Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 545685 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?10.09.2017. u 09:22 - pre 80 meseci
Naravno, svi koji žele da rade celodnevno 6x više da bi imali 2x više uz kredite do grla, treba da odu.
Oni kojima ne treba 2x više već vole da provode svoje slobodno vreme sa svojom porodicom i da se druže, koje zabole qrc za potrošačke banalnosti, i koji smeju da oteraju gazdu u 3 lepe pizde materine kada dotični uobrazi da je stvarno nečiji "gazda", ne treba da odu.
 
+6

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22
Via: [es] mailing liste



+6 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?10.09.2017. u 09:44 - pre 80 meseci
Moj utisak je totalno suprotan...
 
+2

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 09:15 - pre 80 meseci
Citat:
pisac:
Naravno, svi koji žele da rade celodnevno 6x više da bi imali 2x više uz kredite do grla, treba da odu.
Oni kojima ne treba 2x više već vole da provode svoje slobodno vreme sa svojom porodicom i da se druže, koje zabole qrc za potrošačke banalnosti, i koji smeju da oteraju gazdu u 3 lepe pizde materine kada dotični uobrazi da je stvarno nečiji "gazda", ne treba da odu.

6x vise rada i 2x veca zarada mozda vazi za nekoga ko je u Srbiji bio zaposlen u u drzavnoj sluzbi i radio efektivno sat/dve dnevno za 50.000 din., pa emigrirao npr. u Rumuniju/Madjarsku/Hrvatsku i sad zaradjuje duplo vise, a radi puno radno vreme, tj. 40 sati nedeljno! u zemljama u koje se iz Srbije najcesce emigrira, racunica za malko drugacija... al znas ti to vrlo dobro i sam samo se opet malo pravis lud!
 
+3

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 13:50 - pre 80 meseci
tesko ce neko sa drzavne cinije da imigrira.

jako tesko.
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 14:15 - pre 80 meseci
Ko je sposoban da zaradi samostalno, bolje će da živi ovde. Ko nije sposoban i želi da ga država hrani bolje nego što će ga hraniti ova ovde, treba da ode u neku od država koje modernim kolonijalizmom (ili direktnim bombardovanjem i osvajanjem) pljačkaju druge države (uključujući i našu). Recimo Amerika, Nemačka, itd...

Ja daleko lepše živim ovde (i manje radim) sa(za) 400 evra nego što bih živeo (radio) u Nemačkoj ili Francuskoj sa(za) 3000 evra. I tu je kraj priče o emigraciji.
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 15:07 - pre 80 meseci
ti si pisac obicna lenstina, a vi ljudi ste ludi sto se dopisujete sa njim. Njemu je trolovanje i mrznja dusevna hrana jer se od lenjosti tesko zivi :D
 
+3

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 15:24 - pre 80 meseci
Zašto nazivaš lenštinom čoveka koji više vremena posvećuje uživanju sa porodicom nego poslu? Zašto bih radio više ako ovako imam dovoljno i ako su mi ovako deca srećna jer sam stalno sa njima? Jel treba deci da uskraćujem moje prisustvo zamenjujući ga novcem?

Ja sam lepo rekao: ko hoće da radi 6x više da bi imao 2x više (ma svejedno i 3x više, nečega, šta god to bilo) neka slobodno pali iz ove zemlje, biće ovde mirnije jer će ljudi biti oslobođeni stresa koji im nameću takvi (kao ti) kojima je samo rad i novac i sticanje nekih gluposti i u glavi, jer na sopstvenu nesreću nisu u stanju da vide neki drugi smisao u životu sem materijalnog.
 
+3

Delb

Član broj: 332442
Poruke: 28



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 15:50 - pre 80 meseci
Zbog cega na ovom podforumu (ostale nisam pratio), moderatori ne banuju trolove i internet talibane?
Ljudi poput pisca su dokoni tipovi, koji zive na neku mucku i onda drugima prosipaju pamet.
Podforum se zove Vodic za EMIGRACIJU. Mozda bi pisac i njemu slicni trebalo da predloze podforum sa nazivom "Imigracija i ostanak u zemlji" pa da on i jos njih dvoje (maksimum) otvore jednu temu i u njoj jedni druge podrzavaju u bajkama. Politickim kao ni komunistickim bajkama takodje nije mesto na ovom podforumu, za to mogu u neku kafanu ili da pronadju forum gde su te teme podrzane.

Nisam otisao jer jos nisam ispunio neke svoje ciljeve, koje sam sebi zadao da ovde resim pre odlaska.
 
