Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141754 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.06.2013. u 09:31 - pre 131 meseci
-Lek ili ne naveo sam o čemu se radi tako da ljudi mogu sami to da svrstaju u koju god kategoriju hoće, kupuju se u apotekama i nigde dalje a "pomoćno sredstvo" je i dizalica za auto pa ipak ne možeš da je kupiš u apoteci a još teže da izmeriš šećer u krvi...
-Carinici možda jesu glupi (sumnjam) i definitivno smrdljive lopurde ali verovatno ne bi radili tamo da su nepismeni, na svakoj kutiji sa trakicama je slika iste i piše na engleskom i još jednom jeziku šta se nalazi unutra tako da sigurno mogu da pročitaju...
-Linkovi nisu tajna ali sumnjam da će ti koristiti pošto, kao što znaš svaki aparat za merenje šećera koristi svoje trakice, nema univerzalnih, čak ni "Roche"-ovi aparati ne koriste iste trakice već svaki ima svoje. Ja sam tražio na eBay-u, navedeš lepo naziv aparata + "test strips" i tražiš...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.06.2013. u 11:21 - pre 131 meseci
Pa nije bre brate samo dizalica pomocno sredstvo jeste u auto mehanici, a tako i u ostalim vidovima postoje pomocna sredstva, ovo svakako nije lek ja ti rekoh sta jeste a ti mozes da ga svrstas i pod bombone i cokolade, tvoja volja.
Smrdljive lopurde svakako nisu ali da ne znaju sta je to veruj mi vecina i ne zna, evo ja cu uzeti i pokazati 20-orici ljudi te trakice i jel znas sta ce ljudi reci pa to su trakice a za sta sluze 90% nece ni znati, iskreno nebih ni ja znao da mama nema problema sa secerom pa koristi, isto bih i ja rekao da su neke trake a za sta odkud znam, pa tako i carinici bar vecina njih, a i bas ih briga za tvoj secer.
Mogu da procitaju naravno da li znaju engleski pa sigurno da neki znaju ali ga sigurno vecina ne zna ajde neka pise na srpskom nije ni to bitno opet im nebi bilo jasno veruj mi znam iz iskustva, a drugo to je verovatno neki mali paket to ne otvaraju meni nista ne otvaraju, cak ni vece pakete, ali to je individualno.
E vidis ne znam da nisu univerzalne trakice, ja to ne koristim niti kupujrm vec moja mama ali znam da su jako skupe pa sam mislio da kupim preko neta ako kazes da su jeftinije moracu onda da vidim koji je taj njen aparat pa da vidim.
Cini mi se da ti je stav malo ratoboran ne znam zbog cega? Nije ni bitno imas svoj verovatno razlog.
Pozz.
 
Odgovor na temu

acapn91
Aleksandar Obradović

Član broj: 172894
Poruke: 149
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva18.06.2013. u 08:43 - pre 131 meseci
Juče mi je stigao drugi paket iz Kine. Vrednost 13$, carnina ništa, PDV ništa, samo otvaranje pošiljke 60 din.
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva21.06.2013. u 09:02 - pre 131 meseci
Stigao mi je paket iz Singapura za 9 dana, vrednost 20$, placen PDV od 350 din(+100 din valjda za otvaranje)... Kako uvek meni naplate PDV? :D
 
Odgovor na temu

bojan87

Član broj: 70892
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva21.06.2013. u 09:17 - pre 131 meseci
I meni je juce prvi put naplacen pdv. Vrednost posiljke 16 dolara, procenjeno na 20 naplaceno oko 450 dinara.

Izgleda da nema pravila kako se naplacuje PDV, sto bi bila odlicna osnova za tuzbu, ali posto bi trebao da tuzis drzavu za neravnopravnu naplatu onda pisi propalo.
 
Odgovor na temu

fratria.sm
Freelance Designer

Član broj: 232011
Poruke: 52
*.mediaworksit.net.



+266 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva21.06.2013. u 17:34 - pre 131 meseci
Danas dobio paket od SD-a težine nešto više od 2kg i vrednost na granici 50e + dostava 19e i prošao bez carine i pdv.

Da li grešim da se češće carine paketi iz Kine, valjda zbog toga što ovi pišu niže cene od realnih a i ne napišu uvek tačno šta se nalazi u paketu, nego nešto što nema veze?
 
