Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mini Pani fransiza (Fornetti)

[es] :: Vodič za posao :: Mini Pani fransiza (Fornetti)

[ Pregleda: 22098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Mini Pani fransiza (Fornetti)22.05.2013. u 19:53 - pre 132 meseci
E ovako, mene zanima da li je neko koristio ovo? Ja sam kod njih procitala da daju sve za pokretanje, i pecnicu i proizvode, sve bukvalno, da su potrebni samo neki minimalni uslovi (velicina lokala, blizina nekih prometnih mesta itd).E sad, tamo pise minimalna ulaganja, sad mene zanima koja su to? Da li neko zna koliko treba da se ulozi? I kako se odvija ta zarada, predpostavljam da je ta nabavna cena malo manja jer je prodajna svuda ista...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)26.05.2013. u 21:00 - pre 131 meseci
Ti ces morati od njih da kupis ili zakupis opremu, nece oni ulagati u to normalno.

Pored toga od njih kupujes zaledjeno testo koje kad se ispece ima manju tezinu o tome mnogi ne vode racuna.

Isto treba voditi racuna o tome da ce jedan deo ispecenog da se neproda.

Pored toga idu troskovi struje, lokala, doprinosa...


Ako imas dobro mesto gde prolazi dosta ljudi ili blizu skole to moze da bude dobar posao.

Sve ovo gore pricam iz iskustva mog prijatelja koji je otvorio isti na vise mesta. Dok je sve racunao na papiru imao je veliku zaradu ali posle se pojavile dodatne stavke...

Ko je dobar pekar ili zna svakako mu je bolje resenje pekara ali ko ne zna nece da placa pekara i hoce nesto uskuno i sto ima svoje ime onda ide na tu varijantu.


...
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)04.06.2013. u 16:09 - pre 131 meseci
Lokal je uz samu skola, tacno preko puta ulaza u skolu zato sam to i planirala... A zanima me, kad vec vidim da imas iskustva, koja je razlika u ceni izmedju nabavne i prodajne?
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)04.06.2013. u 16:20 - pre 131 meseci
Tacne cene ne znam nabavne, nije me toliko zanimalo. Ali mogu Vam reci da na 10kg sirovog moj drug proda oko 7kg pecenog. Nesto i baci posto se ne proda nesto se izgubi na pecenju. On to nije znao i tek je svatio kad je poceo sa poslom.

Lokal mora da bude veci od 20m2, potrebno je ulaganja u opremu to jest kupovinu od njih opreme. Posle ste u obavezi da prodajete samo pecivo njihovo.

Uz to Vi morate da prijavite radnike, placate porez drzavi.

Mog druga jedan radnik sa prijavom kosta 40 000din posto ima 2 radnika to je 80 000din. Lokal oko 200e, struja oko 10 000din, knjigovodja oko 30eura.

Tako da ima tu dosta troskova...

Ali dobijate obuku, podrsku, proverena i dobra peciva.

Imaju oko 500 prodavjnica kako oni kazu i oko 1000 radnika radi. Rade u vise drzava tako da su ozbiljna firma.


...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)04.06.2013. u 16:24 - pre 131 meseci
I obavezno gledaj da ima sokove, kako gazirane tako i guste, 0.3l , 0.5l, 1l, 2l, piva, cokoladno mleko, jogurt.

I pazi da cene budu niske, nabavljaj u velikim hipermarketima i nudi cene kao sto nude radnje u okolini.

Moj drug je tako bio stavio vece cene pa bukavlno zatvorio jedno prodajno mesto zbog cena pica...

A ako nemas pica odmah idu u radnju ili na drugo mesto gde se prodaje i hrana i pice...

Bilo bi dobro da imas i aparat za kafu, nije da deca puno piju kafu ali proce tuda dosta odraslih...


...
 
Odgovor na temu

Sturibu
student
beograd

Član broj: 274581
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)05.06.2013. u 17:17 - pre 131 meseci
Hvala na odgovorima! Za sve toostalo ja znam, cula sam se sa njima dali su mi neke osnovne informacije alime ta razlika u ceni zanima a to mi jos nisu rekli... Znam da je potrebno da se plati 1250e kao ta kupovina fransize, i 35000din prvo punjenje kao neka kolicina tih peciva, obavezno je da se ima friz od 520l i digitalna vaga... ali ne mogu nista da preracunam kad ne znam kolika je zarada...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)05.06.2013. u 18:05 - pre 131 meseci
Sad znate osnove stvari, koliko vam treba para. Na to dodajte za lokal jos kriju za 4 meseca i troskove za drzavu ako ste pausalac oko 20 000din mesecno.

Od njih trazite ugovor i cenovnik to vam moraju dati i dace vam. Oni samo igraju na kratu da se vi zagrejete sto vise pre nego sto Vam daju cenu peciva.

Sto se tice Fornetti peciva tu su cene ranije bile 193 dinara a prodajna je bila 369 tako da mozete da vidite razliku. Sad su mozda cene skocile ali je odnos isti. Nebi bilo lose da i njih kontaktirate mozda oni imaju bolje uslove. To sam video na temi http://www.elitesecurity.org/t356824-0

Tako da isplati se to ali dodaj jos sokove sve vriste i nebi bilo lose da imas slatkise na meru to sam video da ide jako dobro u kombinaciji...


...
 
Odgovor na temu

Vladimir markovici
Vladimir markovic
Austrija
Pekara
Austrija salzburg

Član broj: 334878
Poruke: 1
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)23.09.2016. u 13:00 - pre 91 meseci
Zanima me dali moze mini pani da se otvori u inostranstvo (Austrija )
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mini Pani fransiza (Fornetti)23.09.2016. u 14:01 - pre 91 meseci
Citat:
Vladimir markovici: Otvorio bih mini pani u Austrija (salzburg) dali postoji mogućnost saradjivanja? Molim vas ako moze te da mi odgovorite

LINK

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Mini Pani fransiza (Fornetti)

[ Pregleda: 22098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.