Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839692 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2016. u 19:23 - pre 89 meseci
To su iste ove sto je danas stigla slomljena . Dobre su olovke , samo ne pakuju kako treba . U sustini ovaj Kinez sto je poslao , snimali ljudi i pakovanje, on tako salje svima .

Samo je ovu neko nagazio . Niko se nije drugi zalio na to , znaci posalje za 1.000 ljudi , jednu zgaze , ta jedna stigne meni
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 00:44 - pre 89 meseci
Ovo je drugi put kako pitam za Paypal.I kako je Krsko jednom rekao..ako mi neko moze objasniti sa nekoliko hiljadu reci.
Na jedan od tri emaila iz Aliexpress-a sam se logirala na Paypal preko Ebay i stalno na tom emailu mi dolaze ponude iz Ebay-a.
Na sva tri emaila sam logirana preko VISA karticu.
I nije mi jasno dali, ako na tom emailu sto mi dolaze poruke iz Ebay kupim proizvod (recimo) iz Ebay, ce biti preko Paypal ,ili preko VISA.
Znaci..logirana sam na Paypal istim emailom i adresom, na istom emailu iz koga kupujem iz Aliexpress, pa se tu stvari mesaju.
Da ne mesam ovako babe i zabe (Ne znam dali na tom emailu kupujem preko VISA ili preko Paypal), planiram ovih dana da otvorim novu VISA karticu u drugu banku, otvorim novi e-mail..i recimo (ne znam tacno kako sam otvorila ovaj sto imam),otvorim novi Paypal.
I ako mi to uspe, kako da znam dali kupujem preko Paypal ili preko VISA ,bilo na Ebay, ili na Aliexpress?
Cula sam da preko Paypal mozes proveriti stanje kartice..ali kako to ide,nije mi jasno

cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 00:50 - pre 89 meseci
Ili mora preko banke da se nudi neka online opcija da bi se proverilo stanje?
cd
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 08:19 - pre 89 meseci
Kolko se secam postoji posebna tema za Paypal
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 10:02 - pre 89 meseci
mrsoje..ako je ima, daj mi link..ne mogu je naci (hvala)
cd
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 10:19 - pre 89 meseci
https://cse.google.com/cse?cx=...mp;gsc.q=paypal&gsc.page=1
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 13:15 - pre 89 meseci
Na Aliju ne primaju PP pa si to mirna .

Za PP pisali smo davno prvo otvoris racun na PP , nadji te svoje stare postove , ti si imala nedoumicu sta da napises kao adresu jer podizes pakete na lokaciji gde ne stanujes , tako nesto . A za PP je vazna adresa jer mogu da zatraze , neki racun za komunalije kao dokaz da je prava , pa taj racun mora da bude na ime onoga koji otvara PP .

Kada jednom otvoris PP racun , sa sve onim proverama, uzimanje 1 $ od strane PP , upis sifre transakcije , to je provera kartice , vracanje tog 1 $ itd , onda se ako hoces i Ebay i tamo otvara racun i povezuje se sa ovim PP koji hoces da koristis .

Na ebay-u ne treba koristiti Kartice za placanje , sve ostalo je slicno kao na Aliju. Skoro ista roba , isti Kinezi , malo vece cene itd. Jer vecina ljudi i na ebay-u kupuje samo od Kineza.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2016. u 22:33 - pre 89 meseci
mrsoje, hvala za link, a za tebe ademare , ovih dana cu pitati kad otvorim novi racun..hvala i tebi
cd
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.12.2016. u 17:35 - pre 89 meseci
Kinez pokušao da me zahebe, a i ja sam kriv što ne gledam, ustvari, kriv je Ali.

Pokrenem dispute zbog kašnjenja, on mi napiše "Jel možeš da sačekaš još malo", ja kliknem da mogu, ispadne da sam potvrdio da mi je stiglo poručeno i da ne mogu ponovo da pokrenem dispute.

Sve je to jako lepo, samo što imam još 3-4 stvarčice naručene kod njega, pa je pristao da ponovo pošalje problematičnu pošiljku.

