Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Produzenje vazenja atesta za plin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105061 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin02.12.2014. u 15:33 - pre 113 meseci

Ja po pravilu, uvek pozurim...Sad, dal` da se radujem ili da placem...http://www.polovniautomobili.c...troskova-za-ugradnju-plina.php
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin08.02.2015. u 22:56 - pre 111 meseci
Da li neko zna da li postoji neki centralni registar gde se moze proveriti da li auto ima vazeci atest? Da li, recimo, to na tehnickom mogu da provere, ako nemam potvrdu ili uverenje? Ili mozda u SUP-u? Da li mogu u SUP-u vode evidenciju do kada vazi atest? Hocu da proverim za auto koji sam uzeo, ali nemam svu dokumentaciju. Imam samo onaj zeleni kartoncic, ali na njemu nema nikakvog datuma.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin09.02.2015. u 07:02 - pre 111 meseci
^
agencija za bezbednost saobracaja.
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin09.02.2015. u 08:20 - pre 111 meseci
A ako je uverenje izdato pre 21.2.2013. da li ABS onda ima podatke?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin09.02.2015. u 10:59 - pre 111 meseci
I da imaju i da nemaju, cisto sumnjam da su oni tako ljubazni da ti izadju u susret.
Oni postoje da bi uzeli pare, a ne da bi davali informacije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

takimaki
Slavoljub Cakić
dipl.pravnik
MUP
Leskovac

Član broj: 326973
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin27.02.2015. u 13:11 - pre 110 meseci
>Odite do PU kod koje je auto registrovan. Tu se nalazi dosije automobila u kome se trajno čuva Uverenje o izvršenom atestu. Uz dokaz da ste vlasnik vozila, dobićete fotokopiju uverenja, uz normalno plaćanje takse. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.05.2015. u 21:33 - pre 107 meseci
Da ne otvaram novu temu...

Interesuje me konkretno sta me ocekuje sledece godine (boze zdravlja) kada treba da do 04.04.2016 registrujem auto, a atest (reatest?) i GARANTNI ROK NA BOCI istice 28.02.2015. Kako sam razumeo - mesec dana unapred se moze registrovati ali ne i par dana ranije tako da mi propada atest...


-Pre svega da li zaista ne mogu da registrujem auti npr. 30.01.2016 pre isteka atesta i roka na boci?

-Koje su mi opcije, da li po isteku roka na boci mogu da je atestiram ili mora nova boca? (vidim da boca kosta oko 50e ali sta jos tu treba daplatim?)

-Ako mora nova boca da li mora i sve ostalo novo (nova creva, rasprsivac, ventili...)?

-Koliko bi kostalo da skinem plin i izbrisem iz saobracajne?

Auto je Golf 2 1.6b karburator.


Ako mozete sto preciznije jer se ja u ovo uopste ne razumem, skoro sam saznao da boca ima rok trajanja pa sam se iznervirao onoliko...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.05.2015. u 22:02 - pre 107 meseci
Auto ne moze da se registruje vise od mesec dana ranije od prvobitnog roka registracije...Tj. tehnicki pregled ne sme biti stariji od mesec dana...Moze kasnije, ako istekne registracija, (pod uslovom da ge ne vozis) ali ranije ne...Ako hoces znatno kasnije, mora se odjaviti, vratiti tablice i sl. Mozes mesec dana ranije da izvrsis registraciju, ali nalepnicu postavljas dan posle isticanja roka...Gasni uredjaj moze da se reatistira i znatno ranije, ali novo resenje vazi od dana isticanja prvobitnog resenja do dana trajanja atesta, tj. do dana vazenja reatesta a on je vezan za rok trajanja na boci ali ne duze od roka vazenja atesta. Reatest vazi samo do isticanja roka koji utisnut na boci...Ako ti je rok na boci istekao, pre reatesta mora se postaviti nova boca koja ce imati naredni rok trajanja (vise godina...). Inace, ne treba mesati registraciju automobila sa atestom, tj reatistom gasnog uredjaja...Ako je na primer auto registrovan a atest istekao, pri saobracajnoj kontroli, auto se smatra tehnicki neispravnim i iskljucuje se iz saobracaja do reatesta...Kazna verovatno sledi, tu nema greske...Sto se tice creva, po novom zakonu, pri reatestu, se postavljaju nova creva od gasnog raspsivaca do karburatora (imaju na sebi brojeve) al` to je vrlo jeftino...Rasprsivac i ventili, nisam siguran, ali s obzirom da su oni podlozni servisiranju, verovatno ne teba da budu "ganc" novi...Sto se tice skidanja uredjaja, mozes sam da ga skines ( majstor kosta ali verovatno znatno jeftinije nego postavljanje), samo mora nova saobracajna ( i to je jeftino, par stotina dinara), na tehnickom navedes da je skinut uredjaj...mora promena mase vozila...
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin18.05.2015. u 20:49 - pre 107 meseci
Hvala puno, dakle mejanje boce je obavezno...

