Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838163 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.10.2014. u 20:28 - pre 115 meseci
Šta je ovo CN?
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.dynamic.sbb.rs.



+613 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.10.2014. u 21:28 - pre 115 meseci
China
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 06:53 - pre 115 meseci
Ali kada se pojavi na posta.net trackingu, zar nije već u Srbiji?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 08:19 - pre 115 meseci
Imaju ugovor o razmeni informacija, tako da delimično možeš da pratiš pošiljku sa sajta naše pošte dok je još u Kini, kao i na kineskom sajtu kad stigne kod nas. Za pun izveštaj je, naravno, najbolje pratiti na sajtu one pošte gde se trenutno nalazi. Ovakvi ugovori recimo ne postoje za HK i SG poštu i mnoge druge.
 
Odgovor na temu

VeseliD
Dipl. Ing. Elektrotehnike

Član broj: 289899
Poruke: 130
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 09:28 - pre 115 meseci
Sta mislite da li bi ona igracka dron prosla carinu ? :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 11:05 - pre 115 meseci
Samo ako ima odgovarajucu zastavu uz sebe
 
Odgovor na temu

VeseliD
Dipl. Ing. Elektrotehnike

Član broj: 289899
Poruke: 130
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 11:37 - pre 115 meseci
Zamisli tu foru :D
Kinezi to prodaju za male pare, bilo bi dobro za zezanje :D
Uz to ima i HD kameru.
Mada mislim da je bilo reci da carina ne propusta nista sto radi na bazi radio talasa :(
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.stcable.net.



+323 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 11:42 - pre 115 meseci
Naručiš ga na adresu u Hrvatskoj i odmah isprobaš kako zastava leti preko Dunava
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

fandorin
Erast Petrovich
Moskva

Član broj: 317309
Poruke: 11



+62 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 12:17 - pre 115 meseci
Citat:
ademare:
Samo ako ima odgovarajucu zastavu uz sebe :D


Misliš nešto ovako:

Dron
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 14:08 - pre 115 meseci
MOLIM POMOC KO SE RAZUME!
Ovako,ja sam duze vreme narucivao patike sa Aliexpress-a koje sam prodavao i to je bilo dosta pari patika,ali nikad na vece kolicine sve je to stizalo po jedan par patika u posiljci,uglavnom imam jos 7,8 pari patika u putu,i danas mi sa carine stize pismo sa Carinske uprave u kome je poziv da dodjem radi okoncanja carinjenja gde trebam da dam "dokaz o vrednosti robe" i "Dokaz o pravu na uvoz".Sad pretpostavljam da je to jer uvozim dosta puta i da nemam prava na to tj. da nemam prava na uvoz.Da li ce sad sve sto mi od patika stigne da ostaje tamo i da mi stizu samo ovi pozivi umesto paketa.I da li postoji neka mogucnost da bilo kako te patike pruzmem,molim vas ako neko zna da mi odgovori jer ja fakticki od ovog posla zivim to mi je jedini prihod.Ili za ubuduce kad budem narucivao da li mogu da promenim ime primaoca ili moram cak i adresu da menjam da bi mi stizalo ponovo.Sta da radim da mi ponovo normalno stizu patike??
MOLIM NEKOG KO SE U OVO RAZUME DA MI STO PRE ODGOVORI I POJASNI AKO NIJE PROBLEM.
Hvala unapred :(
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 15:43 - pre 115 meseci
Pogledaj pitanje broj 12:

http://www.upravacarina.rs/cyr...tranice/postanskeposiljke.aspx

Spominje se između ostalog:

Citat:
a naročito ako su iz baze podataka videli da ste ih i ranije naručivali.


Drugim rečima, evidentiran si kod carinika, nisu ni oni od juče i znaju kako da uđu trag švercerima, i ako hoćeš da nastaviš od toga da živiš, možeš da registruješ STR i da uredno državi plaćaš sve dažbine na osnovu tog tvog "biznisa" kao i ostali kojima se time bave, ili da naručuješ na druge osobe kao što si predložio, ali i one će završiti u toj bazi podataka, pa ćeš morati da širiš krug ljudi kod kojih će stizati te patike, sve dok nekoliko puta ne dođeš u situaciju da odeš po patike a tvoj "prijatelj" ti kaže "kakve patike, nisam ja ništa primio", i onda ili batališ ovaj posao ili pređeš na predlog broj 1 sa početka ove rečenice. A što se tiče tih paketa koji sad treba da stignu, ako ne doneseš u carinu to što traže, eto njih nazad u avionu za Kinu, i eto tebi lepog druženja sa prodavcima iz Kine dok ih ubediš da ti vrate pare...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 17:15 - pre 115 meseci
Ja sam narucio jedno pakovanje od 5 porizvoda, koje trosim poprilicno, npr. potrosicu ih za 2-3 meseca. Da li bih mogao da narucim ponovo kad sve potrosim? Umuvao bih jos nesto u paket, da ne bude da narucujem samo jedan isti proizvod.
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 17:32 - pre 115 meseci
Citat:
valjan:
možeš da registruješ STR i da uredno državi plaćaš sve dažbine na osnovu tog tvog "biznisa"

U potpunosti se slazem samo jedna mala isprvaka, ne moze STR, vec mora DOO tj STR su preduzetnici a po nasem zakoni oni spadaju pod fizicka lica a za delatnost uvoz-izvoz neophodno je pravno lice...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 18:55 - pre 115 meseci
Ili da čovek nađe normalan posao, od uvoza iz kine ne može da se opstane na duž staze (sem ako se ne uvoze kontajneri robe)...

