Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama

elitemadzone.org :: MadZone :: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8367 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama13.05.2013. u 22:00 - pre 133 meseci




Beware of Shariah: Australian jailed in Dubai for reporting her own gang rape
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama13.05.2013. u 22:42 - pre 133 meseci
Ma uhapsili onog naseg konzula sto je pomogao Kovacevicu, inace bi je on izvukao :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama13.05.2013. u 23:39 - pre 133 meseci
@Stefan Markic,

Pazi ako si zensko i nije ti vec jasno sta mozes da ocekujes u takvim bantu zemljama i odlucis da se sam upustis u avanturu "gradjenja karijere" tamo... nema tog internet clanka koji ce te zastititi sorry :((( IMHO, da sam zensko - pa nema tih para za koje bih otisao u neki jebidupestan i bio automatski tretiran kao necije vlasnistvo. Ako je neka zena ignorisala sve to zarad "karijere" bojim se da bi bilo jako tesko ubediti istu u suprotno nekakvim clancima po netu, cak i ako ti clanci opisuju strahotu kao sto je ova :(

Sto se tice doticne nesrecne Australijanke koja je zatvorena zbog toga sto je prijavila krivicno delo silovanja gde je upravo ona zrtva... mislim da je za kasniju situaciju tj. zatvorsku kaznu najvise kriva ova stvar:

Citat:

Worse yet, not wishing to make waves, the Australian Embassy offered no help. She had been abandoned by her own country.


Arapi bi vrlo verovatno ispod zita pustili istu odmah da je Australija diplomatski krenula da vrsi pritisak, bas kao sto ona engleskinja nije sibana posto kada su dobili poziv iz UK ministarstva ino poslova koje im je ocigledno dalo ponudu koju nisu mogli da odbiju. Za takve stvari je i predvidjeno "kravljevsko pomilovanje".

Dalje:

Citat:

After reporting the rape to police, Gali was told to sign a statement in Arabic, which she later learned was a confession that she had drank alcohol and had sex outside marriage, she told Yahoo 7 News. Gali was sentenced to a year in prison, but was pardoned in 2009 after serving eight months, The Australian reported.


Pre nego sto napisem nesto drugo - nadam se da je vise nego jasno svima da je to sta je ta devojka dozivela je daleko gore od najstrasnijeg terora i njena drzava je svakako trebala da ucini daleko vise za nju umesto sto su joj okrenuli ledja i ostavili na milost i nemilost zaostalih ludaka. Apsolutna je sramota da se takve stvari tolerisu i Australija bi trebalo da sledi primer drugih razvijenih zemalja koje vrse pritisak na muslimanske zemlje kada se njihovi drzavljani nadju u situacijama da se na njih primenjuju zakoni iz 18-tog veka.

Medjutim... pise da je potpisala nekakav papir na arapskom sto se posle ispostavilo da je priznanje da je pocinila krivicno delo. Ne pise da je bila prisiljena da uradi tako nesto - posto nema vise podataka jako je tesko doneti sud o tome, ali u svakom slucaju, na prvi pogled bar, sam akt zvuci vrlo naivno.

Naravno, nista od toga ne umanjuje strahotu koju je ta zrtva dozivela, ali ponekad covek zaista pomisli... ljudi olako donose odluke da sami emigriraju u zemlje sa vrlo upitnim obicajima i zakonima zarad svoje karijere.... mozda bi ipak trebalo malo bolje da razmisle u sta se upustaju.

Opet, ponavljam, nista od toga apsolutno ne umanjuje stravicnost zlocina silovanja i strahote koje je ta zena prezivela, pocevsi od samog silovanja pa sve do bivanja zatvorenom... ali pobogu, ponekad hebena "karijera" jednostavno nije vredna drugih stvari u zivotu.

