Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320603 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bruka
Beograd

Član broj: 51449
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.02.2015. u 19:33 - pre 111 meseci

ako je ovo od samo jednog dzaka, mogu da zakljucim sledece - potrebno je da smanjis malo interval izmedju ciscenja casice i da povecas duzinu trajanaja ciscena i da malo pojacas obrtaje ventilatora u rezimima u kojima poc najcesce radi jer definitivno ne sagoreva dovoljno dobro.

peleta ima raznih pa u skladu sa tim mora i pec da se podesava. ja sam imao slican problem sa svojim trenutnim peletom pa sam morao da odradim ovo sto sam napisao i sada je kod mene i posle 6 dzakova situacija bolja nego kod tebe sa jednim dzakom (bar kada je u pitanju stanje u casici)...ovo okolo casice je posledica loseg dizajna peci...jasno je da taj pelet nije medju boljima ali probaj da uradis ovo sto sam napisao pa javi rezultate...[/quote]


Inerval izmedju čišćenja čašice je 10 min (to trenutno nisam menjao)
dužina trajanja čišćenja čašice bila 100 sek (povećao na 120)
broj obrtaja ventilatora u režimo jedan bio 1700 (povećao na 1850)
Videću sada kako se ponaša pa vam javljam. Imam još samo desetak džakova ovog peleta pa prelazim na crownfores
koji je mislim mnogo bolji (probao jedan džak pre kupovine) i pokazao se odlično sa onim parametrima pre ove sad promene


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2015. u 07:53 - pre 111 meseci
Ultrena , da li prave neke vece probleme ove grudve i buse u peplu ,,Nanix wood"? Sreca da sam kupio samo tonu :) ,ali ne znam sta da ocekujem dalje...Hvala,poz.
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji13.02.2015. u 08:43 - pre 111 meseci
Kod mene nije bilo nikakvih problema. Video si po slikama koliko sljake ima, ali se nikad nije desilo da to zasmeta u radu...
Sad sve zavisi do gorionika ili kotla, mozda neki nece moci da istrpi ovo.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

bruka
Beograd

Član broj: 51449
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.02.2015. u 18:32 - pre 110 meseci
Citat:
bruka:

ako je ovo od samo jednog dzaka, mogu da zakljucim sledece - potrebno je da smanjis malo interval izmedju ciscenja casice i da povecas duzinu trajanaja ciscena i da malo pojacas obrtaje ventilatora u rezimima u kojima poc najcesce radi jer definitivno ne sagoreva dovoljno dobro.




Inerval izmedju čišćenja čašice je 10 min (to trenutno nisam menjao)
dužina trajanja čišćenja čašice bila 100 sek (povećao na 120)
broj obrtaja ventilatora u režimo jedan bio 1700 (povećao na 1850)
Videću sada kako se ponaša pa vam javljam. Imam još samo desetak džakova ovog peleta pa prelazim na crownfores
koji je mislim mnogo bolji (probao jedan džak pre kupovine) i pokazao se odlično sa onim parametrima pre ove sad promene


Pozdrav

Ništa bolje. Ipak je do peleta. Moram da napomenem da i kod komšije isti problem. Kod komšije peć MBS 25kw sa fabričkim podešavanjima tako da ipak ostajem pri tvrdnji da je do nekvalitetnog peleta. Hvala na savetima i pokušaju
da se dođe do nekakvog rešenja.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.02.2015. u 19:04 - pre 110 meseci
Citat:
bruka: Ništa bolje. Ipak je do peleta. Moram da napomenem da i kod komšije isti problem. Kod komšije peć MBS 25kw sa fabričkim podešavanjima tako da ipak ostajem pri tvrdnji da je do nekvalitetnog peleta. Hvala na savetima i pokušaju
da se dođe do nekakvog rešenja.


