Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.

elitemadzone.org :: MadZone :: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12706 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 13:11 - pre 244 meseci
NEW YORK, March 8 - Ziff Davis Media announced today the launch of PC Magazine, the Serbian edition. The latest version of the leading independent guide to technology will debut in April in two countries, Serbia/Montenegro and Bosnia/Herzegovina. With this launch, Ziff Davis Media produces foreign versions of its popular U.S, based technology and videogame publications in 44 countries and 20 languages. Ziff Davis Media working with its international partner, NID Color Media International, is launching PC Magazine, the Serbian edition.

"PC Magazine's mission is clear and resonates well with technology buyers and influencers not only in the United States but around the world," said Pam Spector, Vice President of International Business Development and Licensing, Ziff Davis Media." The growing importance of technology products and services in this developing market precipitate the need to deliver a publication that informs and analyzes information in a timely fashion."

PC Magazine, the Serbian edition will feature a similar editorial mission like its U.S.-based counterpart. The publication will provide comprehensive labs-based evaluations and recommendations for buyers and influencers of technology products and services in the local markets. PC Magazine, the Serbian edition will publish monthly with a rate base of approximately 12,000.

"Ziff Davis Media has a rich tradition of providing quality editorial coverage and analysis on technology products and issues that IT buyers and influencers absolutely need in order to do their jobs, said Miroslav Vajda, Business Development Manager, NID Color Media International. "We're thrilled to bring PC Magazine, America's #1 technology publication to Serbia/ Montenegro and Bosnia/Herzegovina offering IT professionals the same opportunities as their counterparts in the States."

A majority of the content and labs-based evaluations featured in the Serbian edition will be staff written. The remaining content and labs-based reviews will be supplied under license with Ziff Davis Media and will feature content from the U.S.-based PC Magazine and other publications.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 13:36 - pre 244 meseci
Malo referenciranja ne škodi...
http://biz.yahoo.com/prnews/040308/nym137_1.html
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 15:16 - pre 244 meseci
I sad ko kaže da smo mi mačiji kašalj? :)

Jel imao neko u ruci strano izdanje ovoga? Baš me zanima obim, teme, cena...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 15:31 - pre 244 meseci
Ozbiljno nisu cuo za PC Magazine? Meni je to bio prvi PC casopis koji sam citao...

Evo ti link: http://www.pcmag.com/
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 15:47 - pre 244 meseci
Koliko se ja sećam pre par godina je poceo sa izlaženjem ovaj časopis na srpskom, bilo je 4, 5 izašlih brojeva, ali je osoba koja je finansirala ceo projekat iznenada preminula i sve je bilo stornirano.

Više sreće ovaj put ...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 15:58 - pre 244 meseci
Ma Šalindrija k'o da je juče kupio kompjuter a pre toga pao sa Marsa..
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.mobtel.co.yu



+105 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 16:39 - pre 244 meseci
Ako bude kostao vise od 200 din ne vredi ga ni kupovati, uvek je tu PC PRESS koji je po men jedan od najboljih i najprofesionalnijih IT casopisa kod nas.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 17:10 - pre 244 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ma Šalindrija k'o da je juče kupio kompjuter a pre toga pao sa Marsa..


Šalindrija ne kupuje časopise, pa ne zna jadan...

A što se tiče PC Pressa, mislim da je i on još uvek malo dete za hrvatski BUG, PC CHIP i VIDI.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 18:59 - pre 244 meseci
Koliko sam upoznat u SAD/globalno worldwide, PC Magazine je direktna konkurencija PC WORLD-u, koga na SCG tržištu zastupa Mikro. U ovom slučaju biće interesantna uređivačka politika, odnosno da li će domaće izdanje biti tek klonirano (prevedeno) izdanje američke verzije, da li će biti domaćih tekstova i koliki će biti odnos istih u odnosu na tekstove iz originala, ili će se ići na varijantu objavljivanja uglavnom domaćih tekstova pod licensom PC Magazina uz prenošenje pojedinih tekstova iz stranih izdanja (slično politici Mikra).


 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 20:46 - pre 244 meseci
Pa ne bih bas rekao da PC Magazine i PC World ciljaju na istu publiku. Svako ko je imao ova dva casopisa u rukama primetio je da je PC World nesto tipa 'za neupucene', dok bi PC Magazine predstavljao 'Bibliju) - mislim na poznata izdanja knjiga.

U saopstenju za stampu pise o izdavackoj politici PC Magazine na srpskom. Nadam se da ce biti bolja od casopisa Mikro (koji je senka u odnosu na PC World).
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 21:41 - pre 244 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Ako bude kostao vise od 200 din ne vredi ga ni kupovati, uvek je tu PC PRESS koji je po men jedan od najboljih i najprofesionalnijih IT casopisa kod nas.

umpfh...ovo je jace od mene....

IJAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

edit: aj da ne ostavim bez objasnjenja: i ja sam mislio da je pc press profi...a onda sam proslog leta slucajno u zagrebu kupio Bug...eeeeej.....tuga bozja de smo mi...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.mobtel.co.yu



+105 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 22:06 - pre 244 meseci
@Boccio:
Ja nijedom recju nisam poredio PC PRESS za nekim inostranim (Hrvatskim) casopisima, nauci da citas.
Rekao sam da je PC PRESS najprofesionalniji i najkvalitetiniji IT casopis kod nas, znaci u SRBIJI.
Niste spomenuli koliko kosta BUG i PC CHIP...

Citat:
Šalindrija ne kupuje časopise, pa ne zna jadan...

A što se tiče PC Pressa, mislim da je i on još uvek malo dete za hrvatski BUG, PC CHIP i VIDI.


Skroz si kontradiktoran.
Prvo kazes ne kupujes casopise a posle kazes da je PC PRESS malo dete za tamo neke CRO caosopise.....kako mozes za znas kad si rekao da ih ne kupujes...?
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.09.03.2004. u 22:25 - pre 244 meseci
Citat:
STELLANOVA:
@Boccio:
Ja nijedom recju nisam poredio PC PRESS za nekim inostranim (Hrvatskim) casopisima, nauci da citas.
Rekao sam da je PC PRESS najprofesionalniji i najkvalitetiniji IT casopis kod nas, znaci u SRBIJI.
Niste spomenuli koliko kosta BUG i PC CHIP...

Citat:
Šalindrija ne kupuje časopise, pa ne zna jadan...

A što se tiče PC Pressa, mislim da je i on još uvek malo dete za hrvatski BUG, PC CHIP i VIDI.


Skroz si kontradiktoran.
Prvo kazes ne kupujes casopise a posle kazes da je PC PRESS malo dete za tamo neke CRO caosopise.....kako mozes za znas kad si rekao da ih ne kupujes...?


Ne praktikujem da KUPUJEM časopise ali sam kupio par brojeva Hrvatskih, i ZNAM kakvi su, obzirom da ćale redovno čita BUG i PC CHIP, mada ja ne mogu u njim da nađem 10% onoga što me interesuje kao ni u jednom časopisu na nama razumljivom jeziku, zato preferiram e-izdanja i forume.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 06:09 - pre 244 meseci
Igore, verovatno si već shvatio "prokletstvo znanja". Teško je u stručnim časopisima na malim tržištima pronaći puno toga što te zanima, kada znaš tematiku.

Inače, tada kada se pojavio prvi put PC Magazine, kupio sam prvi broj, iako je baš pred izlaženje tog broja Mikro prvi put pustio CD uz svoje izdanje (u to vreme to je bio događaj), što je meni tada ličilo na pokušaj da se Mikro izbori sa konkurencijom.

Čitao sam PC Magazine i u originalu, ali sam veoma brzo shvatio (isto je bilo i sa izdanjem na srpskom jeziku) da je to suviše stručno za moj ukus, iz oblasti koje meni nisu fokus interesovanja. To upravo znači da development/network/hardware orijentisanim osobama, on dođe kao poručen.

Od štampanih related časopisa koje sam čitao, meni su zakon Business 2.0 (www.business2.com) i Wired.

Od hrvatskih, meni se VIDI najviše dopada, upoznao sam i urednika kada je bio u Beogradu (mislim da je to bilo pre dve godine), razgovarali smo da pišem malo za njih, ali politički to još nije bilo sazrelo (u to vreme se pojavila Politika u Hrvatskoj, pa je bilo dosta polemika tamo).

Inače postoje ozbiljni razlozi zašto su u CRO časopisi na boljoj razini nego ovde (nije samo u ovoj oblasti): Dobio sam nedavno interesantan podatak od čoveka koji se veoma dugo bavi distribucijom knjiga i časopisa. Čovek kaže da je za vreme SFRJ generalno posmatrano 60% prodaje tiraža knjiga i časopisa sa područja Srbije prodavano u Hrvatskoj. U jednoj reči, jača konkurencija zbog razvijenijeg (načitanijeg) tržišta.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 08:56 - pre 244 meseci
Stellanova, mislim da komentare tipa "nauči da čitaš" i sl. možeš slobodno da izostaviš...mogao sam i ja tebi da kažem "e, tupsone, nemaš pojma", ali čemu to?

pazi, da bi u bilo kakvoj komparaciji iskoristio superlativ i da to ima nekog smisla, ona mora u svojoj osnovi ipak da ima neku težinu, zar ne? Ja mogu slobodno da kažem da sam u vrtiću gde radi moja devojka najveći stručnjak za kompjutere - i to je apsolutno tačno, ali koju težinu to nosi?

