Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824155 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.08.2017. u 16:51 - pre 80 meseci
Pa zato i mislim da je neka prevara,nabedjivali smo se 100 godina dok je dosao do 18 dolara a sad 47.
 
Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

Član broj: 337111
Poruke: 26
62.4.55.*



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.08.2017. u 19:48 - pre 80 meseci
ademare

Mozes li mi dati svoj mejl da se cujemo ako nije problem,ili link od neke drustvene mreze?
Vidim da si dosta upucen u kupovinu na aliexpresu pa bi mi pomoc dobro dosla u prvoj kupovini.
BV
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.08.2017. u 23:19 - pre 80 meseci
Mozes mi poslati mejl preko sajta . Odes na moj profil i u redu kontakt imas dva linka [ Slanje Email-a / Privatna Poruka ] . Posto PP ne mogu da primam , mejl bi trebalo da moze .

Probaj pa javi , jesi li uspeo .
 
Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

Član broj: 337111
Poruke: 26
62.4.55.*



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.08.2017. u 10:39 - pre 80 meseci
ademare
ovo mi je tek drugi dan da sam ulogovan na ovaj sajt,mora da prodje najmanje 7 dana :/

moj mejl,posalji poruku ,da se cujemo
poz

[Ovu poruku je menjao bole998 dana 15.08.2017. u 17:44 GMT+1]
BV
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.08.2017. u 14:19 - pre 80 meseci
Citat:
ademare:
............................ ja sam rado odgovarao ljudima na PP , ali imam trajnu kaznu , zabrane koriscenja PP na forumu .



bas cudno , zasto ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.08.2017. u 15:57 - pre 80 meseci
Evo sad mi je odgovorio da mu vratim 32 dolara.E pa vraticu mu 29 jer mi je skinuta naknada.Koliko je naknada za slanje 29 dolara preko paypala?I kako se to radi,onde gde pise transakcija pa na refund this payment i onda moze da se bira iznos,jel tako?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.08.2017. u 16:52 - pre 80 meseci
Citat:
eeestablishment:
Citat:
ademare:
............................ ja sam rado odgovarao ljudima na PP , ali imam trajnu kaznu , zabrane koriscenja PP na forumu .



bas cudno , zasto ?


Privatne poruke , nisu privatne , vec ih Administrator cita kada nema Pametnija posla . Tako da je u njima prekrseno neko od pravilo foruma .

Detalji mi i nisu vazni .

Mada sam ocekivao da kao sto pise u profilu to bude , privremeno, ali je izgleda trajno .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.08.2017. u 17:14 - pre 80 meseci
Evo link ,kalkulator international za slanje novca .

Nas nema a za Hong Kong je 3,9 % + 2,35 HKD .

Ima samo za Evropu , a da li smo to mi 3.4 % + 0.35 EUR .

Za nas moze da bude i malo vise .

Jesi li dobio refund preko Alija i koliko ? Najbolje je da sacekas da se sve zavrsi , pa vidi oko vracanja, da imas punu kalkulaciju .

http://ppfeecalc.com/
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.08.2017. u 14:33 - pre 80 meseci
Zaplet koji sam imao sa jednom zalbom dobio je konacno rasplet.
Pisao sam vec, ukratko, porucio 1 proizvod sa reg. pracenjem, kinez poslao neregistrovano, a objavio tudj broj za pracenje. Bio u dilemi da li da pokrecem zalbu ili ne, ali posto sam mu nekoliko puta trazio pravi broj za pracenje, bio je u fazonu evo imash ovaj drugi neregistrovani. Trazio sam nazad razliku od 0.61$ koliko je on cenio da kosta slanje registrovane posiljke u odnosu na cenu njegovog proizvoda jer je uredjaj stigao tom neregistrovanom posliljkom u medjuvremenu. Prvi problem je kada se trazi delimicni refund, nema opcije da se kao razlog navede ovakav problem. Kinez je naravno predlozio 0 reff. Iz tog razloga umesao se ALI i prvo sto su zakljucili da je razlog za dispute neopravdan (u teoriji jeste jer se moglo izabrati samo probem sa robom, ali ne i sa nacinom isporuke), kao i da cekam da proizvod stigne jer je po njima proizvod u putu. Poenta je da sam prilikom trazenja refunda potvrdio da je proizvod stigao. Nema sta da se ceka. Malo zbog odmora, malo zbog toga sto me mrzelo da cimam tu njihovu pomoc preko chat-a, pustio sam da prode ovaj period "zastite" pa da onda vidim. Kinez mi je preko poruka nudio da mi uplati novac na PP, ako mi je toliko stalo do novaca i da odmah povucem dispute. Nisam ulazio u dalju raspravu sa njim nakon toga.
Jutros mi stize mail da je ALI odlucio da mi refundira celu sumu i da ce za nekih 3+ dana biti vracen novac na acc.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.08.2017. u 22:06 - pre 80 meseci
Citat:
ademare: Evo link ,kalkulator international za slanje novca .

