Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji hosting za WordPress sajt?

[es] :: Hosting :: Koji hosting za WordPress sajt?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20944 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Koji hosting za WordPress sajt?05.06.2013. u 16:46 - pre 131 meseci
Znaci potreban mi je hosting za WordPress sajt, na srpskom jeziku, na kome ce samo biti dosta review-a raznih aplikacija i nista preterano vise.

1. Strani ili domaci?
2. Koji paket? Video sam da svi kazu da se ne uzimaju Unlimited paketi, a i ne znam sta ce mi. Znaci koliko GB-a mi treba za neki ovakav sajt?
3. Koliko nije mnogo para da se da godisnje za hosting za ovaj tip sajta?

Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?05.06.2013. u 17:55 - pre 131 meseci
Nemoj da ti presudnu ulogu igra to koliko neki paket ima prostora u gb ili protoka,to su najpovoljnije stavke.Najskuplje stavke u hosting paketima su MySql baze,Addon domeni,email nalozi,control panel,auto installer i naravno BACKUP.Vecina provajdera u cenu nema uracunat remot dnevni backup.

Ukoliko tvoj sajt jos nije razvijen i ima ili planiras da nece prelaziti 2000 unikatnih poseta dnevno onda mozes da izaberes bilo kojeg domaceg ili stranog provajdera.Iz mog iskustva cms portali koji predju granicu od 1500 - 3000 unikatnih poseta dnevno polako pocinju da prave probleme na shared hostingu.

Eto dao sam ti mozda malo neobican odgovor ali nadam se da sam ti bar malo pomogao jer tesko da bih ti neko ovo ispricao i bilo bih potrebno dosta vremena da sam shvatis i promenis nekoliko hosting provajdera.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?05.06.2013. u 18:01 - pre 131 meseci
Wordpress, Joomla, Drupal.... ja mislim da je nebitno koji host. Svi normalni hosting provajderi imaju podršku za navedene. Razlika je u tome što na nekim imaju svoje "helper" skripte za podešavanje i automatsku instalaciju svega što je potrebno za rad sa wp, joomla, drupal dok drugi nemaju njihove automatizovane skripte, već to korisnik sve sam obavi.

- Ako ti je domain .rs onda uzmi domaći host.. ili vidi koji sve strani host provajderi podržavaju i naše domene.
- Unlimited u čemu? U bandwidth-u ili unlimited disk-space ? Bandwidth je utrošak hard diska, prenos, transfer.. (struja se troši, pa i košta) a disk space je .. pa disk space. Za jedan hardkodovani php/html5/css3 sajt sa par slika dovoljno ti je i 10 mb. Ukoliko ne planiraš da taložiš materijal (slike, pdf, zipove, whatevs.. ) koji će tvoji korisnici ostavljati kroz upload, itd.. a pošto ti ideš na Wordpress, dakle nije taj rad, onda bilo koji host koji daje.. ne znam.. ne treba ti više od 3gb. I to je možda previše. Za početak. Ukoliko ne planiraš da razvijaš "leteće tigrove" ili drugim rečima, nemaš u planu da budeš vlasnik neke veće online zajednice u nekoj skorijoj budućnosti. U protivnom, tih 3gb će ti kasnije biti, vrlo verovatno - malo.
- Od 30 do 50 eura. Neki hosting provajderi pecaju mnogo lepo, čisto da znaš.

Recimo, daju ti sve extra, pun panel, sve čega bi mogao da se setiš, to i zatekneš kada se uloguješ. Tako i mysql, isto. Baza i tabela na raspolaganju ma svaki dan da proširuješ i dodaješ nove, sve uračunato u cenu. A onda.. obrne se sledeći krug, to jest prođe godinu dana, a ti napravio par tabela, to jest CMS je napravio par tabela, ništa posebno niti "boogie" od strukture, itd.. a tebi predračun, onih 30 evra kao i prošle godine - plus 100 dodatnih, na korišćenje baze i čitavih 6 kolona... hehe.. :) To je konkretno bio moj slučaj sa iPage. Dakle, iPage i tome slične - Z A B O R A V I.

Ne znam kakva je loopia.. neki se žale, neki se ne žale.. uglavnom, oni (bar meni) deluju, koliko toliko kao normalna hosting firma.. u "normalnoj" državi.
Sve u svemu, ja lično više nade polažem u strane hosting kompanije, gde se lebac, ipak zarađuje radom bez hvatanja krivina.

Dakle, sa ovima npr. ne bi trebalo da imaš problema, nikada » http://www.1and1.com
I imaju solidne, normalne i razumljive cene.

about:networking
 
Odgovor na temu

Sceko

Član broj: 287601
Poruke: 64
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?05.06.2013. u 18:01 - pre 131 meseci
@view Dao si mu sasvim pristojan odgovor, to je najveci problem danas primjetio sam da mnogi gledaju koliki prostor dobijaju i padaju na unlimited i slicne ponude.

[Ovu poruku je menjao Sceko dana 05.06.2013. u 19:30 GMT+1]
Hosting u Crnoj Gori www.oklop.me
 
Odgovor na temu

prolecedolece
Ivan Muljevski
Nis

Član broj: 300991
Poruke: 43
*.ninet.rs.

