Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839397 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.03.2017. u 14:36 - pre 87 meseci
Malo su ljudi pomesali , to je kod tebe Krsko bas zamrseno

Ovaj jedan sto ide preko Singapurcana , je dobar broj i to ce da stigne .

Onaj prvi bese prvi brojevi 16 , isto preko SG poste od toga verovatno nema nista zato je Kinez sada kao poslao opet .

Ovaj RX pa DE na kraju to bi trebalo da bude Nemacka posta, al jos je rano da se to pojavi na internetu pa treba cekati .

Ovo sto si ranije dobio trake , ako su imale pracenje , verovatno jesu , to ces ipak morati da potvrdis , jer ce tebe Kinez da prijavi , i taj spor nema sanse da dobijes . Naravno sa potvrdom ne moras da zuris , zadnji rok imas sat za stizanje .
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 07:36 - pre 87 meseci
Ademare
Prvo sam narucio 1 merac, pa nije stiglo. Pa sam narucio za svaki slucaj drugi merac, pa nije stiglo. Dobio sam trake koje nista ne vrede bez prva dva narucivanja. Zurio sam da slucajno ne poskupe (vrlo je povoljno) i znatno su kasnije poskupelesve stavke. Ako bilo koji merac stigne, "ja sam na konju". Potvrdio sam prijem jer znam da moram, ali sam mu "zveknuo" keceve i objasnio zasto. Mogao je po redu da salje naruzdbe i sve se to ne bi desilo.
Imam cudan osecaj da je Kinez sve to znao.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 07:46 - pre 87 meseci
Jos samo da kazem: Merac Cofoe sam kupio za 6.04$, a sada kosta 10.97$
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 11:59 - pre 87 meseci
Kakav je postupak ako ste dobili poshiljku ali je predmet neispravan ?

Jel treba da overim Confirm Goods Received i sta dalje ?

Inache pise Your order will be closed in 37 days 22 hours 21 minutes , da li da chekam do kraja pa Open Dispute ?

Mozda pomaze Contac Seller poshaljem poruku u medjuvremenu i objasnim problem ?

Vrednost je mala 2.5 evra .

Hvala . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 12:45 - pre 87 meseci
Za robu male vrednosti u slucaju neispravnosti se lako dobija 100 % povracaj , bez vracanja robe.

Prvo se otvara Disput, sa prodavcem razmenjuj , poruke ,posto ga otvoris . NEMOJ pristajati na te kojekakve gluposti , tipa ponovno slanje i slicno !!

U Disputu napisi ukratko o cemu se radi , i fotografisi , koverat u kome je stiglo , nije obavezno , ako si ga razvalio i kvar sta se dogadja , kako ne radi . Sto ozbiljniji disput napravis to ga Lakse dobijas .

Prodavac ima rok 5 dana da ti odgovori zvanicno , poruke moze da posalje kad hoce. Od ozbiljnosti Disputa kako si ga srocio , zavisi i ponasanje prodavca , jer vecina pokusava da se cenjka , sto tebe ne zanima .

Ja sam 99,99 % disputa dobio , tako sto je prodavac ukapirao da je to bolje za njega i da prihvati , bez mesanja Alija . Par prodavaca su hteli arbitrazu i glatko izgubili , i oni odavno vise ne postoje , jer cim prodavac nakupi previse Arbitraza , dobije Suspenziju !
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.static.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 16:00 - pre 87 meseci
Cano, Ademare, hvala na pomoci, nisam bila tu sad tek procitala odgovore za usb.
Tako sam i mislila da ne valjaju, ali su me zbunili sve pozitivni komentari za te proizvode, pa pomislih mozda to valja.
Hvala
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2017. u 16:58 - pre 87 meseci
Ademare , i od mene hvala .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.03.2017. u 16:06 - pre 86 meseci
Ademare, citam postove. Bas si CAR.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2017. u 07:10 - pre 86 meseci
ademare ,

na jednoj drugoj temi si pomenuo kako je bolje na aliju kupovati za dolare ? ( konverzija valuta valjda )

ja sam zbog preglednosti i lakseg snalazenja i uporedjivanja cena podesio na evre moj nalog na aliexspressu pa tako i placam ?

Sa dinarskog racuna u menjacnici ( intesa online ) neposredno pred kupovinu prebacim sredstva u evre ( i to je malo nepovoljniji kurs ) ali ako je to greska da li da placam u dolarima ?

hvala . . .



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2017. u 07:34 - pre 86 meseci
koliko ja znam, najpovoljniji kurs ima Telenor banka, blizu su menjacnica, a o ostalim bankama ne bih, jer ce mi biti obrisan komenar zbog spominjanja blize i dalje rodbine, familije, prva tri reda na sahranu.... u ruznom kontekstu
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2017. u 08:15 - pre 86 meseci
Najbolje probaj dve sitne kupovine isti dan , jednu plati u dolarima a drugu u evrima pa uporedi kurseve .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2017. u 14:52 - pre 86 meseci
Tu sve zavisi od toga i koja je kartica platna u pitanju . Ovo kad je vezana za dinarski racun , na koji ide na primer plata , to je ubedljivo Najkomforniji nacin . Jer dok ima dinara na racunu , banka sama vrsi konverzije , a moze se koristiti i kreditna kartica , pa da se nesto skuplje placa i na rate, dozvoljeni minusu itd. isto kao i svako drugo placanje preko dinarskog racuna .

