Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824335 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.01.2016. u 19:42 - pre 99 meseci
Ne dogadja se nista !!

Sve dok u "prodavnici" ima proizvode znaci da nije suspendovan ! Pola od mojih prodavaca su jedno vreme totalno nestajali pa nista . Evo sada imam jednog , pa nikom nista . Cekam vreme , ako zatreba otvaracu dispute, mozda u tom se i on vrati !

Isto tako sam potvrdjivao prijem kada su nestajali, pa ih novac cekao kod Alija dok se ne vrate .

Nema mesta ni za kakvu paniku, ovaj tvoj je smanjio aktivnost , al to nista ne znaci .

Sta si narucio kada si se zabrinuo ? Nije valjda http://www.aliexpress.com/stor...oducts/505262_32549088760.html
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.01.2016. u 19:57 - pre 99 meseci
Bojim se da Vaše pitanje zadire u moju privatnost :D
Ja ne mogu da naručim ništa od njih, od ostalih prodavaca mogu, ti možeš sve?
Po čemu zaključuješ da su smanjili aktivnosti?
Da li to znači da su me blokirali?

Inače, nisam radio ništa nedozvoljeno ni nepošteno, nije mi stigla njihova pošiljka sa pravim trackingom pa sam ih prijavio. Detalji nebitni.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.01.2016. u 23:13 - pre 99 meseci
Prodavac moze da te blokira ako mu se ne svidjas.

A smanjili su aktivnost , to se vidi po broju ocena u zadnje vreme koje su dobili za ceo mesec samo nekoliko .

Naravno da nije vazno sta si narucio, ono je bila mala sala da razbije monotonost , i preteranu ozbiljnost foruma .
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 00:27 - pre 99 meseci
To pokušavam da provalim, da li smanjuju aktivnost ili samo mene blokiraju :)

A šala shvaćena, ne brini.
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 01:29 - pre 99 meseci
Citat:
mrsoje:
Samo da pomenem ,jednom sam dobio invoice racun od kineza i koristen je kao osnov za carinjenje .

Imao sam par porudzbina preko gearbesta ali nisam video mogucnost za racun?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 01:37 - pre 99 meseci
Ne misli Mrsoje na Gear , vec na neku drugu radnju .
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 10:24 - pre 99 meseci
A koja to prodavnica daje racune ako ih uopste neko gleda?
I dali ste nekada uspeli na aliju dobiti neki racun msm znam da vecina njih radi u nekim supama i da to nisu neke prodavnice ali ima i ozbiljnih prodavnica pa me zanima da li je neko uspeo dobiti racun pogotovo kad su telefoni u pitanju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 10:50 - pre 99 meseci
Kada jedan DX , net prodavnica koja je jedan od Pionira net prodaje i dugo godina , najjaci igrac , na svom forumu detaljno objasnjava da Nikome , ni za jednu zemlju sveta ne salje racun , a ni ostale slicne prodavnice ,koje nikako nisu Supe, imas ranije je Valjan objavljivao linkove , sa youtuba kako izgledaju te prodavnice .

Svima u svetu je dovoljno to sto sa DX-a na primer mozes da skines sam racun i posaljes sa elektronskim racunom PP -a , jer nijedna zemlja na svetu nema to da Carina pogadja cene .

Sa alija se ne nadaj nicemu . A jedna Hrvatska na primer nikako da nadje Vidovnjake carinike ?! Za sve sto im se ucini da je skuplje od 22 Eura , okrenu telefon porucioca i jave mu licno : neka Kinez na mejl carine u roku od 7 dana posalje Invoice , elektronski racun i link sajta ili roba ide Nazad !

I Kinezi salju elektronske , samo nece Papirnate !! Jel to tesko da nasi Cobani sa Carine preuzmu tu jednostvnu metodu ?? Nije, samo je naredba u cilju Odvracanja od narucivanja , da se cene Pogadjaju !!
 
Odgovor na temu

Millan1

Član broj: 280158
Poruke: 27



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 11:20 - pre 99 meseci
Meni su na Aliexpressu, odstampali fakturu(invoice) i carina je to prihvatila. Pitao sam prodavca da li moze da odstampa i da stavi u paket, on rekao da nema problema... Cak je stavio u providnu foliju i zalepio na paket, nije morao ni da se otvara...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.01.2016. u 12:47 - pre 99 meseci
Moram da pitam onog mog drugara što je poručio par dronova gde je ih kupio, ako se sećam rekao mi je da je uzeo sa Alija, uz prvi mu je uredno stigao i odštampan račun, ali carina nije ni otvarala taj paket tako da je prošao bez carine a još je dobio i račun uz robu. Ja kad sam od GB kupovao telefon vdeo sam u rezimeu porudžbine da stoji da nisam tražio Invoice, a nisam nešto primetio ni checkbox gde bih ga zatražio, pa sam napisao u napomenu da bih ga želeo, e sad s obzirom da mi je carina obračunala osnovicu na osnovu cene koja je bila važeća na sajtu u trenutku kad je paket stigao kod njih, a ne u trenutku kad sam pazario (a razlika je bila nekih 10-15$, ne sećam se već), pretpostavljam da ipak nisu bili poslali invoice.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.02.2016. u 07:56 - pre 99 meseci
E ovo sve bezobraznije i bezobaznije - naplatio mi 2,20€ za slanje, i dao mi lažan broj kome je invalid checksum, i kao mogu da ga pratim na http://www.faspeed.com/, i još me ubeđuje da je to prava stvar, sad sam mu sve po spisku u private poruci i obećao sam mu da će da iskašlje nazad svaki cent koji je tako na prevaru oteo. A kod drugog pokrenuo dispute jer su davno probijeni svi rokovi za stizanje paketa, i odgovori mi on 'ladno "da, naravno, vratiću ti pare" i odbije dispute, dobro da sam pogledao ostale detalje i skontam da je iznos 0,00 i da piše "rejected"...
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
212.200.205.*



