Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839355 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.112.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 16:33 - pre 87 meseci
@freeworld:

Poklon, uzorak i cena navedena na pakovanju bez prilozene fakture se ne uzimaju u obzir. Imas pravo zalbe na postupak usluge carinjenja ali samo pre prijema posiljke. Znaci odbijes prijem zbog previsoke carine, uputis zalbu, prilozis uplatnicu o placenoj taksi (nisam siguran koji je iznos u pitanju) i prilozis dokumentaciju koja moze da pomogne da ustanove svoju gresku, znaci print-screen, fakturu, izvod iz banke i sl. Retko su se ovde javljali ljudi koji su prolazili kroz takvu proceduru, jer vecina postavi pitanje tek kada primi posiljku, a i onih nekoliko koji su prolazili kroz postupak zalbe, ne secam se da li je iko bio zadovoljan na kraju.

Ja sam za sebe ustanovio da necu kroz taj postupak prolaziti, ali sam jednom zbog njihovog bezobrazluka odbio da primim proizvod, oni ga vratili u Kinu, porodavac kad je odbio ono koliko ga je kostala povratna postarina, skoro nista nije ostalo da se vrati. Inace prvi put cujem za opciju da postar urucuje posiljku i uplatnicu za troskove, to mi se nikad nije desilo, a imao sam bar 30 posiljki sa placanjem uvoznih dazbina tokom poslednjih nekoliko godina. Svaki dan covek nesto novo nauci.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 16:42 - pre 87 meseci
Citat:
Krsko:
Da pitam nesto... Platio sam dve stavke koje posle 15 dana jos nisu poslate. Jedna stavka je trake za secer i ona je pod "Sorry..." i druga stavka, ima je na lageru, a to je tecno srebro za krpljenje grejaca na zadnjem staklu auta. Ni jedan ni drugi prodavac ne odgovaraju na pitanja. Imam dve opcije:
"Request Order Cancellation" i "Extend Processing Time". Koju opciju primeniti? Mozda ne dirati nista ili nesto trece? I jedna i druga stavka mi je vazna.


Slobodno podnesi zahtev za ponistenjem ordera, za razlog navedi da je predug processing time, i posle toga opet moras cekati da se prodavac slozi oko toga.

Ja sam ovih dana podneo nekoliko cancela jer su postali nevidjeno bezobrazni, zavlace, lazu i mazu, pa koga za7ebu...

Citat:
freeworld:
Ok,nije neka kamata pa i da cekam zaduzenje al ne bih da se cimam sa tim,nego me zanima ima li neke sanse i na koj nacin da im oborim to sto mi nisu uracunali da je poklon?

Vec si primio, tako da vise nema sanse da se zalis...

Inace ja sam se zalio, ceo postupak je besmislen i samo ces bez veze platiti taksu a oni ce te razvlaciti 2 meseca i odbiti zalbu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
5.134.111.*



+115 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 16:49 - pre 87 meseci
Citat:
SaleB81: @freeworld:

Poklon, uzorak i cena navedena na pakovanju bez prilozene fakture se ne uzimaju u obzir. Imas pravo zalbe na postupak usluge carinjenja ali samo pre prijema posiljke. Znaci odbijes prijem zbog previsoke carine, uputis zalbu, prilozis uplatnicu o placenoj taksi (nisam siguran koji je iznos u pitanju) i prilozis dokumentaciju koja moze da pomogne da ustanove svoju gresku, znaci print-screen, fakturu, izvod iz banke i sl. Retko su se ovde javljali ljudi koji su prolazili kroz takvu proceduru, jer vecina postavi pitanje tek kada primi posiljku, a i onih nekoliko koji su prolazili kroz postupak zalbe, ne secam se da li je iko bio zadovoljan na kraju.

Ja sam za sebe ustanovio da necu kroz taj postupak prolaziti, ali sam jednom zbog njihovog bezobrazluka odbio da primim proizvod, oni ga vratili u Kinu, porodavac kad je odbio ono koliko ga je kostala povratna postarina, skoro nista nije ostalo da se vrati. Inace prvi put cujem za opciju da postar urucuje posiljku i uplatnicu za troskove, to mi se nikad nije desilo, a imao sam bar 30 posiljki sa placanjem uvoznih dazbina tokom poslednjih nekoliko godina. Svaki dan covek nesto novo nauci.

