Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1836726 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 15:22 - pre 113 meseci
Citat:
Dejan bg:
Citat:
ademare: U sustini nema nikakve Specijalne guzve , jer nema veceg broja paketa nego ranije. U onom Intervju u kojem sam pisao post ranije , Sef Carinarnice , rece da nedeljno dolazi 2.000 paketa. Tu cifru je pominjao i prosle godine u nekim novinama . Tako da nema Vise paketa, nego oni Namerno , ocigledno takvu naredbu imaju, ne rade istom brzinom kao prosle godine.

Evo bas sam malo pre gledao, imam D3 pa mogu da vracam tv unazad 72h, rekli su u Decembru dnevno stize 2000 posiljki


Prilog brzo prodje , tako si se kao i mnogi ranije , od DVA posta koji prikazuju Sustinu , Drzavnog TERORA , uhvatio za jednu rec, ajde kada si tako Pametan , napisi neku kontru sa argumentima oko svega ostalog !!!

2.000 Dnevno , takodje je NISTAVNO u odnosu na Velicinu Srbije, eno vest da Dnevno u Delta City-ju i Uscu bude po 50.000 Kupaca , znaci samo u dva Soping centra 100.000 !! Uporedi to sa brojem paketa ??

[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.12.2014. u 16:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 15:28 - pre 113 meseci
@ Bakara

Sta je Sef hteo da kaze , sa akcijama. Pa otprilike, eto Kinezi daju akcije po 50 % , Samo u njegovim Vlaznim Snovima, video si na Aliju napisu i 90 % , a realno ne prelazi 10 % . A carina kada pregleda Net, konkretno najcesce Ali da bi ponekad utvrdili koliko to kosta , oni lepo Genijalci uzmu onu laznu cenu "pre snizenja" , jer "to je njena prava vrednost ". Tako opravdava vecu naplatu dazbina od Realno placene cene , naplatu po vrednosti, a ne po stvarno placenoj ceni.

Zato je tu trabunjao kao opravdanje cele Lazne Konstrukcije, da ljudi kupe dok traje Akcija, pa dok to stigne , akcija prodje i vrati se puna cena, pa se ljudi zale posle sto su dazbine duplo vece nego sto su oni platili , nego sto bi trebalo.

Ovo za Fakture - racune , Kuka kako bi sve bilo njima Lakse kada bi ZLI Kinezi stavljali prave Invoice , racune u pakete.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.12.2014. u 16:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 16:00 - pre 113 meseci
2014-12-21 15:10
Stockholm, Serbia-RS, to import Exchange Bureau, Arrival at inward Office of Exchange

Koji im je sad ovo? Odkud u stokholmu?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 16:15 - pre 113 meseci
Citat:
walent: 2014-12-21 15:10
Stockholm, Serbia-RS, to import Exchange Bureau, Arrival at inward Office of Exchange
Koji im je sad ovo? Odkud u stokholmu?

Pošto nisi napisao, predpostavićemo da si naručio na aliexpresu!
Enivej, weard shEt is happening, menij je prošle nedelje došao paket iz mađarske a naručeno iz kine!, možda imaju neko skladište tamo ili će pre biti da dropšipuju direktno od dobavljača!!!
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 16:17 - pre 113 meseci
Da, sa aliexpressa preko china post... Inace cekam vec mesec dana na ovaj paket tako da ako je sad samo u stokholmu ko zna kad ce doci.
Bye bye christmas present..
 
Odgovor na temu

roliver
Makedonija

Član broj: 265184
Poruke: 17
213.135.167.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 16:34 - pre 113 meseci
Uf, uf sta imate probleme sa carinom, ipak mi u Makedoniju imamo srece oko carine i posijke iz inostranstva (nadam se da ne citaju nasi carinici ovaj forum :( pa da pocnu da primeniju iskusta iz vasih carinika), jer kod nas carina za nekoliko sati pregleda posiljku (cak i subotom) i za najvise 48 sata stize u celoj drzavi, a ako je primalac iz mesta gdje se nalazi i carina vec sutradan.
Ipak nasa MK posta nema elektronski nacin pracenja pratke u MK, tako da zadnje sto znamo je da je posiljka izasla iz carine i vise nista dalje (to su podatke iz raznih stranica za pracenje kineska posiljke).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 18:17 - pre 113 meseci
Citat:
ademare:
Ovo za Fakture - racune , Kuka kako bi sve bilo njima Lakse kada bi ZLI Kinezi stavljali prave Invoice , racune u pakete.

Pa i to lako mogu da rese...jednostavno posalju sms obavestenje"

"imate tri dana za dostavu izvoda iz banke i print screen artikla koji se vodi pod tracking brojem RC12345678CH, izvod mozete doneti licno u najblizu postu ili poslati na mail: [email protected]"

I to je to, posle tri dana neka procene i na 100eur ako hoce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

acostjepanovic
Novi Sad

Član broj: 325233
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 18:18 - pre 113 meseci
Jutrosnji status posiljke mi je bio da je otputovala overseas, sad ulazim kad vidim ovo http://prntscr.com/5jdqy0, da li to znaci da je stigla na nasu carinu ili sam ja pogresno nesto skontao?
 