Ako ne pošalje, neka koja mi stigne u istoj ili većoj vrednosti mi "neće stići". Sa Srbima su našli da se nad**bavaju...
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.12.2016. u 23:44 - pre 89 meseci
MisterNoSS..ja bih za sve 3-4 stvarcice otvorila dispute...da nisu stigla.
Ja sam kupovala od jednog istog i pre 90 dana sam narucila 2 ista proizvoda.
Posle 60 dana mu otvorim dispute..i u znak prijateljstva mu dam jos 30 dana..i opet nista.
Sada mi salje smajlije koji se mole..ali dispute zavrsava sutra
cd
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2016. u 13:44 - pre 89 meseci
Paket sa brojem za pracenje RT335869237HK poslat 19.12. preko HK poste. Ovo je jedna od najbržih posta za slanje iz Kine ne računajući kurirske službe. Paket stigne kod nas na carinu za 2 do 7 dana (moje iskustvo). Nikad mi se nije desilo da stigne kasnije od 7 dana od dana slanja. E sa ovim se pojavio problem. Negde 24.12. ukucam ga u http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp i vidim da je taj dan prispeo na carinu. Posle par dana ukucam ponovo kad vise nije na carini nego se jos uvek vodi u tranzitu. To stanje je i danas. Ima li neko ideju sta može biti? Da su ga vratili, pisalo bi. Na svim sajtovima za pracenje prikazuje isto.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2016. u 15:21 - pre 89 meseci
Promasio si temu . Nadam se da nece biti brisanja , dok ne procitas .

Ovo meni izgleda da je Nasa posta RS , uvela za HK postu isto sto i za CN postu !!

Znaci nasa posta je pocela da objavljuje promene kada Kinez preda paket u HK posti ! I to je bilo 19.12.

HK posta je poslala paket 22.12.

Tako da je sa tim sve u redu , nigde nije stizao , nigde nije vracan , putuje za Srbiju .
 
Odgovor na temu

Kmet11
ucenik
ets nikola tesla

Član broj: 335851
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.12.2016. u 23:13 - pre 89 meseci
Pozdrav svima imam pitanje
Narucio pe 20ak dana neki arduino set sa ali-a, svi podaci su tacno uneti bili sem postanskog broja, tj. stavio sam samo 11000 umesto mog lokalnog 11134. Medjutim drugar iz kraja koji je vec narucivao mi je reko da je i on stavljao 11000 i da je stizalo lepo.
Uglavnom posiljka je pre par dana stigla u srbiju, i iz nepoznatog razloga se vratila iz lokalne poste u izmenicnu. Pracenje kod nas izgleda ovako:
http://prntscr.com/dpi3z8

Na Ali-u kaze da je neuspela isporuka, iako sam siguran da me niko nije zvao na kontakt telefon niti dolazio na vrata, bolestan sam ne mrdam iz kuce.
ovako izgleda kod njih: http://prntscr.com/dpi4hg

Sta sad da radim? Da li ovo znaci da je posta vec otisla za singapur ili mogu nekako da je povratim? Zvao sam moju postu zena mi je rekla da moram da zovem izmenicnu, tamo sam zvao prvi put mi samo rekla da je doslo do greske a posle se vise nisu ni javljali. Poslao sam prodavcu poruku da ga pitam sta se desava on ne odgovara.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 01:54 - pre 89 meseci
Evo ovako .

Ocigledno da nije bio samo u pitanju postanski broj jer je posiljka stigla u Pravu postu .

Ova tvoja 11134 , koliko vidim sa sajta poste to je mala posta u Porucnika Spasica , se ne bavi paketima ! Njen broj ne treba ni stavljati .

Posiljka je otisla u postu 11147 i to je prava posta iz koje idu paketi . Ima na sajtu poste cela organizacija , mnoge poste se ne bave paketima, samo neke vece .

Znaci tu nije problem , vec ocigledno jos nesto nije bilo oko adrese , tipa Ime prezime , ulica broj , kako treba i zato nije ni isporucivano, to je promena - Nadoslato !

Inace posta ni carina u Beogradu NIKADA ne zovu telefonom oko ovakvih stvari , mozda 1 u hiljadu slucajeva ili redje !

Sto se tice Izmenicne poste , kasno je nju zvati , jer se vec vratilo , trecking kasni 1 . dan i kada vitis da se vraca , paket je vec odavno poleteo za Kinu !
 