---

A sto se Arapa tice, sto pre im nestane nafte - to bolje. Tada ce prestati da im vaze privilegije koje danas imaju i koje im omogucavaju da sprovode srednjevekovne zakone bez velike bojazni da ce biti sankcionisani zbog toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama13.05.2013. u 23:46 - pre 133 meseci
Pa kad im nestane nafte, svi ćemo se vratiti u srednji vek
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama13.05.2013. u 23:54 - pre 133 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:pise da je potpisala nekakav papir na arapskom sto se posle ispostavilo da je priznanje da je pocinila krivicno delo. Ne pise da je bila prisiljena da uradi tako nesto - posto nema vise podataka jako je tesko doneti sud o tome, ali u svakom slucaju, na prvi pogled bar, sam akt zvuci vrlo naivno.


U intervjuu sa snimka na YouTubeu devojka kaže da su joj dali papir da potpiše izjavu, ali da je nije potpisala jer nije na engleskom. Inače, slažem se sa tobom... jebidupestan.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 00:10 - pre 133 meseci
Pa moguce i klasicno za te jebidupestane je da murija moze i da falsifikuje stvari ako treba. Pogotovu ako se radi o zenskoj zrtvi, gde si bez muza/vlasnika tu negde na nivou kamile sto se prava tice.

Jos jedan razlog zasto ni jedna normalna zena ne bi trebalo da ide da "gradi karijeru" tamo.

Ajde jos bankare, IT contractore i sl... i razumem, dodjes u taj bantunistan na odredjen rok kao strucnjak za fine pare sa placenim troskovima, nakupis se love pa onda pripalis iz te glorifikovane rupe sa fancy fasadama.

Razumem i one nesrecne Induse koji idu da arbajtuju po arapskim zemljama zato sto hrane svoje familije u Indiji slanjem love...

Ali neku devojku iz civilizovanog sveta... da ode da bude menadzer salona lepote u zemlji gde se za iskazivanje zenske lepote moze fasovati zatvor ni vise ni manje... e to definitivno ne mogu da skapiram. Ko da nije mogla da bude fckin direktor salona lepote u Sidneju jbt.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 02:20 - pre 133 meseci
Da je mogla u Sidneju to da radi, garant ne bi negde van. Niko nije glup u fazonu "ma sto bi u svojoj zemlji radio za istu/bolju platu, mogu da odem u neku levu zemlju da vidim kako je tamo".

Iskreno licno cu pre poverovati da je ovo neka namestaljka/laz nego da je ovo stvarna prica ili tipican scenario. Koliko Engleskinja i Engleza je za mnogo gore stvari proslo i bez samara a ona ni da dobije pomoc Australije? Meni ovaj deo vise lici da NI ambasada nije htela da joj pomogne koliko nisu ciste stvari.

A cure po Dubaju idu polugole, iako pise na 5 jezika da moraju biti prikrivene ispod kolena i preko ramena :) I nista im se i ne kaze.
Arapkinje i ne nose sve marame a jos manje prikrivaju lica; na aerodromu rade toliko ulickane da im nase Grandice nisu ravne.

Jedna bitnija stvar za koju najvise sumnjam - kako su ono dvoje islamskih radnika smeli da se pojave na TV-u ako je ovo tacno? :D


Uz to kakav srednji vek, i pre toga su zene vodile ratove (Orleanka :)) a dve kraljice za redom vladale jednom od najjacih imperija ikada (Engleskom).
 
Odgovor na temu

Daniel Mendoza

Član broj: 314581



+23 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 02:40 - pre 133 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

A sto se Arapa tice, sto pre im nestane nafte - to bolje. Tada ce prestati da im vaze privilegije koje danas imaju i koje im omogucavaju da sprovode srednjevekovne zakone bez velike bojazni da ce biti sankcionisani zbog toga.


Prihodi od nafte i gasa učestvuju u BDPu Dubaija sa 7%. Što misliš da će nestanak nafte da promeni bilo šta? Dok god UAE ima jaku ekonomiju, a potreban je SAD-u usled krize sa Iranom: mogu da sprovode šta god im padne na pamet bez ikakvih bojazni.



