Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839429 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.05.2015. u 19:57 - pre 109 meseci
Svaka cast ja mog matorog koji je tu nekih godina ne mogu nikako da namamim blize od 2 metra od komjutera
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.05.2015. u 20:12 - pre 109 meseci
Hvala lepo, nego odo ja "tamo" (ebay iskustva) da vidim ima li nesto o pracenju posiljke.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 14:12 - pre 109 meseci
Sta da radim, dali da cutim. Posto sam eskalitao spor ali tim je meni i prodavcu dao rok jos 2 dana da dostavimo dodatne dokaze sa slikom. Ja sam u lokalnom sporu dao prodavcu sve dokaze sa slikom. Dali ali tim vidi moje dokaze u lokalnom sporu, ili moram da ponovim dokaze u eskaliranom sporu. Prodavac mi sada nudi 8 dolara, sto bih ja sada prihvatio ali ne znam kako. Stoji mi pun povracaj nivca od 21.99 dolara. Utvrdio sam da problem samo baterija. (u pitanju je kamera za kola "Novatek"). Dali da samo cutim i cekam da prodje tih dva dana. Nikada se nisam ovako sporio.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 15:13 - pre 109 meseci
Trebalo bi da ima opcija da prihvatis predlog prodavca
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 15:39 - pre 109 meseci
I meni se cini da je tako. Ja sam zadnji "spor" imao u Septembru prosle godine , i cini mi se da je tako bilo , jer sam se dogovorio sa prodavcem, kada sam vratio predmet zbog Divljanja carine.

Oni su nesto menjali sajt , ali valjda jos uvek postoji i stari prikaz . Ovo novo sto su ubacivali , nista mi se ne svidja.
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 21:12 - pre 109 meseci
Poštovanje svima! Samo par mojih iskustava. Na Ali-u sam, do sada, naručio 20-ak stvari. Uglavnom su to bile neke tehničke sitnice manjih vrednosti - najskuplja stvar koju sam naručio vredela je (koštala) oko 30 evra. Za svaki predmet koji je koštao preko 5 dolara - naplaćen mi je PDV (a mislio sam da se to naplaćuje tek za vrsdnosti iznad 50 evra) dvadeset posto na cenu, plus su mi uvek naplatili oko 150 do 200 dinara poštarine. Tako da sam - na ove naše, vrlo - čak veoma, ljut i mislim da je to bezobrazno i nepošteno prema građanima. Svaka pošiljka je bila, od strane carine, otvarana i proveravana. Što se tiče kvaliteta naručenih proitvoda (ma šta pod tim podrazumevali), ja sam prilično zadovoljan kvalitetom - za te novce. Veoma je važno pratiti informacije o kupcu (Feedback), kao i broj prodatih i naručenih artikala iste vrste kod određenog prodavca. Samo veliki broj prodatih istih (koje Vi naručujete) proizvoda i Feedback - 100% je (nekakav) garant da ćete stvarno i dobiti ono što naručite, te da će to i biti u funkciji. Dva puta sam dobio "bofl" proizvod. Oba puta sam bio "navučen" niskom cenom, a Feedback - 0. Sad sam naučio školu. Dva puta sam pokrenuo "Dispute" (svađa, proces), ali sam u oba puta sam je i prekinuo, jer mi je prodavac tražio da vratim robu. Nisam imao živaca za to, niti znam kako se to radi, a mislim da bi koštalo. Najbrže mi je proizvod stigao za 16 dana, a najsporije mi je proizvod putovao, za nepunih, dva meseca. Sve u svemu, moje ocene od 1 do 5: Kina (Aliexpress) - 4, naši (carina, pošta, PDV) - 1.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 21:28 - pre 109 meseci
Citat:
pcpopovic:Za svaki predmet koji je koštao preko 5 dolara - naplaćen mi je PDV (a mislio sam da se to naplaćuje tek za vrsdnosti iznad 50 evra) dvadeset posto na cenu, plus su mi uvek naplatili oko 150 do 200 dinara poštarine. Tako da sam - na ove naše, vrlo - čak veoma, ljut i mislim da je to bezobrazno i nepošteno prema građanima.

Klasična zabluda za sve koji nisu upućeni. Teoretski PDV se plaća na SVU uvoznu robu samo što carinici neće da se zamajavaju sa (pojedinim) laganim koverticama isl. pa njih puštaju bez otvaranja i naplate PDV-a. "Poštarina" je zapravo otvaranje paketa i njegovo ponovno zatvaranje/lepljenje. Džaba se ljutiti, to je tako i neće se promeniti, štaviše sve je po zakonu, crno na belo.