+3

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 16:29 - pre 80 meseci
Takođe, tema u Vodiču za emigraciju je Zašto NISTE otišli u inostranstvo. Dakle, pisac diskutuje sasvim u skladu sa temom, dok se ne pojavi neko ko ovako izdaleka procenjuje da li je neko lenj i koliko treba raditi i kakvi odgovori su poželjni...

Pisac ima dovoljno kredibiliteta da diskutuje na ovoj temi i u ovom forumu jer zna šta je život u inodtranstvu. A za to vreme ti tek treba da ispuniš neke ciljeve pa da omirišeš kako je živeti u inostranstvu. Zbog toga, savetujem ti da čitaš šta pisac piše, sigurno možeš da naučiš nešto novo. Sad, da li to što pisac ima da kaže ruši tvoju sliku o inostranstvu, to je druga stvar. Čak i ako je takav slučaj, razmisli.
 
+5

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 16:45 - pre 80 meseci
Mislim da se u Srbiji radi isto ili vise za daleko manje para. Na kraju krajeva sve zavisi kako se ko snadje i gde se zaposli. Nema neki ps koji kaze e na zapadu je po pravilu ovako, u Srbiji je onako.
Otici je lakse ako imas tamo rodbinu, posto promena sredine i nedostatak prijatelja mogu uveliko da uticu.
 
0

Delb

Član broj: 332442
Poruke: 28



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 17:20 - pre 80 meseci
Imam veliki broj prijatelja i rodjaka koji vec zive na zapadu (razlicite drzave), pa na osnovu njih pre svega kreiram misljenje.
To da li je Britanija, ili Nemacka vodila ovakvu ili onakvu politiku prema nekoj zemlji treceg sveta nije merodavno uopste za odredjivanje da li tamo treba otici i ziveti.
Najbitnije je kakvu unutrasnju politiku imaju, kakva je vladavina prava, kakav je odnos prema lokalnom stanovnistvu.
Dok mi brigu brinemo o "svetskim nepravdama", prodje zivot.
Pisac je prema svojim postovima, klasican "Srbenda ispred prodavnice" koji sve zna o tom "trulom i zlom" zapadu, a iskustvo mu je verovatno 3 godine na bausteli i to nelegalno. Pritom, verujem da je i ta baustela (iako iskljucivo penzionere s tim zanimanjima odande znam), mnogo bolja nego nasa, u odnosu rad - plata, slobodno vreme - kvalitet zivota.

PS: Cist dokaz je odnos emigracija - imigracija u Srbiji. Sto ljudi sa strane ne dolaze u velikom broju u Srbiju (nego svi odavde odlaze)? Pa zar nije bolje imati 1.500e ovde kao strucnjak nego u nekoj "skupoj" zemlji 4.000e, jos i ako ovde imas nekretninu...? Zar strancima sa dobrim ustedjevinama nije mnogo bolje da se presele u "jeftinu" Srbiju, nego da placaju preskupo sve usluge na tom zapadu? Ili ce biti da nije sve samo u plati, nego i u sistemu? Mozda i u kvalitetu hrane, proizvoda, puteva, skolstva, zdravstva, vladavini prava itd, itd.
 
0

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 17:33 - pre 80 meseci
tebi se ne svidja sto se piscu ne svidja zapad ili sta ? Ne kapiram.
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 18:44 - pre 80 meseci
Citat:
Delb:Pisac je prema svojim postovima, klasican "Srbenda ispred prodavnice" koji sve zna o tom "trulom i zlom" zapadu, a iskustvo mu je verovatno 3 godine na bausteli i to nelegalno. Pritom, verujem da je i ta baustela (iako iskljucivo penzionere s tim zanimanjima odande znam), mnogo bolja nego nasa, u odnosu rad - plata, slobodno vreme - kvalitet zivota.


Piše čini mi se u ovoj temi sve što pogrešno pretpostavljaš. Moja žena je rođena i živela u FR dok se posle par decenija nije doselila u Srbiju jer je tamo ukratko: 1) previše ludaka 2) previše nezgodnih arapa 3) previše otuđeno 4) skoro sve se svodi na novac. Drugim rečima cela porodica ima EU pasoše, pa nam opet ne pada napamet da idemo i radimo tamo gde se život u suštini svodi na rad i novac. Ovde je život lepši, i biće tako sve dok ne uđemo u EU i dok nas ne pretvore i isto konzumerističko sr* u kome se ljudi na rasprodajama biju da bi sebi prigrabili zadnji LED TV na popustu. A upravo je to cilj ulaska u EU, jer EU daje donacije da bi posle ubirala plodove: ljude koji rade i troše jer im je to jedini smisao života.

