Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824717 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 10:34 - pre 116 meseci
Stigla meni, jeste ploca, a da li je ispravna videcemo tokom vikenda.
 
Odgovor na temu

rickysrb
Beograd

Član broj: 324692
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 10:36 - pre 116 meseci
Ovako, kupio sam preko alija neki sat medjutim u medjuvremenu sam se predomislio a on je danas stigao do poste a sutra bi trebalo da mi ga donesu na kucnu adresu, pa me interesuje jel bi mogao da nekako eskiviram preuzimanje a da pritom dobijem refund?
ili bi trebalo da se cujem sa prodavcem oko toga?
Uglavnom kako da odustanem ok preuzimanja a dobijema natrag pare?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 11:04 - pre 116 meseci
Da dobijes sve pare nema sanse .

@Bakara

Ono RI izgleda oznacava mali paket , bio lagan ko perce pa ga verovatno zbog toga carinici nisu otvorili .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 11:45 - pre 116 meseci
@ bmilan

Napisi poruku prodavcu i pitaj ga sta je to . Ne mora da znaci da je broj Lazan , vac da je to broj od nekih tamosnjih posrednika , koji posle paket predaju obicnoj posti.

Ako je to u pitanju, moci ces da pratis paket samo do njihove poste, ma sta na tom sajtu posrednika pisalo , a posiljka ce biti neregistrovana i neces moci nikako da je pratis na sajtu nase poste. Postar te posiljke donosi bez potpisa , osim u slucaju da mora da se plate dazbine, sto je malo verovatno, ako je samo taj kabl u paketu.

Ali te isto stiti . Samo neces znati gde je paket dok ne stigne u sanduce.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 11:59 - pre 116 meseci
Citat:
rickysrb:
Ovako, kupio sam preko alija neki sat medjutim u medjuvremenu sam se predomislio a on je danas stigao do poste a sutra bi trebalo da mi ga donesu na kucnu adresu, pa me interesuje jel bi mogao da nekako eskiviram preuzimanje a da pritom dobijem refund?
ili bi trebalo da se cujem sa prodavcem oko toga?
Uglavnom kako da odustanem ok preuzimanja a dobijema natrag pare?


Najveci je problem to sto na sajtu nase poste pise sve, za razliku od sajtova mnogih Evropskih posta .

Kada odbijes preuzimanje paketa , upravo to ce pisati na sajtu. Odbio preuzimanje. Svi oni tamo, prodavci, i Ali tim osim svoje poste gledaju i sajt nase sa gogle translete i on im prevede da si odbio .

Tako da mozes da pokusas ali moguce je da ne dobijes nista , jer u pravilima je to napomenuto, da nema refunda ako odbijes uzimanje . Da je nasa posta manje detaljna to bi lako proslo.

Ja sam gledao na primer Spansku posti, po zalbi nekog Spanca na Aliju, i tamo samo pise preuzeto, nema kao kod nas ime i prezime i ti detalji . Covek mozda dobio paket, posto ne pisu detalji , trazio refund i dobio.

To kod nema sanse, jer posta pise ko je preuzeo, a u ovom slucaju da je odbijeno preuzimanje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 12:27 - pre 116 meseci
Da, upravo tako...
nasa i kineska posta daju najvise i najazurnije informacije, naravno koliko je to moguce.

A za taj sat...mislim da je najpametnije da ga preuzmes, u svakom drugom slucaju ces verovatno biti u minusu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 13:49 - pre 116 meseci
Evo ga pregled značenja S10 kodova, mislim da smo to prošle godine već kačili na temi za dealextreme, mrzi me sad da pretražujem:

http://en.wikipedia.org/wiki/S10_%28UPU_standard%29

Znači prva dva slova označavaju tip pošiljke, sve koje počinju sa R su registrovane (postoji praćenje) ali nisu osigurane, drugo slovo je tu zbog toga što se po UPU pravilima isti serijski broj ne sme ponoviti u roku od 12 meseci, pa to drugo slovo omogućava veći broj raspoloživih kombinacija, kao i veći broj poštanskih operatera u jednoj državi (jedan operater uzme recimo RA-RD, drugi RE-RH, itd.). Postoji klauzula da drugo slovo Z može da se koristi isključivo u internom saobraćaju ili u razmenama pošte gde postoji bilateralni sporazum dva poštanska operatera, ali ne postoje striktne međunarodne odredbe koje bi tačno regulisale šta znači to drugo slovo, barem ne kod R pošiljki (ovakve odredbe postoje recimo kod C, E, T i U pošiljki, ali kod R ne). Sledi 8 cifara za serijski broj, jedna kontrolna cifra po modulu 11 (može se zameniti slovom X u slučaju da nije moguće izračunati kontrolni broj), i sledi oznaka države (u kojoj je registrovan operater koji je primio paket od pošiljaoca i izdao S10 broj) od dva slova po ISO 3166-1 standardu. Tako da onaj kod koji je dobio @bmilan nije validan prema ovim standardima, jer ne postoji država sa brojnom oznakom 34, čak ni kad bi bio izostavljen kontrolni broj pa da uzmemo da je 934 trocifrena numerička oznaka (koje takođe postoje u pomenutom ISO standardu), nema ni takve na spisku.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 14:40 - pre 116 meseci
^^ ubacio u temu: http://www.elitesecurity.org/t...sluzbe-iskustva-vreme-isporuke koju sam u stvari zamislio za komentarisanje treking informacija.

Ako imate jos neke ovako korisne informacije bilo bi dobro postaviti tamo da budu na jednom mestu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 14:51 - pre 116 meseci
@ Valjan

Ne mozes tvrditi da broj koji je dobio Bmilan nije validan. On je dobio broj koji nije po UPU standardima, ali nigde u Alijevim pravilima ne pise da moras dobiti broj koji je po UPU standardima !!

Ni jedan Kurir ne daje brojeve koji su po UPU standardima , zato sto nije obavezan da to radi !!

UPU je organizacija Ujedinjenih nacija i ona obavezuje svoje clanice poste, a kurire , posrednike itd. ne obavezuje da koriste njene kodove, jer oni nisu clanovi UPU-a.

Cela premisa ti je Pogresna , jer njemu niko nije ni rekao da je dobio broj CN, HK , NL ,SG ili neke druge poste koja je clanica UPU-a.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 15:44 - pre 116 meseci
Taj trgovac nudi slanje preko China Post-a, koji koristi S10 format brojeva, preko FedEx-a, koji koristi svoj 12-cifreni format (i slanje tog kabla preko njih košta $82.59), i preko DHL-a, koji koristi 10-cifreni ili 20-cifreni broj za praćenje (i slanje tog kabla preko njih košta $134.75), što će reći da je prodavac dao treking broj koji ne odgovara nijednom od ova tri metoda koja nudi uz taj artikal, a nije dao dodatne informacije da je slao preko nekog četvrtog kurira, samim tim dao je nevalidan broj, jer kupac sa tom informacijom ne može ništa.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 17:15 - pre 116 meseci
Jesi li ti nekada kupovao na Aliju ??

Ono sto pise u meniju ne mora da se dogodi u stvarnosti.

Primera je Milion. Koliko samo ima telefona gde pise za Srbiju CN, a telefon je nemoguce sa baterijom poslati CN postom . Sam sam tako kupovao , pise CN posta, a prodavac posalje SG postom.

To je na Aliju uobicajena stvar.

Jednostavno Opet nisi u Pravu , samo to ne dopire do tebe, trebalo bi bar sam sebi da priznas , kada nisi u pravu. Pogledaj moj odgovor Bmilanu, koji je postovan pre tvog pogresnog. Detaljno sam opisao situaciju koja se dogadja i koja nije u suprotnosti sa pravilima i koja se desava relativno cesto na Aliju .
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 19:32 - pre 116 meseci
Hvala na odgovorima. Sacekacu eventualni odgovor prodavca u vezi TN pa javljam.
Sad jedno, mozda i glupo pitanje: da li se u odredjeno vreme (i koje) unose promene na sajtu nase poste vezane za stanje paketa.
Primetio sam da je uvece evidentirana promena a po vremenu je bila pre podne.
Ovo pitam da ne bih stalno proveravao stanje.
Hvala
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 19:43 - pre 116 meseci
Ja sam primetio da nasa posta , osim ono naizmenicna posta , cesto kasni jedan dan u treckingu.

Unose podatke bez ikakvih pravila , kada im padne. Evo na primer ja za danasnji dan nemam jos nista ?!

Cesto mi se desavalo da vidim promenu sa satom negde oko 6 sati ujutro ?! to je to kasnjenje, i tada je sigurno dogadjaj od juce upisan kao danas.