Nas nema a za Hong Kong je 3,9 % + 2,35 HKD .

Ima samo za Evropu , a da li smo to mi 3.4 % + 0.35 EUR .

Za nas moze da bude i malo vise .

Jesi li dobio refund preko Alija i koliko ? Najbolje je da sacekas da se sve zavrsi , pa vidi oko vracanja, da imas punu kalkulaciju .

http://ppfeecalc.com/

Pa znam,al ja vec sam se doovorio da otkazem dispute kad mi stigne novac a stigao mi je cak i vise.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.08.2017. u 01:58 - pre 80 meseci
Dobro ako si otkazao disput , onda mu vrati onolko koliko smatras da treba .

Najbolje je da se ne petljas u Pay pal !

Nego za toliko novca koliko zelis da mu vratis , kupi nesto kod njega novo , onda pritisnes posle 24 sata da ti je stiglo , predhodno mu javi za taj plan , i ne razmisljas nista , o provizijama i slicno . Njemu pare prosledi Ali i svi srecni
 
Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

Član broj: 337111
Poruke: 26
62.4.55.*



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.08.2017. u 11:12 - pre 80 meseci
https://www.aliexpress.com/ite...c45311&transAbTest=ae803_1

Zeleo bih da narucim dva ovakva sata,gledao sam ocene,komentare drugih,i slike,sve mi se cini dobro.Drugi su zadovoljni.
Moze li mi neko odavde reci licno misljenje,da ne pogresim nesto?
i ako bih ga narucio,kako bih to uradio? narucim jedan sat,i posle pola sata drugi? ima li kakav popust ako preko telefona narucujem?
Hvala unapred,poz!
BV
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.08.2017. u 10:54 - pre 80 meseci
Prvi put posle 5 godina imam problem sa Alijem. Paket je kao poslat dat mi je broj za pracenje i taj paket je otisao u Beograd kod pogrešne osobe i preuzet je, po onome što vidim na sajtu pošte.

Umesto u Novi Sad. Moguće je da mi je dat pogrešan broj za praćenje. Otvorio sam dispute pošto nisam primio robu, tražeći povraćaj novca nazad.

Sad se prodavac javio sa ovim

"Thanks for your attention. We check that your package has already arrived at your country's customhouse. It will take some time to do customs clearance. So pls keep patience to wait for it. I hope to hear your good news asap.By the way, We will resend a new one in advance if you can't receive your package in our promised time.If you have any question,pls contact to us asap. We will provide our best service to you . Thanks a lotHave a nice day"

Šta mi je činiti prihvatiti ili odbiti predlog?

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.08.2017. u 11:51 - pre 80 meseci
Nije otisao kod pogresne osobe nego kod prave. Tvoj je mozda, a mozda i nije negde u putu. Isto kao sto sam pre neki dan opisao moj slucaj. Ako si platio da imas tracking broj, trazi mu da ti odmah da, ali ne prekidaj dispute.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.08.2017. u 12:01 - pre 80 meseci
Citat:
SASA M.: Nije otisao kod pogresne osobe nego kod prave. Tvoj je mozda, a mozda i nije negde u putu. Isto kao sto sam pre neki dan opisao moj slucaj. Ako si platio da imas tracking broj, trazi mu da ti odmah da, ali ne prekidaj dispute.