Pa i meni to bilo cudno jer sam citao da je procedura dok ne uplatis carinu,pdv,neces dobiti posiljku.Ja do sada sve sto sam narucivao bilo mi je besplatno,sad prvi put da se placa i prvi put po nepoznatoj proceduri.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 21:18 - pre 87 meseci
Da li ovo neko narucuje ?

Cena transporta poskupljuje proizvode i po 30x ?

Ili loshe tumachim cene ?



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 21:24 - pre 87 meseci
Pa to je cena da ne narucujes....ali ako inistiras i ipak uplatis rado ce ti poslati
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 22:13 - pre 87 meseci
Hvala bakara. Uradio sam tako:
"Your order cancellation request is pending the supplier's approval.
Reason for Cancellation: The order processing time is too long"
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.02.2017. u 22:24 - pre 87 meseci
Citat:
eeestablishment:
Da li ovo neko narucuje ?

Cena transporta poskupljuje proizvode i po 30x ?

Ili loshe tumachim cene ?





Ako kliknes na strelicu mozda dobijes jos neku mogucnost za slanje, mozda prodavac preferira DHL zbog nekog svog razloga (para, blizine za slanje..... ), ali generalno su se jako iskvarili, nekad si mogao da lepo kupis svasta nesto i to je normalno sljakalo, sad sve neki problemi, produzavanje rokova, putuje 3 godine do tebe, cene otisle u pm... dzaba meni da ga platim 20-30-50% jeftnije ako u SRB ako se pokvari mogu samo da ga bacim, jer se ne popravlja :-)
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.112.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 03:35 - pre 87 meseci
eeestablishment:

DHL je kurirska sluzba, slanje kurirskom sluzbom je skupo i brzo. Postoje firme u kini koje su ozbiljne i kao posledica toga ne zele da se upustaju u slanje nepouzdanim metodima kojima treba 20-50 dana da bi dopremili posiljku do primaoca. Nailazio sam na firme koje ne zele da salju drugim metodom osim kurirske sluzbe. Ako ne mozes da nadjes proizvod koji te zanima kod nekog dobavljaca koji salje redovnom postom, moze da ti pomogne da posaljes poruku, napises da ti ne odgovara cena slanja, pitas da li bi i po kojoj ceni poslali redovnom postom, ako kazu da ne salju redovnom postom pitas da li bi proverili koliko kosta slanje UPS ili FedEX kurirom (jer su po mom iskustvu najjeftinije sluzbe kada je posiljalac vecem gradu u kini). UPS za posliljku do 300 grama bi trebao da bude 30-40eur i stize za 4-6 dana. U krajnjem slucaju, ako ti treba nesto toliko specificno da ga samo jedan prodavac na aliexpressu prodaje, moras da se uklapas u njegov poslovni model ili da odustanes (bio sam par puta u toj situaciji).
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 08:44 - pre 87 meseci
Ma nasao sam to isto sa opcijom free shipping ali je ocekivano vreme dostaveeeeeeee . . .. sto je i razumljivo .

Isti proizvod je kod nas 2000 din ( brza posta ) pa ako mi se bas zuri eto .

Hvala Sale na korisnim informacijama

pozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 09:42 - pre 87 meseci
Sve ima svoje ! Niti vredi za postarinu dati 90 $ niti taj , ajde da kazem u zargonu zovemo probojac, tj. za obelezavanje gde ce se busiti rupa ne vredi sigurno 2.000 din .

Bilo je to nekada jeftino po buvljacima da se kupi ili kod nasih Kineza , ali dal jos gde ima ne znam.

Inace ti si bas nasao nesto bezveze, jer to Kinez kada nece da ima posla sa Srbijom , napise tako roba 2-3 $ postarina 100 $ , jer to naravno niko normalan nece kupiti .

Evo linka gde je jos jeftinije sa uracunatom postarinom, ima i neki plasticni deo da mozes jace da pritisnes , a da umesto metala ne obelizis ruku

https://www.aliexpress.com/ite...95-e493-4800-a81d-64a8900dabcc

Inace to Kinezi napisu odprilike isporuka 30-50 dana , a nikada se ne zna koliko treba vremna . Tako kome se zuri neka trazi na drugom mestu kod nas , ali mozes u svakom slucaju da uzmes i od Kineza za rezervu, jer nijedan alat , a posebno ovo nije vecito .
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 09:59 - pre 87 meseci
Bas ovakav sam i narucio i jos jedan sl . ( nek ima )

Nisam vidjao ( kod nas ili kineza ) ovaj automatski tackash , ali sve jedno NERVIRA me to sto firma iz subotice pre- prodaje to isto po tolikoj ceni

