Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824261 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.03.2017. u 15:55 - pre 85 meseci
Citat:
Slobodan čovek:
Za one koji koriste Aliexpress aplikaciju. Kako da odradim ovaj "daily task" gde trebam da "Set a Flash Deal Alert". Kako da to uradim? Ne mogu nigde da nađem kako se to radi.


Kada dođeš do tog taska, i klikneš na njega, imaš pri dnu link "complete task now" (ili tako nekako, ja sam moj završio jutros pa sad ne mogu da reprodukujem taj korak), i on te dovede na stranicu sa flash deals. Otvoriće ti one koji su trenutno aktuelni, a uz gornju ivicu možeš da skroluješ levo-desno i one prethodne i one buduće, pa izaberi bilo koji budući, i dobićeš ispod izlistane stavke, gde pored slike i naslova i cene imaš kod svake u donjem desnom uglu mali link na kojem piše "remind me", klikneš na njega kod bilo koje stavke koja ti se dopada i to je to.

Ova trenutna igra mi je skroz bezveze, bolje mi je kad dele novčiće, njih barem mogu da zamenim za alijeve kupone pa uštedim dolar ili tri, zavisi kakav kupon uzmem i šta pazarim, ovo sa store kuponima teško da ću bilo šta iskoristiti...
 
Odgovor na temu

Slobodan čovek

Član broj: 284736
Poruke: 1307
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.03.2017. u 16:07 - pre 85 meseci
Citat:
Slobodan čovek:
Za one koji koriste Aliexpress aplikaciju. Kako da odradim ovaj "daily task" gde trebam da "Set a Flash Deal Alert". Kako da to uradim? Ne mogu nigde da nađem kako se to radi.


'Ladno ni ovi iz Aliexpress podrške (live chat-a) ne znaju šta i kako treba da se uradi.
 
Odgovor na temu

Slobodan čovek

Član broj: 284736
Poruke: 1307
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.03.2017. u 16:09 - pre 85 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
Slobodan čovek:
Za one koji koriste Aliexpress aplikaciju. Kako da odradim ovaj "daily task" gde trebam da "Set a Flash Deal Alert". Kako da to uradim? Ne mogu nigde da nađem kako se to radi.


Kada dođeš do tog taska, i klikneš na njega, imaš pri dnu link "complete task now" (ili tako nekako, ja sam moj završio jutros pa sad ne mogu da reprodukujem taj korak), i on te dovede na stranicu sa flash deals. Otvoriće ti one koji su trenutno aktuelni, a uz gornju ivicu možeš da skroluješ levo-desno i one prethodne i one buduće, pa izaberi bilo koji budući, i dobićeš ispod izlistane stavke, gde pored slike i naslova i cene imaš kod svake u donjem desnom uglu mali link na kojem piše "remind me", klikneš na njega kod bilo koje stavke koja ti se dopada i to je to.

Ova trenutna igra mi je skroz bezveze, bolje mi je kad dele novčiće, njih barem mogu da zamenim za alijeve kupone pa uštedim dolar ili tri, zavisi kakav kupon uzmem i šta pazarim, ovo sa store kuponima teško da ću bilo šta iskoristiti...



Aaaaa. E hvala ti puno! Te buduće nisam ni gledao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 13:20 - pre 85 meseci
Niko ne pise da su opet menjali pravila za aliexpress dispute

Sada pokrenete dispute, date predlog za resenje, i dogovarete sa prodavcem.

Ako se ne dogovorite i prodavac ne prihvati dispute ponovo ide arbitraza gde Ali tim samo daje predlog resenja a ne i konacnu odluku kao do sad.

Sa predlogom resenja do odredjenog roka mogu da se sloze ili ne sloze kupac i prodavac.

nemam pojma cemu sad ova komplikacija, ranije je to bilo bolje uradjeno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 17:00 - pre 85 meseci
Ja nisam imao disput od kraja Januara , i to 2 komada , prodavci su se slozili pa nije bilo arbitraze .

