Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8.1 Preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8.1 Preview
(TOP topic, by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55925 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
212.178.227.*



+35 Profil

icon Windows 8.1 Preview27.06.2013. u 14:16 - pre 130 meseci
Pročitah ovo:
http://www.mondo.rs/s292040/Ma...s_8-_Vraca_se_Start_dugme.html

Danas je 27/06, da li je neko preuzeo besplatan update kojim se dobija start dugme?
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview27.06.2013. u 14:22 - pre 130 meseci
Da, preuzeo, instalirao pre pet minuta. Jos nisam sve pregledao, izgleda da mora sve da se setuje ponovo, vecina, cak I ova varijata za kuckanje/pisanje... :)


Pozdrav!

EDIT
Primecujem da mi ES sada konstatuje da imam Windows NT. :)

- Nema vise Command prompt-a, sada je ovo:


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 27.06.2013. u 15:56 GMT+1]




- Start dugme radi isto sto I Win key, potpuno isto. Cekiranje spelovanja sam setovao kao iskljuceno a ipak podvlaci reci crvenim I menja malo I u veliko I! :)


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 27.06.2013. u 16:07 GMT+1]





- Mislim da je I ovo novo, Shut down, na dole levo desni klik.



[Ovu poruku je menjao Sceka dana 27.06.2013. u 16:14 GMT+1]


- I sa IE 11 mi daje "Error" kad kliknem na "Chat", dole desno... :)

>> I tako... necu Vas vise smarati, hvala...! :) <<

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 27.06.2013. u 16:21 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview27.06.2013. u 15:41 - pre 130 meseci
Konačno su se setili da ture gašenje dole,moram da jurim u podešavanjima kako da gasim računar...
be happy
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
212.178.227.*



+35 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview27.06.2013. u 21:55 - pre 130 meseci
@Sceka
Da li si zadovoljan ili si se pokajao.
Iz tvojih komentara čini mi se da ne dobijam ništa posebno a treba opet sve podešavati.
Mislim da odustajem, ali ajde da čujem tvoj komentar.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview27.06.2013. u 23:26 - pre 130 meseci
Pa pazi, nisam se pokajao u svakom slucaju jer u principu radim to od kad imam kompjuter. Uvek novo ma sta to bilo a vezno za Windows I sve u vezi njega, nove verzije programa...

Nisam imao mnogo vremena jer sam morao da odradim nesto I da idem u Studio ali sam primetio da imam vise mesta na C:\ nakon instalacije/apdejta. Nesto manje od 5 gigabajta je vise nego pre. Druga stvar, nebitna ali eto, pri dizanju Windows-a nema vise slike prozora nego ona riba ali sad jarkih boja. :)

Svi instalirani programi su tu I zapamcena su setovanja (logicno). Morao sam da reinstaliram Gadgets-e, navikao sam na calendar, sat a narocito na Network Monitor. Sto se tice IE-a, sve pasvorde za logovanja svakodnevne sajtove sam morao da obnovim. Za neke da kucam I user I pass a za neke samo da potvrdim, vec su postojali kad se udje na sajt. Za ES sam morao da kucam.

Start dugme je potpuno beskorisno, osim ako nadjem neku novu funkciju a za sada ne radi nista drugo osim prelaza sa desktop na Start ekran. Start ekran I "ikone" malo drugacije izgledaju, minimalno, odnosno, jedva se vidi razlika. Boje su lepse a I velicina moze da se menja malo drugacije. Mislim da je sve za nijansu povecano I uocljivije. Nakon ulaska u Srart ekran sada ima dole levo strelica kojom se "podize" ekran I pojavljuje se "All App-s" sto se dobijalo desnim klikom. Desni klik sada ima opciju da se klikne dole desno na "Castomize" tako da moze da se nazove/reimenuje grupa/grupe u Start ekranu.

To je na brzinu. Malo vizuelno izgleda drugacije, ikone foldera, neki novi nazivi... Premalo je vremena bilo za istrazivanje. IE 11 radi malo cudno. Kad se na temi posalje post ne vraca na pregled posta, sto znaci na poslednji post na stranici, poslati post, nego obavezno na vrh stranice. Kako na ES-u tako I na nekim drugim forumima - sto malo nervira. Nemam pojma da li je to zato sto ne moze drugacije ili moze/treba to setovati. Ranije je to bilo po difoltu da se nakon slanja posta "refresuje" na to mesto, na kraju stranice, odnosno, da se vidi poslati post.

Windows je ostao aktiviran jer je original, sto je bilo za ocekivati. Videcu jos sutra I narednih dana, za sada mi svi programi rade isto kao I ranije ali ipak treba malo vremena da prodje...

