Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2x50W class D pojačalo + SMPS

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: 2x50W class D pojačalo + SMPS

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7336 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 09:42 - pre 134 meseci
Nabavio sam s eBaya ovo pojačalo:
http://www.ebay.com/itm/2X50-W...oard-TI-TPA3123-/400354376467? (koliko vidim, pobrao sam zadnji komad jer ga tražilica više ne nalazi )

I ovo napajanje:
http://www.ebay.com/itm/350586...&_trksid=p3984.m1497.l2649

Dojam
Kad sam to povezao izvan kutije, ostao sam ugodno iznenađen. Pojačalo ima snage napretek i može dobru buku proizvesti, a da se pri tome UOPĆE ne grije. Ja sam se bojao kako će to bez hladnjaka, ali ništa, nula. Zvuk je dosta dobar. Imao je tek mali brum. Probao sam ga goniti i s napajanjem za laptop i za printer i sa 12V akumulatorom, na sve radi Iznenadio me na 12V (akumulator). S tako reći praznim akumulatorom smo na 2 sata ozvučili cijelo naselje na otvorenom, sa dva zvučnika od linije. Sve u svemu, relativno jeftino, male dimenzije, lagan i odličan za prenošenje, za žurke ili za na otvorenom prostoru (zbog 12V).

Problemi
Napajanje sam morao izvadit iz kućišta jer sve to ugrađujem u malu plastičnu kutiju gdje je jedva stalo i bez onog metalnog okvira. Sam metalni okvir je služio kao hladnjak pa sam ja nadodao iz PC napajanja jedan hladnjak. Pojačalo mi je palo i slomio se ALPS 50k potenciometar koji je bio gore. Ja sam stavio 100k običan jer sam samo to imao ali radi jaaako loše, neupotrebljiv je praktički. Ubacio sam i ovaj input selector i, iako sam maksimalno pazio, sve mi se poremetilo tako da moram spojit recimo desni kanal na treći ulaz a lijevi na drugi ulaz da rade Nadalje, sve to skupa grozno radi. Imam opako zujanje. Na pojačalo sam još nadodao dva komada 4700 uF elektrolita za filtraciju.

Što mi može uzrokovat ta brujanja? Isprva sam pomislio da je zato što je kutija jako mala pa je input selector ispred napajanja, tek centimetar udaljen od mjesta gle su glavni 220V vodovi zalemljeni u ploču. No kad ga iskopčam iz struje, on još svira dok se elektroliti ne isprazne i još uvijek zuji tako da nije to. Bit će nešto s masama. E sada, ja sam koristio kvalitetniji USB kabel kao oklopljeni kabel od cincheva do input selectora, možda je to? On iznutra ima izolacijski sloj od kao neke aluminijske trake i ima masu + 4 žice koje sam iskoristio za dva stereo kanala, a treći ide običnim oklopljenim kablom. Ili sam nešto spetljao s tim input selectorom? Kako se oni pravilno spajaju? Možda je i potencimetar za volume star i sprčkan. Ako imate neki prijedlog, vičite Input selector je privremeno tu, dok ne nabavim pretpojačalo i isprogramiram sve to, on ima input selector ugrađen.

Što se masa tiće, pošto inaće pojačalo dolazi sa svim konektorima gore, nisam obraćao previše pozornosti na to. Izlazi su u BTL-u pa nemaju masu već svaki svoj minus. Ulaz sam šibuo umjesto cincheva (koje sam skinuo) i napajanje umjesto one utičnice. Kad bi čak išao masu signala i napajanja vodit na središte elektrolita, a gdje? elektrolite sam ja naspamao (vidi se na slici) na ploču pojačala gdje je bila utičnica, a ima ih vjerojatno i u samom napajanju.

Slike
Slike možete vidjeti ovdje: https://www.dropbox.com/sh/7c3kjm1ld4qkbh5/YVmw8X0Ui_
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
217.197.137.*



