Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824413 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.07.2013. u 18:51 - pre 130 meseci
Otprilike tako. Vise od 160 $ sigurno nece , koliko stvarno vredi, na to ne pristajes i ne uzimas paket, al ne verujem da bi do togo doslo. Ovako napise ti neku sredinu pa kako bude. Ako imas 130 $ invoice to ce da prodje ali je usteda minimalna. Tesko da ce da oni gube vreme da googlaju . Imaju vec u glavi otprilike koliko sta vredi, a u Kini imas spolja slican telefon i za 50 $ . Naravno unutrasnjost se razlikuje , kao i velicina ekrana, al carinici tesko da su poznavoci milion razlicitih Kineskih telefona.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 09:15 - pre 130 meseci
Ima smisla ovo sto ti predlaze @ademare ja sam ti preporucio manju ustedu ali sigurnu da ti ne racunaju vise osim ako imas vremena da se smaras sa njima i dokazujes koliko si platio, zato sam ti rekao manju ustedu ali sigurnu iz prve, ali cuj mozes ti da kazes kinezu da ti napise i 10$ nije problem oni ti sigurno nece priznati da toliko kosta pa ce lupiti neku cifru, a ako ti lupe cifru a u 99% uvek bude veca od relane onda moras da odbijas paket i da vracas na ponovno carinjenje i da im nosis fakturu, ja sam ti rekao sve ono da bi to izbegao, na tebi je da odlucis da li ces da se zezas sa carinom ili ces da malo ustedis, i sebe postedis gluposti oko carine.
Na tebi je da to odlucis jer su pare tvoje, ja bih licno(zato sam ti i predlozio to) isao na ovu pricu koju sam ispricao jer uvek tako idem kad su neki veci racuni, na manju ustedu ali sigurnu i + ne moram da se patim sa njima i nerviram se oko budala na cairini.
Izbor je samo tvoj.
Pozz
 
Odgovor na temu

joca89
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 315819
Poruke: 20



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 12:06 - pre 130 meseci
Da li neko koristi ovu aplikaciju za android mobilne telefone, trackpack? Valja li sta? Pise da mi je jedan od paketa na Kubi...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 12:12 - pre 130 meseci
Citat:
joca89: Da li neko koristi ovu aplikaciju za android mobilne telefone, trackpack? Valja li sta? Pise da mi je jedan od paketa na Kubi... :)


Ova aplikacija za praćenje je dobra TrackChecker
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 12:14 - pre 130 meseci
Citat:
joca89:
Da li neko koristi ovu aplikaciju za android mobilne telefone, trackpack? Valja li sta? Pise da mi je jedan od paketa na Kubi... :)

reci mu da ti, kad se bude vraćao s odmora, obavezno donese par kubanskih cigara :D
 
Odgovor na temu

joca89
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 315819
Poruke: 20



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 12:23 - pre 130 meseci
Xaxaxa... Bilo bi to bas dobro... Hvala deedee5 za aplikaciju, provericu...
Ma kakva Kuba... Mislim da laze... :)
Success find: 3 items!
item No. Year Status Location Destination Country Date
RB 2013 Collection 32206600 RS 20130629 1618
RbN 2013 Opening 31002400 RS 20130630 0800
RB 2013 Dispatching 31002400 RS 20130630 1157
 
Odgovor na temu

AleksandraNis

Član broj: 314520
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 17:03 - pre 130 meseci
Hello,

Opet ja u vezi despite-a. Otvorila sam dispute za 2 ogrlice iz paketa i trazila delimicnu refundaciju. Za jednu je odmah prihvatio, ali za ovu drugu se pravi lud, pise mi poruke preko alija, da ce kao da mi posalje novu ogrlicu sledecom posiljkom i slicno, na sta nema sanse da pristanem.
Elem, posle duzeg uvoda, sta se desava kada istekne tih 13 dana dispute-a? Da li se tada ukljucuje ali i donosi odluku ili sta?

Hvala.

P.S. Sta znaci escalate dispute? To mi se sada pojavilo. Jer to da se ali ukljuci?

[Ovu poruku je menjao AleksandraNis dana 04.07.2013. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.07.2013. u 17:57 - pre 130 meseci
Upravo to , sad se Ali Baba da se umesa :D ALi on moze da i prodavcu da za pravo , to se nikad ne zna.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 09:58 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5: Ova aplikacija za praćenje je dobra TrackChecker

Tako je ja ovu aplikaciju koristim, nema greske.
@AleksandraNis tako je kao sto ti je rekao @ademare tu se ukljucuje u spor i Ali...
 
Odgovor na temu

WalterWhite

Član broj: 309771
Poruke: 139



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 18:59 - pre 130 meseci
Status Location Date
Collection - North Sea 16.06.2013.
Waiting for transit airline Space - Tianjin 18.06.2013.
Dispatching - Tianjin 18.06.2013.
Departure from China - Beijing 05.07.2013.