Pozdrav



ma naravno da je do peleta nego sam ti predlozio sta da udradis kako bi smanjio toliki uticaj loseg peleta na rad pecke. evenutalno da probas jos da smanjis i vreme izmedju dva ciscenja - npr na 8 minuta.
kao sto sam napisao, kod mene je to isto problem sa JELA BIOSTAR (prijepolje) peletom + ima MNOGO prasincine u dzakovima (u drugoj paleti, u prvoj ga nije toliko bilo). Bas danas sam morao da izbacim sve iz magacina jer se puz zakocio usleg nagomilane prasine :/
srecom ostalo mi je jos 20ak dzakova.

izmenom parametara sam postigao da casica ne bude prepuna posle 2 dana neciscenja...moze da izdrzi do tri-cetiri dana pod uslovom da nema previse paljenja i gasenja jer svako gasenje ostavlja za sobom stvrdnuti pepeo koji ostaje zalepljen do usisavanja.

ja sam do sada bio potpuno zadovoljan samo prvim peletom koji sam kupio (pre tri godine) - bio je neki noname iz pozege ali posto mi je bio prvi pelet nisam znao da je TOLIKO dobar - prasine jedva da je bilo, pepela MNOGO manje nego kod svih ostalih...secam se da sam jednom bio u gadnoj guzvi, umoran i lenj, 7-8 dana jepec neprestano radila, nisam je cistio. casica je bila puna jedva 3/4...eh, da mi je da ubodem jos jednom takav pelet (zvao sam osobu preko koje sam ga nabavio i rekao mi je da se ta firma ugasila)...
 
Odgovor na temu

vladmoll
vlad moll
rfzo
rfzo
valjevo, srbija

Član broj: 326182
Poruke: 6
212.200.53.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji24.02.2015. u 08:50 - pre 110 meseci
U dosadšnjoj zimi sam koristio pelet od više proizvodjača. Išao sam u proizvodju da vidim od čega prave pelet. Od jednog proizvodjača koji kupuje piljevinu i od toga pravi pelet, taj pelet je dosta loš. Ima dosta kore koja pravi problem zapušavanja rešetke i sevi plamenika. Od drugog koji kupuje otpatke sa pilana a to su oni okrajci koji se odbace od pravljenja daske, taj pelet ima malu količinu kore i nema zapušpavanja rešetke. Od onih koji pelet prave od celog drveta sa korom pelet je takođe dobrog kvaliteta, jer ima oko 7-8%kore u peletu.
Po meni najbolje je kupiti pelet od celog drveta, jer je kvalitet uvek isti i to su veliki proizvođači peleta. Takav pelet koji sam probao i tvrdim da je odličan proizvodi firma Gorštak iz Bajine Bašte. Imaju produkciju od 3-4 tone na sat.
Analizom lošeg peleta napravljenog od piljevine sa pilana dobio sam na 100kg sagorenog peleta oko 1.5kg pepela. Od peleta od celog drveta sadržaj pepela je oko 0.5kg na 100kg sagorelog peleta.
Takođe velika je zabluda da pelet od bukovog drveta je kvalitetniji nego od zimzelenog. Pelet se pravi od drveta a najbolje od mešavine tvrdog i mekog, samo je pitanje vrsta šume u čijoj se blizini nalazi peletara, pa od tog drveta i proizvode pelet.
Inače, jako bitno, analizom utroška lošeg i dobrog peleta nisam primetio razliku. Od lošeg peleta kao i od dobrog potrošnja mi je bila ista. Do ovog zaključka sam došao i na osnovu potrošnje prijatelja koji je prošle sezone potrošio oko 3.5 tona dobrog peleta za sezonu. Ove godine je kupio najveće đubre od peleta koje mu zapušava gorionik na pola dana-do dan pa je prinuđen da ga često čisti, praktično svakodnevno a nekad i dva tri puta na dan. Ovog đubreta od peleta je potrošio isto kao i prošle godine.
Možda ova analiza i nije tačna, ali čini mi se da je kod lošeg peleta samo problem viška kore koja izaziva zapušenje gorionika.
Takođe mislim da nije problem što je neki pelet bolji a neki lošijji, nego je problem što svi tvrde da imaju visok kvalitet peleta i naplaćuju ga po jakim cenama, pa običan kupac nije u stanju da zna šta kupuje. Cena više nije merilo kvaliteta.
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji24.02.2015. u 10:05 - pre 110 meseci
Najgore je sto mislis da si kupio dobar pelet za nekih 200 eura a mogao si da kupis mnogo bolji za 180... Ali nikad neces znati dok ne prodje kroz gorionik.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

