Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekomov Huawei HG532e admin pristup.

[es] :: SOHO Networking :: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 156869 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.23.09.2013. u 09:30 - pre 127 meseci
Ako bilo ko u komšiluku emituje na nekom od kanala koji se preklapaju sa tvojim, max koji možeš dobiti je 20MHz. Da bi izbegao preklapanje, moraš odabrati kanal koji je najamnje za 5 udaljen od najbližeg iskorišćenog. Dakle, ako komšije emituju na prvom kanalu, ti odaberi neki od 6 pa na više, itd.

inSSIDer ti može pomoći upravo u tome da otkriješ koji su kanali slobodni, tj. ne preklapaju se. Vodi računa i tome da DECT telefoni, mikrotalasne pećnice, bluetooth uređaji, bežični mikrofoni i slične sprave takođe koriste opseg od 2.4GHz, pa ako u blizini imaš i neki od takvih uređaja i on može izazvati smetnje i dovesti do obaranja opsega sa 40 na 20MHz. Kompanija koja pravi inSSIDer ima u ponudi alate koji detektuju i ovakva zračenja, kao i još štošta, ali to košta prilično, tako da se ne isplati za igrarije u kućnoj varijanti...
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.mediaworksit.net.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.23.09.2013. u 10:34 - pre 127 meseci
To je lepo u teoriji, ali u praksi ponekad zna da bude prilično teško za realizaciju. Na primer, ja živim u bloku zgrada i inSSIDer u mom okruženju detektuje ni manje ni više nego 72 wi-fi SSID-a (+/- 5-6). Po teoriji verovatnoće, a i u praksi, skoro svaki od 13 kanala koji mi je dostupan je već zauzet sa nekoliko broadcastovanih signala. E sad, oni veštiji korisnici (kojih sigurno ima u tih 70-ak) su već koristeći slične tehnike rasporedili svoje mreže po kanalima koji su najmanje optrećeni, ali je koncentracija korisnika već dovoljno velika da ne postoji mogućnost da jedni druge "ne poklapamo" sa signalima, kolik god se trudili. Ja lično imam problem što se tiče mog wi-fi-a na mobilnom, jer vrlo često u toj šumi signala izgubi signal sa mog rutera, ruter ga otkači i telefon ostane tako u nekom "magnovenju". Razmišljao sam ili da kupim dosta jači ruter koji će da signalom "pobije" sve u okruženju ili da kupim extendere koje ću da postavim u uglove stana, pa da tako ubijam sve signale okolo.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.23.09.2013. u 12:46 - pre 127 meseci
Ili pređeš na 5GHz, naravno ako ga svi uređaji u tvojoj mreži podržavaju, i ako u blizini nemaš radarske instalacije i slične sisteme koji rade na ovom opsegu... ;-)
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.mediaworksit.net.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.23.09.2013. u 16:24 - pre 127 meseci
Razmišljao sam i o tome, ali na žalost ne podržavaju svi uređaji koje imam 5 GHz, što znači da bi korišćenja nekih morao da se odreknem za slučaj da hoću da oni koji podržavaju wi-fi na 5GHz rade kako treba. U inSSIDeru sam gledao i rekao bih da u okruženju nemam ništa što radi na 5 GHz. E sad, ko će ga znati, obično kad sve pokupuješ instliraš i pustiš da radi, vidiš da ti ipak nešto debelo remeti plan. U mom kraju su po okolnim zgradama razni provideri (internet i mob. telefonija) postavili svoje emisione stubove. Oni verovatno ubijaju jačinom svog signala... šta znam...
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

SgSoVa
Slobodan Gagic
tehnicka sluzba

Član broj: 171124
Poruke: 2
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.25.09.2013. u 13:29 - pre 127 meseci
Hvala

Citat:
ksrele:
Da bi podesili Bridge mod radite sledece:
-(ako vec ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug, moze da se koristi i Google Chrome ali ne znam tacno kako se to radi tamo
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN"
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde pise PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa nekom plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono sto se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusic koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to sto je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu rec "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogucnost da to editujete, sada samo obrisite tu kljucnu rec i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otkljucan dropbox i mozete da izaberete koju god opciju hocete

Malo me mrzi da sve ovo slikam i da uploadujem slike, ali ako je nekom potrebno, nema frke.

Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.26.09.2013. u 03:43 - pre 127 meseci
Citat:
nicolas:
To je lepo u teoriji, ali u praksi ponekad zna da bude prilično teško za realizaciju. Na primer, ja živim u bloku zgrada i inSSIDer u mom okruženju detektuje ni manje ni više nego 72 wi-fi SSID-a (+/- 5-6). Po teoriji verovatnoće, a i u praksi, skoro svaki od 13 kanala koji mi je dostupan je već zauzet sa nekoliko broadcastovanih signala. E sad, oni veštiji korisnici (kojih sigurno ima u tih 70-ak) su već koristeći slične tehnike rasporedili svoje mreže po kanalima koji su najmanje optrećeni, ali je koncentracija korisnika već dovoljno velika da ne postoji mogućnost da jedni druge "ne poklapamo" sa signalima, kolik god se trudili. Ja lično imam problem što se tiče mog wi-fi-a na mobilnom, jer vrlo često u toj šumi signala izgubi signal sa mog rutera, ruter ga otkači i telefon ostane tako u nekom "magnovenju". Razmišljao sam ili da kupim dosta jači ruter koji će da signalom "pobije" sve u okruženju ili da kupim extendere koje ću da postavim u uglove stana, pa da tako ubijam sve signale okolo.


E da, zaboravih jedan bitan detalj u celoj priči, koji si ti veoma dobro naglasio u poslednjoj rečenici, a to je mentalitet našeg naroda: "podesiću AP na najjače, za sve pare, pa nek pocrkaju komšije kad vide koliki mi je signal". Iako bi 90% njih završilo posao sa Low ili Medium setovanjem jačine signala, svi ga stave na High, i onda se desi baš ovo što ti pričaš - zagušenje etra signalima. A u stvari, kad bi svi stavili setovanje na Low, imali bi jači prijem, jer ih ne bi "klao" komšijin signal. Doduše, ne bi imali možda dovoljno jak signal u špajzu ili u ćošku iza fikusa ali ako nismo suviše razmaženi i ne preterujemo, može svima biti bolje. Dakle, jedan od načina kako možeš sebi da poboljšaš uslove je da organizuješ komšije, edukuješ ih, napravite zajednički dogovor i plan korišćenja kanala, i eto blagostanja za sve. Ali, s obzirom da živimo u Srbiji, mnogo je lakše uraditi baš to što si spomenuo u poslednjoj rečenici...

Inače, da to sa jačinom signala nisu prazne priče iskusio sam i na sopstvenoj koži - imamo u firmi nekoliko AP-ova, i jedan je non-stop zakucavao, morao sam da ga resetujem jednom-dvaput dnevno. Čak i kad bih stavio drugi isti takav uređaj umesto njega, opet bi zakucavao. I tako sve dok nisam otišao na jedan seminar gde je tema upravo bila WiFi komunikacija, i gde su prilično iskusni ljudi govorili kako se recimo pokriva neki veći skup tako da svi imaju pristup WiFi-ju, i više puta su rekli da se koristi nekoliko AP-ova, pa im se ciljano ograniči jačina signala, i tako se ljudi ravnomerno konektuju na sve. I probao ja to u firmi, oborio jačinu signala na svim AP-ovima sa High na Low, signal je i dalje jednako dostupan na svim mestima gde bi i trebalo da ga bude, ali ovaj AP više ne puca jer ko god se udalji od njega, konektuje se na neki drugi, a ne ostaje tvrdoglavo zakačen na njemu. Zaboravih da napomenem da se ovaj problematični nalazio u blizini stepeništa, tako da je svako u firmi morao da prođe bar dvaput dnevno pored njega, i ko god je imao pravo pristupa našoj WiFi mreži sa velikom verovatnoćom bi se konektovao najpre upravo na taj AP, i ostajao bi na njemu jer je signal bio dovoljno jak da pokrije veći deo radnog prostora.

Znači, najveći problem je kako prodreti u nečiji mentalni sklop i objasniti mu da će sa slabijim signalom imati bolji prijem, e ko to uspe da reši u Srbiji, taj će sigurno biti i kandidat za neku od nagrada u naučnim oblastima... ;-)
 
Odgovor na temu

ikobp

Član broj: 163258
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.29.04.2014. u 16:12 - pre 120 meseci
poz ljudi da ne otvaram novu temu a tice se ovog modema.
Danas sam ga zamenio i za Wlan postavio sifru i uredjaji(mobilni i lap top) se povezu bez problem i ostanu povezani 5-6 min i samo pukne konekcija i nece opet da se povezu na ruter dok se wlan ne restartuje a za to vreme racunari preko lan kabla rade bez problema. Mozda nesto treba da se podesi/promeni u podezavanju ali ne znam sta
 
Odgovor na temu

Rankulja40
Dragoslav Ranković
Aranđelovac

Član broj: 218579
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.02.05.2014. u 20:26 - pre 120 meseci
Jer moze neko da mi pomogne kod ovog rutera brat mi je zakljucao wifi i neda mi password?Kada udjem preko kabla stoje tackice i nemogu da procitam sifru.Pokusao sam sa inspect element umesto password ukucao text,ali mi ne izlazi pass.Bio bih zahvalan ako ima neko da mi pomogne!
 
