
Što se podešavanja tiče, postoji još jedno za nonunicode ili tako nešto mada ne znam da li bi trebalo da ima veze sa ovim.

Gde?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 08:48 - pre 131 meseci
Ako si promenio naviku da komp uključuješ u televizor onda promeni naviku da kucaš neispravna slova. Ja sam davno navikao na yuscii raspored na tastaturi i dugo menjao kbd fajlove da tako ostane ali sam na kraju promenio naviku i počeo da koristim nove standarde.
Ovo se podešava na sledećem tabu na onoj slici koju si postavio ali nisam siguran da je to. Ako nije upalilo isključivanje na sistemskom nivou ... nešto kod tebe gadno ne valja. ;)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 13:58 - pre 131 meseci
Citat:
calexx: ...neispravna slova.
...

Sta znaci ovo?

Sve sam probao I nema sanse. Da nesto ne valja - to sigurno. Ipak je uradjen apdejt a ne instalacija na formatiran C:\ tako da je verovatno nesto pobrljavilo. Ocekivano mada nisam ocekivao da se banalne stvari tako ponasaju. Sve ostalo radi k'o sat.

Do sada je bilo ukupno sest "Windows Update"-ova, trecina od toga je za "Windows Defender", konkretno za sam Windows 7 (sedam) komaTa. A malocas mi je notifikovan I predlozen NVIDIA apdejt drajvera, sto sam, naravno, prihvatio. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:8dd6:432e:b9ac:a054

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 14:22 - pre 131 meseci
Iako mi se generalno svidja ideja flat UI dizajna, ovakva realizacija cini Win 8 graficki interfejs jednim od najlosije dizajniranih na trzistu. Ovo sa crnim slovima na tamno plavoj pozadini je samo jedan od propusta koje nisu jos uvek ispravili.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 30.06.2013. u 15:43 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 14:47 - pre 131 meseci
^^

Ja nemam nameru da trošim vreme na "to" o čemu pričate, a znam da kad ti Pavle Obradoviću uciljaš na nešto ili ga "usnimiš" / uočiš kako ne radi onako kako je predviđeno ili treba, da je to zaista tako, da ima taj i taj nedostatak ili bug, whatevs.
Još jedan razlog da i dalje ne probam "to" ili taj proizvod zvani osam koma jedan.

Pavle, hvala na zapažanju.
U ovom slučaju je u pitanju najobičnija boja i ne utiče na funkcionalnost nečega, ali, oči ipak treba čuvati od svakakvih nakaradnosti. I to je veoma bitno! :D
about:networking
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 14:48 - pre 131 meseci
Ovo je tek preview, do konačne verzije imaćeš i tirkizna slova
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 14:54 - pre 131 meseci
Ako. Mene su izgubili kao korisnika. Totalno. Može neki win7 nekad da se učita, što da ne? Jes' da jede hard disk i zauzima prostor kao kojekakav rak, ali bože moj.. 'to je tako' kod M$-a.
Dalje od ziben, never. Što se mene tiče, mogu da uklone i antialiasing zarad performansi itd. ako im padne na pamet i takva "brilijantna" ideja, ništa meni neće smetati ni tirkizna slovca.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 15:03 - pre 131 meseci
Citat:
Sceka: Sta znaci ovo?
Pa neispravna slova, nema onoliko koliko ja koristim. A ti pročitaj ovu rečenicu koju sam citirao (ali pročitaj kako je napisano, ne kako ti misliš da je napisano) pa će da ti možda malo glupo zvuči. Za vreme dosa ili win 3.0 sam se malo snalazio da rešim neispravna slova, od 3.1CE je rešeno ... ne znam zašto bih pisao u šiframa. Naravno, onima koji u raznim (i zvaničnim) dokumentima, a naročito kada pišu rukom koriste samo eng slova može i da se progleda kroz prste.
Nije baš po temi ali me uvek povuče. Mada i jeste, eto tebi ispravlja ono što oni smatraju da je potrebno, možda bi ispravljali i ta sisana slova da imaju dobar pravopis u čekeru.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 15:21 - pre 131 meseci
Samo cirilica resava problem
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 15:34 - pre 131 meseci
Citat:
pajaja: Iako mi se generalno svidja ideja flat UI dizajna, ovakva realizacija cini Win 8 graficki interfejs jednim od najlosije dizajniranih na trzistu. ...

Iako to spade u licne afinitete, o ukusima se ne raspravlja... Ja nikako nisam za flat UI dizajn, to mi se ama bas ni malo ne svidja. Cak I na Total Commander-u prvo odcekiram "Flat icons", odmah po instalaciji! :) Da je w8 I W8.1 ruzan - ruzan je do ludila - bar meni licno! :) Pored toga sto volim I uvek sam to radio I uvek cu to raditi, da instaliram sve nove verzije svega sto upotrebljavam a ima veze sa kompjuterom, Windows 8 mi se dopada zbog toga sto se neverovatno brzo "dize". Najbrze od svih verzija do sada.

Sad pre nego sto sam instalirao ovaj apdejt na 8.1 sa instalirao sve sto inace koristim ali I neverovatan broj svakojakih programa koje nikada nisam koristio a vecinu nikada ni necu. Skoro"sve sto mi je pod rukom bilo", nekoliko dana. Kada sam to radio sa W7 desavalo se klasicno I ocekivano - sto vise sam imao instaliranih programa sve teze I sporije se "dizalo" gledano od pritiska na Power dugme na kucistu do "gotovosti" za rad. Sa W8 to nije bas tako. Mnogo manje vremena je potrebno u odnosu na W7. Interesantno bi bilo istraziti malo po tom pitanju ali mene licno ne zanima vec neko vreme istrazivanje "ispod haube". Jednostavno sam se malo zasitio "tih pojedinosti". Samo me zanima praktican dozivljaj u 'ril tajmu'.