Odgovor na temu

swat007
Stosic Milos
bg

Član broj: 150353
Poruke: 20
95.180.97.*



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.06.2013. u 07:47 - pre 131 meseci
http://www.telegraf.rs/vesti/714733-...a-placa-se-pdv

Evo ovde je objasnjeno kompletno trenutno stanje oko carine.
KAMENI
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.06.2013. u 07:56 - pre 131 meseci
Obratite pažnju šta su sve zaplenili carinici, spominje se slučaj i sa poštanskom pošiljkom: http://www.24sata.rs/vesti/akt...-vijagru-i-mrtvace/95293.phtml Pitam se kako bi tu obračunali PDV? :-)
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.06.2013. u 09:26 - pre 131 meseci
Ne znam da li je vec neko pisao posti, ali ja sam im poslao mail kako bi mogli nekako spojiti stari i novi tracking broj..
Citat:
Poštovani,

upravo jedan od predloga da se unapredi sistem za elektronsko praćenje poštanskih pošiljaka jeste i Vaš predlog. Problem povezivanja dolaznog broja i broja koji se dodeljuje nakon carine, lociran je od ranije i predloženo je rešenje za uočeno. Trenutno se u JP PTT saobraćaja „Srbija“ uvodi jedinstvena tehnološka aplikacija koja će objediniti sve postojeće aplikacije, samim tim i elektronsko praćenje poštanskih pošiljaka. Nadamo se da će u što skorijem roku i Vaš predlog zaživeti u praksi i Vama kao i ostalim korisnicima olakšati praćenje statusa pošiljaka.

S poštovanjem,
Pošta Srbije
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.06.2013. u 11:05 - pre 131 meseci
Citat:
walent: Ne znam da li je vec neko pisao posti, ali ja sam im poslao mail kako bi mogli nekako spojiti stari i novi tracking broj..


Javio nam se svojevremeno jedan poštar ovde, i rekao da je nedavno menjana aplikacija, i da ova nova ne ume da poveže stari i novi broj, dok je stara to umela... Tako da znaju oni već to, a uglavnom znamo i mi (ko je pažljivo pratio diskusiju)...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.06.2013. u 11:37 - pre 131 meseci
Ja koliko sam primetio, od kako su krenuli da menjaju softwer malo-malo pa neka od šalteruša kaže: "opet je prestao da radi" ili "evo ga opet, vrti u krug!" i onda tvitovanje kroz šalter salu: "Živkaaaaa, jel kod tebe radi?", Živka odgovara: "Radi, daj ovamo!" zatim opet ona prva šalteruša: "Idite tamo kod koleginice!". Ranije toga nije bilo...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva27.06.2013. u 08:34 - pre 131 meseci
Ovako završe stvari koje se oduzmu na granici: http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...e-se-prodaje-u-Novom-Sadu.html

Ne znam samo da li se plaća i PDV nakon licitacije...

E da, nešto nisam primetio da je nekome bila zaplenjena pošiljka iz inostranstva (neki su spominjali da sumnjaju da je njihova bila "zaplenjena" jer nije nikad stigla, ali to je druga stvar), uglavnom ako nešto ne štima samo vrate pošiljaocu. Ima li neko drugačija iskustva?
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva10.07.2013. u 02:20 - pre 131 meseci
Ja znam samo da u zadnjih mesec dana mi je trebalo stići nekih 9 sitnica i nijedna nije stigla. Sve su bile bez trekinga, osim jedne sa Alija (tamo sve sa tr.).
Za sve sam dobio refund, jer kasne preko 2 meseca.
Među tim stvarima je bila maska za telefon 3,5$, neka maskara za ćeru oko 2,5$, neka plastična tabla-držač za minđuše 1,5$, čitač kartica 1$, display 2,5$... i sve slične pizdarije.
Pre nekih mesec ipo dana su mi lično saopštili na pošti carine da ja često dobijam pošiljke iz inostranstva i da to ne može tako ... pretpostavljam da su mi uskratili primanje pošiljki iz inostranstva... osećam se kao da sam državljanin Kube...

Pre 2 meseca sam mislio da ne može ništa gore da bude nego kada na nešto što platiš 2-3-5 dolara naplate ti još ovi naši lešinari sa carine 200 i kusur dinara ... a nisam ni pomislio da će mi biti uskraćeno uopšte primanje bilo kakvih pošiljki iz inostranstva. Obzirom da u zadnjih mesec dana ništa nisam primio od pošiljki, preostaje mi samo da sam definitivno siguran da mi je sve ovo uskraćeno, a bez ikakvog obrazloženja, nego mi to liči na samovolju carinskih radnika po eci-peci-pec sistemu ..
Gde su završile moje pošiljke, ne znam. Niti sam obavešten da je vraćeno, oduzeto, oteto, uništeno ... ništa !
fanzo.org
 
Odgovor na temu

fratria.sm
Freelance Designer

Član broj: 232011
Poruke: 52
*.mediaworksit.net.



+266 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.07.2013. u 23:24 - pre 130 meseci
Znam da verovatno nisam bas potrefio temu, ali nisam nasao prikladniju pa bih ovde postavio jedno pitanje.

Jel zna neko koja je procedura oko slanja dokumenata iz Srbije za USA? Da li je bolje slati postom ili DHL-om? I da li svi oni nude mogucnost pracenja posiljke?

Hvala.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva18.07.2013. u 10:39 - pre 130 meseci
Kod USPS. Americka posta za najeftiniji First-Class Mail International kojim mozes poslati i vece koverte do tezine 4 funte, malo manje od 2 kg , mora da se doplati pracenje par dolara. To je ujedno najjeftinije slanje, ali zavisi koliko ti je to hitno, jer stizanje moze da se oduzi i do 20-tak dana.