Odgovor na temu

ikobp

Član broj: 163258
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.02.05.2014. u 20:43 - pre 120 meseci
promeni ti isfru. Zezni ti njega
 
Odgovor na temu

sajberludak
Jovan Jovanovic
Nezaposlen
Nezaposlen
Kg

Član broj: 322696
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.04.05.2014. u 14:21 - pre 120 meseci
moze li pomoc oko ovog rutera,naime posle nekog vremena dok sam konektovan padne mi brzina download-a na ispod 1mb,a upload ostane isti.Ima li neko resenje?
:))
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.15.10.2014. u 18:28 - pre 115 meseci
Citat:
vlada97:
druze nisam bas nesto upucen u sve ovo, imam HG532e
Pa ako mogu nekako da ti pomognem tu sam

kombinacije za logovanje su

username: admin
password: ztonpk

username: admin
password: tzlkisonpk

username: admin
password: admints


Probao sam kod mene ove sifre i ni jedna ne radi.
Jedino telekom-telekom ali to mi ne daje sve opcije. Ima li neka nova sifra?
 
Odgovor na temu

godzila33
branislav sabljic

Član broj: 254054
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.16.03.2015. u 18:19 - pre 109 meseci
Pozz ljudi imam isti modem teo bi da sredim ovo na ranijem modemu sam isto imao kad su mi donel pa ga prikljucili a sada ne znam gde da to setujem da mi je ok


slika modema




slika problema na starom modemu mi ovog nije bilo u pocektu da pa kasnije sam sredio





slika od ulaza u modem





hvala

[Ovu poruku je menjao godzila33 dana 16.03.2015. u 20:47 GMT+1]
skype

branislav_sabljic

msn

[email protected]


 
Odgovor na temu

godzila33
branislav sabljic

Član broj: 254054
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.16.03.2015. u 21:26 - pre 109 meseci
kako promeniti ip adressu na ruteru imam dinamicku na ranijem modemu sam mogao sam da uradim rekonekt konekcije ovde je nenadjem zna li neko da li je neko to vec nasao


imam huawei hg532e modem

hvala
skype

branislav_sabljic

msn

[email protected]


 
Odgovor na temu

PAGZLY
Novi Sad

Član broj: 200791
Poruke: 4



Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.12.04.2015. u 17:56 - pre 109 meseci
I ja imam problema sa rekonekcijom...
 
Odgovor na temu

Ognjan
Novi Sad

Član broj: 18782
Poruke: 6
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.03.05.2015. u 13:15 - pre 108 meseci
Poštovani,
može li da se od ovog rutera napravi klasičan switch i koja su podešavanja ?

P.S.
Ruter sam dobio na poklon, internet dobijam kablom (nije ADSL).
.....ko radi, ne boji se gladi. Hahahahahaha
 
Odgovor na temu

vidonk
Slobodan Vidovic
Niksic

Član broj: 192156
Poruke: 354
*.crnagora.net.



+9 Profil

icon Re: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.22.03.2017. u 23:29 - pre 85 meseci
Citat:
Vladimir99:
Pozzz narode.Imam takodje problema sa ovim ruterom HG532e,pa koje dobre volje ili je imao isti problem neka kaze mozda bude od pomoci,a rec je o podesavanjima u ruteru,msm na BASIC nema opcija za promenu kanala.A to mi je neophodno iz razloga posto u drugoj sobi imam wirelesss karticu i sad posto naravno se poveze i signal je super medjutim dolazi do pucanja signala nakon odtvaranja stranica,nestane i odma se potom opet pojavi,a vec sam negde procitao da moze biti do toga ako se oboje korisnika nalaze na istome kanalu,pa sam hteo to promeniti,ali bezuspesno jer te opcije nema u ponudi.Kao recimo kod Prodzekshn sa fotke samo mi pise WLAN ostalo nista nema istaknuto O.o

Pogledaj da li imaš opciju "Isolate" SSID BSSID
Citat:
prodzekshn:
Dobio sam danas informaciju od vrlo ljubaznog čoveka iz Telekoma da ovaj modem svlači podešavanja sa servera, što (ako sam ja dobro razumeo) znači da na serveru treba da se sve podesi i zapamti za svakog korisnika posebno ili postoji još neki sistem/logovanje/dodatni program preko koga se može snimiti-uploadovati podešavanje na server.

Ako ima inplementiran TR069 klijent (a vjerovatno ima) onda "svlači" podešavanja sa servera
Signaure Hamer Dev .inc
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Telekomov Huawei HG532e admin pristup.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 156869 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.