A što se tiče "Srbendi ispred prodavnice", dotični stil života je sasvim legitiman ma šta ti mislio o tom stilu, jer ljudi valjda imaju pravo da odaberu kako će da žive, koliko će da rade, i gde će da provode svoje vreme. Ili misliš da svi moraju da rade dok im neki nabeđeni gazda (pada mi napamet Vučić kome su iz Brisela i Vašingtona naredili da promoviše rad,rad,rad u korist zapadnih firmi) ne kaže da je zadovoljan sa produktivnošću i da mogu malo da odmore uz svoje na kredit (u stranim bankama) kupljene LED TV u svojim stanovima pod hipotekom koju drže strane banke? Mada generalno dotična klasa "ispred prodavnice" sa kojom sam se susretao često i ne ume da razmišlja dovoljno pa uopšte nije svesna lakoće svog jednostavnog života, već je neosnovano nezadovoljna svojim materijalnim statusom u društvu. To je nažalost posledica opšte medijske propagande koja ljudima puni glave da je sreća u posedovanju što više materijalnih stvari i trošenju para. A to nije tačno, slobodno vreme i porodica su sreća. Cigani u udžericama takođe mogu biti savršeno srećni (ukoliko imaju za hranu i odeću), a oni bez TV-a su čak i srećniji od onih sa TV-om jednostavno jer ne slušaju tu gomilu gluposti.

I za one koji nisu ukapirali, svrha te propagande je naravno što više isceđenih radnih sati iz pojedinačnog čoveka (kao konjskih snaga iz zapremine motora - što veći pritisak po cilindru odnosno čoveku) i što više isceđenih novčanica koje je dotični zaradio tim radnim satima (da ih slučajno ne stavi u slamaricu jer time kvari ceo koncept i uništava ekonomiju), čime čovek u stvari postaje obična proizvodno/konzumeristička mašina koja ništa ne dobija sem obične predstave da joj je život potpuno ispunjen. U celom tom procesu se nalazi gazda ili država sa svojim porezima, koji od sveg tog znoja dotične proizvodno/konzumerističke mašine uzimaju svoj procenat, i što više radnih sati i novca iscede iz pojedinca (konjskih snaga iscede iz motora), bolje će da žive bez svog rada.

Odnosno, ljudi su nabeđeni da im sve to treba i da mora da rade radi svega toga što im i ne treba jer im je to sipao u glavu onaj koji živi od njihovog rada.
 
+6

Delb

Član broj: 332442
Poruke: 28



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?11.09.2017. u 19:05 - pre 80 meseci
A zar recimo u jednoj Irskoj nemas pravo izbora?
Cuo sam od Hrvata kako po centru Dablina, Corka ima velikog broja onih koji zive od socijalne pomoci, koji puse travu po ceo dan, samo kukaju a ne rade nista.
Nije li to slicno tom liku ispred prodavnice, samo na drugaciji nacin (pivo vs trava)? Znaci da tebe niko ne tera da radis kao "konj", vec uvek mozes sebi da izaberes manje rada ali si logicno i manje placen.
Ne znam zasto se i dalje pokusava nametnuti prica kako je u Srbiji sada zivot kao sto je bio u Jugoslaviji. Tu mislim pre svega na to "druzenje", zezanje, opusten nacin rada, itd. Dobar deo ljudi koje poznajem radi ovde od 9 do 5, izgubi po pola sata - sat u prevozu u jednom pravcu, i sta im ostane u toku dana? To je normalan sistem. Tako je i na zapadu, samo sto tamo dobijes vise (novca) za to. Pokazi mi zemlju koja je alternativa tom sistemu. Severna Koreja? Propala Kuba? Meni je cilj da mi kao narod prestanemo da sami menjamo svet, da pustimo vece igrace da se oni "tuku" oko ideja, a da mi iz postojecih sistema izaberemo najbolje i prilagodimo se na za nas najbolji nacin.
U Jugoslaviji je sticajem okolnosti postojao sistem "radio - ne radio svira ti radio". Taj sistem je propao jer je bio podrzan od tog istog zapada tokom svog trajanja (nemojte mi reci da smo bili oslonjeni na Staljina?), da bi kasnije propao kada je ta podrska nestala.
Sada vise nema tog sistema, ali nema ni blagodeti sustinskog kapitalizma, vec periferije-predperiferije sistema, zahvaljujuci podrsci naroda tipovima koji su iznosili komunisticke bajke.