PC Press je bio dobar časopis, verovatno najbolji na našem tržištu, ali već par godina je u sveobuhvatnom sivilu domaćih izdanja iz kojeg sumnjam da će da se iščupa. Po meni, trenutno ne postoji nijedno domaće izdanje (isključujem licencirana) koje zaslužuje pridev "najbolje", iako tehnički jedno to mora da bude (vidi gornji primer sa vrtićem). Da li je razlog tome ono što navodi g.Varagić (verovatno jeste), tema je za neki drugi forum, ali činjenica je da mi već niz godina ne publikujemo kvalitetan sadržaj namenjen profesionalcima koji je u stanju da drži korak sa konkurentnim izdanjima u regionu. Prema tome govoriti o tome šta je najbolje je puka bezvezarija...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 10:19 - pre 244 meseci
Citat:

Pa ne bih bas rekao da PC Magazine i PC World ciljaju na istu publiku. Svako ko je imao ova dva casopisa u rukama primetio je da je PC World nesto tipa 'za neupucene', dok bi PC Magazine predstavljao 'Bibliju) - mislim na poznata izdanja knjiga.

Onda ostaje da pričekamo tu Bibliju na srpskom :)
Citat:

...a onda sam proslog leta slucajno u zagrebu kupio Bug...

Nijedna diskusija ovakvog tipa ne prođe da neko ne pohvali Bug, isti je prema mom mišljenju uvjerljivo najgori IT časopis iz HR: mnogo pažnje usmjeravaju na kvanitet članaka (nek se nabudži svega i svačega), mnogo mnogo loš humor koji pršti na sve strane, izvlači ih jedino dobar kvalitet štampe, što posjeduje i konkurencija, tako da...

Citat:

Od štampanih related časopisa koje sam čitao, meni su zakon Business 2.0 i Wired.

Spomenuta dva čitam u onlajn verziji (takva su vremena), na listu bih dodao još i Fast Company.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.eutelsat.net



+3 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 11:46 - pre 244 meseci
Evo malog poklona: 22 (naredna) izdanja PC Magazine u e-zine formi:


Code:
https://www.zdmcirc.com/zdmcirc/promo/bookoffer/index.html


Registrujte se, skinite Zinio reader i u narednih godinu dana dobicete 22 kompletna broja ovog casopisa (svaki je oko 17MB).
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 12:42 - pre 244 meseci
Isto je i sa stručnim kompjuterskim knjigama. Uvod u ovo, uvod u ono, sve za 24h, sve na brzaka, za neupućene, za neznalice.... Jako malo je stručne literature prevedene na srpski. Koliko sam samo puta tražio knjigu koja malo više ulazi u materiju pa je nema ni u planu da se prevede. Zašto? Pa verovatno zato što bi prodali 5 primeraka što naravno nije isplativo.
Mislim da nije problem u "načitanosti" tržišta, nego jednostavno o životnom standardu (O ne, opet!!). Jedan BUG košta oko 30kn (~280din) je mora se priznati preskup za naše prilike. Zato se ide na manji obim i širu publiku (čitaj veći tiraž). E samo ovo "veći tiraž" je upravo onaj problem o kojem pričam. Ja ću u svakom od časopisa naleteti na 1-2 meni zanimljiva članka, peru zanima hardver i on će naći nešto za sebe, lazu igrice, miku, windows aplikacije... i do čega sada dolazimo, do toga da neko treba da "pljune" 200 dinara za 5 strana "kvalitetne štampe". E to je ja mislim srž problema.
Dakle, lako je amerima da imaju PC ovaj, PC onaj kad svaki gađa različitu ciljnu publiku a to sve prati veliki broj prodatih primeraka.
Što se tiče hrvatskih izdanja, nisu ništa bolji od nas u tom smislu. I oni svaštare kao i mi, samo što ih vadi kvalitet štampe, CD pun dobrih novih programa, duplo veći obim i daleko veća mogućnost nuđenja oglasnog prostora nego kod nas.
 
Odgovor na temu

babylonian
Dragan Petrovic
Israel

Član broj: 448
Poruke: 201
*.red.bezeqint.net

Jabber: babylonian@elitesecurity.org
ICQ: 112117969


+1 Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 14:45 - pre 244 meseci
Citat:
stargatenow:
Evo malog poklona: 22 (naredna) izdanja PC Magazine u e-zine formi:


Code:
https://www.zdmcirc.com/zdmcirc/promo/bookoffer/index.html


Registrujte se, skinite Zinio reader i u narednih godinu dana dobicete 22 kompletna broja ovog casopisa (svaki je oko 17MB).


hvala puno na ovom linku!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Nikola Denić
Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.sbb.co.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.10.03.2004. u 17:14 - pre 244 meseci
Ja sam pre jedno 3 godine bio pretplacen na PC Magazine,on izlazi 2 puta mesecno i kasnio je sa dolaskom 2 nedelje tako da sam uvek citao broj od pre 2 nedelje,i mogu da kazem da ne moze ni jedan domaci,a bogami ni hrvatski casopis da se meri sa Pc Magazine... Cena nije bila neka velika .. mislim da je ispalo oko 5$ po casopisu zajedno sa postarinom.

U svakom slucaju,pretplaticu se ...
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: PC Magazine... na srpskom! Od aprila 2004.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12706 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.