Pogrešno sam se izrazio, možda je slučajnost da je od istog prodavca došlo u Srbiju slična roba u isto vreme (poručivanja) i kod prave osobe.

Nemam nigde osim privatne poruke opciju da mu tražim pravi broj.

Nisam nigde potvrđivao da mi je stigla roba, nego sam priložio screenshotove naše pošte i 17track-a gde se jasno vidi pogrešno ime i pogrešan grad pod brojem koji mi je dat.

A kada sam video da prošao carinu i otišao na 10200 -> 11000 pre nego što je stigao na 11101, pisao sam prodavcu da je roba otišla pogrešno (ja ne moram da znam da li je to neko drugi) i da li ima pravi broj ništa mi nije odgovorio.

Tek sada mi nudi "nešto" posle 2 dana od otvaranja dispute-a.

A naravno da je prošlo carinu i preuzimanje pod brojem koji sam dobio.

A imao sam prilike pre 3-4 godine da mi jedan paket otputuje za Niš i odatle su vratili za Bg pa u NS kada sam izvrteo gomilu telefona.






 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.08.2017. u 13:03 - pre 80 meseci
Ima takvih istih slucajeva - problema u zadnjih 10-tak stranica .

Prodavac ima 2 kupca iz Srbije . Jednom da pravi broj za pracenje, drugom, da od prvog kupca . Zavisi sta prodavac ima u radnji . Ako prodaje mesovitu robu , ne mora ni da bude slicna roba , vazno da su kupci iz iste zemlje .

Otvoris dispute i trazis sve pare nazad . Kao dokaz prilozis screenshoot , sa treckinga nase poste , gde se vidi da je paket podignut , ali na primer u drugom gradu i na drugoj adresi .

Tu kupac dobija Dispute sigurno , i znaju na Aliju za te prevare , desava se to .
 
Odgovor na temu

digitalac95

Član broj: 309722
Poruke: 54
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.08.2017. u 08:21 - pre 80 meseci
Zna li neko da mi kaze kakve su takse, porez carina itd u USA na kupovinu robe iz Kine. Drugar mi je otisao pa sam hteo da porucim neku foto opremu preko amazona ali pise da je iz kine. Ali generalno me zanima i za kupovinu preko ebaya i aliexpressa kakva je politika sto se tice troskova.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.08.2017. u 12:27 - pre 80 meseci
U USA vecinom pustaju bez dazbina . Ali kao i svuda ne treba pretetivati odjednom .
 
Odgovor na temu

digitalac95

Član broj: 309722
Poruke: 54
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.08.2017. u 22:02 - pre 80 meseci
Mislio sam da porucim blic za foroaparat? On bi dosao u kutiji zapakovan. Ne bi trebalo da se plate dodatni troskovi? Takodje me zanima da li brze roba stize do kupca u USA nego kod nas i koliko je to brze?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.08.2017. u 10:42 - pre 80 meseci
Zavisi koliko je to . Ako je ovo standardno ne bi trebalo da se plate dazbine . Ja nisam cuo , a bilo je i na nasem forumu da su ljudi kupovali na ispruku za SAD . Bilo je slucajeva sa toki - voki aparatima koji su kod nas zakonom zabrenjeni , da se uvoze bez saglasnosti ministarstva , telefoni itd . Niko nije nista platio na adrese rodjaka i prijatelja u SAD .

Takodje na stranim forumima , pozale se ljudi iz EU , da su platili PDV, ali jos nisam procitao da ijedan amerikanac , i oni ucestvuju , da se pozalio da je nesto platio . Verovatno i tamo se nesto placa ,ali za vece pakete, a ne za 1 telefon i slicno .

U proseku je brze . Osnovno sto paket ne ceka danima na carini , a i bez toga je brze , ako je kod nas neki prosek svih posiljki 3 nedelje , za SAD je 2 .
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824155 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.