Sada sam malo gledao jesu opet menjali dizajn , kad se inicira disput , ne znam svaki put kada ga menjaju , ide na gore , i meni je nerazumnjivo na prvi pogled a kamoli pocetnicima , mada se kao bas o tome vodilo racuna , pojednostavljivanje .

Ovaj prvi deo sto kazes , tako je bilo i do sada manje vise , Otvoris disput , pa onda prodavac uvazi ili ne , daje kontra predlog itd . E sad ovo oko misljenja Ali tima do sada je bilo da Alitim da misljenje , i takodje je bio ostavljen neki rok valjda 7 dana da se obe strane sloze ili ne ,dostave nove dokaze itd. a ako se ne sloze onda je predlog bio izvrsan . To bi pisalo u onom mejlu Alitima .

E sada ovo kako si opisao , verovatno u tom procesu nije proslo tih dodatnih 7 dana , jer ako Alijevo misljenje nije obavezno posle tog roka sta se desava posle ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 18:00 - pre 85 meseci
Pa evo kako izgleda...
Znaci stvar je izgorela, ja sam prilozio dokaze i trazio full refund (16.38$), sa prodavcem se nikako ne mogu dogovoriti i umesao se Ali i dao predlog za full refund (16.38$) bez vracanja, a prodavac iz inata trazi da mu se vrati uz (16.38$) refund i ako je to besmisleno, ali samo da bi me zavlacio posto je jako ljut na mene

Da je kao pre, mi bi ovo vec zavrsili, sad po novom je kinezima ponovo data mogucnost da odgugovlace i natezu.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 19:34 - pre 85 meseci
Ja sam pre neki dan imao dispute, dogovorili smo se lako & brzo pa nije bilo potrebe za eskalacijom, ali dok sam se s njim dopisivao slučajno sam kliknuo na edit dugme za promenu razloga dispute-a i zapazio da više ne može da se menja "kategorija" dispute-a, znači ako je prvobitno selektovano da recimo nisam primio pošiljku i da je u pitanju transportni problem, jedino što može da se izmeni je da je recimo bio problem sa carinom, ili da nema praćenja, ili nešto slično, ali više nema šanse da se promeni u ono na šta mnogi Kinezi nagovaraju neiskusne korisnike ("I don't need it anymore", "I changed my mind", "I placed the wrong order" i kako već idu te opcije...). Garant su to Kinezi prečesto zloupotrebljavali, pa je sad Ali onemogućio da se menja u takav razlog dispute-a ako je već odabrano nešto drugo. Mada, nisam se ja tu ni zadržavao u toj opciji za editovanje, jer nisam ni imao potrebe da menjam razlog, možda ipak postoji način ali ja tada kad sam "upao" nisam ga video...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 20:33 - pre 85 meseci
@ bakara

Sta ti pise kada kliknes na onaj plavi link " Aliexpress Judgement Details " ?

Tu je nekada pisalo ono slozili se svi ili ne za 7 dana nas predlog je izvrsan . Sta sada tu pise ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 21:39 - pre 85 meseci
ne pise nista posebno, to polje je isto kao i do sada i to je solucija koju sam ja odmah prihvatio.
verovatno kada bi i prodavac prihvatio dispute bi se odmah automatski zatvorio, ovako posto je prodavac dao "novi" predlog moram da cekam do 2. aprila.

PS: ne znam da li ste primetili da je napisao da sam los kupac (da ne kacim sta mi je sve jos pisao)
update: sad vidim da se to na slici ne vidi


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 22:32 - pre 85 meseci
Stvarno , treba cekati 3 dana za prodavcev predlog . Posto si novi stavio pod navodnike, on je to ocigledno predlagao i ranije . Ali je tu stvarno dosta promenio, kao da zeli " da opere ruke " i da glumi nekakvu neutralnost .

Nadam se da ce na kraju ispasti dobro i da ce zalba proci , s tim sto mi se ne svidja to sto Ali stalno nesto menja , cesto i na nasu , kupaca stetu .

