Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839868 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 07:21 - pre 99 meseci
Citat:
D1rektor.:
Znaci samo 06... i pun fiksni
Ok, hvala


Pa dodaš i 381, ne može da škodi.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 09:01 - pre 99 meseci
Citat:
sinpetrovic:
Telefonski broj moze da pomogne, kolegi sa posla kinez nije napisao prezime, samo ime i adresu, pa ga je postar nazvao na mob. i tako je dobio paket


[Ovu poruku je menjao sinpetrovic dana 18.02.2016. u 07:35 GMT+1]


Imao je srece ,takve posiljke jos sa aerodroma obicno vracaju za Kinu.Inace verovatno kolega nije napisao prezime jer kinezi rade samo copy/paste .
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 09:29 - pre 99 meseci
Pusti ti Kineze, znaju da napišu i Azerbejdžan umesto Srbija bez ikakvog razloga, ko zna šta sve još greše.
 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 14:36 - pre 99 meseci
Pozdrav. Imam jedan problem. Kupio sma nekoliko stavke i platio , ali sam zatim odmah povukao tih 5-6 ponuda. I aliexpress je odmah potvrdio to. S tim sto mi novca jos uvek nema na racunu u intesa internet kartici. Cekam od 9 februara... Koliko odp treba da se ceka? A kada udjem na karticu ovako preko neta pise mi tamo Nedospele obaveze: 36,51 . da li to znaci da ce mi uskoro vratiti taj novac koje su nedospele obaveze ili?
 
Odgovor na temu

mladenmp

Član broj: 193827
Poruke: 51
*.cable.globalnet.hr.

Jabber: info@mladenmp.ml
Sajt: www.mladenmp.ml


+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 17:56 - pre 99 meseci
E ovako,

pročitao sam dosta komentara (nisam stvarno imao života da pročitam svih 325 strana komentara) o Aliexpress-u i prije 3 mjeseca odlučio da naručim preko njih.
(Naručio sam jednu pastu za oštećenja na autu, koju sam jedino kod njih našao.)

Nakon što mi je konačno stigla narudžba, dugo sam razmišljao kako bih ocijenio uslugu.
A onda sam se odlučio za čistu peticu! Bravo 5 !

E sad....

Petica je za Aliexpress.com, za tehniču podršku, za sigurnost moje porudžbine, za raznovrsnost ponude....

Ali sam zato razočaran sa vremenom koje je bilo potrebno da mi stigne narudžba.
Puna 2 mjeseca !!!!!!!!!

Naravno to nije do njih, već do pošiljaoca i načina na koji šalje narudžbu.

Uglavnom, preporuka svima, ali zato se naoružajte strpljenjem... trebaće vam.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 21:35 - pre 99 meseci
Citat:
NiKKooLa:
Pozdrav. Imam jedan problem. Kupio sma nekoliko stavke i platio , ali sam zatim odmah povukao tih 5-6 ponuda. I aliexpress je odmah potvrdio to.

Kako to mislis "povukao" i kako ti je to aliexpess potvrdio?

Ti mozes da podneses zahtev za otkazivanjem ordera ali to treba prodavac da odobri, a oni se retko odricu para.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.02.2016. u 23:46 - pre 99 meseci
Prodavac mi je u prepisci pre kupovine potvrdio
da ce robu poslati registrovanom posiljkom sa
brojem za pracenje.

Najdrskije mi posalje lazan broj za pracenje RM104013162CN.

Odmah otvorim dispute, objasnim sta je obecao iokacim
slike da je broj lazan, a on ga na isteku produzi jos deset
dana u kom ce kao periodu stici paket.
Pre toga sa ga nekoliko puta opominjao i pretio da cu
otvoriti dispute a on nije hteo da odgovori na tri poruke
u razmaku od nekoliko dana.

Naravno da necu da pristanem ali ne znam kako dalje,
nisam imao ovakav slucaj do sada.


Reminder:The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.
You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 10 calendar days 14 hour 32 minute 8 second .
If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate.


"Aceppt" "Modify" "Cancel dispute" "Escalate dispute"


Ne zelim da mu omogucim da me i dalje 3ajebava.

Kako se dalje postupa?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 00:01 - pre 99 meseci
Ako ti se ne svidja Prodavcev predlog , onda se pritisne Escalate i prepustis Aliju na Arbitrazu.

Samo tu treba voditi racuna da mozes u svakom slucaju da trazis novac za dodatnu uslugu koju si platio , a koja nije izvrsena , ali bi trebalo da vodis racuna i o tome da se Dispute ne otvara prebrzo , jer sigurno neces dobiti na primer full refund ako je proslo na primer 15 dana od slanja !