Medjutim , taj konfor ima voju cenu jer je kurs koji banka obracunaca dinar - Euro ili $ svejedno , nepovoljniji nego onaju menjacnicama . Tu sad ima vise kurseva , kod inteze zavisi ko ima kakv tekuci racun, koji paket , pa onaj sto je najskuplji mesocno odrzavanje ima i najbolji kurs itd. Radi se o nekoliko procenata .

Slicna situacija je i kod onih ljudi koji su uzeli Debitne kartice , i vezali ih za Devizne racune . Tu je konfor manji , jer se moraju uplacivati devize , svracati do menjacnice itd. Ali ispadne na kraju jeftinije , ali ima i vise truda kupca , nema svako vremena da ide do menjacnice, nije svakom banka blizu , ali se zato otvaraju 2 devizna racuna , pa se pare drze na jednom , a prebacivanje se vrsi onlajn na onaj racun koji je vezan za karticu .

Tu je i Alijev kurs koji je u velikoj vecini slucajeva, ja kada sam to intezivno proucavao 1. sam platio u Eurima , jer je bilo jeftinije . Svaki put je bilo nepovoljnije nego da Banka izvrsi konverziju , jer inteza kada vrsi konverziju Euro - $ uzima manje od 1 % ! A kada se uporedi kurs Alijev bude nekoliko % nepovoljnije !

E sad to zavisi i od samih Ljudi . Ja sam cuo mnoge ljude koji kazu " Au , pa sta mi znaci nekoliko procenata ", na primer 3-4 % , pa i vise , jer se nakupi , onaj dinarski Konfor najmanje toliko , plus jos par procenata Alijevog kursa bude na kraju 5-6 % sve zajedno ! Nekom to ne znaci nista , nekome znaci . Na zapadu citave Korporacije rade za toliko % zarade , oni tamo ne bi razmisljali , kada je Eurska kamata kod nas oko 0 , a kod njih i negativna - .
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
217.169.220.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 07:43 - pre 86 meseci


Otvoriti dispute pre ili posle sata? Ja Bi otvorio pre isteka sata jer sam na mail dobio opcije,citiram


Please note the Purchase Protection of Order 81308939795232 is running out.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click ‘Confirm Order Received’.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute ’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.

3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ‘Request to extend Purchase Protection’ to ask for the seller’s approval.
Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized wiuh payment released

Ispada po njihovom ako ga ne otvorim transakcija ce biti završena.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 08:03 - pre 86 meseci
Pre sata , ja obicno posaljem poruku prodavcu pa sutra otvorim dispute .
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.169.220.0



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 08:11 - pre 86 meseci
šta da mu pišem?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 08:24 - pre 86 meseci
Da ces otvoriti dispute jer ti roba nije stigla , obicno produze zastitu ako odgovore
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.169.220.0



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 08:31 - pre 86 meseci
otvoricu ga svakako jer je jednom već produžio zaštitu...
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 11:19 - pre 86 meseci
E ovo je vec preslo svaku granicu. Dobio sam od prokletog pokvarenog kineza posiljku broj RB167348413SG koji nisam narucio, ali je adresa moja. Sve bi bilo u redu da je merac secera u krvi ispravan, ali nije. Sav je izgreban neispravan i ocigledno vec reklamiran(vracen prodavcu) Nema prikljucak za Code 959. Ja sam nasao taj prikljucak Code 959 u trakama koje sam ranije kupio i opet nista. Sta da radim. Kako da se zalim kad ga nemam u orderu. Sada imam 125 neupotrebljivih traka (Code 959). Boze kakav pokvaren Kinez
U prilogu slika:
http://imgur.com/a/ufOab
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 11:27 - pre 86 meseci
U knjizici koju sam dobio stoji Code 135, u kutici sa trakama stoji Code 959. Kakav pokvarenjak.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2017. u 16:15 - pre 86 meseci
Jel to onaj isti KInez sto ti je pisao da mu je jedan merac posta vratila , pa posle poslao , dao ti broj Nemacke poste ?

Ako je on , kod koga si porucio 2 meraca , uzmes koji god hoces od ta dva sto si porucio i reklamiras , Disput podignes , za Pogresan proizvod i jos neispravan .

Ja sam imao jednom slican slucaj kada mi je prodavac poslao sasvim nesto drugo od onoga sto sam trazio i taj sam spor lako dobio , on je pristao , da vrati 100 % novca. Sad ne verujem da ce taj Ludak da pristane , ali otvaraj zalbu pa po redu .

Znaci ostro napisi , da je stiglo jos sa pogresnim brojem , ne znam samo koju da odaberes , mozda onu gde mulja , sve to napisi , sto ti je prvo dao 1 lazan broj , pa drugi , a stiglo pod 3. i jos neispravno . To bi trebalo da prodje zalba lako. Slikaj sve i napisi da plus ne radi i da je izgreban - ostecen poslat , paket nije ostecen itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839397 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.