+39 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 11:17 - pre 134 meseci
Fino si ti to slozio i fina ideja.
Brum ti se javlja na svim napajanjima ili samo na ovome u kutiji.??Kada je ulaz kratko spojen(uz napomenu da neka pojacala u d.klasi znaju ispustiti dusu od toga bolje samo smanji pot)
Ovaj Alps koji ti je bio na plocici bilo bi najbolje zamjeniti.Ovi od 4700 ti bas i ne trebaju oni mogu biti problem.
Mase-problem samo je jedna masa cim je vise eto ti belaja,znaxci samo polako.
10 za ideju:))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 11:58 - pre 134 meseci
Hvala. Zujao sam po eBayu i naletio na taj modul i privlačio me pa sam ga morao kupiti A napajanje sam uzeo ovakvo radije nego klasično radi dimenzija, računao sam da stane u ovu kutiju iz Chipoteke. Ja sam to sve htio jučer sklopit do kraja pa sam forsirao i sve polemio pa ga sad trebam opet raskupusat i istestirat (probat sve to navedeno; drugo napajanje, drugi izvor zvuka itd.) i vidjeti kako će se ponašati. Ako i dalje bude zujao, probat ću direktno dovest signal na input, bez input selectora itd. Trenutno mi gura 4 satelita od kućnog kina i njegov izlaz (jedan kanal) je spojen na ulaz aktivnog suba (znam znam, lud sam, to se tako ne radi ali volume na subu je okrenut na najmanje što može i radi jako lijepo, bolje nego kad samo satelite spajam na taj sub). Zašto sam to napravio? Pa starci ne daju da nosim stare zvučnike u sobu Jedan i od razloga kako je ovo pojačalo nastalo; veliki TDA7294 koji sam složio nisu htjeli ni čuti da ga unosim u stan pa je ostao skupljat prašinu u garaži. Ovaj je mali, lagan i kompletno od plastike. Još ću stavit gumene podmetače i ne može naškodit namještaju niti da lupam s njime.

Unutra će doći sad LCD display, mikrokontroler, zasebno 5V napajanje (rastavit ću neki punjač od moba), relej kojim će se palit pojačalo i ono pretpojačalo sa svim živim, koji se upravlja mikrokontrolerom. Samo ne znam kako će mi sve to stati, bit će naguravanja i tiskanja

Misliš da mu štete kondenzatori? Ja sam ih stavio jer ne znam koliko su se potrudili u napajanju (zaboravio pogledat). Znam da kod SMPS idu manji kondenzatori ali ja samo bassofil a za baseve ipak dobro dođu elektroliti da može instantno potegnut. Trenutno ima dosta dobar bass (samo mu fali pretpojačalo pa treba audio enhacer na kompu za podesit), ovi mali jadni sateliti čak i bez suba lijepo sviraju i uspiju bas dati. Sad bi samo trebao nabaviti neke lijepe male bookshelf zvučnike.

Što se grijanja tiće, ne znam kako će jedino napajanje prolazit. Sad mi svira i upaljen je cijelo jutro ali svira na minimumu, gornji poklopac je lagano topao (ništa strašno, tek nešto više od sobne temp) ali znaći grije nešto unutra. Jučer sam ga otvorio nakon sviranja, najviše griju trafo i onaj tranzistor na hladnjaku. Ne znam jedino što je ono sivo čudo sa tri pina koje je na onoj metalnoj ploči s kojom sam ga uhvatio za zadnji dio kutije. Njemu je sad manje hlađenje jer je prije imao i tu ploču i još je bio s tom pločom pričvršen za metalnu šasiju (između je bilo i termalne paste).

Potenciometar bi narucio novi jer ovaj stvarno lose radi sta sam sad stavio, original je bio dobar. Ali budući da ću imat pretpojačalo sa digitalnim kontrolama, ne isplati mi se sad novi kupovat kad ću imat encoder. Samo ću ovog morat premostit i nadat se da pretpojačalo neće imat previše šumova.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 13:21 - pre 134 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200:

Što mi može uzrokovat ta brujanja? I


Kako si povezao ulane činčeve i preklopnik?

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 15:32 - pre 134 meseci
Instrumentom sam popiknuo koji pinovi se povezuju s kojim kod određenog položaja i onda zalemio (no uspio sam nešto fulat pa jedna pozicija pali desni kanal od prvog izlaza i lijevi od drugog to moram sad popravit). Povezano je sa USB kablom (za 2 kanala) te običnim oklopljenim kablom odrezanim od cinch to cinch kablova (za 3. kanal). Mase sam kod preklopnika povezao sve zajedno i da ne leluja u zraku ih zalemio na preostala tri pina na preklopniku koja se ne koriste (od 6 ja ih koristim 3). Jedino što se može dogoditi je da, ako okrenem na 4., 5. ili 6. položaj, mi spoji ulaz sa masom, tako da nema problema.