Zato je najbolje ostati pribran i Hladnokrvan , pa cekati propisanih 60 dana kao standardno stizanje . 55 dana otvoris dispute ako paket ne stigne i trazis full refund . Ako stigne trazis povracaj doplate usluge koja nije izvrsena. To je neki sigurni put po pravilima .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 00:10 - pre 99 meseci
Citat:
NiKKooLa:
Pozdrav. Imam jedan problem. Kupio sma nekoliko stavke i platio , ali sam zatim odmah povukao tih 5-6 ponuda. I aliexpress je odmah potvrdio to. S tim sto mi novca jos uvek nema na racunu u intesa internet kartici. Cekam od 9 februara... Koliko odp treba da se ceka? A kada udjem na karticu ovako preko neta pise mi tamo Nedospele obaveze: 36,51 . da li to znaci da ce mi uskoro vratiti taj novac koje su nedospele obaveze ili?


Ni meni ovde nista nije jasno . Ovaj deo oko otkazivanja ti je objasnio Bakara, to rade prodavci , a ne Ali . Medjutim i to oko kartice nije bas jasno pa to vidi zovi Kol centar pa pitaj sta se dogadja .

Jer banka Uvek knjizi za 7 dana , novac iz Nedospelih obaveza se knjizi na racun. Tu kod tebe ako je to taj isti novac stoji suvise dugo . Kako i zasto najbolje ce ti reci oni iz Kol centra, ali zovi onaj broj sa kartice, to je kol centar za kartice , onaj na netu je opsti pa ce da te prebacuju na ovaj i da ne bi gubio vreme.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 08:14 - pre 99 meseci
Citat:
ademare:
Ako ti se ne svidja Prodavcev predlog , onda se pritisne Escalate i prepustis Aliju na Arbitrazu.

Samo tu treba voditi racuna da mozes u svakom slucaju da trazis novac za dodatnu uslugu koju si platio , a koja nije izvrsena , ali bi trebalo da vodis racuna i o tome da se Dispute ne otvara prebrzo , jer sigurno neces dobiti na primer full refund ako je proslo na primer 15 dana od slanja !

Zato je najbolje ostati pribran i Hladnokrvan , pa cekati propisanih 60 dana kao standardno stizanje . 55 dana otvoris dispute ako paket ne stigne i trazis full refund . Ako stigne trazis povracaj doplate usluge koja nije izvrsena. To je neki sigurni put po pravilima .



Sad me isprepada.

Roba je narucena 30. januara, cekao sam 10-15 dana da proverim da i ce se broj pojaviti ili kod kineske poste ili kod nas.
Dispute otvoren 14. februara.

Kako sam shvatio ako pritisnem escalate postoji mogucnost da Ali presudi u korist prodavca.
U tom slucaju ja ostajem i bez novca i bez robe, 100% sam siguran da nije ni poslao jer me je danima ignorisao i nije
odgovarao ni na jednu poruku od trenutka kada sam uplatio (pre toga jeste).
Uglavnom prodavci koji izbegnu registrovanu posiljku ili posalju neki broj za pracenje u Kini ili se prosto izvine i
kazu da im se neisplati da placaju tracking.

Ovaj drsko kaze da ce sve ispostovati a zatim posalje lazan broj koji lici na pravi a potom ne zeli da komunicira.
To mi je dovoljno da zakljucim da nije ni poslao nista.


Ako pak ne pritisnem escalate jel to znaci da pristajem na njegov predlog? Sta onda?

Njegov predlog je da sacekam deset dana pa ako tada ne stigne vratice mi novac u sta najmanje verujem.

Tvoj savet se odnosi na buduce postupanje ne za konkretan slucaj.

Sta se onda najpametnije u konkretnom slucaju posto sam vec zapoceo spor?

Da ga prekinem (kako)?
Da li je moguce da pokrenem novi nako 55 dana ako sada prekinem ovaj spor?
Da nista ne diram, sta se onda desava nakon isteka 10 dana jer u tom slucaju ja nisam ni pristao na njegov predlog
a nisam ni prekinuo spor?












 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 08:35 - pre 99 meseci
Citat:
kana:
Najdrskije mi posalje lazan broj za pracenje RM104013162CN.

Odmah otvorim dispute, objasnim sta je obecao iokacim
slike da je broj lazan, a on ga na isteku produzi jos deset
dana u kom ce kao periodu stici paket.