[Ovu poruku je menjao Daniel Mendoza dana 14.05.2013. u 15:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 02:57 - pre 133 meseci
Citat:
Daniel Mendoza: Prihodi od ,GASA,_____ šta god im padne na pamet bez ikakvih bojazni.


već nazirem šta će da uradi " Južni Krak" ____ako se ikad bude izgradio ( kao Koridor 10)
..ima hleb da bude 190 a meso 790 din/kg,

ješčemo kifle i to bez leba,
onako " nasuvo"
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 08:19 - pre 133 meseci
Zato nase pevaljke u tom gradu nemaju problema.Bezbedne ko u trezoru,jos iznesu iz njega.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 08:32 - pre 133 meseci
Citat:
Dexic:


Da da, nešto je tu sumnjivo. Mora da ih je izazivala, kurva je kriva.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 13:28 - pre 133 meseci
To je jedini tip namestaljke/lazi na koji nisam mislio.
 
Odgovor na temu

Daniel Mendoza

Član broj: 314581



+23 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama14.05.2013. u 14:07 - pre 133 meseci
Citat:
jnk: Da da, nešto je tu sumnjivo. Mora da ih je izazivala, kurva je kriva.


Stvarno je sumnjivo, ne usled toga, već iz drugih razloga: zašto se priča otkriva tek sada, sumnjiva je i reakcija australijske ambasade, a u krajnjoj liniji nije ovo prvi i jedini slučaj silovanja u UAE - sumnju baca i činjenica da su sud i policija reagovali bitno drugačije [suprotno svemu navedenom] kada su u pitanju drugi slučajevi.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama19.05.2013. u 09:38 - pre 132 meseci
Juče stigoh iz mog omiljenog " dupedistana ".
Pročitao sam ovo još dok sam bio u "dupedistanu". Tu noć ulazim u sobu a tri ribe ulaze u hotel u dva ujutro, i setim se tebe gos'n Dimkoviću. Mislim, da je Amsterdam mala maca u odnosu na Dubai što se tiče prostitucije. Uveče po svim hotelima, a ima ih na svakom ćošku po pet, je totalana ludnica. Kao Bangkok i Amsterdam, ali zajedno. Ruskinje Ukrajinke, Afrikanke, Malezijke, žute, bele, crne, unbefuckinglievable.
Toliko o tim rigoroznim zakonima. Ko to nije doživeo, teško za opisati. Prostitucija na prosto neverovatnom nivou. Kao da si došao na hebeni kasting za Private.

A što se tiče toga zašto bi neko tamo otišao, paaa možda zbog 178 000$ godišnje. How about that Mr. Dimković?


 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama19.05.2013. u 11:52 - pre 132 meseci
$170.000 godisnje? Za tipicne radnike, a ne samo menadzere i sl.?;)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama19.05.2013. u 15:33 - pre 132 meseci
Moj šef je sada otišao za tu lovu. Jeste da ima puno iskustva, ali fora je što nema faks! Znam ih još trojicu, tj. troje, koji dole rade. Ili Emirati ili Kuvajt. Niko od njih nema faks, ali imaju dobre pozicije. Nisu menadžerske ( treba jače obrazovanje ), već supervizorke i formenske.
Ako si Amer i ako si imalo pametniji možeš da izboksuješ bez problema te pare. Ne treba ti ni neka jaka veza već obično poznananstvo. A uslovi su bajka. Nisam mogao da verujem.

Verujem da i dosta ostalih zapadnjaka, kao i ovi iz Aus/ Can, lako dobiju bolji posao.

Za nas, kako se ko snađe. Ali ne tretiraju nas ni približno isto.

Državljastvo je tamo veoma bitno, i tu čovek vidi koliko vredi pasoš neke bogate evropske države ili USA. Tretiraju ih kao malo vode na dlanu, i zato ljudi i idu tamo.
A nisu ni toliko rigorozni koliko ljudi misle. Mene su prošle godine uhvatili u metrou kako izlazim na "Emergencu Exit" jer nisam video natpis. A lepo piše sve i piše kazna 2000 dirhama ( to je oko 550$ ). Dva njihova lokalna pandura. Ljubazno se izvinio i vratili mi pasoš a da baš ništa nisam platio. Naš bi ti tražio bar 50 evra za kafu, kad zna kolika je kazna.