Bar da su se potrudili da ga nekako maskiraju i prikazu kao drugaciji proizvod oni jos na svom sajtu lupili identicnu sliku kao kod Alija . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 10:39 - pre 87 meseci
Eh, koliko toga ima na našim sajtovima sa "popustima", znači sve potpuno isto kao na Aliju, samo je cena nekoliko puta viša...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 13:34 - pre 87 meseci
Citat:
Krsko:
Hvala bakara. Uradio sam tako:
"Your order cancellation request is pending the supplier's approval.
Reason for Cancellation: The order processing time is too long"

Napisi kinezu poruku da si ljut za dugo cekanje inace ces da se nacekas da on to odobri.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.181.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 20:04 - pre 87 meseci
Ja poručio kineski delimano oštrač noževa i prezadovoljan sam kako oštri. Plaćen oko 1.5€ a naš pošteni top shop samo sto je stavio svoju nalepnicu preprodaje po 2000.eto zašto je jedan od najbogatijih ljudi regiona. Uvezo kontejner oštrača i udri.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 20:15 - pre 87 meseci
Evo malo vesti sa Aliexpressa !

Nisu bas vezane za nas direktno , nas to odavno kaci , doplate kojekakve, ali sada je Ali uveo Obavezno placanje i dobijanje Broja za pracenje za Beloruse i za Ukrajince , a za Ruse za pakete od 2+ $ !

Eno Rusi vec kukaju da ce ove sitnice da poskupe , da se ne isplati kupovati . Po nekim procentima stvarno su preterali jer oko 17 % paketa za ova 3 trzista koja cine bar 70 % prometa , islo je na " nije stiglo " sto je van pameti i Nemoguce , nego sitan Lopovluk.

Sad ce da vide kako je nama

Evo dacu link sa Alija u obrazovne svrhe , mada je na Kineskom, preko tog linka imate pristup Alijevom delu za Prodavce !

Pa preko Chroma i prevodjenja, samo retko prevodi tabele jer su slike , sve ostalo moze da se vidi kako Ali prodavcima servira pravila , promene , kako na primer ne moze da prodaje ko sta hoce , vec najbolje telefone , samo odabrani prodavci itd.itd.

Malo da koga interesuje, da im razotkrijemo tajne

http://seller.aliexpress.com/n...8-1486497998570-06048-VnYZvQVf

 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 21:01 - pre 87 meseci
https://translate.google.rs/tr...-06048-VnYZvQVf&edit-text=

Prevod na naski
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.02.2017. u 21:34 - pre 87 meseci
Ne znam koji je "vaški", ali to srpski nije, samo izgleda tako :-) Jesu Rusima uveli doplatu, ali u saradnji sa ruskom poštom uveli su i posebnu uslugu samo za Ali pakete vrednosti do 5 dolara, bez carine i sa logističkim centrima u dvadesetak kineskih gradova, i stiže u većinu ruskih regiona za najviše 15-20 dana (mada je default limit 60 dana), i košta 92 juana po kg i dodatnih 4,5 juana po kg za osiguranje pošiljke (odnosno registraciju)...
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.02.2017. u 15:43 - pre 87 meseci
Citat:
cimer:
Ja poručio kineski delimano oštrač noževa i prezadovoljan sam kako oštri. Plaćen oko 1.5€ a naš pošteni top shop samo sto je stavio svoju nalepnicu preprodaje po 2000.eto zašto je jedan od najbogatijih ljudi regiona. Uvezo kontejner oštrača i udri.


Ae postavi adresu da i mi porucimo .

pozZz
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.02.2017. u 15:58 - pre 87 meseci
Citat:
cimer:
Ja poručio kineski delimano oštrač noževa i prezadovoljan sam kako oštri. Plaćen oko 1.5€ a naš pošteni top shop samo sto je stavio svoju nalepnicu preprodaje po 2000.eto zašto je jedan od najbogatijih ljudi regiona. Uvezo kontejner oštrača i udri.



Znas li koliko kosta stampanje nalepnica :-)
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.181.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.02.2017. u 18:33 - pre 87 meseci
Citat:
eeestablishment:
Ae postavi adresu da i mi porucimo .

pozZz


1Pc Professional Chef Pad Kitchen Sharpening Tool Knife Sharpener Scissors Grinder Secure Suction sharpener for knives
http://s.aliexpress.com/vEfAnUje

Ko je nama kriv pa mi ne uvezemo kontejner i preprodajemo.parola snađi se

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839355 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.