Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa instalacijom

[es] :: Windows desktop :: Problem sa instalacijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7884 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokoivanja

Član broj: 204670
Poruke: 42
*.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 09:14 - pre 137 meseci
Podešeno je na IDE mode ali ipak traži drajvere.Ja ubacim cd i on se pokaže.Kad kliknem na njega i ok,ništa.Probao sam da udjem u neke njegove sadržaje ali isto.Ne znam gde treba tačno?Tek kući sam pročitao da treba na F6.Kako da popravim mbr.U Winu znam da može pomoću Easy BCD.Kako iz instalacije?
 
Odgovor na temu

kokoivanja

Član broj: 204670
Poruke: 42
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 09:30 - pre 137 meseci
Inače,pošto je prvobitno bilo na IDE i nisam ništa napravio,tek tada sam probao na AHCI i tu je bilo isto.Cd sa drajverima se sigurno misli na drajvere koji se instaliraju posle instalacije Windowsa,za matičnu,grafičku....jel treba instalirati neki odredjeni ili svi?Moraću da uzmem računar kod sebe jer ovako ne mogu stalno da se šetam do burazera.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 09:39 - pre 137 meseci
Kada je bilo na IDE pa nisi ništa napravio? Kada si prebacio na AHCI, vezano za poslednji pokušaj? Ako namestiš IDE, onda neće da traži drajvere. Bolja varijanta je da bude AHCI a što se drajvera tiče, moraćeš da potražiš na CD-u gde su tačno, ako on sam ne ume da ih nađe na disku, onda moraš da ga navedeš na konkretan folder. Pogledaj sadržaj CD-a na drugom kompu, potraži neki index, readme ... pa tu pronađi gde su mu tačno drajveri za SATA kontroler.
Ne koristi se F6, to je bilo za stare Windows OS a ni Easy BCD, to je za eventualno kasnije menjanje ali ja to inače izbegavam. Pokreni instalaciju pa nemoj da ideš na install ili kako već piše nego na repair. Tamo postoji nešto tipa boot repair (davno sam instalirao windows pa se ne sećam detalja) a sve možeš i iz command prompta, koliko se sećam, komande su bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr ... tako će sigurno da bude očišćen mbr harda ... ako je on pravio smetnje ali ne škodi da se odradi.
To nisu drajveri koji se kasnije instaliraju, ovo moraš da podmetneš pre instalacije da Windows prepozna hard (ako to ne uradi i sam) a kada sve bude instalirano, onda po potrebi nabacuješ drajvere za grafičku, zvučnu tj sve što je potrebno.
 
Odgovor na temu

kokoivanja

Član broj: 204670
Poruke: 42
*.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 09:57 - pre 137 meseci
Sve slike sam postavio dok je na IDE.Ne znam zašto traži drajvere.Sad mi tek nije jasno o kom cd se radi i o kojim drajverima Da li se taj drajver za controlor nalazi na cd o kome ja pišem.Znam za te komande u cmd,zar se one ne rade kada je windows instaliran pa ne može da se podigne?Sad windows još nije instaliran?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 10:44 - pre 137 meseci
Napisao sam, prva slika kaže da Windows ne može da bude instaliran na unallocated space tj na nedefinisanom delu harda. Uopšte nije ni trebalo da ideš na drajvere nego da tu napraviš particiju i izabereš da se Windows instalira na nju. Ajde uradi tako, vrati na IDE, obriši sve particije, kreiraj samo jednu, izaberi da instalira Windows na nju pa da vidimo odgovor.
Te komande opravljaju mbr, svejedno da li je instalirano nešto a naročito su korisne ako nije pa neće, onda je možda tu čak i neka štetočina ili oštećen mbr pa zato brlja. Ne škodi da se uradi.
 
Odgovor na temu

kokoivanja

Član broj: 204670
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 13:53 - pre 137 meseci
Naravno da nisam ni probao da instaliram Windows na Unallocated disku.Tu sliku sam postavio da bi se videlo da sam obrisao sve particije i šta u startu piše dole levo.Kad sam napravio particiju od 150 GB i išao na next,onda je izašla slika 4.Znači,u svim kombinacijama dole levo stoji da Windows ne može da se instalira.Čak mislim da je to pisalo i kada sam ranije sve particije obrisao Gpartedom.I sve te fotke su sa IDE modom a ne AHCI.Ja sam na AHCI stavio samo da probam da vidim da li je to rešenje i kada sam video da nije,odmah sam vratio na IDE mod.A to popravljanje mbr sam ranije probao i tada se ništa nije rešilo.Zašto traži instalaciju drajvera za sata controlor iako sam nas IDE,ne znam. Evo rešenja koja sam našao:
http://all4naija.blogspot.com/...ot-be-installed-to-disk-0.html
http://wolf-u.li/2990/fehler-0...ation-von-microsoft-windows-7/
http://www.justanswer.com/comp...computer-error-0x80300001.html
http://www.tomshardware.co.uk/forum/257448-14-trouble-drive
Problem je što računar nije kod mene i ja ne mogu da isprobavam rešenja koja nadjem,tako da će burazer morati sam da rešava sve ovo.Hvala calexx na pomoći.Kada se reši problem,javiću.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