Zaboravih reći, recimo kod mobitela zuji dok je pauzirana muzika, a kad krene svirat više ne zuji. I naravno, zujanje se pojačava okretanjem potenciometra za volume. Kad je na minimumu (smanjeno do kraja), zujanja nema, osim tihog šuma koji je bio prisutan i kad sam van kutije, direktno spajao.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 16:14 - pre 134 meseci
A mase sa preklopnika ka pojačavaču?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS26.02.2013. u 16:37 - pre 134 meseci
Prema pojačavaću mi ide samo jedan oklopni kabel. On je spojen na pripadna dva pina na preklopniku i na tu masu gdje su spojeni i ulazi. Na ploči ima predviđeno za ulaz (L, R i GND) gdje je bio cinc-konektor. Preklopnik je dvopolni, znaci prekida mi samo pluseve. Sve mase su spojene zajedno (od svih tri ulaza i od pojačavaća), i na preklopniku i na samim cinchevima od ulaza (takav je konektor, ima veliku metalnu površinu koja predstavlja masu svih ulaza).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-13-85.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS27.02.2013. u 08:40 - pre 134 meseci
Budući da je klasa D prekidačko pojačalo - ne bi me čudilo da zuji jer su negde neoklopljeni signalni vodovi.

Što se grejanja tiče: bez problema su iskorišćenja <94%, što u prevodu znači da za 100W čistog sinusnog oblika - 6W ili manje ide na zagrevanje (kao npr jedan 7805 koji spušta napon sa 11 nestabilnih volti, pri struji od 1A, recimo), a kada se pušta muzika još manje.... Sećam se FBT Maxx6a aktivnog zvučnika (700W+200W), posle cele noći žurke, i dalje možeš da držiš ruku na hladnjaku. Bez ventilatora.
=======

Sad vidim slike: pa i ne zujalo kad si selektor ulaza stavio ispred/iznad neoklopljenog kompjuterskog SMPS: aman, oklopi to bilo kako!!! SMPS mora da ima oklop - on ne zuji, on vrišti na sve strane!!!

Takođe: oko dodavanja kondenzatora, budženja i slično: najpametnije bi bilo da ne pipaš ništa, i da ne dodaješ ništa. I ako me dobro sećanje služi: D klasa je osetljiva na impedansu zvučnika, daleko više od A/AB/B.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS27.02.2013. u 16:39 - pre 134 meseci
Pričate o toj D klasi ko da će se pokvariti ako ju ružno pogledam Za grijanje me stvarno začudilo, ništa se ne grije. Čipovi budu hladni totalno. Jedino se napajanje nešto malo grije čak i kad ne svira muzika ali ništa strašno. Input selector je morao doći tamo a oklop ne mogu vratiti jer je veći od kutije pa mi stane na knap i ne stane mi input selector. Čak sam morao poskidati i one šarafe za konektore i polemit direkt radi visine. Ali kad iskopčam pojačalo, još drže elektroliti pa još nakratko svira i tad nastavlja zujat iako ne teće 220V onuda. Jedino što mogu je izolirati SMPS od same ploče pojačala, da iskoristim veći komad lima širine kao i sama kutija pa da njega stavim na polovicu i odmah za njega pričvrstim ovaj tranzistor koji se grije. Ali input selector nemogu pa nemogu odvojit... (osim da omotam sam prekidač i kabloce prvo izolir trakom a onda alu-folijom) No doći će na njegovo mjesto encoder pa neće biti frke.

Nadam se da ću danas naći vremena pa igrat se s raznim napajanjima i ulazima. Ionako mi se otkačila masa od napajanja u kutiji pa trenutno ne radi Elektrolite ću maknuti onda a ispadne li da zuji input selector, privremeno ću pustit samo jedan ulaz direkt.

PS. SMPS nije od računara, naručen je s eBaya (kinezići ). Daje van 24V (jednostruko napajanje), i ima potenciometar za podesit izlazni napon (ja sam smanjio na oko 21-22 da ne tjeram pojačalo baš na maksimumu).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS27.02.2013. u 19:39 - pre 134 meseci
PITANJCE: da li mogu dva napajanja paralelno jedan drugom raditi bez štete ako je samo jedno od njih dva odjednom aktivno? Napravio sam si sad zbrku. Danas sam ugradio DC utičnicu iza tako da mogu ovo pojačalo gonjat i eksternim napajanjima (recimo akumulator od 12V). Za to vrijeme će naravno bit iskopčan iz 220V pa unutarnji SMPS neće biti u funkciji međutim tih 12V će ići na SMPS kao i na pojačalo (jer su paralelno spojeni). Hoće li mu to štetiti?

Isto tako imat ću dva napajanja za MCU: punjač od mobitela, kad bude spojen u 220V, i 7805 na DC utičnici, kad bude na akumulatoru.