boban.ns
Boban Gajić
direktor
MINT promo&print
Novi Sad, Srbija

Član broj: 328233
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji04.03.2015. u 11:51 - pre 110 meseci
Da li neko ima iskustva sa Alfa Plam Commo peći na etažno grejanje i koji pelet preporučuje za korišćenje? Unapred hvala....
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji04.03.2015. u 16:25 - pre 110 meseci
Citat:
boban.ns: Da li neko ima iskustva sa Alfa Plam Commo peći na etažno grejanje i koji pelet preporučuje za korišćenje? Unapred hvala....
vidi na forumu alfa plam commo 21kw
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.03.2015. u 22:10 - pre 109 meseci
Ajmo malo konkretno. Jel probao neko pelet KMD iz kladova. Kod mene se pokazao malo lošije nego Bioenergy point. Ima malo više šljake na rešetki gorionika, ali gle čuda ima manje pepela. Potrošnja je, pa tu negde. Kupujem ga na sitno po 6 džakova kad god idem u Pančevo. Jeftiniji je od Bioenergy point. Jbg lokalni prodavac u Kovinu nema konkurenciju pa dere.

Gorionik je Ferroli na starom Tam Štadler kotlu.


Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
195.178.37.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji24.03.2015. u 10:14 - pre 109 meseci
Ovo mi je treća sezona da se grejem ECO peletom proizvodnje Agro gradnja iz Niša. Ove godine je daleko lošiji od ranijih godina. Pre svega mislim d aje slabiji i sasvim sigurno sam potrošio za grejanje istog objekta u istom režimu oko 5% peleta više. Sitniji je i retko koji džak sadrži pelet duži od 1-1.5 cm.

Najveći problem je što sam u poslednjoj toki peleta (trošim 8 tona godišnje) našao velike šrafove, eksere, velike parčiće drveta, neku plastiku, žicu i ko zna šta još. Kada mi je po 4. put blokirao puž (hvala Bogu pa motor nije pregoreo), počeo sam da sejem pelet kroz pletenu žicu pre nego li ga stavim u rezervoar. U toj toni sam sigurno našao dva džaka otpada koji nikako nije smeo da se nađe u peletu.

 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.03.2015. u 21:30 - pre 109 meseci

ppacaa,

Šta reći, to što prodaju je zločin. Ja nisam imao takvih problema. Teško bi mogli nekom da izvezu takav pelet. I ovo što sam ja trošio sigurno nije prošlo neku vizualnu kontrolu (bioenergy point je jako sitan), pa se prodaje na našem tržištu.

To što su vama prodali je u najmanju ruku za inspekciju. Rizikovali ste oštećenje skupih uređaja!

Mi smo još uvek neuređena država u kojoj je tako nešto moguće. Nadam se da se takve stvari u bliskoj budućnosti više neće događati.

Dobro je da mi koji trošimo pelet razmenjujemo ovakve informacije.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.03.2015. u 11:59 - pre 109 meseci


Niko ništa.
jel ima jošneko sa pozitivnim ili negativnim iskustvom?
Kakav pelet trošite ljudi?
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.03.2015. u 12:02 - pre 109 meseci
Mislim da po ovom pitanju vlada "sebičnost" informacija , niko ne kaže da ima dobar da ne bi ostao uskraćen zbog velike potražnje istog , ja sam sa jelastarom zadovoljan.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.03.2015. u 19:22 - pre 109 meseci
Citat:
boree: Mislim da po ovom pitanju vlada "sebičnost" informacija , niko ne kaže da ima dobar da ne bi ostao uskraćen zbog velike potražnje istog , ja sam sa jelastarom zadovoljan.


mislim da prestrogo ocenjujes.

u srbiji je nezahvalno pohvaliti neki pelet jer je kvalitet vrlo promenjiv i kod istig proizvodjaca od ture do ture.

ti recimo hvalis jelastar dok ja imam misljenje da i nije bas dobar - tj. u poslednje tri godine od kako se grejem na pelet, to je najlosiji pelet koji sam koristio - previse prasine u dzakovima, previse pepela ostavlja.
problem je sto je zatvorena firma iz pozege koja je proizvodila pelet koji sam koristio prve godine grejanja i koji bih danas, posle iskustva sa vise proizvodjaca mogao da pohvalim ali dzaba...

svako moze da nakaci na svom sajtu neki slicicu sa nekim standardom za svoj pelet ili da odstampa na dzakovima procente vlage ili pepela, da ostavi broj mobilnog kao kontakt i da it verujes da je to zaista tako. pitanje je ko bi imao zelje/volje/vremena da 'istinu' izgura na videlo...