Odgovor na temu

acostjepanovic
Novi Sad

Član broj: 325233
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 18:19 - pre 113 meseci
vec nekoliko dana je stajala da je otputovala overseas*
 
Odgovor na temu

Monabel
Beograd

Član broj: 326431
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2014. u 23:57 - pre 113 meseci
Pitanje:
Paket i dalje stoji na carini, a Purchase Protection istice za manje od 4 dana. Pokusala sam da produzim vreme 18og, pa ponovo 19og (jer sam mislila da nisam dobro kliknula, mada jesam, posle sam proverila), 20og sam poslala prodavcu poruku na koju nije odgovorio...da li je vreme da sada otvorim dispute sobzirom da je ostalo manje od cetiri dana do isteka, a roba tesko da ce mrdnuti sa carine do tad?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 00:05 - pre 113 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
ademare:
Ovo za Fakture - racune , Kuka kako bi sve bilo njima Lakse kada bi ZLI Kinezi stavljali prave Invoice , racune u pakete.

Pa i to lako mogu da rese...jednostavno posalju sms obavestenje"

"imate tri dana za dostavu izvoda iz banke i print screen artikla koji se vodi pod tracking brojem RC12345678CH, izvod mozete doneti licno u najblizu postu ili poslati na mail: [email protected]"

I to je to, posle tri dana neka procene i na 100eur ako hoce.


Naravno da sve moze da se resi brzo i jednostavno kao sto su i sve ostale Drzave to resile samo Ne postoji Volja da se resi !

Pisao sam kako rade Hrvati, znaci ne mora daleko da se ide po ideju. Kada Hrvatski carinici vide da nema Racuna , a nema naravno jer isti Kinezi ne ubacuju racune ni nama ni njima, nazovu telefonom kupca i zatraze da Licno Kinez mejlom posalje Racun , u vidu PDF-a , sa sve adresom svog sajta gde se to moze proveriti.

Hrvatski gradjanin napise poruku Kinezu, da mu mejl Hrvatske Carine i ako Kinez ni tada nece, a hoce , oni samo nece da salju Fizicke racune, elektronske rado salju , znaci ako bi Kinez odbio onda bi i preko Ali Disputa i preko PP bila njegova krivica za vracanje . U Hrvatskoj je rok 7 dana da Kinez posalje mejl - racun, u suprotnom vracaju robu nazad i za 5 minuta se to proveri i gotovo.

Tako da je topla voda vec odavno Izmisljena , ali Politika ne da, da budemo normalna drzava , jer Tajkuni onda ostaju bez velike zarade koju posle dele sa svojim Politicarima. Nijedan tajkun ne placa niti PDV niti bilo kakve druge poreze, duguju Milijarde Bukvalno.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 00:12 - pre 113 meseci
Citat:
acostjepanovic:
vec nekoliko dana je stajala da je otputovala overseas*



Moze biti da je stiglo, najbolje provari na sajtu nase poste . Ako pise ono naizmenicna posta, znaci tu je.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 00:13 - pre 113 meseci
Citat:
Monabel:
Pitanje:
Paket i dalje stoji na carini, a Purchase Protection istice za manje od 4 dana. Pokusala sam da produzim vreme 18og, pa ponovo 19og (jer sam mislila da nisam dobro kliknula, mada jesam, posle sam proverila), 20og sam poslala prodavcu poruku na koju nije odgovorio...da li je vreme da sada otvorim dispute sobzirom da je ostalo manje od cetiri dana do isteka, a roba tesko da ce mrdnuti sa carine do tad?


Otvaraj Dispute odmah . Ako roba prodje carinu i to bude ono sto si narucila, lako ces zatvoriti Dispute.
 
Odgovor na temu

Monabel
Beograd

Član broj: 326431
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 01:09 - pre 113 meseci
Ademare hvala na odgovoru...otvorila sam dispute i evo sta me sada buni: pise da prodavac ima pravo da odgovori u narednih 5 dana na dispute, a Purchase Protection istice za 4 dana ... sta da radim u slucaju da ne odgovori do isteka p. protectiona?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 03:34 - pre 113 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
ademare:
Ovo za Fakture - racune , Kuka kako bi sve bilo njima Lakse kada bi ZLI Kinezi stavljali prave Invoice , racune u pakete.

Pa i to lako mogu da rese...jednostavno posalju sms obavestenje"

"imate tri dana za dostavu izvoda iz banke i print screen artikla koji se vodi pod tracking brojem RC12345678CH, izvod mozete doneti licno u najblizu postu ili poslati na mail: [email protected]"

I to je to, posle tri dana neka procene i na 100eur ako hoce.