Inače, (za sve) da li ste primetili kako su kinezi lukavo obrnuli značenje procenata popusta kada pitate nekog da vam da popust? Recimo pitate da vam da popus i on kaže, "ok ill give you 70% discount", vi hepy, odličan popust kad ono cena ispadne umanjena za 30% a ne 70% kako bi inače očekivali Kod nas je ustaljeno a i bilo gde u svetu osim Kine, da ako piše 70% popusta onda je to osnovna cena umanjena za 70% dok kinezi to tumače kao: "daću ti za 70% od osnovne cene" tj. popust je zapravo 30% ali se tih 30% kao cifra nigde ne spominje...
Čitao sam o ovome već ranije a i dva puta testirao teoriju :P
Lukavi li su
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 21:52 - pre 109 meseci
Prihvatam da je "klasična zabluda". Malopre sam proverio - još jednom. I, evo, šta piše: "... građanima Srbije, koji naručuju robu iz inostranstva, se na sve pošiljke koje naručujeu od pravnih lica naplaćuje PDV - 20%, a na one skuplje od 50 evra i carina (koja je, uglavnom, 10%). Pošiljke od fizičkih lica, do 70 evra, nisu oporezovane". U većini susednih država (ne znam baš da li u svim) nije oporezovana roba u zrednosti do 150 evra.
Iskaz od malopre koji ne menjam: "Tako da sam - na ove naše, vrlo - čak veoma, ljut i mislim da je to bezobrazno i nepošteno prema građanima."
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.05.2015. u 22:12 - pre 109 meseci
Eto, to je to, do 50 evrića ide (ide kad ide) PDV a preko toga i PDV i carina (zajedno 32%). Ovo od fizičkih lica tipa tetke i ujaci slobodno može i da se izbriše pošto još nisam čuo slučaj da je nekome pisalo da je vrednost paketa između 50 i 70 evra a da nije platio PDV, mada, čak i polovna roba koja bi možda i spadala u tu kategoriju "od fizičkih lica" ima neku vrednost a čim ima vrednost podleže naplati PDVa...

U većini susednih država je i standard bolji od našeg i plate su veće i političari nisu takve lopuže ali šta ćeš kad mi ne živimo tamo, nažalost.

Nije pošteno prema građanima ni da EDB ide po kućama i seča struju ljudima koji duguju 10.000 dinara a one koji duguju po 10 miliona poziva na otplatu u ratama uz otpis 50% dugovanja a bez isključenja struje, nije pošteno ni da plaćaš naknadu za odvodnjavanje i to za dve godine unazad!!! iako živiš na području koje u zadnjih 200 godina nije videlo poplavu, nije u redu da ti ne vrate pretplatu koju si plaćao za državnu televiziju iako nemaš televizor u kući i ne gleda tv program uopšte a da se isti ne naplati onima koji imaju tv a nikad nisu plaćali... Svaša u Srbiji nije u redu, zapravo teško je naći šta je uopšte u redu...
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.05.2015. u 08:37 - pre 109 meseci
Bravo majstore i nije u redu da duboko zavuku ruku u dzep "bogatijim" radnicima i penzionerima, ali sta ces, takav je zivot.
 
Odgovor na temu

andrijas
Andrijasevic Miodrag
BG

Član broj: 26344
Poruke: 49
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2015. u 08:11 - pre 109 meseci
Poslao mi poznanik koji je prepoznao ime link http://www.elitesecurity.org/t464509-Stiglo-Pazite-se-nase-poste i porucio da moderator mnogo ......

Imao covek potrebu da obori utisak ili teoriju koju ovde forsirate da je nasa posta poslovna i fer i ok, dok se moji utisci o tome razlikuju od vasih.

Posto se on potrudio da nadje link, smatrao sam da je i ovo vazno za one koji petljaju sa Aliex, pored iznenadjenja koje imaju kad prvi put naruce, a to je da uz cenu skoro uvek ide PDV, a ponekad i carina, da se ceka skoro uvek 45 dana a nekad i vise od 60, da je roba skoro uvek manjeg kvaliteta kao i na nasim buvljacima, a cesto i maznuta iz proizvodnih pogona sirom Kine, da alibaba sluzi kao B2B platforma za firme i tu se uzima lova, a da se na aliex uglavnom uvaljuje polovno i maznuto, a cesto se i lovi na neznanje novih da pokrenu na vreme dispute.

I naravno da u ponekim postama vole da nestane poneki paketic...uz svo medijsko pracenje i to je moguce.
 
