Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835347 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.05.2017. u 14:36 - pre 84 meseci
Prodana dušo :-) Šalim se, i ja sam tako na Aliju nekoliko puta - zabole me za ocenu, daću ti i šest sa zvezdicom, samo mi vraćaj more pare...
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 13:01 - pre 84 meseci
Evo me vec, ademare, ovde.
Posto je u pitanju bio "aliexpress standard shipping", vec drugi put od sinoc stize mi meilom Alijev podsednik ili da potvrdim da sam primila paket,ili da otvorim dispute, jer ih sistem obavestava da je isporuceno. Dispute ne mogu jos dva dana, a ne mogu ni da potvrdim prijem,jer planiram zalbu. Sta da radim?Jel mogu da imam neke sankcije od Alija ako ne potvrdim prijem?
Sinoc mi je, kada udjem u porudzbinu, za purchase protection stajalo da istice za 53 dana, a jutros se odjednom promenilo k pise da istice za 9 dana. Vreme kada je prodavac poslao i dalne je isto -01.05., a pri tom i pored tih 9 dana i dalje ne moze da se otvori dispute. Uopste ne znam sta je tu moglo da se desi.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 14:26 - pre 84 meseci
Za potvrdu ne brini, nemoj žuriti, i mene tako upozoravaju da vide da je stiglo a nisam potvrdio a ja potvrdim tek posle 5-6 dana i nikom ništa. Posle 9 dana sistem će automatski da potvrdi da je stiglo ako ti ništa drugo ne preduzmeš.
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 14:59 - pre 84 meseci
Aha, zato se onda i promenilo vreme za istivanje purchase protection, verovatno je krenulo da odbrojava unazad tih 10 dana kada bi sistem automatski potvrdio prijem.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 15:38 - pre 84 meseci
Nema tu sankcija . Cak i kada bi potvrdila imas + 15 dana za otvaranja dispute - zalbe. Ali kako nije nista stiglo , ne treba ni potvrdjivati , jer to da nije stiglo tebi , vec nekom drugom , ce i biti osnova za zalbu.

Tako da je najbolje sacekati vreme , kada bude moguca zalba , pa se zaliti .

Mozes i da napises poruku u medjuvremenu prodavcu, da vidimo kako Laze i sta ce da smisli kao izgovor
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
212.200.247.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 16:12 - pre 84 meseci
Napisala sam prodavcu odmah juce, cim je dostavljeno, ukratko napisala da je adresirano i dostavljeno nekom drugom,a ne meni . Nije se oglasio, za sada.
Cekam strpljivo.
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 17:57 - pre 84 meseci
Dobila si tudji broj za pracenje, to sto si ti narucila nije poslato na pogresnu adresu (ili nije poslato uopste ili je poslato bez pracenja). Meni se to desilo, prodavac me je lagao da su pogresili u posti i tome slicno. Ja otvorio dispute i dobio pare nazad, posle nekoliko dana stigao paketic bez pracenja.
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.180.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 18:15 - pre 84 meseci
Ne kapiram o cemu razmisljaju prodavci u tom momentu.Znaci dobijes full refund, a jos ti je poslao. Zasto to rade, i to sa posiljkama koje imaju pracenje,znaju da moze da se proveri lako da li je i kome isporuceno. Koji im je cilj? Jel greska ili nesto drugo?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 19:20 - pre 84 meseci
Pracenje kosta oko 2$ ,mnogi ne obracaju paznju na pracenje posiljki, bitno im je da stigne .Ako stigne ne zale se ...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 19:41 - pre 84 meseci
Prevara je u tome da skupe 20-ak porudžbina, pošalju nešto ultra jeftino na jednu od tih adresa (ponekad namerno "pogreše" kućni broj ili nešto slično) i svima pošalju isti broj za praćenje. Nadaju se da će do tog kome je poslato putovati jako dugo, a da će neko od preostalih zaboraviti da je poručio ili se neće drndati za tih par dolara, pa da će im od toga ostati čista lova.