Tako nesto vec rade. Jave ti da posaljes dokaze (izvod iz banke, Paypal, stagod) na njihov mail, ti posaljes, i zavrsio si. A oni dobiju pravu cenu. Pisao sam vec o tome na temi (ili jednoj od ovih slicnih sto se bave ovom tematikom).

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 09:10 - pre 113 meseci
Citat:
Monabel:
Ademare hvala na odgovoru...otvorila sam dispute i evo sta me sada buni: pise da prodavac ima pravo da odgovori u narednih 5 dana na dispute, a Purchase Protection istice za 4 dana ... sta da radim u slucaju da ne odgovori do isteka p. protectiona?



Ajde malo razmislis logicno-Purchase Protection ti istice za 4 dana, a ti si pokrenula Dispute 4 dana pre isteka roka. Kakve veze ima koliko je prodavcu rok da odgovori na dispute koji je pokrenut na vreme? Moras malo da naucis o racunanju rokova i pravu na zalbu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

acostjepanovic
Novi Sad

Član broj: 325233
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 13:16 - pre 113 meseci
Hvala ademare, pise na nasem sajtu izmenicna posta, zanci da je stiglo, e sad pretpostavljam jos ovi nasi na carini da obrade i valjda stize.
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 14:11 - pre 113 meseci
Citat:
ademare:
Prilog brzo prodje , tako si se kao i mnogi ranije , od DVA posta koji prikazuju Sustinu , Drzavnog TERORA , uhvatio za jednu rec, ajde kada si tako Pametan , napisi neku kontru sa argumentima oko svega ostalog !!!

2.000 Dnevno , takodje je NISTAVNO u odnosu na Velicinu Srbije, eno vest da Dnevno u Delta City-ju i Uscu bude po 50.000 Kupaca , znaci samo u dva Soping centra 100.000 !! Uporedi to sa brojem paketa ??

Zahvaljujući tvojim postovima sam i pogledao taj prilog, a ispravio sam to samo zbog tačnosti jer će nam taj podatak trebati verovatno i kasnije. Nisam imao lošu nameru, a pogotovo nisam imao nameru da branim carinu.
Zar stvarno misliš da ja volim što mi paketi čame na carini po 20 dana ? A dok ih i čekamo tih 20 dana moramo i da strepimo šta ako su ih precenili jer su žalbe na carinu manje više nemoguće ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 15:55 - pre 113 meseci
Citat:
Monabel:
Ademare hvala na odgovoru...otvorila sam dispute i evo sta me sada buni: pise da prodavac ima pravo da odgovori u narednih 5 dana na dispute, a Purchase Protection istice za 4 dana ... sta da radim u slucaju da ne odgovori do isteka p. protectiona?



Sada si sto se toga tice mirna . Jer samo je vazno otvoriti Dispute , moze i dan pred isticanje zastite, tj. predvidjenog vremena za stizanje.

Kada vreme istekne , prodavac nije reagovao, bilo da nije hteo, ili nije stigao nema veze, stvar preuzima Alitim u svoje ruke, tako da tu nema brige , vazno je da ti ispostujes rokove .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.12.2014. u 16:03 - pre 113 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
bakara:
Citat:
ademare:
Ovo za Fakture - racune , Kuka kako bi sve bilo njima Lakse kada bi ZLI Kinezi stavljali prave Invoice , racune u pakete.

Pa i to lako mogu da rese...jednostavno posalju sms obavestenje"

"imate tri dana za dostavu izvoda iz banke i print screen artikla koji se vodi pod tracking brojem RC12345678CH, izvod mozete doneti licno u najblizu postu ili poslati na mail: [email protected]"

I to je to, posle tri dana neka procene i na 100eur ako hoce.

Tako nesto vec rade. Jave ti da posaljes dokaze (izvod iz banke, Paypal, stagod) na njihov mail, ti posaljes, i zavrsio si. A oni dobiju pravu cenu. Pisao sam vec o tome na temi (ili jednoj od ovih slicnih sto se bave ovom tematikom).


Rade , ali samo ponekad , veoma retko i to zavisi od dobre volje carinika da li ce tako da radi ili ce da Pogadja cenu. O tom Pogadjanju i carinskim mukama , Kuka njihov Sef Carinarnice na Drzavnoj TV.

Ovo sto postoji u drugim Normalinijim drzavama i sto nije tesko primeniti i kod nas je Pravilo , po kome Mora svaki carinik da postupa u svakom slucaju, a ne kako se njemu svidi.

Inace mi smo sto se tice dela o posiljkama Bukvalno prepisali ceo taj deo zakona od Slovenije, da bi bilo na papiru Uskladjeno sa zakonima EU. Naravno nismo prepisali Iznose , jer se tamo na kako se to zvanicno zove posiljke Beznacajne vrednosti do 22 Eura ne placa nista.

E sada u Haos drzavici svako tumaci zakon kako njemu odgovara, pa Postanska carina ga tumaci na jedan nacin, DHL na drugi , Uprava carine na svome sajtu na treci nacin itd. o tome se i suvise pisalo da bi sada ponavljali.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1836726 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.