Brine me sto sam cuo od coveka kod koga registrujem auto da se placa nesto oko 100e ako hoces da skones i "odjavis" plin (valjdsa mora neko da kaze da je sve u redu sa autom posle skidanja... kao neki atest automobila...)? Da li je neko skidao plin i registrovao auto bez plina?

Jos jedno pitanje, da li plinsku bocu moze da zameni bilo ko (dundjer iz komsiluka) ili zakonski mora u servisu???
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.05.2015. u 06:53 - pre 107 meseci
Nisam skidao bocu, ali kad sam atestirao video sam mnogo ljudi koji su dosli da atestiraju auto za ukidanje alternativnog goriva. Mora da se pregleda da je sve kao fabricko, da agencija za bezbednost saobracaja izda uverenje a ako je nesto drugo nevezano za plin razlicito od fabrickog, atest se nece izdati. Naprimer, ja sam morao da nabavim srednji naslon za glavu na zadnjoj klupi, koji je neko nekad skinuo jer onemogucuje vidljivost pri voznji unazad. Takodje su mi rekli da moram skinuti KN filter i kupiti fabricko kuciste filtera, ali sam nekako iskukao da se auto tesko nalazi na otpadima i da se kuciste ne moze naci. I pored toga sto me majstor pustio, to je bila lutrija - konacnu odluku donose u agenciji za bezbednost saobracaja nakon pregledanja slika i srecom slike mog automobila nisu mnogo pazljivo gledali. Obicno ljudi krenu tamo 100% siguni da im je sve kao iz fabrike, a oni im nadju 100 cuda koje su modifikovane, tako sam i ja totalno bio zaboravio na te 2 sitnice. Pored toga sto sam naveo, cesto nadju da tockove ili izduvna cev nisu onakvi kakve je fabrika ugradila...

Plinsku bocu moze da zameni neko ko ima registrovani servis, on popunjava jedan obrazac gde opisuje sta je menjao i na neki nacin garantuje da je to sve bezbedno. Oko je u pitanju tocak boca, propisi su se promenili u smislu rastojanja izmedju boce i auspuha, pa sada vecina vozila uopste ne sme da koristi tocak bocu.

Sve u svemu, i u jednoj i u drugoj varijanti ne nadaj se mnogo da mozes proci ispod 100 evra, a za svaki slucaj spremi 200.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.05.2015. u 16:47 - pre 107 meseci
Kakav lopovluk!!! Pa ovde kod nas za 350 evra rade punu generalku na dizelu a ja samo za ateste i registraciju trebam da dam 250!!!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin05.02.2016. u 22:41 - pre 99 meseci
Da li neko zna ili negde može da se pročita šta mora da se menja po isteku atesta?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin04.09.2017. u 11:32 - pre 79 meseci
Citat:
pajapop:
Evo, ja sam danas obavio reatest....naime, preko Auto Skoda foruma i ovog foruma saznam za predstojece izmene zakona...Odem u servis u kraju i saznam istu pricu. I iako mi atest izlazi u martu sledece godine, saznam od majstora da se moze izvrsiti i znatno ranije, i da ce sledeci atest vaziti samo do isteka trajanja roka boce. I tako, zakazem, zamene mi cevi, (1000 din), dodjose inspektori iz AMSS-a, islikase, dadose potvrde i to kosta 6000din. I sad mi vazi do 2019...