Odgovor na temu

Kmet11
ucenik
ets nikola tesla

Član broj: 335851
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 11:17 - pre 89 meseci
Hvala na odgovoru. Objasnio sam prodavcu situaciju, proverio jos jednom sve podatke adrese i svi su 100% dobri. Nisam bio siguran za ono polje ispod ulice, na internetu sam nasao da se tu pise broj stana pa sam tu stavio room 48 sto je broj mog stana. Zamolio sam prodavca da posalje ponovo i da obrati paznju na podatke.

On mi je odgovorio sledece: http://prntscr.com/dpo0jp

Sta znaci ovo pitanje?

I jos nesto, da li je problem mogao da nastane jer sam koristio pri upisu adrese "golu" latinicu sa c,s umesto č,š itd. Ja sam se vodio logikom da ne zbunjujem kineze sa ovim slovima ali otkud znam.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 12:48 - pre 89 meseci
E sad nisam ni ja pametan šta da radim - roba krenula 24.10. i poslednji status je bio 28.10. da je pošiljka napustila Guangzhou Exchange Office, i od tad ništa. Pre neki dan je isticao purchase protection, ja zamolio Kineza da produži, pošto se on nije javljao pokrenuo sam dispute, kad eto danas novog statusa na praćenju da je pošiljka stigla u Beijing Exchange Office. Znači dva meseca je putovala od Guanghzou do Beijinga, i šta sad - purchase protection je istekao, Kinez mi se juče javio da sačekam još par dana, ovo sad ako i krene iz Kine neće stići bar još dve nedelje, a ja nemam fore za novi dispute ako bude potreban... Jedino da napravim deal sa Kinezom da sad vrati pare, a kad jednom stigne, i ako stigne, da mu ponovo platim...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 16:27 - pre 89 meseci
Citat:
Kmet11:
Hvala na odgovoru. Objasnio sam prodavcu situaciju, proverio jos jednom sve podatke adrese i svi su 100% dobri. Nisam bio siguran za ono polje ispod ulice, na internetu sam nasao da se tu pise broj stana pa sam tu stavio room 48 sto je broj mog stana. Zamolio sam prodavca da posalje ponovo i da obrati paznju na podatke.

On mi je odgovorio sledece: http://prntscr.com/dpo0jp

Sta znaci ovo pitanje?

I jos nesto, da li je problem mogao da nastane jer sam koristio pri upisu adrese "golu" latinicu sa c,s umesto č,š itd. Ja sam se vodio logikom da ne zbunjujem kineze sa ovim slovima ali otkud znam.


Vidi tu je Ocigledno problem , ne u " Sisanoj latinici " jer ona Mora da se koristi , nego sto na Engleskom pises Adresu !!

Tu adresu citaju SAMO nasi Postari ! Kineze to Uopste ne zanima ! Njima je samo vazno Serbia i to je sve . Ostalo cita Iskljucivo nasa posta !

I kada ti napises Room 48 , naravno da ce ti vratiti nazad i sledeci put ! Ne na Engleskom, Kineskom, ili Turskom, nasim Postarima svejedno , jer jedva i Srpski znaju !

Ako je broj zgrade na primer 4 , a stana 48 napises naziv ulice br. 4/48 i uvek stize . Nikakav Room ili nesto slicno , Nikakav Belgrade , vec Beograd itd .

Ovo sto te Kinez pita znaci da nista nije razumeo sta si mu pisao ! Pita te jesi li regulisao Carinu ?!

Znaci na Aliju pod adresa , osim Serbia , sve ostalo napisi na Srpskom kao da saljes pismo za Nis na primer .

Edit : Evo sad sam gledao na Aliju ne postoji da on trazi nikakav Room ?

Contact Name: Prezime i Ime
Country/Region: Izaberes iz padajuceg menija Serbia
Street Address: Tu napises Naziv ulice i broj na primer 4/48
Ovde gde svetlim slovima pise apatrment , suite itd. ostavljas prazno !
City: Beograd
State/Province/Region:Srbija, na Srpskom
Zip/Postal Code: 11147
Tel: Napisi mobilni , nije vazno jer te niko nece zvati.