Nesto sam primeti od skoro, a ponikalo me da to I napisem jer se desilo upravo pre nekoliko minuta. Inace zivim u kraju u kome su prekidi struje bas jako retki, mdjutim, zadnjih mesec dana (otprilike) su ucestali jer se izvode neki radovi (menjaju se "glave" ulicnog osvetljenja, ako se to tako zove, pa se menjaju neke trafo stanice, lokalne...). Elem, malocas nestade struje na nekoliko minuta a u sred pisanja ovog texta. Kao I uvek, pomislim da sam pisao uzalud, taman sam zavrsio prvi pasus. Ok, nema veze, mrzi me da ponovo kuckam... Medjutim, kad sam startovao IE kliknem na "Restore last session" I pojavi mi se tacno onako kako je bilo pre nestanka struje. Do sada nikada to nisam koristio pa I ne znam da li je I ranije bilo tako ili je to nesto novo ali je meni novo I prilicno zanimljivo a I korisno! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 15:38 - pre 131 meseci
Citat:
calexx: Pa neispravna slova, nema onoliko koliko ja koristim. ...

A sta onda da rade Crnogorci, mislim na one koji zive tamo?! Tek oni su u problem, osim ako nisu regulisali da imaju na tastaturi I ona "meka" novonastala slova koja teskom borbom osvojise u nesebicnom trudu razdvajanja od brace Srba... :)))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 15:55 - pre 131 meseci
Ma, crnogoraca koji ne koriste ćirilicu ili je ne znadu, ima taman toliko koliko i živih i funkcionalnih Internet Explorer sedmica i šestica.. ti takvi crnogorijanci, nebitni su u slučaju ćirilice.
Maltene kao statistička greška. Pa da. Ništa neće da smeta.
about:networking
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 16:43 - pre 131 meseci
Citat:
pajaja:
Iako mi se generalno svidja ideja flat UI dizajna, ovakva realizacija cini Win 8 graficki interfejs jednim od najlosije dizajniranih na trzistu. Ovo sa crnim slovima na tamno plavoj pozadini je samo jedan od propusta koje nisu jos uvek ispravili.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 30.06.2013. u 15:43 GMT+1]

Ja sam stavio sivo, ne zna se da li je gore ovako ili plavo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
178.17.30.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 17:02 - pre 131 meseci
^ Mislim da je najbolje ipak ovako :D



Inače lepo mi radi na netbooku sa Celeron 1007U procesorom u vmware playeru... Dao sam mu 2GB memorije, mislim da mu je dovoljno...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 18:33 - pre 131 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
calexx: Pa neispravna slova, nema onoliko koliko ja koristim. ...
A sta onda da rade Crnogorci, mislim na one koji zive tamo?! Tek oni su u problem, osim ako nisu regulisali da imaju na tastaturi I ona "meka" novonastala slova koja teskom borbom osvojise u nesebicnom trudu razdvajanja od brace Srba... :)))
Ako su im to legalna i redovna slova (evo, ovaj deo sam pisao ENG tastaturom i nije promenjeno slovo i), onda se nadam da je neko već poslao informacije o tome pa će uskoro da im to naprave. Mada bi za početak trebalo da ih uopšte i ubace pošto su još pod Serbian latinicom i ćirilicom. ;)

A da ti recimo batališ IE i počneš da koristiš neki browser koji ne zavisi od volje operativnog sistema? Ja sam ovaj IE probao samo zbog tvog problema, mislim da je neka verzija 6 bila poslednja koju sam pogledao pre ovoga.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 18:43 - pre 131 meseci
Citat:
Sceka: Pored toga sto volim I uvek sam to radio I uvek cu to raditi, da instaliram sve nove verzije svega sto upotrebljavam a ima veze sa kompjuterom, Windows 8 mi se dopada zbog toga sto se neverovatno brzo "dize". Najbrze od svih verzija do sada.
Ja sam takođe tu negde, mada sam se udaljio od Windows varijante ... pa valjda i zato što mnogo retko izlaze nove verzije pa nema uzbuđenja. ;) Linuxa ima bezbroj a novi izlaze bar dva puta godišnje ... često koristim i neke beta pa i alfa verzije i sviđa mi se ta ideja.
Što se brzog "dizanja" tiče ... odavno ne obraćam pažnju na to jer odavno i ne gasim OS ... mnogo mi lakše i brže da ga uspavam nego gasim. Tu je tek brzina, uspava se za par sekundi, probudi za isto vreme.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview30.06.2013. u 19:17 - pre 131 meseci
Citat:
calexx: ...
A da ti recimo batališ IE i počneš da koristiš neki browser koji ne zavisi od volje operativnog sistema? ...

Necu! :)

Citat:
calexx: ...
... mnogo mi lakše i brže da ga uspavam nego gasim. Tu je tek brzina, uspava se za par sekundi, probudi za isto vreme.

To sam prestao da koristim otprilike na pocetku koriscenja Windows 95, znaci jako davno. Uglavnom nikada ne gasim, niti uspavljujem ni nista slicno, kompjuter, hardove, monitore, SBB risivere, TV-e... Desi se da kompjuter mesecima radi. Dok me ne uhvati ludilo probanja raznoraznih programa, plaginova... A sada I ovi nestanci struje. Interesantno ali nikada u zivotu nisam imao neki UPS. :)

Dal' je moguce da niko ne koristi ovaj 8.1 osim nas par? Ili Vas mrzi da pisete? Steta, sto vise informacija... nije na odmet napisati po nesto.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 8.1 Preview
(TOP topic, by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56311 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.