Javi na kraju sta ce biti , i koliko je sve trajalo od kada se Ali umesao , da znamo sta nas ceka ubuduce , kod eskalacije zalbe .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.03.2017. u 23:11 - pre 85 meseci
Ma jok, nije to predlagao, vec je predlozio no return i no refund, nego nisam dobar screenshot uhvatio
Ocigledno po novim pravilima moramo svi troje da se slozimo, ali u praksi se prodavac nece nikad slagati.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.03.2017. u 22:52 - pre 85 meseci
Danas aliexpress presudio u moju korist, i ako se prodavac nije slozio i nije dosao 2. april do kad je bio rok...
e `bes me ako razumem cemu ova komplikacija i kako ovo funkcionise.

Dok mi provalimo oni ce pravila opet da promene
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.04.2017. u 08:13 - pre 85 meseci
Ljudi pomagajte , imam problem, stiglo mi je posle mesec i po dana neke led lampe i naravno radile su 20min i crkle 3 od 5.

Vijam ovog mog pošiljaoca da mi refundira novac ili da mi da nešto drugo da kupim u istom iznosu, a li sam napravio grešku i ocenio ih čim mi je paket stigao.

E sad se oni oglušuju o moje poruke?

Šta da radim?
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.04.2017. u 08:14 - pre 85 meseci
kontaktirao sam i onaj online suppor cenatar i chatovao sa nekom tamo kineskinjom i ona rece a ce pogledati u sto kraćem roku, naravno prođe od tad....
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.04.2017. u 11:11 - pre 84 meseci
Vidi , od dana kada potvrdis prijem , imas jos 15 dana da podignes, Dispute - Zalbu .

Ako prodje i tih 15 dana a da nisi Ulozio Zalbu , onda nista , sve je zavrseno !

Zato kada se tako nesto desi ne treba gubiti vreme u prepisci sa Kinezima , ni sa prodavcem , ni sa chatom , nego samo Zalba i trazi pare nazad . Na primer ako ne rade 3 od 5 trazis 60 % novca nazad .

Sve ostalo je gubljenje vremena .

A ako je proslo vise od 15 dana , ili nisi pokrenuo zalbu , onda nista , bez zalbe nema novca nazad. Prodavci sa obecanjima poslacemo opet u 99,99 % Lazu i kradu vreme ,da ti rokovi prodju .

Tako da neka garancija za robu je 15 dana od dana potvrde , sve ostalo je realno zavaravanje . Sto i nije malo , jer moj lokalni Kinez koji ima fizicku prodavnicu na 200 metara od mene , kada prodaje nesto sto moze da se pokvari , kaze garancija do kraja radnog dana !! Nema kod njega ono 2 godine po nasem zakonu , mada prodaje robu u Srbiji !! Kome tavka garancija ne odgovara , kaze Kinez nemoj ni da kupujes !
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.04.2017. u 10:25 - pre 84 meseci
Imam dispute koji je u teku, to jest primila sam bluetooth slusalicu koja je verzija 4.0, i na kojoj mozes samo razgovarati,ali ne i slusati muziku.
Na videu to dokazujem, da slusalica radi samo za razgovor,a knez me moli da izadzem iz disputa.
Ja sam kliknula na Reject.
Inace nisam trazila full refund 5.50 usd, vec samo 3.00 usd...jer slusalica nije potpuno u defektu.
I sad dobijem novi predlog...dali je ovaj predlog iz Alitima (5.50) usd?
Sta da kliknem?
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.169.220.0



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.04.2017. u 12:32 - pre 84 meseci
očigledno da je to njihov predlog jer gore lepo piše aliexpress proposoal...
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.04.2017. u 12:51 - pre 84 meseci
znaci na accept?
cd
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.169.220.0



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.04.2017. u 13:01 - pre 84 meseci
ja bih prihvatio al sacekaj da ti još neko odgovori
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.04.2017. u 13:05 - pre 84 meseci
hvala cimer..sacekacu
cd
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824261 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.