iglig
Igor Iglič
Beograd, Srbija

Član broj: 300685
Poruke: 80



+16 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom10.01.2013. u 16:43 - pre 137 meseci
To što Win traži drajver znači da mu je drajver neophodan da bi nastavio instalaciju, meni na jednom računaru konkretno traži za "Silicon Image" RAID kontroler na NForce2 chipsetu, dakle taj BIOS nije čuo za AHCI zato što se jedva provukao da bude proizveden u ovom veku.
Kolega te je ispravno savetovao, neophodan je drajver za čipset tvoje ploče, obično se koristi CD koji je došao u kutiji uz ploču, mada je bolji način da odeš na sajt proizvođača, skineš najnoviji drajver za konkretan model, raspakuješ arhivu u poseban folder, iskopiraš na USB memoriju pa prilikom odabira drajvera izabereš neki od *.inf fajlova. Ukoliko je drajver stariji i ne postoji namenski inf za WIN7, pokušaj redom da pronađeš "tvojCipset123-Vista-2003.inf", "tvojCipset123-WinXP-2000.inf", uostalom neko je pre tebe uspešno završio instalaciju tog sistema tako da nema brige.
Još jedna napomena, u nekoliko prilika sam se susreo sa konfiguracijama za koje je potrebno učitati i po 3 različita drajvera (nesto.inf) da bi WIN nastavio instalaciju, ovo je situacija kad nije napisan jedan drajver za celu ploču, već su dati drajveri za pojedinačne komponente, odnosno slučaj kad je potrebno instalirati drajvere za čipset, pa dodatno i za neku RAID, SATA-ATA ili sličnu karticu.
Takođe pokušaj sa svežijim buildom Win-a, "Novembar" je fin mesec.
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom25.09.2013. u 17:19 - pre 128 meseci
Molim za pomoc, imam problem, ne mogu pokrenuti ni jednu instalaciju (win7, win8) jer kada krene instalacija sve su opcije "ne vidljive-ne funkcionalne" (format, delete .. next ... samo load drive mogu da kliknem).

Imao sam 4 particije, hteo da povecam jednu i onda sj... stvar. Sada imam samo jednu particiju ali ona je obelezena kao DYNAMIC (nije systemska, primarna) ... mislim da mi treba neki boot sistem koji u sebi ima mogucnost da mi ovo dynamic prebaci pr u primarni .... Sta mi preporucujete???

 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom25.09.2013. u 20:10 - pre 128 meseci
Moraš da konvertuješ dinamički disk u bazični !
Ubaciš instalacioni disk i izabereš opciju Repair, posle izabereš Command Prompt i kucaš komande :
-diskpart (pa klikneš Enter )
-list disk (pa klikneš Enter )
-select disk 0 (Izabereš redni broj diska koji želiš i klikneš Enter, prvi hard disk obeležava se nulom)
-convert basic (pa Enter )
-exit ( pa Enter)
Kada se to uradi može da se pređe na instalaciju !

[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 25.09.2013. u 21:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom25.09.2013. u 20:38 - pre 128 meseci
@Djetvan, hvala ti puno.

Sve sam odradio, on je iscitao disk 0 - (kod mene je 0 jer imam jednu particija od 232gb) ... ali nakon convert basic - enter ... dobijam odgovor:
There is no disk selected to convert.
Select a disk and try again.

jel ide neka komanda posle ove convert basic ??? probao sam i convert basic 0 ali nece
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom25.09.2013. u 21:24 - pre 128 meseci
Nakon ponovnog formatiranja u ntfs format i drugog pokusaja:

-diskpart (pa klikneš Enter )
-list disk (pa klikneš Enter )
-select disk 0 (Izabereš redni broj diska koji želiš i klikneš Enter, prvi hard disk obeležava se nulom)
-convert basic (pa Enter )

dobio sam odgovor:
The selected disk is not empty.
Please make sure the disk is empty before converting to basic.