[Ovu poruku je menjao ademare dana 30.12.2016. u 17:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 16:36 - pre 89 meseci
Citat:
valjan:
E sad nisam ni ja pametan šta da radim - roba krenula 24.10. i poslednji status je bio 28.10. da je pošiljka napustila Guangzhou Exchange Office, i od tad ništa. Pre neki dan je isticao purchase protection, ja zamolio Kineza da produži, pošto se on nije javljao pokrenuo sam dispute, kad eto danas novog statusa na praćenju da je pošiljka stigla u Beijing Exchange Office. Znači dva meseca je putovala od Guanghzou do Beijinga, i šta sad - purchase protection je istekao, Kinez mi se juče javio da sačekam još par dana, ovo sad ako i krene iz Kine neće stići bar još dve nedelje, a ja nemam fore za novi dispute ako bude potreban... Jedino da napravim deal sa Kinezom da sad vrati pare, a kad jednom stigne, i ako stigne, da mu ponovo platim...


Upravo tako !

Kineska posta je Totalno Mrtva !! Ja nisam dobio Nijedan paket preko nje vec 21 dan a cekam 8 komada i svima istice rok . Za 2 sam trazio produzenje , jer su bili suvise optimisti pa napisali da stize za 30 -39 dana . Sada za dva otvaram disput, jer je mutljavina Kineza u pitanju, za ostale cu videti sta i kako , zavisno od situacije i ponasanja Kineza .

Nekad im popustim i za vecu sumu , a nekad kad me iznerviraju laganjem , trazim Disput i za nekoliko centi .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 17:46 - pre 89 meseci
Citat:
ademare:

Tel: Napisi mobilni , nije vazno jer te niko nece zvati.


[Ovu poruku je menjao ademare dana 30.12.2016. u 17:49 GMT+1]


Mene postari na zameni uvek zovu na mobilni ako je posiljka sa pracenjem , moj matori postar jok (dzomba)
 
Odgovor na temu

Kmet11
ucenik
ets nikola tesla

Član broj: 335851
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.12.2016. u 20:19 - pre 89 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
Kmet11:
Hvala na odgovoru. Objasnio sam prodavcu situaciju, proverio jos jednom sve podatke adrese i svi su 100% dobri. Nisam bio siguran za ono polje ispod ulice, na internetu sam nasao da se tu pise broj stana pa sam tu stavio room 48 sto je broj mog stana. Zamolio sam prodavca da posalje ponovo i da obrati paznju na podatke.

On mi je odgovorio sledece: http://prntscr.com/dpo0jp

Sta znaci ovo pitanje?

I jos nesto, da li je problem mogao da nastane jer sam koristio pri upisu adrese "golu" latinicu sa c,s umesto č,š itd. Ja sam se vodio logikom da ne zbunjujem kineze sa ovim slovima ali otkud znam.


Vidi tu je Ocigledno problem , ne u " Sisanoj latinici " jer ona Mora da se koristi , nego sto na Engleskom pises Adresu !!

Tu adresu citaju SAMO nasi Postari ! Kineze to Uopste ne zanima ! Njima je samo vazno Serbia i to je sve . Ostalo cita Iskljucivo nasa posta !

I kada ti napises Room 48 , naravno da ce ti vratiti nazad i sledeci put ! Ne na Engleskom, Kineskom, ili Turskom, nasim Postarima svejedno , jer jedva i Srpski znaju !

Ako je broj zgrade na primer 4 , a stana 48 napises naziv ulice br. 4/48 i uvek stize . Nikakav Room ili nesto slicno , Nikakav Belgrade , vec Beograd itd .

Ovo sto te Kinez pita znaci da nista nije razumeo sta si mu pisao ! Pita te jesi li regulisao Carinu ?!

Znaci na Aliju pod adresa , osim Serbia , sve ostalo napisi na Srpskom kao da saljes pismo za Nis na primer .

Edit : Evo sad sam gledao na Aliju ne postoji da on trazi nikakav Room ?

Contact Name: Prezime i Ime
Country/Region: Izaberes iz padajuceg menija Serbia
Street Address: Tu napises Naziv ulice i broj na primer 4/48
Ovde gde svetlim slovima pise apatrment , suite itd. ostavljas prazno !
City: Beograd
State/Province/Region:Srbija, na Srpskom
Zip/Postal Code: 11147
Tel: Napisi mobilni , nije vazno jer te niko nece zvati.


[Ovu poruku je menjao ademare dana 30.12.2016. u 17:49 GMT+1]


hvala puno. ispravio sam sve i reko ovom da salje opet pa nadam se da ce mi do februara stici
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839692 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.