DHL nije svaki isti. Kao i kod USPS imas razlicite brzine , sto brze to skuplje , pa ima onih sto stizu za nekoliko dana, a i onih servisa koji se ne razlikuju od obicne poste po brzini , ljudima putovalo i po mesec dana.

Znaci sve zavisi koliko ti je hitno i koliko si spreman da platis, detaljne cenovnike imas na njihovim sajtovima. Inace sve stize, niko nece da ukrade dokumenta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.08.2013. u 12:45 - pre 130 meseci
Kao sto sam i najavljivao u nekim starim postovima , ne kao vidovnjak, vec kao poznavalac nekih stvari, Brzo dodje " Crni petak " za do juce vecitog silnog ministra Finansija, koji je sa uzivanjem smisljao kako "cediti suvu drenovinu " tj. nas. Naravno da nije sada u Misjoj rupi zbog toga , nego sto je veliki majstor politickih igara , ostao nadigran i to ne od strane kako on misli Premijera, vec od strane Prepostenog Prvog zamenika :D

Al to su njegove stvari i problemi , pa neka on o tome brine. Da je citao ovu rubriku, bar bi znao sta ga ceka nekoliko meseci unapred i mogao bi bolje da se pripremi, ovako , ko mu kriv sto ne prati forum :D

Najavljuje se dolazak Stranca !?!?? za ministra Finansija ?!?!? Ima li vece Budalastine od toga. Tako da ako tako bude , od nekakvih promena sumanutog PDV-a na svako pisamce, nista, jer taj stranac nema pojma ni sta se ovde dogadja, niti ima ko da mu objasni.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva04.08.2013. u 07:23 - pre 130 meseci
Apsolutno se niucemu ne slazem sa tobom osim u prvom delu gde blatis dozivotnog bivseg ministra :) sve ostalo su za mene izvini ali gluposti.
A nemoj brate ovde politiku da li je kriv Vucic ili neko drugi i da li je bolji stranac ili ne(ja licno mislim da) mojne nije ovo forum za to, to mozemo da pisemo na B92 ili na Krstarici, ovde tome ne treba da bude mesta, pusti to @ademare, drugarski savet :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva04.08.2013. u 11:46 - pre 130 meseci
Ako malo razmislis videces da ovo nije Politika nego PDV. To sto PDV donose Politicari nisam ja Izmislio , vec je takav sistem. Politika je nazalost usla u svaku poru zivota i tesko je odvojiti sta je Politika , a sta nije, kada ona tezi da bude Sve.
Tako i ovo , najbolje bi onda bilo ne pisati nista i cutati, da slucajno neko ne posumlja da se negde krije Politika ???

Niti sam koga Blatio, niti kome trazio krivicu. Malo je cudno da nisi osetio saljiv ton celog posta, koji je vise Aforizam, taj oblik knjizevnog dela ima , posebno ovaj deo oko pracenja Foruma. Deo o strancu kao buducem potencijalnom ministru nije politika, jer on ne bi bio Politicar vec nezavisni Ekonomski Strucnjak.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva05.08.2013. u 21:07 - pre 130 meseci
@ademare jel ti mene zezas ili si ozbiljan kad kazes da si pisao o PDV-u kad bolje kazes razmislim, pa kakve ima veze stranci(o kojima ti pises) sa PDV o kojem se u ovoj temi govori??? Gde tu nadje vezu?

A BTW nisi dobro cuo nenajavljuje se stranac za ministra finansija, pogresne vesti si izgleda gledao ili ti je nesto promaklo.
Obicno na kraju saljivog posta se stavi smajli ali ja se ubih trazeci ga kod tebe u postu i ne nadjoh ga, jeb, tako da sam samo mogao da zakljucim da pises ozbiljno(sto i verujem da ti je bila namera), i da ne donoste PDV politicari to donosi Narodna Skupstina koji su predstavnici nas tj. naroda.

Pa ne znam ko treba da donosi po tebi neka baba sera ili sta, ko u recimo uredjenim pravnim drzavama donosi koliko ce biti stopa PDV, evo recimo u SAD, Nemackoj, Austriji, Italiji, Belgiji....etc... jel ti mislis da tamo narod donosi koliki ce biti porez, da te upoznam i suocim sa cinjenicom da nije tako vec kao i kod nas skupstina na predlog Vlade odnosno ministarstva finanija u nasem slucaju.... ali opet kazem glupo je pisati o tome ovde.
 
Odgovor na temu

bojan87

Član broj: 70892
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva06.08.2013. u 08:51 - pre 130 meseci
Hteo bih da narucim preko alija interfon sistem koji kosta 550 dolara sa sve prevozom preko fedex-a ili upsa. Sta mislite da li ce ovi da prave problem na carini za takav tip paketa i da li ove kurirske sluzbe naplacuju jos neku dodatnu stavku za posredovanje pri carinjenju i koliko bi to moglo da kosta.

ako bi kinez napisao tacan iznos na paketu pretpostavljam da bi na taj iznos carina obracunala carinu i pdv.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141754 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.