formatirao sam disk ???
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 06:41 - pre 128 meseci
Izgleda da posao nije dobro urađen, pokušaj ponovo sve dok ne izbaci informaciju da je operacija završena uspešno !
Vežbaj malo tim "diskpartom" !
Čitaj informacije koje ti izbacuje !Ako kaže da disk nije prazan a mora biti, onda ga očisti !
Pokušaj sad ovako :
-diskpart
-list disk
-select disk 0
-delete disk
-convert basic
-create partition primary
-select partition 1
-active
-format fs=ntfs
-assign
-exit
Ako opet kaže da disk nije prazan onda pokušaj da ga očistiš argumentom :
-clean all
Ako želiš da odrediš veličinu particije onda staviš naprimer :
-create partition primary s=50000 MB




[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 26.09.2013. u 07:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 06:59 - pre 128 meseci
@Djetvan. veliko hvalaaaaaa. Probacu cim se vratim sa posla.
Gledao sam sinoc maloinformacije na netu u vezi� "diskpart"� ali nisam nista dirao. Inace, otkako smo se oprostili od win98, komande dos-a neki od nas koriste jednom u deset godina.
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 16:29 - pre 128 meseci
@Djetvan. jos jedno veliko hvalaaaaaaaaaa. Uspeo sam da resim problem tvojom preporukom. Evo podigo sam sistem i pre svih instalacija da se zahvalim.

E sada imam jos jedan problem - problem sa fles memorijom.
Kod prebacivanja fajlova sa laptop na pc, uz pomoc fles memorije od 8gb desilo se da mi sada flesku racunari ne prepoznaju.
Ne mogu da formatiram fles, dobijem odgovor: "Windows was unable to complete the format" ... a kada ubacim fles u komp, dobijam: "You need to format the disk in drive F: before you can use it. Do you want to format it?" ... kad zapocnem format ... traje dogo i onda dobijem nepozeljan odgovor: "Windows was unable to complete the format"

Da li mogu resiti i ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 16:50 - pre 128 meseci
Pa što ne pokušaš diskpartom ?
Prvo diskpartom fleš obrišeš, pa formatiraš :
- fs=fat (ili fs=ntfs )
Malo eksperimentiši sada kad si obnovio gradivo !
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 17:29 - pre 128 meseci
Citat:
Djetvan: Pa što ne pokušaš diskpartom ?
Prvo diskpartom fleš obrišeš, pa formatiraš :
- fs=fat (ili fs=ntfs )
Malo eksperimentiši sada kad si obnovio gradivo !



aaa majstore .... ma probao sam odmah ali mi nije uspelo, pa sam tek onda pitao da li postoji jos neka mogucnost za flesku?
p.s. ocekivao sam da mi neko kaze i da sam zeznuo fles i da mogu da se "slikam" sa njom ... da li postoji mogucnost da sam na neki nacin spzio fles? Probacu opet sa brisanjem, formatiranjem i dr sa diskpartom.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom26.09.2013. u 18:48 - pre 128 meseci
Ne mora biti pokvaren taj fleš.
Meni se desilo isto da fleš nije htelo da formatira, identična situacija kao kod tebe ali bilo je pre nekoliko godina pa se ne sećam šta sam radio ali zasigurno znam da fleš nije bio pokvaren pošto i danas radi.
Zbog takvih situacija je dobro imati dual boot, Windows i neki Linux, pa kad neće nešto da radi na jednome, velika je verovatnoća da će raditi na drugom os-u.
Taj problem oko formatiranja fleša je poznat pa se valja priupitati i Gugla !
Pogledaj recimo ovu stranicu.
Na netu ima dosta o tom problemu ako potražiš naprimer kao :can not format flash drive.

[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 26.09.2013. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

highroad
Dejan Djordjevic
Student

Član broj: 280077
Poruke: 9
178.175.91.*



Profil

icon Re: Problem sa instalacijom05.12.2014. u 11:37 - pre 114 meseci
Ovako, da ne pokrecem novu temu posto je vezano za instalaciju WinXP.
Prvi put se suocavam sa ovakvim problemom pa ne znam u cemu je problem i zato bi svaka pomoc dobro dosla. Naime, rec je o tome da instalacija WinXPSP2 (da naglasim za svaki slucaj) tece glatko sve dok ne dodje do opcije Finish installing, dakle skoro do samog kraja i onda odjednom slika poplavi i dalje se nista ne desava.
Zna li neko kako resiti taj problem?
Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa instalacijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7884 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.