Je li može to tako?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS27.02.2013. u 20:02 - pre 134 meseci
Previše si zakomlikovao.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS27.02.2013. u 20:41 - pre 134 meseci
Mislim da me dovoljno poznajete da bi vas to čudilo Onda, jel može to tako?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-13-85.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS28.02.2013. u 10:48 - pre 134 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: PITANJCE: da li mogu dva napajanja paralelno ...


Ako paziš, i obratiš pažnju da ne uključiš oba - ne vidim zašto da ne.

Citat:
Pioneer cdj 200:punjač od mobitela, kad bude spojen u 220V, i 7805 na DC utičnici, kad bude na akumulatoru.


Ono - može, ali je bezveze: stavi 7805 jedan jedini, za oba slučaja. Punjač je višak.

Citat:
Pioneer cdj 200: Pričate o toj D klasi ko da će se pokvariti ako ju ružno pogledam
....
Ali kad iskopčam pojačalo, još drže elektroliti pa još nakratko svira i tad nastavlja zujat iako ne teće 220V onuda.


Ne shvataš kako rade prekidačka (PWM) pojačala: jesu daleko osetljivija. Mada, uz dovoljno zaštita (koje bih rekao da su sve već ugrađene na pločici i u samom čipu), verovatno je skroz ok.

To što zuji NIJE od 220V 50Hz: nego vrišti SMPS jer svičuje na par stotina kiloherca - i to dokle god ima dovoljno napona u kondenzatorima primara. A ti si cetimetar-dva gole (neoklopljene) vodove stavio u paralelu sa HF trafuljkom iz SMPS-a.

========

Hteo - ne hteo da poslušaš: oklop, oklop, oklop!!! Radio-interferencije su potpuno nezainteresovane za tvoj prevelik pleh od SMPS-a, i premalu kutiju pojačala ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.167.*



+356 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS28.02.2013. u 11:13 - pre 134 meseci
@Pioneer cdj 200, napisi ako imas podatak na kojoj frekvenciji to pojacalo uzorkuje NF signal, koja je daleko iznad
cujnih frekvencija, reda par stotina kHz i na kojoj frekvenciji radi SMPS, takodje iznad cujnih frekvencija, tako se ni
jedna od njih n e c u j e. Posvadjati se mogu neki visi harmonik SMPS-a i frekvencija uzorkovanja pojacala.-

Zujanje 99% potice od izvora NF signala i medjusobnih povezivanja unutar same kutije pojacala.-

pOz



Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.167.*



+356 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS28.02.2013. u 11:16 - pre 134 meseci
@Pioneer cdj 200, napisi ako imas podatak na kojoj frekvenciji to pojacalo uzorkuje NF signal, koja je daleko iznad
cujnih frekvencija, reda par stotina kHz i na kojoj frekvenciji radi SMPS, takodje iznad cujnih frekvencija, tako se ni
jedna od njih n e c u j e. Posvadjati se mogu neki visi harmonik SMPS-a i frekvencija uzorkovanja pojacala.-

Zujanje 99% potice od izvora NF signala i medjusobnih povezivanja unutar same kutije pojacala.-

pOz



Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS28.02.2013. u 12:40 - pre 134 meseci
Ok hvala za ta napajanja. Što se 7805 tiće, nije li malo zahtjevno od njega tražit da skida sa 24V na 5V? MCU ne vuće puno, za pretpojačalo ne znam. No tu je još i display i plavo osvjetljenje istog. Nek je recimo 100 mA potrošnja, 21 V mora skinut to je 2.1W grijanja. Naručio sam ja sa eBaya gotov sklop s hladnjakom koji spušta sa 24V na 5V i trpi do čak 3A (malo mi je sumnjivo to ali ajde). Ali onda mi je palo na pamet možda da ubacim zasebno napajanje pa da MCU može gasiti pojačalo preko releja tako da kompletno zgasi SMPS. Ali ako ne, mogu ubacit prekidač običan sa stražnje strane kutije.

K VRAPCU, sad gledam, pretpojačalo nije na 5V nego 9V.

Jesam neiskusan ali kako može nekoliko stotina kiloherca da uzrokuje brum kad nije u čujnom području? Ako nešto bruji, može jedino 50 Hz od samog 220V kabla da uzrokuje smetnje jer se to čuje. U datasheetu pojačala piše oscilator frequency 230 kHz (min), 250 kHz (typical) i 280 kHz (max), jel to to? Evo ga datasheet od napajanja, mislim da ne piše na koliko switcha. Tek sad vidim da ovo napajanje koliko toliko valja nešto Mislio sam da je no-name kinez, netestiran niti išta, no ima 2 godine garancije (moj nema više ), 100% full load burn test, zaštite itd.