 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama19.05.2013. u 23:19 - pre 132 meseci
Grozno, šta reći. Nisam imala snage da odgledam normalno, nego sa premotavanjima i prekidanjima.
Oduvek sam zentala od tih primitivnih država i nema tih para zbog kojih bih se izlagala očigledno velikom riziku boravka u njima. Čak i turistički ili u pratnji supruga, i tada bi mi bilo nelagodno. Možda sam paranoik i preterujem po tom pitanju, ali čak ni u sekularnu Tursku na more sa drugaricama nisam htela da idem: Turska je bila hit jedno vreme, a ja ispala štreberka i snob :D
I, da, a propo ove Turske i šerijata- jedna od tih drugarica je apsolutno oduševljena Turskom u svakom pogledu, čak bi se i udala za 'nesekularnog' Turčina, nosila feredžu, primila islam... to joj je kao mistično, romantično... A inače je vrlo samostalna, emancipovana i drčna !?!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama20.05.2013. u 00:03 - pre 132 meseci
Porediti Tursku danas cak i sa Emiratima je zatupljivanje naroda, pod*ebavanje ili prevelika neukost :)
Turska je blize Nemackoj nego Italija trenutno i ako ovako nastavi moci ce da diktira uslove EU za IZVOZ svoje robe u EU pre 2015.

Sto se Emirata tice, i zutokljunca, pod menadzeri sam mislio na sva te "vise pozicije" (foreman/supervisor/manager/director...). Treba dosta ozbiljnosti za te pozicije, poznanstvo ti nece biti dovoljno.
U Burj al Arabu i jednom od najskupljih restorana u Emiratima (Al Muntaha, u samom BaA) radi prilican broj nasih ljudi na visim pozicijama.
 
Odgovor na temu

Daniel Mendoza

Član broj: 314581



+23 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama20.05.2013. u 00:53 - pre 132 meseci
Citat:
žutokljunac:

A što se tiče toga zašto bi neko tamo otišao, paaa možda zbog 178 000$ godišnje. How about that Mr. Dimković?


Postavljaju se ovde neka pitanja vezana za tvoju tvrdnju.

Lako je njima u UAE da odvoje 178.000$ godišnje za jače pozicije, kada šljakere na građevini iz Indije, Pakistana i Bangladeša plaćaju 1500 dirhama mesečno, ne obezbeđujući im pritom ni najosnovniju opremu [poput šlema]. U EU bi ovo bila klasična nezamislivost.

Šta će biti sa tvojim prijateljem, ne daj Bože nikome, ako fasuje neki zdravstveni problem koji bi ga objektivno ograničavao u obavljanju posla? Taksi do aerodroma, noga u guzi. Još jedna, za EU, klasična nezamislivost.

Šuplja mi je pokretačka priča ove teme - slučaj silovanja, ali daleko od toga da pravni sistem u UAE nije poprilično originalan što se nekih stvari tiče, pogotovo za nas Evropljane, na primer... šta se dešava sa državljaninom UAE koji vozeći automobil usmrti građanina Pakistana na teritoriji UAE? Porodica nastradalog se stavlja pred svršen čin, dobija finansijsku nadoknadu, dok može lako da se dogodi da državljanin UAE u zatvoru ne provede ni 30 minuta. Zamisli ovaj fazon u EU??? Pa mislim da bi izbio rat momentalno.

Daleko od toga da demotivišem ljude iz Srbije [pogotovo mlade i ambiciozne osobe] da pronađu posao i presele se u UAE, još dalje od toga da Dimkovićeve izjave vezane za bliskoistočne zemlje smatram smislenim. Stotine hiljada ljudi su pronašle svoju sreću u UAE. Moja poruka je da nije plata jedino što je važno u životu, niti bi to smelo da bude isključivi kriterijum.

Ukoliko neko bira između opcija: posao u UAE ili posao u EU zemlji sa platom 40% manjom u odnosu na prvu opciju -

moj najtopliji savet bi bio EU.

Ukoliko neko bira između opcija: neodoljivo odlična priča u Srbiji ili ne tako obećavajuća priča u UAE -

moj najtopliji savet bi bio UAE.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama20.05.2013. u 01:43 - pre 132 meseci
Mani da offtopicujes.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Žene, čuvajte se Šerijata u islamskim zemljama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8367 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.