Za razliku od tebe meni je paket stigao u rekordnom roku, njegov lažni treking je tek pre neki dan pokazao da je paket ušao u Srbiju, jedino što ja ne žurim sa dispute-om jer imam gomilu paketa preko malezijske pošte kojih nema ni posle 2-3 meseca pa tih dispute-a sad imam preko glave. Ja sad lepo imam fotografiju ambalaže na kojoj se vidi da je paket stigao HK poštom a ne CN poštom, i takođe se vidi da tog njegovog broja nema nigde, imam i carinsku deklaraciju gde se lepo vidi da je pošiljka ocarinjena dok je taj lažni treking pokazivao da je ona tek napustila Kinu, a naravno mogu uvek izvući i screenshot nekog validatora gde se vidi da je checksum cifra u broju za praćenje neispravna itd.

Pošto tebi nije stiglo, i već ti je produžavao rok, i odbija tvoj predlog za dispute, ti lepo eskaliraj AliExpressu pa neka oni rešavaju, verovatno ću i ja sa ovim mojim morati na eskalaciju jer je u dosadašnjoj prepisci bio veoma uporan sa tvrdnjom da je sve ok..
 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 12:45 - pre 99 meseci
Malo sam nejasno napisao. Ja sam platio tih 5-6 ponuda, i poslate su na verifikaciju aliexpressa, jos nisu oni potvrdili placanje, i ja sam tada odmah povukao dok se verifikovao taj novac i tako da mi je aliexpress prihvatio to i pise Cancelled Orders Finished . Tako da mislim da je odmah aliexpress dozvolio to i da nije islo do prodavca. I sad te pare cekam da mi se vrate na karticu ali one nikako da se vrate.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 12:55 - pre 99 meseci
10-ak radnih dana.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 13:17 - pre 99 meseci
To sve izgleda zavisi i od toga kakav ti je rejting kod AliExpressa i kolike su barabe u tvojoj banci sa čije kartice plaćaš. I meni se u početku dešavalo da čekam i po dve nedelje da mi legnu pare od refunda, od nove godine je to recimo svega par dana. Imaš u statusu porudžbine na Ali sajtu (ne u mobilnoj aplikaciji) negde u donjoj polovini jezičak "Financial" pa tu možeš videti dokle je stiglo kod AliExpressa, pa ako je prošlo sve stadijume i oni pustili novac onda tvoja banka malo obrće ta sredstva dok se ne sete da ih konačno smeste kod tebe na račun. Inače i sam AliExpress kaže da pare legnu u proseku za 3-15 dana nakon okončanja njihove interne procedure, koja opet može da potraje priličan broj dana...

Inače, juče sam primetio da mobilna aplikacija ima bug, kada otvaram dispute jer mi roba nije stigla traži mi pod obavezno da prikačim attachment, a pošto robe nema onda ni nemam šta da prikačim, na sajtu to prođe bez problema i bez attachmenta. I ne razumem ove Kineze - kod jednog sam platio 4,5€ za robu, nije stigla u predviđenom roku, nije se uopšte javio kad sam pokrenuo dispute, kada se posle nekog vremena roba ipak pojavila ja mu ponudio da mu ponovo uplatim, i ćuti čovek i dalje, kao da mu pare ne trebaju. A ovaj drugi za 0,50$ me moljakao da čekam, produžavao 2x rok, pa kad sam pokrenuo dispute i kad sam dobio pare nazad slao mi podatke za njegov paypal da mu uplatim ako se slučajno pojavi paket, kao da mu od tih 50 centi život zavisi...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 13:35 - pre 99 meseci
Citat:
kana:

Ako pak ne pritisnem escalate jel to znaci da pristajem na njegov predlog? Sta onda?

Njegov predlog je da sacekam deset dana pa ako tada ne stigne vratice mi novac u sta najmanje verujem.

Tvoj savet se odnosi na buduce postupanje ne za konkretan slucaj.

Sta se onda najpametnije u konkretnom slucaju posto sam vec zapoceo spor?

Da ga prekinem (kako)?
Da li je moguce da pokrenem novi nako 55 dana ako sada prekinem ovaj spor?
Da nista ne diram, sta se onda desava nakon isteka 10 dana jer u tom slucaju ja nisam ni pristao na njegov predlog
a nisam ni prekinuo spor?


Za jedan predmet mozes neograniceno puta da pokreces i zatvaras Dispute sve dok je kao kod tebe interno . Znaci moguce je da sada zatvoris , a da otvoris novi za isti predmet za na primer 10 dana . Jedino sto se nista ne brise, sto je i bolje , pa ces kada otvoris novi imati na vrhu Disputa novo sta napises, a videce se ispod sve sto je predhodno pisano oko Disputa, znaci stari tekst, prodavcev odgovor itd. Ali se sve racuna kao novi samo ima " istoriju" . Tek kada se Eskalira , onda se vise ne dira.