Na carinskoj deklaraciji na primer vidim da je carinski pregled bio u cetvrtak, a oni objave na treckingu u petak, a paket stigne u ponedeljak. Neazurnost i aljkavost.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 20:01 - pre 116 meseci
Nemam ja šta da priznajem - da li @bmilan može sa tim brojem da prati pošiljku? Ne. Da li je onda broj ispravan? Sam odgovori. Uostalom, da mi ti tražiš adresu, i ja ti dam samo ulicu i broj, da li bi to bila ispravna adresa? Ne, jer nedostaje mesto i poštanski broj. Možda bi me našao na toj adresi u nekom nasumično odabranom gradu, ali verovatno ne. Ako bi mi tražio broj telefona, a ja ti ne dam pozivni broj, da li sam ti dao ispravan broj? Može da ti se posreći, ali najverovatnije me nećeš dobiti ako nazoveš sa proizvoljnim pozivnim. E pošto mu nije rekao da je poslao nekim drugim kurirom, onda je taj broj neispravan, jer ne može ga proveriti na sajtu CN pošte, a ni naše, a da sad nasumično traži koji kurir je u pitanju verovatno bi bilo uzaludno.

A što se trekinga tiče, primetio sam da uglavnom popunjavaju rano ujutro ili kasnije popodne, verovatno na početku ili na kraju smene rade "papirologiju", a između ispijaju kafe, čitaju novine, obavaljaju privatne poslove, itd.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 21:23 - pre 116 meseci
Kada dobijes broj od prodavca sa Alija , ne znaci da ga mozes na bilo kom sajtu pratiti istog sekunda.

Tako da to sto se nije nigde pojavilo, covek ne zna ni gde da trazi, jer mu prodavac nije objasnio koji posrednik je u pitanju , al po Alijevim pravilima sve do 10 dana od dana dobijanja do pojavljivanja broja je u skladu sa pravilima.

Ocigledno da nisi detaljno pratio temu , nije ovo prvi ovakav slucaj . Bilo je i ranije .

Kandidati ovako na nevidjeno dok prodavac ne javi ko je u pitanju su na primer Dafang logistics ili na primer Yanwen express , mozda i neko treci da ne pogadjam.

A ti jednostavno Nisi u pravu, i tu nema pomoci, ne poznajes dovoljno kupovinu kod Aliekspressa i ne pratis dovoljno temu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 21:38 - pre 116 meseci
Dzaba se trudite da objasnite ko nije u pravu...
Broj jeste cudan, nikoga ne bi iznenadilo i da jeste i da nije validan, bolje da sacekamo sta ce kinez da kaze.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.09.2014. u 22:59 - pre 116 meseci
Upravo tako . Ja ne pisem ni da je broj dobar ni da nije.

Jos je rano da bi se moglo bilo sta sa sigurnoscu reci , i nema jos dovoljno informacija , koje treba Prodavac da , da .
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2014. u 02:48 - pre 116 meseci
Dobio sam brij za pracenje RS134615006NL (06.09.2014)
----------------------------------------------------------
Miodrag Krsljanin
2014-09-11 13:13:46

Tracking Number is not yet valid. I'll wait until Monday and I will open dispute.

Lan Lee
2014-09-09 20:30:12

Hello friend
the tracking information will update after the post had clear the custom, so please wait for few more weeks
thank you for your patience
wish you have a good day

Miodrag Krsljanin
2014-09-09 02:22:09

Is the tracking number OK
thank you

Ej drugari dali sam ja ispravno postupio?????
 
Odgovor na temu

rickysrb
Beograd

Član broj: 324692
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2014. u 02:49 - pre 116 meseci
Narucio sam preko alija sat, ali kad je stigo ovde cuo sam se sa carinom i rekli su mi da su mi naplatili i to dosta, pa sad hocu da vratim to nazad, uglavnom u "return policy" kod kineskog prodavca stoji da mogu da vratim predmet (). Medjutim on mi kaze da moram da ga preuzmem, jel da otvorim dispute i da li mogu? sat me kostao 45$, sa carine mi traze oko 1200 i plus ovi u posti 200 to je oko 1400din. inace sutra bi trebalo postar da mi to donese na kucnu adresu.
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.09.2014. u 07:04 - pre 116 meseci
Kako unapred znas koliko su te carinili ? To ako ne prihvatis nece biti posteno prema Kinezu jer ti on nije nista kriv a morace da plati i povratnu postarinu do Kine, a dispute neces dobiti citav iznos nazad sigurno zato je najbolje prihvatiti paket
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824717 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.