vecina ovde ne kupuje preko racuna i ne dobije fiskalni racun vec iskesira u evricima i to je to...kvalitet peleta u srbiji je macka u dzaku...
cak i da je pelet odlican, nekom mogu parametri na kotlu/peci biti toliko razdeseni da ta osoba dobije utisak da je problem u peletu, krene da komentarise i dobijamo gomilu dezinformacija.
kapiram da je potrebno 4-5-6 godina da ljudi dobiju iskustvo u grejanju na pelet i radom peci/kotlova/peletom pa cemo moci da baratamo i malo preciznijim informacijama a sto se tice kvaliteta peleta, tu cemo verovatno jos mnooogo godina kupovait macke u dzakovima....
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.03.2015. u 19:55 - pre 109 meseci
To sve stoji što pišeš , ja sam samo rekao da sam zadovoljan sa tom vrstom peleta a i znam ih još dosta koji su zadovoljni , a isto tako i da je žena uzela 10 džakova i bilo super a posle nije hteo da radi kotao lepo sa drugom turom (commo21) . Koji ti se dobro pokazao ? I meni se kruševački proizvođač zatvorio...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji28.03.2015. u 20:10 - pre 109 meseci
Citat:
boree: To sve stoji što pišeš , ja sam samo rekao da sam zadovoljan sa tom vrstom peleta a i znam ih još dosta koji su zadovoljni , a isto tako i da je žena uzela 10 džakova i bilo super a posle nije hteo da radi kotao lepo sa drugom turom (commo21) . Koji ti se dobro pokazao ? I meni se kruševački proizvođač zatvorio...


pa kazem, bio je neki noname koji su pravili u pozegi. te godine sam okasnio sa nabavkom, etaznu pec kupio u decembru pa jurio pelet preko oglasa. cak se ni naziva ispisanog na dzakovima ne secam. mislim da je u svom nazivu imao "plus" ali sam posle vidjao gomilu peleta sa plusevima u nazivu ali nije bio to taj proizvidjac...zvao sam sledece godine broj mobilnog sa dzaka ali mi je glas rekao da je firma zatvorena ali da ima "odlican pelet iz bajine baste". taj koji sam prvi kupio je bio 70% bukva 30% jela, vrlo svetao, jaaaaako malo prasine u dzakovima ako uopste i vrlo malo pepela. casicu u svojoj MBS 18kw etaznoj peci sam opusteno na 5-6 pa i 7 dana 24og rada mogao da cistim (pecka je radila po dan i noc bez prestankja jer je supruga bila na porodiljskom). sa jelastar, maks svaki drugi dan moram da usisavam i u casici ostane dosta tvrdog grumenja koje moram da razbijam da bih usisao. menjao sam parametre kako bih pospesio sagorevanje i izvukao sam neki maksimum ali i dalje je dosta losije od ovog prvog.



 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
..158.252.wifi.dynamic.cat.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.03.2015. u 13:02 - pre 109 meseci



Ovih dana sam prvi put primetio znatnije oscilacije kvaliteta peleta Bioenergy point. Poslednji džakovi su sa šarenim i braon peletom. Znači da ima kore u masi za proizvodnju peleta. Jbg u Kovinu nikakav izbor nemam. Jedan prodavac, i skoro celu sezonu ista vrsta peleta. U Pančevu je malo veći izbor. Moraću pred sledeću sezonu da kupim znatniju količinu, samo treba naći i odabrati.

Ne vidim nikakav razlog za sebičluk i uskraćivanje informacija o kvaliteteu peleta.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

notorni
beograd

Član broj: 146059
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji30.03.2015. u 13:30 - pre 109 meseci
Nemam neko posebno iskustvo jer je naša peć tek postavljenja pre 18 dana. Za sada smo potrošili 12 džakova nekog no name bez deklaracije koji koristi komšija i čini mi se da je protrčao kroz mašinu, 14 džakova KMD Kladovo koji je veoma solidan i 7 džakova Bioenergy koji je takođe OK. Šljake nema, pepela je malo, ne moram da čistim rešetku gorionika i po nekoliko dana.
Prodavac tj fabrika Termomont je preporučio 3 proizvođača Nanix Nova Varoš, Forest Pukovac kod Niša i Jela Prijepolje.
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji08.04.2015. u 11:19 - pre 109 meseci
Nikako da padne cena peleta, sve se vrti oko 170+
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320603 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.