Pritom, pre svega mislim da veliki odlazak mladih iz Srbije moze biti dobar po Srbiju. Nezaposlenost ce se mnogo smanjiti tako da ce svi koji ostanu imati posao (sto je mnogo bitnije nego imati milione ljudi koji ne rade nista). Veliki broj nasih ljudi na odredjenim lokacijama, ako se povezuju znaci da ce im sutra mozda pasti na pamet da neki svoj kapital uloze u Srbiju. Poslace deo novca "kuci", pa ce se i taj novac trositi ovde.
Mozda ce doci sa novim i progresivnim idejama, uzdrmati ovo letargicno stanje i pokrenuti promene.
Sto se tice udara na penzioni sistem, on ce svakako morati da se menja, a i on je problem u svim drzavama koje nemaju imigraciju.

DODATAK/IZMENA:

A sto se tice "iscrpljivanja radne snage" bas u jednoj od tema na ovom podforumu su ljudi koji zive u Holandiji pisali kako zene tamo cesto rade 2-3 radna dana, primaju pola plate, ali zato mogu vise da se posvete porodici, odnosno deci, dok muz radi standardno radno vreme.
Sta je tu lose?
Ili sto po zvanicnim eu statistikama (mogu da potrazim na google linkove ako je potrebno), pokazuju da NAJMANJE u Evropi rade upravo Nemci.
Rade najmanje ali najproduktivnije. Nije li to poenta?

[Ovu poruku je menjao Delb dana 11.09.2017. u 20:17 GMT+1]
 
0

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 08:57 - pre 80 meseci
Citat:
pisac:Zašto nazivaš lenštinom čoveka koji više vremena posvećuje uživanju sa porodicom nego poslu? Zašto bih radio više ako ovako imam dovoljno i ako su mi ovako deca srećna jer sam stalno sa njima? Jel treba deci da uskraćujem moje prisustvo zamenjujući ga novcem?

sad si porodicni covek a ono jednom si rekao da imas vise svalerki mnogo mladjih od tebe?! nije ti bas to kompatibilno jedno sa drugim...

Citat:
pisac:Ja sam lepo rekao: ko hoće da radi 6x više da bi imao 2x više (ma svejedno i 3x više, nečega, šta god to bilo) neka slobodno pali iz ove zemlje, biće ovde mirnije jer će ljudi biti oslobođeni stresa koji im nameću takvi (kao ti) kojima je samo rad i novac i sticanje nekih gluposti i u glavi, jer na sopstvenu nesreću nisu u stanju da vide neki drugi smisao u životu sem materijalnog.

ja uopste ne znam odakle tebi to da se u Srbije radi 6x manje nego u inostranstvu? pa ne rade svi u Srbiji po drzavnim ustanovama! pisao sam vec ovome ne jednoj drugoj temi... ja sam u Srbiji radio u jednom projektnom birou, pod "normalnim" uslovima za privatne firme u Srbiji: 09 do 17 (po potrebi do 18, 19, 20, ... a cesto je bilo "potrebe", naravno 1 din. za to nisam dobio, niti je ko brojao prekovremene sate da bi posle mogao da ih koristim), subota svaka druga radna a ustvari je mesecno bilo u proseku 3-4 tih "drugih" subota, odmor leti 2 nedelje i par dana izmedju Nove godine i Bozica. u poredjenju sa sadasnjim radnim vremenom i uslovima rada mogu samo da kazem da je to u Srbiji bilo i vise nego brutalno, ali nisam pre 50 god. otisao iz Srbije da bi se sad tu nesto cudio, imam puno kolega koji i dalje pod takvim uslovima rade (NIS, Telenor, predstavnistva stranih firmi, projektni biroi i sl.) manje/vise je svuda tako i to je jednostavno realnost ljudi koji u Srbiji rade i od svog rada zaradjuju platu, ne sede po drzavnim preduzecima i lade jja i cekaju da iz budzeta legne plata!
ja sada kada radim 40h/nedeljno gde se svaki prekovremeni sekund broji i nadoknadjuje, sa 30 dana odmora godisnje imam mnogo vise slobodnog vremena za porodicu, druzenja, sport, hobi, ... al kao sto sam u prethodnom postu napisao, sve ti to vrlo dobro znas samo se pravis lud!

a posto kazes da ti novac ne znaci nista, necu tu finansijsku stranu rada/zivota u Srbiji i inostranstvu porediti, ali bih imao par pitanja za tebe... reci da li si ti potupuno zadovoljan npr. stanjem u zdravstvu u Srbiji? (zakazes, dobijes termin za 2019. god. ako prezivis do tad, ili par 100-200e lekaru u dzep pa da te ubaci malo ranije)! kako ti se cini obrazovni sistem? izbacivanje Darvina itd.? ekonomska situacija? zaposljavanja preko veze a ne prema znanju? politicari koji vode zemlju su ti OK? "kultura"? putevi? javni prevoz? komunalne sluzbe? itd. itd. sve ti je ovo dobro ili mozda cak bolje nego u Francuskoj?
 