Da, ovo sa spel cekerom I dalje nervira ali mnogo...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 10:57 - pre 130 meseci
Nabacio si preview verziju umesto redovne legalne? To što je ostao aktiviran može da znači i da je ova preview verzija sama po sebi aktivirana jer je i meni takva. Jedino što sam ja radio novu instalaciju, nemam legalnu verziju nego sam trošio enterprajz koji je upravo završavao karijeru a on ne može na upgrade.

Kada sam sinoć instalirao, start dugme je imalo dve funkcije, levi klik je vraćao na start ekran dok je desnoklik otvarao novi meni na kome je bilo nekih opcija, između ostalog i run, shut down i još neke varijacije. Malopre proverim i na desnoklik kursor mrdne malo desno gore i ništa više. Da li sam nekom instalacijom to poremetio ili sam negde pogrešno podesio, da li je neko u toku sa ovim?

Inače su popravili detalj koji je nervirao one koji mrze teletabis, sada može da se podesi da se 8.1 startuje direkt na desktop i preskoči metro ekran. Još da vrate aero (regularno, ne raznim smicalicama) i neće više da bude neke smetnje.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 12:21 - pre 130 meseci
Citat:
calexx: ...
Kada sam sinoć instalirao, start dugme je imalo dve funkcije, levi klik je vraćao na start ekran dok je desnoklik otvarao novi meni na kome je bilo nekih opcija, između ostalog i run, shut down i još neke varijacije. Malopre proverim i na desnoklik kursor mrdne malo desno gore i ništa više. Da li sam nekom instalacijom to poremetio ili sam negde pogrešno podesio, da li je neko u toku sa ovim?
...

Desni klik je na tom mestu gde je sada Start Dugme I ranije imao istu funkciju samo je dodato iskljucivanje kompjutera I promenjena varijanta CMD. Sve ostalo je potpuno isto.

Preview, nije jos izasla nikakva redovna verzija, tek na jesen se ocekuje I to se jos ne zna bas tacno sta ce biti. Razne price kolaju...

I dalje me smara spel ceker! Jel' neko to resio, ako uoste ima nekoga ko je uradio apdejt, osim, koliko vidim, @calexx-a?

Stalno zaboravljam... SkyDrive ima 7 gigabajta, free I lako se organizuje...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 14:33 - pre 130 meseci
Nisam ranije ni proveravao šta se dešava na desnoklik ali je noćašnja instalacija ostala bez toga, malopre sam opet instalirao i za sada radi pa ću da overavam da li se nešto promenilo posle svake instalacije i podešavanja. Sad ću opet da se vratim na 8.1 da još malo probam.

Mislio sam na to da si legalnu verziju zamenio za preview koja ipak nije sigurna kao legalna. U svakom slučaju ćeš lako da vratiš oni prethodnu.

Nisam ja radio upgrade, windows 8 mi je previše nisko na listi operativnih sistema a ovo sam odradio koliko da vidim kako izgleda. Probaću par dana a onda se vraćam lepšim OS-ovima.

Nisam primetio da spel čeker negde brlja, gde ti se to javlja?

Možeš da vratiš CMD ako ti se više sviđa, nisam proverio o čemu se radi sa ovom promenom.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 15:34 - pre 130 meseci
Citat:
calexx: ...
Nisam primetio da spel čeker negde brlja, gde ti se to javlja?

Možeš da vratiš CMD ako ti se više sviđa, nisam proverio o čemu se radi sa ovom promenom.

Spel ceker mi je ukljucen stalno, I sada dok pisem ovaj odgovor.

CMD - sve jedno mi je a I nikada se ne vracam na staro... :) Nisam jos proveravao sta se dobilo promenom, radi ono sto sam probao, PING I to je sve sto sam za sada imao potrebe...

Jos neko da je probao ovaj apdejt? :) Pre neki dan sam cuo u komsiluku - covek/jedan komsija je svojevremeno kupio kpmpjuter u radnji sa instaliranim XP-om, I dan danas nije menjao nista, ni kompjuter ni OS ni programe koji su mu tada klinci iz komsiluka instalirali... a svakodnevno ga koristi I zadovoljan je! :) To je prava stvar, kad radi - radi, nista ne diraj... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 15:43 - pre 130 meseci
Citat:
Primecujem da mi ES sada konstatuje da imam Windows NT. :)


Definitivno instaliram sto pre (ozbiljan sam).

Citat:
Možeš da vratiš CMD ako ti se više sviđa, nisam proverio o čemu se radi sa ovom promenom.


Powershell je strasno mocan, jedino sto je sporiji... nesto kao shell na Lin-u.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 18:02 - pre 130 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić: Powershell je strasno mocan, jedino sto je sporiji... nesto kao shell na Lin-u.