Odgovor na temu

andrijas
Andrijasevic Miodrag
BG

Član broj: 26344
Poruke: 49
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2015. u 08:36 - pre 109 meseci
Povodom disputea, Aliex je presudio da se vrati 100% refund za posiljke koje nisu stigle na moju adresu i vracene su u Kinu i stigle su u Kinu (local).
E tu ima milion caka, ali posto se vama to nece desavati, onda da ne duzim preterano.
Ostao je problem sa jednom posiljkom koja jos nije stigla u Kinu, posle mesec dana poletanja iz BGD. U posti kazu da putuje ka Kini, kazu ne znaju gde je, a sto je jos zanimljivije kazu da vasa orginalna posta nema pravo da zahteva da pogresno usmerena posiljka bude upucena na pravu adresu, iako na posiljci pise prava adresa nego je elektronsko prepoznavanje poslalo na pogresnu adresu.
Nego vi licno morate otici u postu gde se nalazi posiljka, ako je drugi grad, drugi grad, i tamo zahtevati da podignete posiljku uz sve potrebne dokaze.
Ne znam tacno sta sve spada u dokaze, ali pretpostavljama licna karta sa upisanom tacnom adresom na posiljci kao mestu prebivalista.

Takodje u posti su rekli i sledece, posta nema interno podatak da li je neka posiljka sa pracenjem urucena ili nije, dosla ili nije tj, oni ne nalaze posiljku preko RXXXCN broja nego primalac i adresa...sto dodatno komplikuje celu stvar jer ako je posiljka na pogresnoj adresi, onda morate znati tacno na koju adresu putuje, jer tek onda mogu da je nadju preko reona gde je odvojena...To je zvanicna izjava iz poste.

Ovo sve lici na svojevoljno tumacenje pravila sluzbe poste i nasu narodnu lenjost i izmisljanje krivina, kad se sabere dobija se da sistem idealno funkcionise za vecinu (60% posiljki je minimum, tako kaze izvesni autoritet u oblasti postanskog saobracaja) ali sacuvaj se ako si u onih ostalih %.

 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2015. u 09:29 - pre 109 meseci
andrijas
Sve smo mi to znali, ali za nas je roba vrlo jeftina. Lepo se pecamo i Ti ces dalje lepo da se pecas na Aliexpress-u. Ja tolicko.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2015. u 10:40 - pre 109 meseci
@ andrijas

Sad si nam Otvorio oci

Mada mi nije bas jasan taj ton i taj stav , upucen Supermoderatoru i ostalima koji posecuju temu, kao da je neko od nas Vlasnik tog sajta ili imamo nekakvu direktnu Korist od njega.

Svi smo mi naravno obicni kupci , kao u lokalnom Maxiju na primer . Samo i u Maxiju ali i na Aliekspresu treba ZNATI KUPITI, na Aliju naci dobrog prodavca sa dobrom cenom, sto po tvom Primeru vidimo da ne Moze bas Svako !!!

To bi bila neka Sustina tvojih postova da ne treba Pisati o necemu sto ne Razumes i u sta se ne Razumes, sve ostalo su neke teske Budalastine.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.05.2015. u 11:09 - pre 109 meseci
Otvaram novi servis/uslugu, svako ko ima problema sa kvalitetom robe, pronalaženjem dobrog prodavca ili jednostavno želi da kupi neki proizvod i da bude zadovoljan s njim može da kontaktira mene, pošalje 1€ i naziv/opis i/ili sliku proizvoda koji želi da kupi a ja ću mu pronaći prodavca od kojeg savetujem kupovinu. Nema nikakvih garancija tipa tracking će da radi ili stiže za 10 dana ali zato je i cena usluge 1€.
Welcome to buy, shop is now oppen :)
Dear frends :D
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2015. u 17:21 - pre 109 meseci
Dobio danas jednu Ali posiljku bez pracenja . Poslata iz Nemacke !
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2015. u 17:47 - pre 109 meseci
Kad smo već kod AliExpress-a - jedno pitanje. Nisam više u mogućnosti da pratim pošiljke upućene preko "China Post Air Mail Website", jer mi njegovom aktivacijom, kod Tracking-a, stalno se izbacuje navedeni sajt na kinekom jeziku? Zašto? Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.05.2015. u 17:54 - pre 109 meseci
A zasto je to i bitno :)

https://www.17track.net/en/ prati ovde
 
Odgovor na temu

pcpopovic
PC_Popović
Srbija

Član broj: 226882
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.05.2015. u 17:32 - pre 109 meseci
Ja ovde ne vidim "China Post Air Mail", ili je pod drugim nazivom.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.05.2015. u 17:50 - pre 109 meseci
Citat:
pcpopovic: Ja ovde ne vidim "China Post Air Mail", ili je pod drugim nazivom.


Ovo:
Citat:
Click here to track worldwide postal carrier shipment

bi trebalo dosta toga da objasni samo od sebe... Jesi li probao uopšte, nisi, čim pitaš...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839429 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.