Citat:
botr:
Ja sam narucio jedno pakovanje od 5 porizvoda, koje trosim poprilicno, npr. potrosicu ih za 2-3 meseca. Da li bih mogao da narucim ponovo kad sve potrosim? Umuvao bih jos nesto u paket, da ne bude da narucujem samo jedan isti proizvod.

mislim da kondomi nisu problem, slogodno naručuj hahahaha
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 21:08 - pre 115 meseci
Citat:
valjan:
Pogledaj pitanje broj 12:

http://www.upravacarina.rs/cyr...tranice/postanskeposiljke.aspx

Spominje se između ostalog:

Citat:
a naročito ako su iz baze podataka videli da ste ih i ranije naručivali.


Drugim rečima, evidentiran si kod carinika, nisu ni oni od juče i znaju kako da uđu trag švercerima, i ako hoćeš da nastaviš od toga da živiš, možeš da registruješ STR i da uredno državi plaćaš sve dažbine na osnovu tog tvog "biznisa" kao i ostali kojima se time bave, ili da naručuješ na druge osobe kao što si predložio, ali i one će završiti u toj bazi podataka, pa ćeš morati da širiš krug ljudi kod kojih će stizati te patike, sve dok nekoliko puta ne dođeš u situaciju da odeš po patike a tvoj "prijatelj" ti kaže "kakve patike, nisam ja ništa primio", i onda ili batališ ovaj posao ili pređeš na predlog broj 1 sa početka ove rečenice. A što se tiče tih paketa koji sad treba da stignu, ako ne doneseš u carinu to što traže, eto njih nazad u avionu za Kinu, i eto tebi lepog druženja sa prodavcima iz Kine dok ih ubediš da ti vrate pare...


Ako menjam ime da li mora da se menja i citava adresa,ili su me oni tamo evidentirali samo pod mojim imenom,tacnije da li mogu na bratovo ime koji zivi isto gde i ja ali se preziva drugacije?
Hvala na odgovoru jos jednom
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 21:17 - pre 115 meseci
Čekaj, ti stvarno hoćeš da ti neko pomogne u kršenju carinskih i fiskalnih propisa ove države i da to još javno objaviš, ili se samo malo šališ sa nama?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 21:27 - pre 115 meseci
Na ovo pitanje valjan ti je već odgovorio.
Vidi, i sam znač kako funkcionišu računari, još bolje ako se malo razumeš u baze podataka, jer kao što si verovatno primetio svaki put kada ti naplate pdv/+carinu dobiješ uvozno carinsku deklaraciju koja se štampa iz kompa, glupo bi bilo da to rade u wordu znači, to se radi u posebno pisanoj aplikaciji koja sigurno ima mogućnost obračuna ukupno naplaćenih dažbina u xy periodu i sigurno može prikaže koje vrste proizvoda se najviše nađu na dotičnoj deklaraciji pošto prilikom popunjavanja carinik mora nešto da izabere, telefon, patike, sat... nešto mora da piše. Uglavnom, veoma nerealno bi bilo predpostaviti da dotična aplikacija ne pravi evidenciju o licu čiji je paket na obradi. Ja kad bi pravio dotičnu aplikaciju sigurno bi ubacio tu opciju pa onda kad kreneš da kucaš prezime automatski ti ponudi sve prethodne unose koji počinju istim sloviam, isto i za ime a kad uneseš ime i prezime lako možeš ponuditi korisniku da ako je recimo upisao "Pera Perić" i njih ima 10 u srbiji, umesto da unosiš sve podatke ponovo mogao bi da izabereš Peru Perića iz Novog Sada sa tom i tom ulicom, brojem itd. ako se poklapa.
Da skratim oftopic, javi kako je bilo kad im odneseš dokaz da imaš pravo na uvoz patika...
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 21:32 - pre 115 meseci
Citat:
Fliz:
Ili da čovek nađe normalan posao, od uvoza iz kine ne može da se opstane na duž staze (sem ako se ne uvoze kontajneri robe)...

Citat:
botr:
Ja sam narucio jedno pakovanje od 5 porizvoda, koje trosim poprilicno, npr. potrosicu ih za 2-3 meseca. Da li bih mogao da narucim ponovo kad sve potrosim? Umuvao bih jos nesto u paket, da ne bude da narucujem samo jedan isti proizvod.

mislim da kondomi nisu problem, slogodno naručuj hahahaha :D


Jel ih rade po kineskom standardu XL je za 12cm?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2014. u 21:40 - pre 115 meseci
Citat:
ironman: Jel ih rade po kineskom standardu XL je za 12cm?

E da, vidiš, na to mora da se obrati pažnja pre kupovine hihihi
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2014. u 09:23 - pre 115 meseci
Eh da su kondomi, brze bi ih trosio Nisam mesecar, pa da 5 komada potrosim za par meseci, a definitivno ih ne bih kupovao iz Kine, zbog poznatog kineskog kvaliteta
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838163 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.