A malo vise o tome...?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview28.06.2013. u 22:02 - pre 130 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Citat:
Primecujem da mi ES sada konstatuje da imam Windows NT. :)


Definitivno instaliram sto pre (ozbiljan sam).
Da li su ove dve rečenice u nekoj vezi ili si onako citirao? To što ES prijavljuje NT samo znači da bi Gojko mogao da doda prepoznavanje pa windows nt 6.3 prijavi kao Windows 8.1.

Šta znam, malo sam probao, neke sitnice su promenjene, nisam overavao da li je nešto ispod haube menjano ... ali mi je i on dosadan, kao i svaki drugi windows. ;)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 00:11 - pre 130 meseci
Citat:
Da li su ove dve rečenice u nekoj vezi ili si onako citirao?


U smislu da onda ipak nisu menjali ne znam ni ja sta. Mada je malo glupo procenjivati na ovaj nacin.

Citat:
A malo vise o tome...?


Ne znam ni ja previse, koristio sam ga na Win Serveru 2012, mozes bukvalno sve preko njega da odradis. Win Server 2012 ima opciju "Core" instalacije, gde ti se onda pojavi samo Powershell i moras sve putem njega (nema GUI-ja, kao "server" instalacije lin-a). Kako sam shvatio najbitniji deo je moguce pravljenje potpuno automatizovanih skripti.

Da ti stavljam neke linkove verujem da i sam mozes da nadjes.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 00:40 - pre 130 meseci
Pa i jesu menjali, ako je vista 6.0, sedmica 6.1, prva osmica 6.2 a ova dobila 6.3 ... ima tu promene.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 10:02 - pre 130 meseci
Jel ti ovo pišeš u wordu pa ti koriguje malo i ili ti IE to radi? Odavno ga ne koristim ... ma idem sad na 8.1 da proverim gde grešiš. ;)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 13:49 - pre 130 meseci
Direkno iz IE - "Odgovor na temu"! Ako te ne mrzi pogledaj jer nemam resenje..! :) Malo se razlikuju setovanja na 8.1 u odnosu na 8!


Pozdrav!

EDIT
Kad koristim Notepad I WordPad sve je u redu, nema korekcija niti mi ispravlja malo I u veliko I. Znaci, desava se samo u IE11. Gde se to setuje u IE, zna li neko? Nikada nisam tako nesto setovao u IE pa ne znam.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 16:46 - pre 130 meseci
Evo, sad sam na 8.1 i na IE11 i sve lepo radi. ;) Jutros sam probao, na početku mi je ispravljao i u I i podvlačio reči ali je odjednom prestao. Sada sam hteo da ukapiram zašto ... i iz cuga pogodio. Ako mi je tastatura na ENG, onda ispravlja, ako je tastatura na SRP, onda je sve OK. Pretpostavljam da su podešavanja za IE na nivou operativnog sistema i da se tamo podešava ali me baš i ne zanima gde tačno jer srpski uvek pišem sprskim jezikom, engleski ima premalo slova a da vrskam neću.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 16:56 - pre 130 meseci
Ako ipak hoćeš da koristiš ENG tastaturu, onda idi na PC Settings/PC & devices/Typing pa isključi ono što ti se ne sviđa. Sad sam pogledao gde se to sistemski podešava.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 18:05 - pre 130 meseci
Ako mislis na ovo:



To sam setovao pre nego sto sam poceo da 'istrazujem' sta je sve razlicito... Inace prvo sve isetujem, a nema bas puno toga jer uglavnom koristim sve po difoltu, pre nego sto pocnem da koristim bilo sta pa I OS.

Sto se jezika tice - po difoltu mi je engleski pa srpski latinica pa srpski cirilica. U 90% slucajeva koristim englesu tastaturu/jezik ali moram da imam I SRP lat/cir za svakodnevno ali bas retko koriscenje. SRP/cirilica koristi supruga skoro iskljucivo jer je to zvanicno kod nje na poslu pa iako retko koristi "moj" kompjuter, jer ima sluzbeni lap top za rad od kuce sa svim zvanicnim sluzbenim aplikacijama..., pa je lakse tako.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8.1 Preview29.06.2013. u 22:34 - pre 130 meseci
Šta se dešava kada ovde koristiš SRP? Meni je prvo menjao samo na ENG a posle isključivanja ovih detalja je prestao pa nema korekcije kojom god tastaturom kucao. Naravno, region je potpuno podešen pa i odatle možda nešto brlja. Da pogađam da nisi promenio regione na Srbiju nego si ostavio Pacifik ili šta god da je default?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 8.1 Preview
(TOP topic, by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55925 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.