Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 388 389 390 391 392 393

[ Pregleda: 1159835 | Odgovora: 7848 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Član broj: 158605
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.alfanum.co.rs

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2017. u 09:14 - pre 14 dana i 6h
U Srbiji carinik proceni osnovicu nekom svojom metodom pa na to ide PDV 20%, nekad ubode nižu cenu nego što si platio nekad višu, kako se kome zalomi, u proseku smo svi tu negde na nekom realnom nivou, ne znam kako je kod vas u CG, da li traže da im dostaviš zvanični račun ili i oni primenjuju odokativno-šacometrijske metode...

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2017. u 12:37 - pre 14 dana i 3h
Ne vredi da bombardujete covaka sa podacima iz Srbije , kad je on iz CG .

Zakon je u sustini isti , jer smo svi prepisali isti zakon od Eu tj. od Hrvatske i Slovenije , deo o paketima . CG je letos usvojlia izmene o iznosima za placanje dazbina , i to je sada uskladjeno sa Eu , to sam vec pisao .

Posto je zakon isti , sad , kako ga Srbija Nakaradno sprovodi , to coveka iz Cg ne zanima , vec to da i kod njih pise u zakonu , ono standardno .

Da se moze uvoziti roba preko poste , koja je namenjena za licnu upotrebu i domacinstvo , da nije dozvoljen uvoz robe za profesionalnu upotrebu i da nisu dozvoljene trgovacke kolicine . To pise i u Slovenackom, licno sam citao od reci do reci .

E sad kako ce CG to da sprovodi , evidentira , praksa , to je neka druga stvar , koja nema veze sa Srbijom , koja namerno tezi da Onemugici uvoz robe preko poste , dok CG ima nameru da vise puni drzavnu kasu , sto je ogromna razlika .

Na primer u Srbiji carina vrsi evidenciju paketa , ko prima koliko godisnje itd. To je automatizovano , jer su carinske deklaracije kompjuterizovane . Da to nije fantazija , pise na sajtu Carine Srbije , a i ljudi koji su uvozili stalno bese patike imali su probleme .

Kako ce biti u CG to treba videti i raspitati se , iskustva iz Srbije , tu ne vrede mnogo , jer sigurno Osim Srbije nijedna carina na Planeti ne pogadja cene !

Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

Član broj: 337111
62.4.55.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2017. u 12:56 - pre 14 dana i 2h
Ja cu sada vidjeti sto ce se desiti kada mi stignu ova dva sata,ako bude ok
Onda cu pokusati da promijenim ime,adresu,i eventualno grad.

BV

Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2017. u 12:57 - pre 14 dana i 2h
Podestili me ovi saveti oko narucivanja na film "Baci mamu iz voza"... ti ubijes njegovu zenu, on tvoju mamu, i niko se ne doseti od drzavnih organa... tako i ovo sa drugim adresama, imenima, gradovima....

Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
5.134.111.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.09.2017. u 11:48 - pre 13 dana i 3h
Negde sam procitao da je maksimalni iznos u eu zemljama na koji se ne obracunava carina od 10-22 evra,evo sta je istina:https://ec.europa.eu/taxation_...-from-a-noneu-union-country_en ''Customs Duty is not due for goods, provided directly to the buyer when their value does not exceed 150 euros.''

Odgovor na temu

Popovic Dusan

Član broj: 16458
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: policajac

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.09.2017. u 20:14 - pre 6 dana i 19h
Meni cak i knjige nekad podlezu carini a nekad ne, skroz im je random sistem.

Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

62.4.55.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2017. u 08:27 - pre 3 dana i 7h
Ljudi moze li mi neko malo jednostavnije objasniti ovo.
Ja ako narucim tri digitalna sata,i odlucim da vise ne narucujem te takve satove zbog carine,da li mogu naruciti sat sa metalnim kaisom kod drugog prodavca?('metalnim kaisom' ne znam kako drugacije da se izrazim)
Da li ce to sto pomoci,u smislu ako je to potpuno drugi sat u odnosu na one satove sto sam prethodno narucivao?
Neko je napisao ako narucujes stalno jednu stvar od jednog prodavca,moze predstavljati problem na carini
BV

Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Inženjer/programer
Alfanum d.o.o.
Novi Sad

Član broj: 158605
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.alfanum.co.rs

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2017. u 12:42 - pre 3 dana i 3h
Nebitno je od koliko prodavaca, to se često ni ne vidi jasno na koverti, bitno je da ne poručuješ toliko istih stvari da carina posumnja da to poručuješ zbog preprodaje a ne zbog ličnih potreba. Znači, tri potpuno ista časovnika u kratko vreme ne trebaju baš nikome "za lične potrebe", tri različita je još koliko-toliko normalna stvar, časovnik mu dođe manje-više kao nakit. I ja sam u kratko vreme poručio 4, ali svi su bili različiti, 2 dečija, 1 muški i 1 ženski, toliko nas je u kući i to je sasvim normalno. Da sam poručio odjednom 4 totalno ista, sigurno bi se nekom cariniku "upalila lampica"...

Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

62.4.55.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2017. u 18:57 - pre 2 dana i 20h
Pa da kazem,narucio sam do sada tri neka digitalna sata,od istog prodavca. I sada bih htio da narucim neki potupno drugi sat,pa me bas to zanimalo.
Ali vodicu racuna..
BV

Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 388 389 390 391 392 393

[ Pregleda: 1159835 | Odgovora: 7848 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.