A možda u ovim varijantama kao kod ninjamirka jednostavno idu na to da pošalju samo jednu pošiljku sa praćenjem jer praćenje ume da bude prilično skuplje, a svima ostalima pošalju običnom poštom, pa na svakome uštede par desetina centi, ako ne i dolar, pa to pomnožiš sa 10,15,20... Dokle god je prevaranata, dotle će biti i metoda koje su samo njima jasne i isplative - većina upravo ide na sitne sume jer se nadaju da ih neko tamo neće ganjati zbog tih par centi razlike...
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.180.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 20:29 - pre 84 meseci
Negde i ja tako razmisljam. Kada bi bar stiglo, u nekom razumnom roku, ne bi mi palo na pamet da se cimam, uvek mi na umu da sam ipak dobro prosla sa cenom, pa neka i on nesto zaradi...Svejedno dal registrovanom postom ili ne, dosta posiljki bez pracenja stiglo mi je mnogo brze nego neke registrovane. Pod uslovom da stvarno i posalju
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2017. u 21:14 - pre 84 meseci
U ovom slucaju sada Moras da se zalis i da trazis novac nazad , jer sistem racuna da si ti dobila paket , a nisi .

Prodavac nije ovde nemarni naivko , jer bi se vec javio na tvoju poruku , i bar pokusao da se ljubazno umili , ovako kada cuti zna da je hteo da prevari , ali nije uspeo .

Kad dobijes , novac nazad , pa ako slucajno stigne paket, uvek mozes da mu uplatis toliko .

 
Odgovor na temu

bojanum

Član broj: 256332
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 10:17 - pre 84 meseci
Parcel Status Delivery failed, returned to sender

Pozdrav svima narucio sam sonde za osciloskop https://www.aliexpress.com/item/1Set-P6100-Oscilloscope-Probe-DC-100MHz-Scope-Clip-Probe-100MHz-For-Tektronix-HP/32350418957.html, i sad proveravam E-mail i vidim pise "Delivery failed, returned to sender". Evo slike kako se kretala posiljka:
[img] http://imgur.com/a/k8dKJ [/img]
Imao sam do sad 4 kupovine koje su uredno stigle, prvi put se susrecem sa ovim, sta dalje preduzeti ?

Order Number:
83154723015173
Status:
The seller has shipped your order
Reminder:
Your order should arrive within 20-40 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2017-06-09 , you can apply for a refund by opening a dispute.

Da li da cekam do 9. juna pa da otvorim dispute ili ....
Inace evo kad je poslato :

This is an e-mail notification to inform you that your order .83154723015173 has been shipped by the seller on 2017.04.10 01:51.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 10:40 - pre 84 meseci
To je stiglo u našu poštu i bilo maltene na tvom pragu pa vraćeno odavde, verovatno nešto nije valjalo sa adresom ili imenom, ali i da si redovno pratio statuse na našoj pošti i video da je 05.05. bila u pošti 11550 u Lazarevcu verovatno ne bi mogao da preuzmeš, to je expresno vraćeno nazad i već 06.05. je bilo u Švedskoj, sad ti jedino ostaje da nazoveš tu tvoju lokalnu poštu i pitaš zašto su vratili, pa da vidiš onda sa prodavcem ko će da plati povratnu poštarinu - da li si ti zeznuo nešto kad si popunjava formular, ili je on zeznuo kad je lepio adresu, pa shodno tome ide i trošak za poštarinu...
 
Odgovor na temu

bojanum

Član broj: 256332
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 11:09 - pre 84 meseci
Jedini razlog koji bi mogao da bude problem je sto mi ne stoji prezime,
nego samo ime kao primaoc, ali ime je samo bilo i kod ostalih posiljki iz
Kine a stigle su sve 4, i to ovih dana ( zadnja je stigla juce)...formular je bio isti,
adresa tacna, br. tel...
hvala za odgovor, sta mi je najbolje, nadalje ciniti...da li da odmah idem na
opening a dispute, ili ...
jos jedno pitanje kako cu znati ko placa postarinu za povratak posiljke ?