Jel moguce da je paket putovao skoro 20 dana od jednog grada U KINI do drugog grada U KINI?!? PA KADA CE ONDA STICI U SRBIJU, ZA POLA GODINE?!
Ovo je moj prvi narucen paket sa Ali-ja (patike) i zato sam ovoliko uzbudjen, i bukvalno svaki dan gledam da li se nesto promenilo na trackingu, znaci psihicki pucam jos malo :D

Izvinjavam se unapred, samo pitam iz razloga sto je jos nekih 10 dana ostalo da mogu da otvorim Dispute, pa da se vec pripremim da cu to verovatno i morati jel tako? Posto za 10 dana nece paket stici 200%...

E sad me samo zanima koju od tri stvari da uradim, da li prvo da kontaktiram prodavca (i kada da ga kontaktiram), drugo, da li da produzim rok stizanja paketa (vidim imam neku opciju Request To Extend Delivery Date) ili da samo lupim Dispute zadnji dan?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 19:59 - pre 130 meseci
Jel ima neko neke vesti sta se desava sa paketima iz HK porucenim pocetkom proslog meseca? Jer nekom stigao neki paket?
 
Odgovor na temu

zilot

Član broj: 148040
Poruke: 53
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 20:08 - pre 130 meseci
Meni jedan putuje od 12.06, tad pise da je posao, i nista.....

sta je s tvojim, kad je posao?
 
Odgovor na temu

Sale58
Nis

Član broj: 247296
Poruke: 24
77.243.28.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 20:52 - pre 130 meseci
Paket vracen u Kinu od strane nase carine, otvorio sam dispute, Kinezi odbili da refundiraju novac. Nakon dugog dopisivanja (valjda sam im dosadio) pristaju na refund ali da zatvorim dispute. Od tada je proslo 10-tak dana i nista se ne desava a imam jos 5 dana roka za otvaranje novog disputea.
Sta sada, da otvaram novi dispute ako je neophodan za refundaciju novca ili da trazim od prodavca produzenje roka od 30 dana?
Sale
 
Odgovor na temu

joca89
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 315819
Poruke: 20



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.07.2013. u 23:15 - pre 130 meseci
Probao tu aplikaciju ali ne radi nešto kako treba. Instaliram je ali nikako ne mogu da dodam ni jedan paket da prati.. Uopšte mi ne izbacuje opciju za dodavanje paketa... Refundirali su mi pare... Relativno brzo... Najace mi je to vezano za pireus banku, nema veze sa refundacijom... Pazario sam na aliju prvog, uredno skinute pare... Treceg mi dolazi obavestenje da sam usao 115 din. u minus sto ne bi trebalo da je moguce sa mojom karticom... Na kraju kada sam zvao banku da pitam zbog čega sam ušao u minus oni su mi kao objašnjavali da je jedan kurs bio dana kada sam ja plaćao a drugi kurs kada oni knjize te uplate pa eto tako sam završio u minusu... Lopovi...
 
Odgovor na temu

WalterWhite

Član broj: 309771
Poruke: 139



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 00:16 - pre 130 meseci
Citat:
joca89: Najace mi je to vezano za pireus banku, nema veze sa refundacijom... Pazario sam na aliju prvog, uredno skinute pare... Treceg mi dolazi obavestenje da sam usao 115 din. u minus sto ne bi trebalo da je moguce sa mojom karticom... Na kraju kada sam zvao banku da pitam zbog čega sam ušao u minus oni su mi kao objašnjavali da je jedan kurs bio dana kada sam ja plaćao a drugi kurs kada oni knjize te uplate pa eto tako sam završio u minusu... Lopovi... :-)


E to se i meni desilo! Imam Erste omladinsku karticu i isto je nemoguce da udjem u minus, medjutim posto po obicaju imam samo onoliko para koliko mi treba za Ali, desilo se da sve prodje kako treba sto se tice kupovine, ali posle par dana skontam da nesto nestima, tj imam manje para nego sto bi proracunom trebao, i skontam RAZLICITU cifru u odnosu na onu koja je pisala KADA SAM KUPIO ODREDJENU STVAR! To je mozda razlika bila 100 din, ali sam ipak skontao, nije mi jasno kako je to moguce...
Mislim skapirao sam ja sta se desilo, i znam ja sta banka radi, ali po meni to nije u redu: taj dan kada sam kupio odredjenu stvar, sto ti kazes bio je drugaciji kurs, ali na netbankingu je vec pisala odredjena cifra u dinarima! E sad njima naravno treba par dana da to proknjize, medjutim, kada knjize oni opet PRORACUNAVAJU KURS I DESAVA SE TO STO SE DESAVA, ODJEDNOM STOJI DRUGACIJA CIFRA U ODNOSU NA ONU PRE, A TE OD PRE CAK UOPSTE VISE NEMA, DOKAZ NESTAO :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 00:27 - pre 130 meseci
Citat:
WalterWhite:
Status Location Date
Collection - North Sea 16.06.2013.
Waiting for transit airline Space - Tianjin 18.06.2013.
Dispatching - Tianjin 18.06.2013.
Departure from China - Beijing 05.07.2013.