Ako taj ne diras postojeci on ce se sam eskalirati, mada ja mislim da ce onaj otvoreni 55 . dana biti jaci , jer tada mozes da kazes da ako roba nije stigla, da nije stigla pa da na osnovu toga dobijes Full sa jacim argumentom (vreme) nego sa ovim . Ovo sto Valjan kaze to bi bio i neki najbolji scenario , da roba stigne pa da trazis nazad tu doplatu i da nju dobijes, mada naravno ako ne stigne mozes da trazis oba .

Ja nisam imao tu situaciju , jer u principu Nikada ne doplacujem zbog 2 razloga jedan je ovaj tvoj , Kinez obeca pa ispadne bacena para , salje kako on hoce . Ako roba stigne ima pravo pracenje , a ne radi itd. Doplata se gubi , kao izvrsena usluga , pa je opet bacena para . Zalba se tada vodi samo oko prvobitne osnovne cene , dok doplata propada.

Znaci ako mozes da mi napises sada kada si otvorio dispute koju je sumu automatika prikazala jel celu sa uracunatom doplatom ili bez ? To je samo kao informacija jer nisam imao takvu situaciju jer ako je sabrano , onda je dobro i traba raditi ovako kako sam napisao da bi sigurno dobio svoj novac.

Ne verujem da ces ni ovako izgubiti , ali ne treba zuriti , to sto je Kinez drzak i sto nervira ne verujem da Alitim uzima kao argument , oni se robotski drze pravila o vremenu itd. Tako da na primer mogu da donesu odluku a se jos ceka itd. pa je bolje ici na sigurno i Iskulirati drskog Kineza, a dati mu kao kaznu losu ocenu na primer i izvuci novac onoliko kakva vec bude situacija , dal ce stici paket ili nece.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 13:45 - pre 99 meseci
Citat:
NiKKooLa:
Malo sam nejasno napisao. Ja sam platio tih 5-6 ponuda, i poslate su na verifikaciju aliexpressa, jos nisu oni potvrdili placanje, i ja sam tada odmah povukao dok se verifikovao taj novac i tako da mi je aliexpress prihvatio to i pise Cancelled Orders Finished . Tako da mislim da je odmah aliexpress dozvolio to i da nije islo do prodavca. I sad te pare cekam da mi se vrate na karticu ali one nikako da se vrate.


Zovni ti ipak onaj Kol centar sa kartice pa pitaj sta se dogadja . Gde su pare i sta ce biti , jer ako su pare na kartici a nisu proknjizene oni ce ti to i reci , a ako para nema onda bi trebao da vidis sa Alijem. Mozes i daih pitas zasto tako dugo stoji to Nedospele obaveze , kada obcno stoji 7 dana .

U svakom slucaju zovni ove nase, ljubazni su i hoce da pomognu.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 15:00 - pre 99 meseci
Citat:
ademare:
Znaci ako mozes da mi napises sada kada si otvorio dispute koju je sumu automatika prikazala jel celu sa uracunatom doplatom ili bez ? To je samo kao informacija jer nisam imao takvu situaciju jer ako je sabrano , onda je dobro i traba raditi ovako kako sam napisao da bi sigurno dobio svoj novac.


Evo rećiću ti ja:

Citat:

2.Please tell us your solution:
Order Total: EUR € 9,38 (EUR € 7,13 Product Price and EUR € 2,25 Shipping Fee )
*Your Refund Request:
Full refund
Partial refund-amount requested: EUR €


 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 15:32 - pre 99 meseci
Kada odem u financial na bilo kojoj od njih i pise mi

Feb.09 2016
Waiting Refund
Feb.09 2016
Refund Processing
Feb.09 2016
Refund

da je sve zavrseno i refund i sve. Onda mi jedino ostaje sad sto mi je ademare rekao da pozovem lepo njih i da vidim sta i kako.


Zvao sam ih i moram da se javim aliexpressu kao i da posalju tacan dopis, tacan iznos, tacan datum, poslednje 4 cifre kartice i neki kod da ja njima prosledim da bi mi vratili taj novac inace se ceka 45 dana do vracanja novca.

[Ovu poruku je menjao NiKKooLa dana 19.02.2016. u 16:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 17:18 - pre 99 meseci
@ademare
Kao sto rece valjan, trazio sam full refund (ne verujem da je roba poslata) i full je i prikazan.
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.02.2016. u 18:05 - pre 99 meseci
Ljudi molim za pomoc prvi put imam ovakvu situaciju mesto paketa stiglo mi pismo od carine.
Prilozio sam vam sliku u pitanju je dron i jos jedna zanimljiva stvar 12stog je obradjeno dali rok 8 dana a stiglo mi danas 19stog sto znaci da ja u roku ne mogu priloziti.


http://i.imgur.com/v6WymA4.jpg
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839868 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.