+3

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 09:18 - pre 80 meseci
Tajna pisca je sledeca: lenstina se ozenio osobom koja ima nekretninu u FR koju izdaje i koji pored te rente zaradi nekih 400 eur pa mu bude dovoljno da palamudi na forumu. Cak ako se dobro secam i stan u srbiji je ili nasledio ili dobio. Usput, iz njegovih postova, deci je uskratio sve sto je mogao jer je to potrosacko sr*nje. Zivo me zanima kako on to provodi vreme sa svojim klincima a oni ga obozavaju usput.

Btw, ja znam likove koji stvarno zive opusteno od posla koji vole i to sa jako malo para ali oni su toliki pozitivci da ih nisam cuo da sire bilo kakve negativne stvari. Dok za razliku od njih iz postova pisca izbija mrznja, bes, mrak itd. Provoditi vreme sa takvim tipom je teze od robije. Za njim se gase ulicna svetla kad prodje :)
 
+4

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 09:32 - pre 80 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Tajna pisca je sledeca: lenstina se ozenio osobom koja ima nekretninu u FR koju izdaje i koji pored te rente zaradi nekih 400 eur pa mu bude dovoljno da palamudi na forumu. Cak ako se dobro secam i stan u srbiji je ili nasledio ili dobio. Usput, iz njegovih postova, deci je uskratio sve sto je mogao jer je to potrosacko sr*nje. Zivo me zanima kako on to provodi vreme sa svojim klincima a oni ga obozavaju usput.

Btw, ja znam likove koji stvarno zive opusteno od posla koji vole i to sa jako malo para ali oni su toliki pozitivci da ih nisam cuo da sire bilo kakve negativne stvari. Dok za razliku od njih iz postova pisca izbija mrznja, bes, mrak itd. Provoditi vreme sa takvim tipom je teze od robije. Za njim se gase ulicna svetla kad prodje :)


Sto je jos gore, @pisac je drzavni (ne)radnik.

To je neko zbog koga ljudi cekaju mesecima na razna "resenja" i dozvole ne bi li pokrenuli neki
privatni posao, nesto zaradili, ili podigli kucu negde na rubu grada.

Drzava ne samo da dere postene privatnike nego se i zaduzuje kako bi nahranila citavu vojsku takvih.

Sunce mu, redovnim radom sa 40h radnom nedeljom zaradim skoro pet puta koliko @pisac i jos dovlacim novac
iz inostranstva u srbiju.

Lenstina, zato i ima vremena da zuji po opskurnim blogovima i juri teorije zavere.
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 10:11 - pre 80 meseci
Ja sam bio u taj Germany da arbeitujem u vise navrata na raznim radilistima.

Nahhebasmo 300%, lomatajuci se po golim zgradurinama,
po kisi, po snegu, ledu i promaji.

Ne bi ja tamo isao da radim ni po ceni naj novije "Mečke" Angele Merkel.

+ jos, ni roštilj ne mozes da "bacis" u sopstvenom dvoristu,

a da Hans iz susedne kuce ne zove vatrogasce+policiju,

- pa da mi rebnu 400e, onako klott sa vrata, umesto "Dobar dan"
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 10:46 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:
Sunce mu, redovnim radom sa 40h radnom nedeljom zaradim skoro pet puta koliko @pisac i jos dovlacim novac
iz inostranstva u srbiju.

Ja ne videh ni žute banke od tih para koje ti dovlačiš u Srbiju. Meni ništa nisi dovukao, a verujem ni piscu. Dakle, tvoj lament nad parama koje dovlačiš u Srbiju uputi onome kome ih daješ, to je vaša stvar.

Nego, da te pitam... Da li misliš da si pet puta bolji zato što zarađuješ pet puta više? Mislim, pošto visinu zarade potežeš kao neko merilo o čovekovoj ličnosti i radnim navikama, pa bih voleo da vidim tu tabelu po kojoj rangiraš ljude.
 
+5

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?12.09.2017. u 10:50 - pre 80 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ja ne videh ni žute banke od tih para koje ti dovlačiš u Srbiju. Meni ništa nisi dovukao, a verujem ni piscu.

Da li si baš tako siguran?

Doznake iz dijaspore značajnije od investicija
 
+3

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 545685 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.