Jel moguce da je paket putovao skoro 20 dana od jednog grada U KINI do drugog grada U KINI?!? PA KADA CE ONDA STICI U SRBIJU, ZA POLA GODINE?!
Ovo je moj prvi narucen paket sa Ali-ja (patike) i zato sam ovoliko uzbudjen, i bukvalno svaki dan gledam da li se nesto promenilo na trackingu, znaci psihicki pucam jos malo :D

Izvinjavam se unapred, samo pitam iz razloga sto je jos nekih 10 dana ostalo da mogu da otvorim Dispute, pa da se vec pripremim da cu to verovatno i morati jel tako? Posto za 10 dana nece paket stici 200%...

E sad me samo zanima koju od tri stvari da uradim, da li prvo da kontaktiram prodavca (i kada da ga kontaktiram), drugo, da li da produzim rok stizanja paketa (vidim imam neku opciju Request To Extend Delivery Date) ili da samo lupim Dispute zadnji dan?



Nisi pratio stare postove pa da te obradujem ;)

Kog datuma ti je Kinez poslao paket ?? Od tog datuma se racuna. To sto pojedini prodavac napise nesto tipa ako ne stigne za 29 dana ili 5 dana vracam novac u celosti je samo neki vid reklame !! Ali se drzi standardnog roka od 60 dana. Sto je najlepse :) Ali a i prodavci u zadnje vreme znaju da produze rok na 90 dana pravdajuci se sporoscu poste !!! Tako da nemoj mnogo da brines i da brzas. 90 dana kad ti nakaleme rok, zaboravices i da si narucio patike.

Sve ovo je nazalost istina, i to su mnogi kupci osetili na svojoj kozi, da ne pomislis da te zezam.
 
Odgovor na temu

joca89
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 315819
Poruke: 20



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 01:55 - pre 130 meseci
Sta mu tacno dodje Dispatching ? Na skoro svim paketima mi pise to... Na nekim bas stoji relativno dugo... Nedelju dana... Googlao sam malo ali bi bolje bilo da cujem od vas...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 09:32 - pre 130 meseci
Juce mi stigao paket koji je ocarinjen na tacan iznos, ali dodatni troskovi su 242 dinara. Ne znam sta su tu zakarikali? Otvaranje? Lezarinu? Svaki put drugacije...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

WalterWhite

Član broj: 309771
Poruke: 139



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 10:01 - pre 130 meseci
Citat:
ademare: Nisi pratio stare postove pa da te obradujem ;)

Kog datuma ti je Kinez poslao paket ?? Od tog datuma se racuna. To sto pojedini prodavac napise nesto tipa ako ne stigne za 29 dana ili 5 dana vracam novac u celosti je samo neki vid reklame !! Ali se drzi standardnog roka od 60 dana. Sto je najlepse :) Ali a i prodavci u zadnje vreme znaju da produze rok na 90 dana pravdajuci se sporoscu poste !!! Tako da nemoj mnogo da brines i da brzas. 90 dana kad ti nakaleme rok, zaboravices i da si narucio patike.

Sve ovo je nazalost istina, i to su mnogi kupci osetili na svojoj kozi, da ne pomislis da te zezam.


Ok hvala ademare, samo da rezimiramo, znaci NISTA ne moram da uradim povodom Dispute ili Extend delivery date, sve ce prodavac sam uraditi pre isteka ovih jos 10tak dana?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.07.2013. u 10:39 - pre 130 meseci
U svakom trenutku imas pravo da podignes dispute, prigovor. Ti mozes da se drzis, kao da ne znas ovo sto sam ti napisao u vezi sa rokovima, pa da se rukovodis po toj reklami. Prvo napisi poruku prodavcu, nekoliko dana pre isteka tok njegovog reklamnog roka, on ce odgovoriti, nesto otprilike, " Nista ne brini prijatelju, paket putuje, posta kasni itd." Tada mozes da podignes i prigovor. Nece nista da skodi, jer je sve to dok ne bude Escalate dispute, samo interno izmedju vas dvojice.

Tako da podizanje dispute oko na primer 25. dana nece nista da skodi, ali ni da pomogne, posebno ako je prodavac stvarno poslao, ako nije, mozda odmah pristane na refund, bilo je i takvih slucajeva ali retko. Prodavac uopste ne posalje ali svo vreme glumi da je poslao. Te najvise mrzim , takve prevarante, koji samo dzabe trose vreme.

Inace na svakoj stranici bilo kog proizvoda pise da je rok za isporuku 60 dana i Ali se toga drzi, a bilo je slucajeva gde je Ali , ali i prodavac produzavao rok na 90 dana. Inace i kupac moze da produzi taj rok, ako mu tako padne :) Tako da obicno taj od 60 je merodavan, jer ako ne stigne za 60 dana, obicno nikada ne stigne, sigurno nece za 90. Obicno i posle 60 dana prodavci pristaju na refund, neki i pre, ako nisu poslali , u nadi da ce dobiti bolju ocenu. Pa mozes dobiti i takvu poruku, "napisi mi pozitivnu ocenu - 5 zvezdica, pa cu ti odobriti refund." Ja na to nikada ne bih pristajao jer je to ocigledan dokaz da je prodavac prevarant.

Jer ako se prodavac ne slozi sa refundom , onda ides na Escalate pa se ukljucuje i Alijevo posredovanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824413 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.