Eto, pre 1020 dana sam izvrsio reatest, a da te bog pita zasto???...kad sam danas - rano jutros, mogao da ostanem bez auta i sa daleko tezim posledicama. Zena, rano jutros oko 5 sati podje ne posao i srecom, svrati do pekare...Javlja se mobilnim..".brzo...nesto je samo eksplodiralo ispod haube i suknuo je plamen"...Ja, brzo do tamo, drugim kolima (jedno 500m od kuce), hauba dignuta, okupljen svet...motor poprskan prahom za gasenje (bog ga pozivio)...Ajd`....ode na posao drugim kolima, ja ne odem na svoj posao vec ostanem da se patim sa ovim kolima...Preguram ga do zgrade, sacekam 8 sati da proradi servis za pranje (u blizini), odguram ga do tamo da se opere motor....I, sad na parkingu, trazim uzrok paljenja...Vidim, kabl od desnog migavca izgoreo...Dal` je to centar paljenja??? Ne moguce...ravno postavljen kabl, bez previjanja, pod osiguracem da moze da izazove takvo paljenje...Gledam druge kablove...NIsta ne vidim...Pratim tok vatre, sta je od plastike naceto, kako se plamen siri...Nije mi nesto jasno....Vratim plus klemu na akumulator, dam kontakt....kad, rasprsivac siklja...plin izlazi u mlazu i to pravo na bobinu...I to je...paljenje plina....Eksplodirala je membrana na rasprsivacu. A uradio sam servis u decembru i to me "matori" debelo lupio po usima jer ga je posle i stelovao sa gasnim analizatorom...E sad, matori je kriv jer ugradjuje los kvalitet. Medjutim, osnovni problem je u drugoj stvari....Ja sam taj auto kupio sa ugradjenim plinom...a taj plin je ugradjivao neki servis i imao je "ATEST"...Video sam ja da to ne stoji kako treba, da je rasprsivac mnogo bliuzu bobini i razvodniku, ali, ko sam ja da dovodim u pitanje strucnu drzavnu instituciju...Zatim...izvrsen je reatest...Oni su postojecu situaciju uredno islikali fotoaparatom....Mogli su i tada da kazu ovaj rasprsivac ne stoji gde treba - pomeraj ga na drugo mesto...Ne, njima je bilo vazno da su zamenjene stampane cevi i da je uplaceno toliko i toliko....I tako, na benzinu preteram auto kod plinadzije, gde je inace i izvrsen reatest,....kazem mu ja to...on samo mane rukom...Servis rasprsivaca kosta 4700din, a sa premestanjem oko 11000.....I oko 16 casova bice gotov....I svi srecni
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin04.09.2017. u 16:08 - pre 79 meseci

I epilog svemu ovome: Kola su u voznom stanju, popravljen je rasprsivac...zamenjena membrana koja je prsla...Nadam se da je nova kvalitetnija jer je uradjena brza i jeftinija varijanta, samo servis....Posledice: zena je jos uvek u "soku"...Pa bila je drama: moli taksistu za pomoc...on ceka musteriju...moli nekog mladica, on ceka nekog iz pekare...tek, naidje neki mladic, hoce da pomogne, malo nespretno...prska vodom po haubi, spolja...tek rece, kad bi imao bocu...ova se seti da ima u gepeku....otvorise haubu i isprskase motor...U svakom slucaju, hvala mu "do neba" na trudu i pozrtvovanju...Materijalno: vrlo jeftino kako je to moglo da bude....samo 1000din pranje motora i spolja...4700 servis rasprsivaca...narucen desni far 3000, stize sutra....Izgorelo nebo ispod haube, ona izolacija izmedju motora i haube...To mora da vidim na nekom otpadu ili da je napravim, a ni to nece biti "dzaba"... izgorelu instalaciju migavca sam sad sam popravio na parkingu...izostanak sposla...bice dan od odmora...A moja muka guranja...nisam ni znao da ima blage uzbrdice...jedva sam dah povratio...I to sve zbog nesavesnog atesta i reatesta...
 
Odgovor na temu

Žika 11

Član broj: 325203
Poruke: 186
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin04.09.2017. u 16:57 - pre 79 meseci
Strašno to što se desilo, ali najbitnije da je gospođa dobro. Gvožđe se lako napravi.
Jedan od razloga što sam sam ugrađivao plin je i to. Oni sve urade kako je njima lakše, brže i ne misle na slučajeve kao tvoj.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin04.09.2017. u 20:12 - pre 79 meseci
Da je ovo pisao neki amerikanac na nekom usa forumu,posumnjao bi na zivotno osiguranje zene.

Ovako,domaci covek,nas,sa foruma pa ti verujemo;).

Bese problem sa kukom i guras auto,nigde komsija?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin04.09.2017. u 21:09 - pre 79 meseci
Bogami, vestak je odradio svoje.. a, tek u zadnjoj fazi guranja, nasao se komsija.... Pa rano je bilo...sa bajle...svi na putu za posao...Pa ja sam ipak rehabilitovana endo proteza kuka
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105061 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.