SMPS nije mogao manji, ovo je najmanji što sam našao On je 108W, pojačalo je 2x50W. Moglo bi se reći da je knap, ali D klasa je u pitanju pa može proći. Piše da napajanje izdrži čak i do 110% deklarirane snage prije nego ode u opterečenje.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-13-85.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS01.03.2013. u 00:21 - pre 134 meseci
Citat:
emiSAr:...koja je daleko iznad cujnih frekvencija, reda par stotina kHz i na kojoj frekvenciji radi SMPS, takodje iznad cujnih frekvencija, tako se ni
jedna od njih n e c u j e.


Citat:
Pioneer cdj 200:Jesam neiskusan ali kako može nekoliko stotina kiloherca da uzrokuje brum kad nije u čujnom području?


Da li je moguće da ne znate šta je diodni detektor???

Citat:
Pioneer cdj 200: Što se 7805 tiće, nije li malo zahtjevno od njega tražit da skida sa 24V na 5V?


Pa - ne, to mu je ok: plus, vidim da ti ustvari treba 9V ;) dakle - 7809. I da, postoje verzije koje trpe 3A, a moj ti je savet da kupiš onaj sa metalnim telom - više može da prenese toplote na hladnjak. Liskun ti ne treba ako ide sam na hladnjak onda.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.167.*



+356 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS01.03.2013. u 00:44 - pre 134 meseci
Szo ne citira i slijedecu recenicu: posvadjati se mogu neki visi harmonik SMPS-a i frekvencija uzorkovanja.-

Inace prvi predajnik napravio 1959 godine,a kristalni ili diodni detektor demodulisu samo AM.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-13-85.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS01.03.2013. u 08:16 - pre 134 meseci
Pa da, ali pojačalo je pride prepuno dioda; plus: kladim se da kad oklopi sve da će prestati da zuji.

Citat:
emiSAr: Szo ne citira i slijedecu recenicu: posvadjati se mogu neki visi harmonik SMPS-a i frekvencija uzorkovanja.-

pOz


Ko zna šta se tu sve posvađalo: ali onaj preklopnik sa onim neoklopljenim vodovima mi baš liči na antenu
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: 2x50W class D pojačalo + SMPS01.03.2013. u 09:09 - pre 134 meseci
Citat:

Da li je moguće da ne znate šta je diodni detektor???


Nisam znao do sada Znaći u tom zecu leži grm. Trebat će mi 9 i 5V ali što se hladnjaka tiće, unutra će bit takva gužva da hladnjaku nema mjesta. Regulatori će morati biti zašarafljeni na tanki lim visine kutije kojeg planiram ubacit između napajanja i pojačala. To je jedino kako mogu izolirati SMPS. I taj lim neće moći biti pune duljine jer ispred mu smeta display a iza konektori. Jučer sam zašarafio ploču sa mikrokontrolerom na gornji dio kutije, u izradi je vumeter za display

Jel dovoljno ako je samo ta strana koja djeli pojačalo i SMPS izolirana? Jel bi pomoglo ako cijelu plastičnu kutiju s nutarnje strane obložim alu folijom? Jel moram tu pregradu metalnu i foliju spojit na uzemljenje ili ne?

I pošto ste me nagovorili da odustanem od punjača za mobitel i stavim 7805 trebam ideju za paljenje pojačala. Na prednjoj ploči bit će samo dva encodera sa switchem i display. Nema mjesta za običan prekidač (njega ću tutnut iza) ali opet bi mi trebalo nešto za paljene ispred. U prvotnom planu je bilo da držanjem lijevog encodera PIC prekine dovod 220V na SMPS te pošalje sam sebe u standby mode. A ponovnim pritiskom na taj encoder bio bi poslan prekid na PIC koji bi onda probudio sebe i ukopčao SMPS. No za to mi treba posebno 5V napajanje koje bi držalo PIC cijelo vrijeme pod naponom. Ako prekinem samo vezu između SMPS i pojačala, SMPS ostaje stalno uključen i grije se. Jedino da kombiniram tako + stražnji prekidač i onda kad napuštam kuću ili idem spavat, prekinem ga straga i amen. Mislim da ću tako uraditi.

Hvala vam na pomoći i podršci
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: 2x50W class D pojačalo + SMPS

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7336 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.