Sajt: www.ninet.rs


+5 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?07.06.2013. u 14:51 - pre 131 meseci
Da li je domaci ili strani ne igra neku ulogu ukoliko je dobar. Raspitaj se kod svojih drugara koji imaju wordpress sajtove i kakva su njihova iskustva i onda na osnov toga odluci.

Iz mog licnog iskustva a i iz iskustva nasih klijenata zaboravio na "neogranicene" ponude jer tako nesto ne postoji. Kada dodjes do trenutka da ti je potreban prelazak na VPS server , novac ti nece biti toliko vazan jer ce ta cinjenica sama po sebi znaciti da sajt koji imas "pravi pare", direktno ili indirektno.
 
Odgovor na temu

Lordsgl

Član broj: 205856
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?05.03.2014. u 18:09 - pre 122 meseci
U zadnje vreme je naročito popularan Stablehost http://www.stablehost.com naročito od kad je Endurance International Group kupio HostGator i od kad se saznalo da ta firma poseduje iPage, Bluehost, FatCow i mnoge druge (izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Endurance_International_Group )

Čitajući po raznim forumima da mnogi prelaze sa HostGatora na Stablehost, odlučio sam se da uzmem Shared Stable Basic kod Stablehost-a. Cena je 27,25 dolara za godinu dana, uz promo kode: STARTNOW.

Zadovoljan kako se Stablehost ponaša prema svojim kupcima i sa njima za sada imam samo odlična iskustva. Firma nije velika i ljudi se veoma trude da pruže najbolju i najbržu moguću podršku jer žele da steknu nove i sačuvaju stare kupce.

 
Odgovor na temu

branko69

Član broj: 129490
Poruke: 25
*.teol.net.



Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?01.05.2014. u 17:46 - pre 120 meseci
Ja preporucujem www.btgport.net

kod njih imam godinama veci broj sajtova, i sve radi ok
 
Odgovor na temu

tempi
beograd

Član broj: 325434
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?03.02.2015. u 14:13 - pre 111 meseci
kada su firme u pitnaju, da li ima neke razlike koji hosting zakupljuju, domaci ili strani?
verovatno se malo komplikuje placanje ako nije domaci hosting?
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?03.02.2015. u 22:23 - pre 111 meseci
Sam sebi si odgovorio na pitanje :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?03.02.2015. u 22:32 - pre 111 meseci
A da li je znacajno teze probiti domaci sajt na prvu stranu, ako nije .rs domen, nego .com?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?04.02.2015. u 08:39 - pre 111 meseci
nemoj ove hostinger, meni su skinuli sajt tek tako...

uzmi neke koji su pouzdani i traju godinama, vecina ovih novih pobegne na prvi problem...
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?04.02.2015. u 16:03 - pre 111 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
A da li je znacajno teze probiti domaci sajt na prvu stranu, ako nije .rs domen, nego .com?



Nije teze, isto je, ali je lakse probiti .rs na google.rs nego na .com :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?04.02.2015. u 21:04 - pre 111 meseci
Pa da, to me i zanima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?06.02.2015. u 20:58 - pre 110 meseci
Jos jedno slicno pitanje. Treba mi hosting za wordpress sajt. Sajt bi bio cisto informativnog karaktera, o nekim knjigama, znaci vise reklama i informativni sajt o 20-30 knjiga, sa linkovima do Amazona, znaci nista sto bi se skidalo sa sajta. Zanima me jel bi bi zavrsio posao neki free hosting kao npr. www.000webhost.com plus neki .com domen? Sta bi bila mana ove ideje?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

prolecedolece
Ivan Muljevski
Nis

Član broj: 300991
Poruke: 43
*.ninet.rs.

Sajt: www.ninet.rs


+5 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?06.02.2015. u 21:38 - pre 110 meseci
@Nabukodonosor

Nemoj da stedis na hostingu, licno ne znam nikoga ko je nesto ozbiljno napravio na besplatnom hostu. Ako se razvije sajt onda ces morati da platis da ti daju bazu ili neku dodatnu uslugu. Ovako, sa kupljenim hostingom ces moci da radis sta hoces.
Imao sam i ja free sajt pre 9 godina i znam sta pricam.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?06.02.2015. u 21:48 - pre 110 meseci
Pa dobro, ti kao prodavac hosting usluga ces naravno to da mislis. :) Bez ljutnje.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?06.02.2015. u 23:01 - pre 110 meseci
Jel probao neko InMotion Hosting mozda?

https://www.inmotionhosting.com/
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?08.02.2015. u 22:32 - pre 110 meseci
Nisam cuo da se neko zali na njih
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?08.02.2015. u 22:36 - pre 110 meseci
Hvala.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Koji hosting za WordPress sajt?09.02.2015. u 08:32 - pre 110 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Jel probao neko InMotion Hosting mozda?

https://www.inmotionhosting.com/


Jedini problem kod InMotion-a jeste taj da moras zakupiti na 6 mjeseci ili godinu dana.
Jedino sto mozes zakupiti na mjesec jeste shared pro hosting.


Licno koristim Namecheap, mogu samo reci da sam prezadovoljan sa njima. Vrtim 6-7 sajtova kod njih jedan vps, a ostalo su shared.



 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Koji hosting za WordPress sajt?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20944 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.