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.02.2016. u 14:22 - pre 99 meseci
Citat:
valjan:
Moram da pitam onog mog drugara što je poručio par dronova gde je ih kupio, ako se sećam rekao mi je da je uzeo sa Alija, uz prvi mu je uredno stigao i odštampan račun, ali carina nije ni otvarala taj paket tako da je prošao bez carine a još je dobio i račun uz robu. Ja kad sam od GB kupovao telefon vdeo sam u rezimeu porudžbine da stoji da nisam tražio Invoice, a nisam nešto primetio ni checkbox gde bih ga zatražio, pa sam napisao u napomenu da bih ga želeo, e sad s obzirom da mi je carina obračunala osnovicu na osnovu cene koja je bila važeća na sajtu u trenutku kad je paket stigao kod njih, a ne u trenutku kad sam pazario (a razlika je bila nekih 10-15$, ne sećam se već), pretpostavljam da ipak nisu bili poslali invoice.


Oni nikada ne salju. Svaki put ostavim zahtev i nikada ne uvaze. Pre 10-ak dana mi stigla kamera Gitup git2 bez racuna, pa su je za divno cudo procenili na $50 te platih 1270rsd nameta.
 
Odgovor na temu

janjic
Vranje

Član broj: 171431
Poruke: 90
212.200.129.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.02.2016. u 09:22 - pre 99 meseci
Ima li neko iskustva sa kupovinom DDR2 RAM memorije preko aliexpress-a? Vidim da prodaju module posebno za AMD koji su nenormalno jeftini. U čemu je caka? Može li to uopšte da radi na AMD ploči ili "drži vodu dok majstori odu"?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.02.2016. u 10:43 - pre 99 meseci
Nemoj da ti pada na pamet da kupujes memoriju na aliexpresu, bacas pare
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.02.2016. u 11:34 - pre 99 meseci
Citat:
janjic:
Vidim da prodaju module posebno za AMD koji su nenormalno jeftini. U čemu je caka?


Caka je u tome što se radi o humanitarnoj akciji "doniraj pare siromašnom kineskom trgovcu", a zauzvrat dobiješ vernu kopiju memorijskog modula koju možeš da iskoristiš kao privezak za oko vrata, da podmetneš pod nogu od stola ako se klati, da mažeš fug masu na pločice u kupatilu i sl ;-)
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.02.2016. u 19:59 - pre 99 meseci
Treba pogledati da li je memorija nova ili polovna.
Prodaju polovnu i to navedu negde u ponudi zato je jeftina.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.02.2016. u 20:32 - pre 99 meseci
Za ovo pise da je Novo ?! Sto je naravno budalastina jer se ddr2 memorije Ne proizvode godinama !

Inace cene 4 Gb za 10 $ . Sto je naravno sumnjivo jer su im samo jeftine SD , Flesh i DDR 2 memorije ?

Gledao sam graficke kartice sve proizvode Raidon 7000 koji se ne proizvodi bar 10 godina , a oni ih "stancuju" u 3 smene

Moderne Kineske Bajke .
 
Odgovor na temu

fiatstilo
majstor

Član broj: 331158
Poruke: 42
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.02.2016. u 17:57 - pre 99 meseci
Porucio sam nesto pre 55 dana,do isteka ostalo jos 5 dana.Na aliju postavio fals RC broj a kada sam mu poslao PP on mi dao SYLMY broj koji kada proverim na aftership pise da je 2.1.2016 stigao u Srbiju.Jel da mu saljem pp ili da otvaram dispute?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.02.2016. u 18:21 - pre 99 meseci
Kod kineza počelo slavlje, neće ti taj odgovoriti u naredne dve nedelje...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.02.2016. u 19:31 - pre 99 meseci
Otvaraj dispute, SYLMY ti je isto kao i taj lažni RC, tako da ti nije ništa novo dao. Ti paketi poslati u novembru i početkom decembra se nenormalno sporo vuku, meni jedan stigao juče posle 72 dana, a zato sve što sam poručivao početkom ove godine već maltene sve stiglo.

Sad ću se i ja načekati dok dobijem pare nazad, eskalirao sam dispute a zbog KNG sad ni Ali arbitraža garant neće raditi jedno dve nedelje, na svu sreću pa je mali iznos. Inače sam čitao pre neki dan u nekom Ali-jevom FAQ-u da na A3 nivou imam mogućnost za brzi povrat novca kod full refunda, a meni fali još nešto sitno poena do A3, jedino ako se dobro sećam stoji klauzula da to važi samo prilikom vraćanja robe i samo do određenih iznosa, moram opet da pogledam ovih dana da proučim detalje.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824335 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.