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 11:33 - pre 84 meseci
Graska je ocigledna tvoja ! To sto si primio 4 paketa bez Prezimena , koje nisi upisao na sajt samo znaci da si Imao Mnogo, mnogo srece, jer je nasa posta mogla da vrati Svih 5 komada !

Ovako je ispalo super sto se vratio samo 1 , jer je trebalo da se vrate svih 5 . Postarinu ces ti da platis , jer je greska tvoja , sem ako opet ne budes imao neku srecu

Posta nikada ne zove na telefon , koji pise na koverti. Nece da se bakcu sa time , sta ih briga sto ti nisi popunio kako treba !
 
Odgovor na temu

bojanum

Član broj: 256332
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 11:56 - pre 84 meseci
kako cu da znam kad cu da platim postarinu ?
kad bude stiglo prodavcu u Kini ili ....?
Jel imao neko iskustva sa ovim propustom,
sta dalje ?
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.33.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 12:25 - pre 84 meseci
Povratna postarina ce biti obracunata od vrednosti posiljke, moze biti manja od vrednosti posiljke ili ista kao vrednost posiljke, pa mozes da dobije neki mali povracaj ili da ne dobijes nista. Generalno postarina iz Srbije ka Kini je mnogo skuplja nego postarina iz Kine ka Srbiji. Ja bih na tvom mestu kontaktirao prodavca, naveo da je moja greska i pitao kako da resimo problem.

Imao sam situaciju pre jedno pet godina, kad su menjali formulare da je nesalo moje prezime i nekoliko posiljki je islo samo sa imenom bez prezimena. Tom sam prilokom saznao da po postanskom pravilniku, ako adresnica ne sadrzi ime i prezime, zakljucuje se da je primalac firma i ako adresnica ne sadrzi ime i prezime fizicko lice ne moze da preuzme posiljku. Ja sam tada imao srece da sam veci broj tih posiljki uspeo da preuzmem, kao i ti sada. Ako si dobar sa postarom, on ima vece mogucnosti od sluzbenika u posti. Primer: preuzimanje posiljke u posti moze da izvrsi samo onaj na koga glasi posiljka uz licnu kartu, postar kad donese na adresu, ako posiljka nije preporucena, moze da je ubaci u sanduce ili da preda ukucaninu; tako recimo kad istekne licna karta ili kad je primalac nepokretna osoba, moze da se trazi u posti da daju postaru da ponovo iznese vracenu posiljku, pa da se sledeceg dana preuzme od postara; tako isto moze postar i tako neku posiljku da iznese i da ti preda, ako je on siguran da si ti predvidjeni primalac.

Kako bilo da bilo, u tvom slucaju je to proslo, pre nego sto ponovo budes narucivao dopuni elemente adresnice koji nedostaju i vodi racuna pre nego sto pritisnes taster za uplatu da li su podaci adresnice koji su navedeni ispravni. Za aktuelnu posiljku se dogovori sa prodavcem, mozda ce zeleti ponovo da posalje, mozda ces morati nesto da doplatis za ponovno slanje, svakako prodavac ce ti predloziti opciju, pa vidi da li ti odgovara ili ne. Znaci pusti mu poruku, ne dispute, da se posiljka trenutno vraca nazad, da je uzrok tvoj propust i da predlozi kako da se resi novonastala situacija obzirom da je tebi predmet i dalje potreban.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 12:43 - pre 84 meseci
Ovo za ozcilokop jedan komad pise da je tezina 55 grama , ako je u kompletu 2 komada "prob-e" onda 110 grama plus pakovanje . To je islo Svedskom postom, avionski, plus pracenje .

Racunaj da je postarina 4-5 $ ! Sve ispod toga bi prosao odlicno , oko ove sume realno , preko nje ne pristaj !

Napisi poruku prodavcu , pa vidi sta on ima da kaze , sacekaj da on ponudi resenje, pa reaguj u skladu sa tim i ovom okvirnom cenom .
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2017. u 14:55 - pre 84 meseci
Citat:
Napisi poruku prodavcu .........................


Verovatno na engleskom ( ko dobro vlada ) , a kako ce razumeti ako je na srpskom ? ( koriste li google translate ? )
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835347 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.